Kontrakty- prosze o pomoc

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
rupi
Starszy chorąży

Kontrakty- prosze o pomoc

Postautor: rupi » 06 cze 2006 08:50

Witam. mam zamiar zaczac grac na kontraktach na wiga. troche poczytalem, ale dalej mam pewne niejasnosci. prosze doswiadczonych graczy o rozjasnienie mi obrazu:
1. chcac grac na spadki otwieram kotka, czyli sprzedaje kontrakt: na wzrosty otwieram longa czyli kupuje ??
2. chcac zamknac pozycje otwieram przeciwstawna i w ten sposob nie mam juz kontraktu, a na konto splywa(lub wyplywa) kasa??
3. kontrakty kupuje sie i sprzedaje po cenie jakiech chodza?? jak do zarobku/straty maja sie wahania na w20?? o co chodzi z punktami bazowymi?? czy zysk/strata to tylko punkty liczone z samego kontraktu, czy tez uwzglednai sie zmiane na wigu??

dzieki za odpowiedz, Pozdrawiam :)
Młody i niedoświadczony. Jak nie zarobię, to stracę :)

luckhasz
Kapral

Postautor: luckhasz » 06 cze 2006 11:00

Ad.1 TAK
Ad.2 TAK
Ad. 3 TAK - zysk/strata liczy sie z samego kontraktu - WIG oddziaływuje na wartość kontraktu i w ten spoosb wplywa na jego cene.

rupi
Starszy chorąży

Postautor: rupi » 06 cze 2006 11:25

dzieki 8)

rupi
Starszy chorąży

Postautor: rupi » 07 cze 2006 09:36

jeszcze jedno pytanie: co to sa punkty bazowe i jak maja sie do ceny kontraktu ?? dzieki :)

slalom
Młodszy chorąży sztabowy

Przyjacielu

Postautor: slalom » 15 cze 2006 18:36

Ad.1 TAK
Ad.2 TAK
Ad. 3 TAK - zysk/strata liczy sie z samego kontraktu - WIG oddziaływuje na wartość kontraktu i w ten spoosb wplywa na jego cene.
Przyjacielu, zagraj "na sucho" - sprawdź czy Ci idzie i wtedy możesz zagrać.To bardzo dynamiczny instrument.
Punkt 3 uzupełniłbym pisząc TAK w dniu zapadalności.W okresie dłuższym do dnia wygaśnięcia kontraktu bywa różnie.W skrajnych przypadkach bywa, że kontrakty rosną a indeks spada lub odwrotnie.

rupi
Starszy chorąży

Re: Przyjacielu

Postautor: rupi » 17 cze 2006 10:02

dzieki :) na sucho sobie probuje i cos tam wychodzi- do przodu. zobaczymy, czy jak juz wcisne enter tez wyjdzie 8)

Wróć do „Kontrakty, opcje”