Prośba o pomoc od początkującego dawcy - FW20M6 - stop loss

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
janusz1200
Sierżant sztabowy

Prośba o pomoc od początkującego dawcy - FW20M6 - stop loss

Postautor: janusz1200 » 26 maja 2006 22:43

Witajcie,
możecie się podzielić, jakie stosujecie stop-losy na FW20M6? Dzisiaj kupiłem pierwszy raz w życiu L, dałem stop-loss 20 pktów i oczywiście mnie wypchnęło. Czy stosować jakieś atr, czy patrzeć na stopień rozchwiania rynku, jakie są Wasze doświadczenia? Dzięki i pozdrawiam. A propo, jak w poniedziałek góra czy dół?

Poznaniak
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Poznaniak » 26 maja 2006 23:31

Nie wiem czym się kierowałeś ustawiając stopa, ale aby się zabezpieczyć trzeba przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie straty dopuszczasz? Po drugie rozchwianie jest duże jak widać na wykresach nawet ok 80 pkt. Stopy powinny być ustalane na ważnych wsparciach lub oporach w zależności od kierunku, ale każdy ma swoją metodę.

janusz1200
Sierżant sztabowy

Postautor: janusz1200 » 26 maja 2006 23:52

Dzięki!

miszmasz
Młodszy chorąży

Postautor: miszmasz » 27 maja 2006 00:14

Pamiętam jak zadałem to samo pytanie na początku swojej drogi kontraktowca :wink: Nie otrzymalem wtedy odpowiedzi ale z perspektywy czasu to dobrze że tak się stało. Każdy z nas jest inny: wiek, rodzina, akceptowalne ryzyko, zobowiązania lub ich brak itd. Jeżeli chcesz istnieć na tym rynku to sam musisz się przekonać na własnej skórze jak to jest, sam musisz znaleść swoją drogę, sam musisz się przekonać czy np. po stratnej pozycji jesteś w stanie o niej szybko zapomnieć i ustawić się ponownie, czy jesteś w stanie szybko zmienić zdanie na podstawie aktualnych sygnałów płynących z rynku itd. To właśnie doświadczenie sprawi czy będziesz się dobrze czuł jako DT i zmieniał nawet do kilku razy w ciągu dnia swoją pozycję szukając lokalnych dołków czy górek czy też będziesz szedł za trendem i zamykał pozycje tak jak to robi np. FellowMe w swoim systemie.

Od siebie mogę dodać że "gram" używam tego słowa celowo bo nie mogę powiedzieć o sobie że inwestuje ponieważ inwestuje się np. w wartość, w siebie itd. a to co robie to bardzo agresywna gra dlatego stopy ustawiam w odległości nie większej niż 20 pkt. Nie polecam tej metody początkującym ponieważ można się bardzo sparzyć szukając lokalnego dołka czy też górki.
Obrazek

Biaggi
Chorąży sztabowy

Postautor: Biaggi » 27 maja 2006 00:30

Ja stosuje strategie podobna do Poznaniaka; stawianie stopow w okolicach wsparc/oporow z pewnym filtrem, ale jak gram intra i siedze caly czas przy kompie to czasem bez stopow.
Co do poniedzialku to... w gore oczywiscie :wink:

serek
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: serek » 27 maja 2006 00:43

Co do poniedzialku to... w gore oczywiscie
Biaggi tak czarujesz jakby od samego mowienia index wzrastal :twisted: :twisted: ile Ty tych longow masz???

Kierunek oczywiscie sluszny :lol:

Pozdrawiam

Biaggi
Chorąży sztabowy

Postautor: Biaggi » 27 maja 2006 02:34

Biaggi tak czarujesz jakby od samego mowienia index wzrastal :twisted: :twisted: ile Ty tych longow masz???

Pozdrawiam
mam ich duzo jak na swoje mozliwosci, tylko raz mialem wiecej :wink:

grrrringo
Chorąży sztabowy

Postautor: grrrringo » 28 maja 2006 23:50

z jakich wykresów korzystacie w ciągu dnia?? analizujecie sytuację na bieżąco czy podpieracie zachowaniem z poprzedniej sesji??

browarny
Kapral

Postautor: browarny » 29 maja 2006 00:18

Przy takiej zmienności jak teraz - ATR=95 sugerowałbym Ci zostać poza rynkiem. Nawat jak będzieszmiał rację to 20 punktowy stop zamknie się kilka razy w ciagu sesji :-)
Pozdrawiam
Grzesiek

janusz1200
Sierżant sztabowy

Postautor: janusz1200 » 29 maja 2006 13:52

z jakich wykresów korzystacie w ciągu dnia?? analizujecie sytuację na bieżąco czy podpieracie zachowaniem z poprzedniej sesji??
Ja mam konto w bossa i tam jest aplikacja z wykresem (ale raczej nie gram w ciągu dnia, obserwuję tylko notowania, a zlecenia składam na ddm+ dzień wcześniej, posiłkując się metastockiem off-line załadowanym danymi też z serwisu bossa)

janusz1200
Sierżant sztabowy

Postautor: janusz1200 » 29 maja 2006 13:57

Przy takiej zmienności jak teraz - ATR=95 sugerowałbym Ci zostać poza rynkiem. Nawat jak będzieszmiał rację to 20 punktowy stop zamknie się kilka razy w ciagu sesji :-)
No niestety, jest to ryzyko, lepiej byłoby może grać jak pisał Poznaniak (stosując stop-losy techniczne), ale na to więcej kasy trzeba. Choć w piątek - i dziś też - rynek się bardzo ustabilizował; liczę na gwałtowne wybicie we wtorek, dziś już chyba nie (w którąkolwiek stronę - ustaliłem dwa zlecenia - jedno wysokie kupno i jedną niską sprzedaż), a wtedy nie powinno wrócić o 20 pktów. Pzdr

piiotr
Sierżant

Postautor: piiotr » 29 maja 2006 14:10

Panie Sierżancie. Tak się przecie gotuje zupę z żółwia.
życzę smacznego.
Plutonowy Piiotr.

Tadosek
Młodszy chorąży

Postautor: Tadosek » 29 maja 2006 15:28

Pozdrawiam
mam ich duzo jak na swoje mozliwosci, tylko raz mialem wiecej :wink:
Aleście doczarowali. :cry:

mam nadzieje że wzrośnie jeszcze ponad 40 minut.

Pozdrawiam

janusz1200
Sierżant sztabowy

Postautor: janusz1200 » 29 maja 2006 18:59

Panie Sierżancie. Tak się przecie gotuje zupę z żółwia.
życzę smacznego.
Plutonowy Piiotr.
Dzięki, trochę o niej czytałem; a co do rynku, to właśnie (na zamknięciu) kupiła mi się krótka (i trzymam kciuki na spadki, he, pierwszy raz, nie tak, jak z akcjami). Pzdr.
A propo technik, czytał coś ktoś Wildera Delta phenomenon, przeczytałem, ale nie mogę zrozumieć.

Biaggi
Chorąży sztabowy

Postautor: Biaggi » 29 maja 2006 19:05

Szczerze mowiac dzisiejsze koszyki sprzedazy troche mnie zaskoczyly. Czyzby to nasze fundusze robily takie jajca? :shock:
A ja myslalem, ze polskim zalezy na opanowaniu zlej sytuacji.
Mimo to ciagle jestem na L, jeszcze zyskownych :roll:

Wróć do „Kontrakty, opcje”