Kilka pytan

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
Fireblade
Młodszy chorąży

Kilka pytan

Postautor: Fireblade » 28 maja 2006 02:51

Witam,

Ostatnio zainteresowalem sie rynkiem kontraktow terminowych i mam kilka pytan.

1) czy roznica w cenie pary kontraktow np na akcje FKGH M6/U6 wynika z tego, ze jeden z nich ma szybszy termin wygasniecia? I ten pozniejszy ma wartosc bardziej "ochylona"?

2) czy jest jakies BM, gdzie bede mogl miec otwarte przeciwstawne pozycje, ktore sie nie zamkna automatycznie?

Jesli jeszcze jakies watpliwosci mi sie nasuna to napisze 8)

Biaggi
Chorąży sztabowy

Re: Kilka pytan

Postautor: Biaggi » 28 maja 2006 03:10

Witam,

Ostatnio zainteresowalem sie rynkiem kontraktow terminowych i mam kilka pytan.

1) czy roznica w cenie pary kontraktow np na akcje FKGH M6/U6 wynika z tego, ze jeden z nich ma szybszy termin wygasniecia? I ten pozniejszy ma wartosc bardziej "ochylona"?
to wynika z wartosci teoretycznej kontraktow, zdyskontowana wartosc biezaca jest nizsza, gdy termin do wygasniecia jest dluzszy
2) czy jest jakies BM, gdzie bede mogl miec otwarte przeciwstawne pozycje, ktore sie nie zamkna automatycznie?

Jesli jeszcze jakies watpliwosci mi sie nasuna to napisze 8)
w kazdym BM na roznych seriach, a jesli chcesz na tej samej to musisz miec drugi portfel, ja tak mam zrobione w BDM

PS. Masz Fireblade'a? :P

Fireblade
Młodszy chorąży

Re: Kilka pytan

Postautor: Fireblade » 28 maja 2006 12:35

Dzieki za odpowiedz.

PS. Masz Fireblade'a? :P
Mialem CBR, ale Fireblade zawsze mi sie bardziej podobal. Chociaz nowe CBR RR tez jest fajne 8)

Wróć do „Kontrakty, opcje”