w którą stronę wybicie?

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
mwiatrow
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2005 16:54

w którą stronę wybicie?

Postautor: mwiatrow » 15 lis 2005 20:41

Konsolidacja się przedłuża, LOP pęcznieje, emocje rosną. Do tej pory plaskie korekty wzrostów wraz ze wzrostem LOPu skutkowały jazdą w górę:) Czy tym razem będzie podobnie? Zachód na razie nie wskazuje żadnego kierunkiu choć zdołał juz odrobić większość strat. Wydaje mi się ze czeka nas jeszce ruch w górę, ale to tak raczej z rzutu monety:)
"płomienne zorze budzą mnie ze snu, giełdowy ranek, informacji szum"

REKLAMA


lukasY
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 paź 2005 15:25

Odp:w którą stronę wybicie?

Postautor: lukasY » 15 lis 2005 22:38

nie ma jak arbitraz

na razie S na OWX210 OWX220 , OWL270 , OWL260

LOng na OWC270

dygnitarz
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9381
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00

Odp:w któr± stronê wybicie?

Postautor: dygnitarz » 16 lis 2005 00:45

moim zdaniem wyjdziemy chwilowo góra na fut do 2440 i to bêdzie fa³szywe wybicie , wtedy zaczna sie mocne spadki do 2300 jeszcze w listopadzie.
Kiedy z³amie siê drzewo, zg³asza siê wielu drwali

morszczuk
Chorąży
Posty: 915
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Wrocko

Odp:w którą stronę wybicie?

Postautor: morszczuk » 16 lis 2005 00:46

konslidacja trwa juz jakis czas i moze to lepiej dla nas poniewaz zakres ruchu po wybiciu bedzie wiekszy ... teraz pytanie w ktora strone ... hmmm , zakladam ze ruch bedzie mial zakres okolo 100pkt wiec mozna poczekac do przelomowego momentu ,( oczywiscie bedac poza rynkiem )
i zajac pozycje z "opoznieniem ,np wybicie w dol: bierzemy S dopiero po przelamaniu wsparcia na 65 , oczywiscie zarobek bedzie mniejszy ale chyba pewniejszy ( jak dla mnie urwanie 50 chocby punktow to i tak godziwy zysk ) pozdr
uwolnić rybki z puszek !!!

Lazaartek
Chorąży sztabowy
Posty: 5493
Rejestracja: 19 lip 2005 14:06

Odp:w którą stronę wybicie?

Postautor: Lazaartek » 16 lis 2005 16:34

Mysle, że powinniśmy wyjść dolem. Dzisiejsze dane o CPI to kolejny argument na znaczną, a nie 25 pkt, podwyżką stóp procentowych w stanach. Mostow zapowiedzial smilsze kroki. Słaby popyt dzis na obligacje 5 letnie,duze przeplywy kapitalow do USA - czas na amerykanskie obligacje. Czekam na wybicie w dol, ale kazda proba w ta strone jest tlumiona. Zreszta w druga tez :wink:
Hossa!
Obrazek

mwiatrow
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2005 16:54

Odp:w którą stronę wybicie?

Postautor: mwiatrow » 17 lis 2005 12:01

a jednak górą czy pułapka? dax na zielono, bux ciut gorzej niz my. euro ponizej 4pln wciaz. obroty spore, chyba sprobujemy podejsc pod szczyty.
"płomienne zorze budzą mnie ze snu, giełdowy ranek, informacji szum"

dygnitarz
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9381
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00

Odp:w któr± stronê wybicie?

Postautor: dygnitarz » 17 lis 2005 14:24

spodziewalem sie targniecia i jest niestety za szybko odwrocilem na S ,ale nadal uwa¿am ¿e spadki bed± mocne, i chyba dzi¶ by³a okazja na otwieranie wysoko S na ¶redni termin 2-3 tygodnie.
Kiedy z³amie siê drzewo, zg³asza siê wielu drwali

Pieter
Starszy plutonowy
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Jak obstawilibyscie W20 na koniec listopada?

Postautor: Pieter » 17 lis 2005 14:38

Ja juz jestem totalnie skolowany, ale patrząc na wykresy np kghm, <szpilza> nie wydaje mi sie zeby to był trwały wzrost... W kazdym raznie .. rozkładam ręce. Jak sądzicie?
"Woda życia nie istnieje,ale zawsze warto po nią iść"

gagatek
Sierżant sztabowy
Posty: 118
Rejestracja: 02 wrz 2005 22:58

Odp:w którą stronę wybicie?

Postautor: gagatek » 17 lis 2005 15:57

Teoretycznie po wyjściu nad 62% zniesienia korekty dojdziemy co najmniej do 2550, więc te wasze S troche dziwią. Ale to może i dobrze, bo ktoś musi nakręcać ten wzrost, a wiadomo, że sprzedający pomagają :).
Brak wiary czyni cuda a trend is your friend

TIMM
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 17 lis 2005 08:57

Odp:w którą stronę wybicie?

Postautor: TIMM » 17 lis 2005 16:06

Zima idzie mrozy i hossa na paliwowych

W marcu spadki wiosna przyjdzie ropa spadki

mwiatrow
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2005 16:54

Odp:w którą stronę wybicie?

Postautor: mwiatrow » 17 lis 2005 16:22

dlugo zbierali sily, o kilka tysiecy lop wzrosl w czasie konsolidacji. chyba nie po to by teraz zawracac. po pierwszym dniu wybiciua czesto zdarzal sie jeszce 1 lub 2 dni kontynuacji, krótkie zatrzymanie i znów troche... ale ja wiem, teraz pozostaje atak na szczyty ktore wielu wydawaly sie juz miec malo wspolnego z fundamentami gospodarki IVRP:)

Ja choc obstawialem ze jedna pojdziemy w gore (wydawalo mi sie to podobne do schematu powtarzanego w ost miesiacach) w koncu wzialem dzis jedno s i musialem je zaraz zamykac. Teraz out bo sie zdenerwowalem. Jak to jest ze czekalem na wybicie w gore i jednak probowalem s???
"płomienne zorze budzą mnie ze snu, giełdowy ranek, informacji szum"

gagatek
Sierżant sztabowy
Posty: 118
Rejestracja: 02 wrz 2005 22:58

Odp:w którą stronę wybicie?

Postautor: gagatek » 17 lis 2005 17:02

To proste.
Jak jest konsolidacja zaczynasz sie przyzwyczajać się do cen ktore są (2365-2430). Ta konsolidacja miala to do siebie, ze przybrała kształt prostokąta. Więc teoretycznie wiesz, że wybicie w którąś strone nastąpi, ale twoja świadomość podpowiada ci: ej, to pewnie znowu fałszywka, albo że wyżej być nie może, bo cena 2470 jest dla ciebie już science-fiction.
Dopiero za kilka dni jak przeanalizujesz wykres to okaże się, że kurde - przecież to była ksiązkowa formacja. Tyle, że w momencie kiedy faktycznie wybicie następuje - w tym przypadku ceny zmieniały się jak szalone (2418 - 2437), każda swieczka mocno w przeciwną strone - to wtedy na chwile zapominasz o teorii i targają tobą emocje. I to one sprawily, że zająłeś S.
W takich sytuacjach najlepiej po prostu zając pozycje i postawic bliskiego stopa, np 2416 i czekać .....

PS. a najlepiej postawic stopa i wyjść na spacer :)
Ostatnio zmieniony 17 lis 2005 17:08 przez gagatek, łącznie zmieniany 2 razy.
Brak wiary czyni cuda a trend is your friend

Mizabella
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2005 19:24

Odp:w którą stronę wybicie?

Postautor: Mizabella » 17 lis 2005 22:09

Ja tak zrobiłam (bez spaceru) i przy lekkim cofnięciu w dół wyrzuciło mnie z rynku. Potem znowu udało się dołączyć do jazdy w górę, ale żal dwóch prowizji maklerskich!!! Ciasnymi stopami łatwo się udławić.
A tak a propos co to dla was są bliskie stopy?

gagatek
Sierżant sztabowy
Posty: 118
Rejestracja: 02 wrz 2005 22:58

Odp:w którą stronę wybicie?

Postautor: gagatek » 18 lis 2005 10:24

"Bliski stop" to dla mnie poziom ostatniego dołka albo górki wyznaczany na wykresie 10 minutowym, w zależnosci od zmiennosci waha sie zazwyczaj w granicach 5-25 pkt.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2005 10:24 przez gagatek, łącznie zmieniany 1 raz.
Brak wiary czyni cuda a trend is your friend

gagatek
Sierżant sztabowy
Posty: 118
Rejestracja: 02 wrz 2005 22:58

Odp:w którą stronę wybicie?

Postautor: gagatek » 18 lis 2005 10:37

Ja tak zrobiłam (bez spaceru) i przy lekkim cofnięciu w dół wyrzuciło mnie z rynku. Potem znowu udało się dołączyć do jazdy w górę, ale żal dwóch prowizji maklerskich!!! Ciasnymi stopami łatwo się udławić.
A tak a propos co to dla was są bliskie stopy?
Napisz dokladnie jakie transakcje przeprowadzilaś? Ciekawy jestem jakich sygnalow kupna/sprzedazy używasz?
Brak wiary czyni cuda a trend is your friend


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości