Od czego zacząć grę na kontraktach?

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
monetygn
Sierżant sztabowy

Od czego zacząć grę na kontraktach?

Postautor: monetygn » 22 maja 2006 20:49

Witam,

Jak zaczynaliście? Znajomy, jakiś kurs, książka? Od trzech lat inwestuję w akcje, zacząłem bez przygotowania, nie wiem czy tutaj też tak mogę rozpocząć, czy wiąże sie to z 99% utopieniem kasy?

Biaggi
Chorąży sztabowy

Re: Od czego zacząć grę na kontraktach?

Postautor: Biaggi » 22 maja 2006 23:13

Witam,

Jak zaczynaliście? Znajomy, jakiś kurs, książka? Od trzech lat inwestuję w akcje, zacząłem bez przygotowania, nie wiem czy tutaj też tak mogę rozpocząć, czy wiąże sie to z 99% utopieniem kasy?
ja przez 3 miesiace przygladalem sie grze wspollokatora

Poznaniak
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Poznaniak » 22 maja 2006 23:28

Masz rację z tym wtopieniem, ale nie do końca: bo bez przygotowania można wtopić 100 % + konieczność dopłaty przy takiej sesji jak dzisiaj.

Nauka, nauka i jeszcze raz nauka.

Jest dużo różnic między akcjam a kontraktami.

Ale dasz radę, ja też zaczynałem od akcji, pierwsze były TPSA jak wchodziła na giełdę. Na kontaktach już gram ładne parę lat i tak wszystkiego nie wiem. Raz na wozie, raz pod wozem....

clintonik
Starszy sierżant

Postautor: clintonik » 23 maja 2006 00:17

Żeby wiedzieć na jakiej zasadzie działają kontrakty terminowe nie potrzeba żadnej książki - wystarczy zajrzeć do internetu, na stronie chyba każdego biura maklerskiego, czy GPW masz opisane na czym to polega. Gorzej jest z podjęciem decyzji zajęcia pozycji... Tu albo liczysz na szczęście (czego nie polecam), albo siedzisz, czytasz informacje, śledzisz wszystkie rynki świata naraz i nie wiem co jeszcze, żeby z większym prawdopodobieństwem zająć pozycje, która przyniesie jakiś zysk :) Życzę powodzenia!
Kobieta to najbardziej nierentowna inwestycja świata ;]

Biaggi
Chorąży sztabowy

Postautor: Biaggi » 23 maja 2006 02:39

...i pamietaj o stopach :!:

Wróć do „Kontrakty, opcje”