Najlepsze biuro maklerskie umożliwiające handel opcjami.

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
AntenA
Sierżant sztabowy

Najlepsze biuro maklerskie umożliwiające handel opcjami.

Postautor: AntenA » 21 maja 2006 12:27

W tym poście czekam na opinie wszystkich inwestorów, którzy inwestują w opcje, na temat biur maklerskich z usług których korzystacie, bo szukam najlepszego :)

Post ten to tak jakby próba stworzenia jakiegoś rankingu. Może kiedyś to zostanie opublikowane w Parkiecie i może wreszcie dotrze to do niektórych biur maklerskich, że klienta trzeba szanować, a nie robić po swojemu - jak najlepiej dla siebie, żeby oprócz wysokich prowizji móc dodatkowo obracać środkami klientów.

Czekam tylko na prawdziwe wypowiedzi jak działają konkretne biura, jakie pobierają prowizje, jakie blokują depozyty itp. - wszystko to co najważniejsze dla inwestora grającego na rynku opcji :)

serek
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: serek » 22 maja 2006 19:14

Fajny pomysł AntenA - tylko jakoś nikt się nie chce wypowiedziec?? Czy tu bija?? Dlaczego Ty nie napisales gdzie masz konto??

A tak pozatym to:

Mbank - funkcjonalne tak samo jak gra onetowska, bez pochodnych i bez stopow;(( w zasadzie gdyby nie to ze jest za darmo to juz bym go nie mial. A konto jest zadarmo (w przypadku braku jakiegokolwiek ruchu na rachunku przez rok wlepiaja kare 30zl ;) - czasami jest promocja ze przy otwarciu rachunku jest dostep do notowan (1 oferta) za darmo (to chyba jedyny plus tego konta). Czesto nie dziala ;(

BPH - z tych ktore testowalem do opcji to to jest chyba najlepsze. Jest system "portfelowy" to znaczy mozna miec jednoczesnie pozycje dlugie i krotkie i nie zamykaja sie one nawzajem. Jesli ktos ma konto w BPH to przelew kasy pomiedzy BM a zwyklym rorem to okolo 1min (dla mnie wada jak juz sie w lekki nalog wpadnie ;( Jest fajny bajer w postaci kalkulatora depozytu - podaje ilosc opcji jakie chce wystawic i z jaka cena,a on sam z uwzglednieniem aktualnego stanu portfela wyliczy wszystko. Konto wydaje sie byc bezpieczne poniewaz kazda transakcje nalezy podpisac wlasnym haslem (maniacy moga je zmieniac codziennie).
Co do depozytów to niestety z powodu tego kalkulatorka nigdy nie chcialo mi sie porównać - wczesniej znalem wartość depozytu i albo ja akceptowalem albo nie ;( Z dodatkowych plusow warto wymienic fajna pania makler w biurze na Starowislnej w Krakowie (jak sie usmiecha to i doplacac do depozytu jakos tak latwiej;). Prowadzenie konta jest darmowe. Jakbyscie je zakladali to nie dajcie sobie wepchnać jakiegos sezam inwestor bo kicha to jak nie wiem (zadnych dodatkowych opcji inwestor)a kosztuje z 10zl miesiecznie.

bossa - zle mi bylo w BPH wiec poszukalem czegos innego - tak sie zlozylo ze bosse bardzo chwale, ale konta z BPH nie zlikwidowalem ;))) Prowizje za opcje sa najnizsze (jakie znalazlem), ale wkurza brak kalkulatorka, brak dodatkowych hasel (co prawda nie spytalem czy token nie jest przypadkiem za darmo). Konto jest darmowe (wersja tylko internetowa). W regulaminia jest napisane ze pierwsza wplata to 5000zl, ale wystarczy z nimi porozmawiac (rada Guru) i puszczaja to plazem.

Uff to chyba tyle. Pozdrawiam

AntenA
Sierżant sztabowy

Postautor: AntenA » 23 maja 2006 16:33

A więc SEREK ja też oczywiście mam zamiar pochwalić się swoim biurem. Rachunki mam otwarte w dwóch biurach. Jeden w Mbank`u czyli tutaj już nie ma co zbytnio opisywać skoro Ty już wyczerpałeś ten temat na maksa :), a odnośnie BZWBK to jest co pisać, oj jest :).
Każdy z maklerów mówi zupełnie co innego pomimo iż dzwoni się pod ten sam numer. Jeden mówi, że policzy depozyty albo ile pozycji trzeba zamknąć, a drugi mówi, że to nie należy do zadań biura i klient powinien sobie sam o to zadbać. Suma sumarum :) biuro pod tym względem do d..., nie otwarte na klienta w ogóle, chyba że do grubego klienta tylko ciekawe od jakiej kwoty taki się zaczyna ??????
Z drugiej strony - technicznej - jako biuro mają twarde reguły i trzeba ich się trzymać, bo jak nie to biada :(, nie da się ich przeciągnąć w żądną stronę, a już w ogóle na swoją. Ile to ja już z nimi walczyłem o depozyty, ale cóż oni zawsze swoje i zawsze to samo - w sumie nie ma co się dziwić.
Poza tym opisując biuro trzeba powiedzieć wszystkim, że biuro należy do drogich. Za prowadzenie rachunku opłata wynosi 65 zł za rok. Ponadto prowizje są też kosmiczne, bo od sztuki i kształtują się w wysokości 2%, ale nie mniej niż 1.50 i nie więcej niż 9.00 zł od sztuki oczywiście :).
No i na dodatek w tej cenie nie ma żadnej oferty gratis.
Na początek może to wszystko odnośnie tego biura.
Słyszałem, że są lepsze - np. BMBISE tylko dostęp jest ciężki, bo nie ma oddziałów w małych miastach :).
SEREK a jakie są prowizję w BPH ?

serek

Postautor: serek » 23 maja 2006 19:13

Witaj

Prowizje w BPH nie sa wybitnie korzystne ;(
Internetowa prowizja za obrót opcjami wynosi 2,5 % wartości transakcji, jednak nie mniej niż 2 zł od jednej opcji i nie więcej niż 9 zł od jednej opcji
Wykonanie opcji (opłata od jednej opcji) 5 PLN !
Tylko nie wiem czy nie jest tak jak w BISE ze jej nie pobieraja - a nie sprawdzilem bo smieciowek nie wykonywalem;)

Wku...ajace jest to ze podczas wypełniania zlecenia system "nie wie" czy chodzi o opcje czy kontrakt i zawsze pokazuje 9zl (standardowa prowizja na kontrakt)

Jot23
Kapitan

Postautor: Jot23 » 25 maja 2006 23:36

DM Millennium ma

Jakos dziala,choc bywaja problemy

Najgorzej jak jest duzo zlecen i dluuuugo liczy depozyty :evil:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

AntenA
Sierżant sztabowy

Postautor: AntenA » 27 maja 2006 22:56

Aha jeszcze odnośnie mojego biura to przy okazji okrutnych spadków jakie miały miejsce ostatnio na naszym rodzinnym rynku :) pojawiły się również pozytywne znaki. W moim biurze depozyty oczywiście trzeba uzupełnić na 15 minut przed rozpoczęciem sesji. Jednak maklerzy dają jeszcze taką niepisaną możliwość uzupełnienia depozytu albo pozamykania pozycji do godz. 12 :) I właśnie takie ostre reguły wychodzą czasami na dobre, a to z tego względu, że człowiek zmuszony jest zamykać swoje pozycje na samym początku sesji, gdzie kursy są jeszcze ok - nie są wyciągnięte w kosmos przez osoby, które zamykają na ostatnią chwilę licząc - łudząc się, że może za pół albo za godzinkę będą bardziej korzystne kursy. Tak było i podczas tej zwały. Dzięki temu udało mi się zamknąć swoje pozycje po najniższym lub w okolicy najniższego kursu - w granicach 2.50 zł. Natomiast Ci którzy mieli możliwość pozamykania pozycji do 15 czy 16 to zamykali nawet po 14 czy 15 złotych za sztukę.

Podsumowując to moje biuro to chyba jednak nie jest takie złe hahahaha :)

AntenA
Sierżant sztabowy

Postautor: AntenA » 01 cze 2006 21:19

Czemu nikt nie wypowiada się dalej na forum ?
Czyżby nie było więcej biur maklerskich w Polsce ??
Zapraszam, zapraszam do dyskucji, które z nich jest najlepsze.
A może by tak cośguru napisał o swoim biurze ????

guru_rynku_opcji

Postautor: guru_rynku_opcji » 05 cze 2006 13:33

BM BISE ... moje biuro maklerskie :)

Po ostatnich wydarzeniach majowych to wystarczy, że się przedstawię i nawet Pan, z którym w życiu nie rozmawiałem kojarzy mój przypadek :)

Nie będę pisał rzeczy, które można znaleźć na stronach biura, bo to bez sensu.... Tak więc jeśli chodzi o tabelę prowizji na rynku opcji to powiem tyle, że:

-min. 2,50zł do kwoty 100zł (chyba), tak więc nie ma minimalnej prowizji od sztuki tak jak u Anteny w jego badziewskim BZWBK tylko łącznie... np. za 5 opcji po 1pkt zapłacę 2,50 i za 1 opcję po 5pkt też zapłacę 2,50.
(ale tu uwaga.... zdarzyło mi się, że za dwie identyczne transakcje system policzył mi dwie różne prowizje tego samego dnia :) pisałem reklamację i czekam na werdykt jury....)

-max. 15 zeta

-za wykonanie opcji są w tabeli jakieś tam przewidziane opłaty, ale jak do tej pory jeszcze mi nigdy nie pobrali ani groszówki, więc siedzę cicho .... :)

-stratne pozycje (w wypadku braku dopłaty do depozytu) można zamykać do godziny wynegocjowanej z odpowiednio kompetentną osobą w centrali w Radomiu (mi udaje się wynegocjować nawet godz. 16 - są tego plusy i minusy)

-na początek przydzielany LOP zależy od wielkości portfela (adekwatnie do możliwości otwierania pozycji na kontraktach - co jest kompletną bzdurą, bo dysponując np. portfelem ok. 10 tyś możesz otworzyć jakieś 5 futów tak więc i na opcje dostaniesz 5...... tak przynajmniej było w archaiku, być może się zmieniło), ale po rozmowie z maklerem na temat braku jakiejkolwiek korelacji pomiędzy zdolnością otwierania pozycji na kontraktach z depozytem na poziomie 2,5 tyś. a opcjami śmieciowymi po 1pkt za sztukę i depozycie rzędu kilkudziesięciu złotych.... można od ręki podwyższyć tę liczbę do 30. Powyżej tej wartości należy pisać pisma do dyrektora, który w ciągu ok. 2-3 dni wyraża zgodę (tak było do tej pory... podejrzewam, że np. mi już się podwyższyć chyba LOPu nie uda, po majowej akcji). Tak więc bardzo szybko z 30 sztuk można zrobić np. pinset :)

-poza tym w BISE na opcjach gra tylko kilku zawodników, tak więc maklerzy uczą się równolegle z uczestnikami rynku - więc radzę nie zadawać trudniejszych pytań.... a być może ja tylko na takich trafiam, tego nie wiem i nie chciałbym nikogo obrazić.....

-depozyt jest zawsze pobierany w wielkości podanej przez IRIP (do utrzymania pozycji oczywiście depozyt właściwy, czyli mniejszy) - nigdy więcej.... tzn. wygląda to tak: np. dziś depozyt IRIP wynosi 5500 i tyle jest blokowane na rachunku, ale np. jutro IRIP żąda tylko 4500, więc blokowane jest 4500, a dodatkowo w rubryce "depozyt biuro" może (ale nie musi) być zablokowany ten 1000, zawsze jednak można go wykorzystać do otwierania kolejnych pozycji lub też ewentualnie po interwencji telefonicznej zażądać jego odblokowania....

-obsługa miła, sympatyczna, klient dobrze traktowany, na połączenie nie czeka się zbyt długo.... kiedyś nawet sam dyrektor siedział na Infolinii :) a w placówce to jak trzeba zadzwonić do centrali to makler nawet swojego fotela ustępuje jak zapowiada się dłuższa rozmowa.

-platforma internetowa z jedną ofertą K/S gratisowa, AntenA testuje bo miałem zapasową więc mu udostępniłem, śmiga ok, przejrzysta.....

-opłaty za rachunek 6zł za kwartał....

Ogólnie jestem zadowolony i pozdrawiam całe BISE :) hehe

AntenA
Sierżant sztabowy

Postautor: AntenA » 05 cze 2006 21:17

Tak tak Guru.
Prawdę mówisz o swoim biurze.
Dzięki za udostępnienie haseł do drugiego rachunku :)
Troszkę sobie potestuję i chyba przeniosę się do Twojego biura, bo w moim to normalnie jadą chłopaki w kulki z tym blokowaniem depozytów - chodzi mi o blokowanie dużego depozytu za każdym razem :) Kolejnym plusem jest darmowy karnet z jedną ofertą :)
Mankamentem Twojego biura jest tylko wpłata i wypłata pieniędzy :), ale można to jakoś znieść :)
Podsumowując jest to chyba najlepsze biuro z tych znanych :), oby tak dalej.

guru_rynku_opcji

Postautor: guru_rynku_opcji » 06 cze 2006 08:32

Wspomnialeś o wpłatach i wypłatach..... Dla zainteresowanych, wpłaty i wypłaty w BISE Banku są oczywiście gratisowe, natomiast przelewy wychodzące z rachunku na konta innych banków płatne 4,40zł... przelewy przychodzące bez opłat.

A z tym najlepszym biurem to bym nie przesadzał, bo jeszcze palma odbije.... na pewno znajdą się lepsze... :)

waligora

x

Postautor: waligora » 06 cze 2006 15:16

a co powiecie o BGZ?

serek

Postautor: serek » 06 cze 2006 21:12

Guru jak przeciagniesz AntenE do BISE to okaze sie ze to biuro bedzie mialo polowe dziennego obrotu akcjami na WGPW :twisted:

Wróć do „Kontrakty, opcje”