Do guru_rynku_opcji ... pytanie lekko osobiste...

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
$pitmaster$
Sierżant
Posty: 50
Rejestracja: 20 lut 2006 11:04
Lokalizacja: Poznań

Do guru_rynku_opcji ... pytanie lekko osobiste...

Postautor: $pitmaster$ » 26 mar 2006 05:42

Mam do Ciebie/Pana pytanie...mam 23 lata...jestem studentem 5 roku Akademi Ekonomicznej na specjalności Inwestycje kapitałowe, od tygodnia odbywam staż w DM BZ WBK. Nie ma w Polsce juz specjalności blizej zwiazanej z giełdą....Jednak wiedza jaką Ty masz o opcjach i kontraktach powala mnie na kolana ! Jest z pewnością wieksza niż u niejednego naszego profesora...

Nie chodzi tu o jakieś pie... hedging, faktoring i inne teoretyczne sytuacje...z teori to wiem ale z praktyka jest gorzej ;/

***Pytanie jest takie : Ile masz lat ? I jak długo "siedzisz" w opcjach ??***

Pozdrawiam
Akademia Ekonomiczna - Poznań
Rok: 5
Specjalność: Inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiebiorstwa

Lech Poznań...tak powstaje legenda!

REKLAMA


guru_rynku_opcji
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 253
Rejestracja: 14 cze 2005 19:20

Postautor: guru_rynku_opcji » 27 mar 2006 08:28

Przepraszam, że pytam... Czy ktoś Ci zapłacił żebyś taki pean na moją cześć napisał? Nie przypominam sobie, żebym w ostatnim czasie jakieś środki na reklamę przeznaczał:)

A tak poważnie, to co takiego powaliło cię na kolana, bo mam wrażenie że jakiejś specjalnie tajemnej wiedzy to ja chyba nie posiadam? No a jeśli chodzi o Twoich profesorów to nie należy MI gratulować tylko IM współczuć (a raczej Tobie, że na takich trafiłeś)....

W opcjach "siedzę" od pierwszego dnia obrotu na GPW, a wcześniej jeszcze walczyłem na warrantach na futuresy BDMu. (Starym zwyczajem nawet prowadziłem e-mailową wojnę z jednym ze specjalistów odpowiadającym za kwotowanie i ustalanie poziomów wykonania.)

A jeśli chodzi o wiek..... to tak się zupełnie przypadkiem składa, że mam od kilku dni akurat tyle lat ile mieli najwięksi wynalazcy i największe umysły kiedy wpadali na swoje najgenialniejsze teorie... - oczywiście chodzi o średnią wieku (Słyszałem w TV :))

Ale sobie teraz dopiałem....hehe:)

Pozdrawiam

$pitmaster$
Sierżant
Posty: 50
Rejestracja: 20 lut 2006 11:04
Lokalizacja: Poznań

Postautor: $pitmaster$ » 27 mar 2006 09:14

Profesorowie moze i maja wiedze ale zazwyczaj teoretyczną...

A opcjami i kontraktami zainteresowałem się teraz bo w pażdzirniku bede zdawał egzamin na maklera...Egzamin 2/2006 zdały 4 osoby na 120 ...wieć trzeba sie sprężyc ;)

Pozdrawiam
Akademia Ekonomiczna - Poznań
Rok: 5
Specjalność: Inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiebiorstwa

Lech Poznań...tak powstaje legenda!

caribou
Starszy plutonowy
Posty: 32
Rejestracja: 15 sie 2005 13:31

no i doczekaliśmy sie pierwszego fanclubu na giełdzie;)))

Postautor: caribou » 27 mar 2006 09:58

guru muszisz wyemitować jakieś karty wzorem czołowych graczy NFL.Karty te mają swój rynek wtórny i rózne ceny.Z czasem może wprowadzisz je do obrotu giełdowego:)))
Co do teorii i praktyki.Zazwyczaj dobre wyniki w naukach ekonomicznych nie idą w parze z sukcesami na rynkach kapitałowych.Swiadczy o tym casus laureatów nagrody Nobla w zakresie wyceny opcji,którzy doprowadzili dokatastrofy wielki fundusz hedgingowy.

guru_rynku_opcji
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 253
Rejestracja: 14 cze 2005 19:20

Postautor: guru_rynku_opcji » 27 mar 2006 11:11

Zazwyczaj dobre wyniki w naukach ekonomicznych nie idą w parze z sukcesami na rynkach kapitałowych.Swiadczy o tym casus laureatów nagrody Nobla w zakresie wyceny opcji,którzy doprowadzili dokatastrofy wielki fundusz hedgingowy.
Dobrze zatem, że nie mam wykształcenia ekonomicznego.... chociaż ubolewam nad tym faktem. Wybrałem jakieś kretyńskie studia, które od początku do końca były moją udręką......
Tak więc jestem guru samoukiem:) hehe

Kod: Zaznacz cały

w pażdzirniku bede zdawał egzamin na maklera...Egzamin 2/2006 zdały 4 osoby na 120
Życzę powodzenia, bo faktycznie kiepsko ten odsetek wygląda. Sam miałem takie pomysły żeby wystartować w tych zawodach, ale chyba za leniwy jestem - tyle przepisów do zakucia to nie dla mnie, szybko się zniechęcam i głowa już nie ta, a na dopalaczach nie przywykłem pracować:)

Kod: Zaznacz cały

muszisz wyemitować jakieś karty wzorem czołowych graczy NFL.Karty te mają swój rynek wtórny i rózne ceny.Z czasem może wprowadzisz je do obrotu giełdowego:)))
Świetny pomysł, pozyskałbym dodatkowe środki na inwestycje......tylko co z tego jak rynek taki płytki....

serek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 276
Rejestracja: 16 paź 2005 03:51

Postautor: serek » 27 mar 2006 18:01

guru muszisz wyemitować jakieś karty wzorem czołowych graczy NFL.Karty te mają swój rynek wtórny i rózne ceny.Z czasem może wprowadzisz je do obrotu giełdowego:)))
Wow to moze byc niezla inwestyca dlugoterminowa ;))))
Albo od razu wprowadzic te karty do obrotu na gpw ??


Czy to prawda ze dzisja Guru ma byc gosciem Szymona Majewskiego ;)))

byczy-miś
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: byczy-miś » 28 mar 2006 07:29

A opcjami i kontraktami zainteresowałem się teraz bo w pażdzirniku bede zdawał egzamin na maklera...Egzamin 2/2006 zdały 4 osoby na 120 ...wieć trzeba sie sprężyc ;)

Pozdrawiam
Witam.

Pozwolę sobie włączyć się do tematu.

Niestety egzamin na maklera to jedno a później szara rzeczywistość to coś innego. Posiadam licencję od 97 roku. To co nauczyłem się do egzaminu w większej części nigdy nie zostało przezemnie wykorzystane.
Dodam, że nie byłem zwykłym malkomatem (przepraszam za określenie ale takie się stosuje). Trochę sie pochwalę ale pisałem rekomendaje, analizy (w tym w Parkiecie) i prowadziłem sesję w jednym z domów maklerskich (posadam dodatkowo uprawnienia maklera giełdowego i ceto). Obecnie jestem poza branżą maklerską. No może tylko jako klient :)
Polska rzeczywistość na ryknu giełdowym niestety odbiega od standardów światowych a praca maklera to nie to co możesz zobaczyć w telewizji.
Życzę powodzenia na egzaminie. Może zaszły jakieś zmiany na lepsze na rynku.
pozdr.

caribou
Starszy plutonowy
Posty: 32
Rejestracja: 15 sie 2005 13:31

Postautor: caribou » 28 mar 2006 17:01

Poruszyłeś bardz wazny problem-miejsce maklera w tej całej machinie.Na rynku papierów wartościowych rola maklera sprowadza sie do zwykłej roli urzędnika wykonujacego prace biurową.Pod rzadami nowej ustawy o instrumentach finansowych zmienia się co nieco.najbardziej podoba mi sie rola 'locals" na rynkach towarowych(gdzie handluje sie w systemie "open out cry".niestety wPolsce i rynek towarów nie może odpalić z miejsca i jak juz to zawiera sie transakcje to w systemie elektronicznym.

guru_rynku_opcji
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 253
Rejestracja: 14 cze 2005 19:20

Postautor: guru_rynku_opcji » 29 mar 2006 08:32

Oj pohandlowałbym sobie na open outcry........

balcerowitrz
Sierżant sztabowy
Posty: 180
Rejestracja: 28 kwie 2005 03:33

Postautor: balcerowitrz » 29 mar 2006 16:00

Przepraszam, że pytam... Czy ktoś Ci zapłacił żebyś taki pean na moją cześć napisał?
To juz pomowienie o platną protekcje. sprawa powinna ujrzec swiatlo dzienne i powinna tym zajac sie komisja sledcza.

Guru a tak wogole kiedy ruszaja kontrakty terminowe na karty z twoja podobizna :D oczywiscie zebym je nabyl musi byc rozliczenie towarowe ;]

serek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 276
Rejestracja: 16 paź 2005 03:51

Postautor: serek » 29 mar 2006 16:47

Guru a tak wogole kiedy ruszaja kontrakty terminowe na karty z twoja podobizna
Najpierw to chyba "instrument bazowy" musi "sie" ruszyc, zeby bylo co pochodniowac??
Kiedy zapisy na karty??? mam nadzieje ze nie bedzie takich kolejek jak po PKOBP ;))
Guru zostaniesz animatorem rynku wlasnych kart?? ;)

Pozdrawiam

byczy-miś
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: byczy-miś » 30 mar 2006 07:09


Guru zostaniesz animatorem rynku wlasnych kart?? ;)

Pozdrawiam
Witam.
Ale to by było niezgodne z prawem :)

tuberoz
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2006 10:02

Postautor: tuberoz » 30 mar 2006 10:08

Witam. Pisze prace magisterska o wycenie opcji. Mam pytanie do Ciebie guru. Czy wiesz gdzie moge znalezc historyczne dane (aktualne tez) cen akcji i opcji na nie? Raczej potrzebuje danych z rynkow zagranicznych poniewaz troche (kilka tysiecy) tych danych musi byc. Najlepiej notowania dzienne, zebrane w jakims pliku txt.

$pitmaster$
Sierżant
Posty: 50
Rejestracja: 20 lut 2006 11:04
Lokalizacja: Poznań

Postautor: $pitmaster$ » 30 mar 2006 18:33

No prosze jak się mój temat rozwinał ;)

Co do egzaminu na maklera to fajnie go zdac ale to powinien być tylko pewnien etap kariery. Ale papierek jest przydatny i ostatnio coraz wiecej ogłoszeń o prace dla takich osób.

Ja narazie do nauki mam głowe...póki jestem młody moge się uczyć...pożniej pewnie na doradce inwestycyjnego!

Czy ktoś z forumowiczów bedize w pażdzierniku zdawał ?

pa997@wp.pl
Akademia Ekonomiczna - Poznań
Rok: 5
Specjalność: Inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiebiorstwa

Lech Poznań...tak powstaje legenda!

byczy-miś
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: byczy-miś » 31 mar 2006 07:45

Jak masz zamiar iść drogą doradcy inwestycyjnego to pomiń szczebel maklera. Szkoda czasu. naprawdę.
Jest popyt na maklerów bo jest hossa na rynku. Tak samo było wcześniej.

W jakim dziale jesteś w DMBZWBK?

pozdr.


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości