Opcje na akcje

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
TIMM
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 17 lis 2005 08:57

Odp:Opcje na akcje

Postautor: TIMM » 03 gru 2005 12:28

Co z tym prokomem KGHM tak ladnie daje i pkn

REKLAMA


prokurator
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2339
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Katowice

Odp:Opcje na akcje

Postautor: prokurator » 06 gru 2005 22:03

Może po dzisiejszej rekomendacji PROKOM coś drgnie w górę, posiadam kilka L5130 i wszystko wskazuje na to że powinno się na tych opcjach coś zarobić.

-morfeusz-
Sierżant sztabowy
Posty: 112
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: w-wa

Odp:Opcje na akcje

Postautor: -morfeusz- » 11 gru 2005 21:25

i jak koledzy wam poszlo na opcjach akcyjnych, bo mi rewelacyjnie, oczywiscie ja tylko wystawialem opcje glownie pknx060 (40% pozycji jest moich) to samo na prokomie tylko ze ja wystawialem elki, na tpsie wystawialem i l i x a wiec zarobiony narazie na kazdej. Dlatego panowie nauczcie sie troszke jeszcze o tych opcjach i nie kupujcie bo wam sie cos przysni to jest swietny instrument do zarabiania, ale glownie na wystawianiu szczegolnie jak do wygasniecia jest 20 dni. Jescze teraz jest sporookazji aby wystawiając rozne opcje zarobic troszke kasy (prawie bez ryzyka)

TIMM
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 17 lis 2005 08:57

Odp:Opcje na akcje

Postautor: TIMM » 12 gru 2005 08:51

rewelacja ostatni miesiac nawet L270 i L260 ladnie sprzedaz
nie mowiac o put

TIMM
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 17 lis 2005 08:57

Odp:Opcje na akcje

Postautor: TIMM » 13 gru 2005 10:57

Nie takie zle KGH L48 , PKM L130 i PKn L60

TIMM
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 17 lis 2005 08:57

Odp:Opcje na akcje

Postautor: TIMM » 14 gru 2005 16:02

Jednak kupowanie tez jest ok

-morfeusz-
Sierżant sztabowy
Posty: 112
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: w-wa

Odp:Opcje na akcje

Postautor: -morfeusz- » 14 gru 2005 22:14

No ladnie, faktycznie przy takiej rurce lepsze wyszlo kupienie opcji i zapomnienie o nich, moje zyski zostaly ograniczone przez to ze wystawialem opcje X , ale i tak nienarzekam toszke kasy przybyl.
Wiecie zauwazylem pewną ciekawostke, publikują nieraz ilosc otwartych pozycji na opcjach i podają ze ocji put jest np 15000 a call 4000 i to swiadczy ze jest duzy pesymizm bo wiekszosc graczy kupuje opcje na spadek. To jest nieprawda bo u nas wiekszos transakcji jest dokonywana z meikerem, sam mu wsadzilem po 50 opcji x2500 i x 2600 a wiec wsadzając te x gralem na wzrost czyli taki wskaznik co podają jest bledny bo spora grupa inwestorow grrając na wzrost wcale niekupuje opcji call tylko wystawia put. pozdrawiam

mpyc
Młodszy chorąży
Posty: 466
Rejestracja: 05 paź 2005 10:07

Odp:Opcje na akcje

Postautor: mpyc » 14 gru 2005 23:32

No ladnie, faktycznie przy takiej rurce lepsze wyszlo kupienie opcji i zapomnienie o nich, moje zyski zostaly ograniczone przez to ze wystawialem opcje X , ale i tak nienarzekam toszke kasy przybyl.
Wiecie zauwazylem pewną ciekawostke, publikują nieraz ilosc otwartych pozycji na opcjach i podają ze ocji put jest np 15000 a call 4000 i to swiadczy ze jest duzy pesymizm bo wiekszosc graczy kupuje opcje na spadek. To jest nieprawda bo u nas wiekszos transakcji jest dokonywana z meikerem, sam mu wsadzilem po 50 opcji x2500 i x 2600 a wiec wsadzając te x gralem na wzrost czyli taki wskaznik co podają jest bledny bo spora grupa inwestorow grrając na wzrost wcale niekupuje opcji call tylko wystawia put. pozdrawiam
Mam dopiero zaczac cos pograc na opcjach ale na razie nie kumam czym one roznia sie od konktraktow -ktore wydaje mi sie ze rozumiem Czy to chodzi tylko o to ze w opcjach jak jest "nie pomysli" to nie trzeba uzupelniac (doplacac) tak jak w kontrktach?

-morfeusz-
Sierżant sztabowy
Posty: 112
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: w-wa

Odp:Opcje na akcje

Postautor: -morfeusz- » 15 gru 2005 01:10

Wiesz w kilku slowach to trudno wytlumaczyc, ale jezeli opcje kupujesz (wrostowe lub spadkowe) to tak jest, inwestujesz kaske ktorą calą mozesz stracic ale nic wiecej, dlatego za takie opcje musisz zaplacic pewną premie tzn sporo drozej zaplacic niz jest kursbazowy, mozesz rowniez wystawic opcje ale tam zarabjasz tylko premie a straty są nieograniczone(mosisz uzupelniac depozyt). Opcje dają naprawde bardzo duzo mozliwosci inwestycyjnych w hossie bessie i boczniaku, a na boczniaku tez sie tu zarabia wystawiając opcje put i call,pozdrawiam


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości