Opcje śmieciowe?

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
opcjomata
Młodszy chorąży sztabowy
Kontakt:

Opcje śmieciowe?

Postautor: opcjomata » 27 kwie 2006 15:44

Mam pytanie a propos reakcji opcji śmieciowych tj. OW20R6240 na takie spadki jak dziś. Kiedy Wig20 dziś był na -0,6% stały po ok. 1,30 teraz gdy jest ponad -3,5 stoją po 1,50 - czy to jest normalna reakcja (raczej jej brak ) tych opcji?

serek
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: serek » 27 kwie 2006 19:31

raczej tak, wg mnie jest pewna granica przy ktorej opcje smieciowe traca korelacje z wartoscia instrumentu bazowego. Przestudiuj watek AntenA kontra Guru jest tam troszke na ten temat.

AntenA
Sierżant sztabowy

Postautor: AntenA » 27 kwie 2006 20:13

Bravo serek. Widze ze zachecasz ludzi do zajrzenia na nasz temat :) Milo mi ze bedziemy mieli kolejnych chetnych do rozmowy i wypowiedzi na temat opcji między innymi śmieciowych :).

serek

Postautor: serek » 27 kwie 2006 22:00

W jakims poczytnym pismie czytalem ze na smieciach mozna teraz duzo zarobic ;) byleby byly posegregowane ;)

guru_rynku_opcji

Postautor: guru_rynku_opcji » 28 kwie 2006 08:56

a więc jest tak:

- mamy opcje śmieciowe (które da się jeszcze recyklingować)
- i odpady radioaktywne (z których nie da się niestety już nic odzyskać i wypada je tylko zakopać, co by nie narażać środowiska)

:)

ow20r6240 należą do tej drugiej grupy, ponieważ nawet przy spadku 3% indeksu nic sobie z tego nie robią, co jest zrozumiałe, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie zakłada, że w półtora miesiąca w20 spadnie 800 pkt..... a zatem nie ma chętnych na ich kupno..... (tzn. ktoś tam je kupuje nawet w dużych ilościach, ale zwróć uwagę, że kupujący ZAMYKA pozycje - czyli sprzedał te opcje z pewnością dużo drożej i teraz zmienia sobie serie, czyli stąd ten popyt) .... a skoro nie ma chętnych na ich kupno to kurs nie rośnie....

nie ma w tym nic dziwnego....

jest jednak szansa, że i te opcje urosną, ale musiałoby się zdarzyć, że zawodnicy którzy sprzedają te opcje (tacy jak ja np.) będą musieli zamykać stratne pozycje bo skończy im się depozyt.... wtedy kurs gwałtownie pofrunie w kosmos :) .... ale do tego potrzeba głębokiej zwały a nie tam jakiegoś pitu pitu jak wczoraj... :)

kornai
Młodszy chorąży

Postautor: kornai » 28 kwie 2006 17:04

- i odpady radioaktywne (z których nie da się niestety już nic odzyskać i wypada je tylko zakopać, co by nie narażać środowiska)
:)
nie powiem kto te radioaktywne odpady rozsiewa ;)
a swoja droga - jak stany udeza na iran szybko - to kto wie, kto wie...

guru_rynku_opcji

Postautor: guru_rynku_opcji » 02 maja 2006 08:22

nie powiem kto te radioaktywne odpady rozsiewa
sugerujesz, że jestem drugim czarnobylem?? :)

a stany na iran uderzą nie wcześniej niż za pół roku, więc do tego czasu te odpady przestaną promieniować :) hehe

mppoznan
Starszy chorąży

Postautor: mppoznan » 04 cze 2006 00:12

jest jednak szansa, że i te opcje urosną, ale musiałoby się zdarzyć, że zawodnicy którzy sprzedają te opcje (tacy jak ja np.) będą musieli zamykać stratne pozycje bo skończy im się depozyt.... wtedy kurs gwałtownie pofrunie w kosmos :) .... ale do tego potrzeba głębokiej zwały a nie tam jakiegoś pitu pitu jak wczoraj... :)
jaki depozyt ? myślałem ze tylko na kontraktach trzeba uzupełniac depozyt

Wróć do „Kontrakty, opcje”