Spiskowa teoria czyli parę naiwnych pytań

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
azir
Sierżant

Spiskowa teoria czyli parę naiwnych pytań

Postautor: azir » 10 cze 2006 21:44

Na kontraktach od niedawna, stąd być może naiwna teoria.

Zaskoczyło mnie ostatnio to, że ktoś tak uparcie broni wybicia na poziomie 2950. Otwierano coraz więcej pozycji aby ten poziom utrzymać. Sprawdziłem do tyłu mniej więcej podobnie wyglądał sprint marzec-kwiecień. Z poziomu 2750 do 3300 w miesiąc. Wcześniej potrzebny był rok na taki skok :).

Teoria:
Mam dużo akcji np. KGHM. Nie mam kasy aby dalej je kupować i windować ceny, a chcę poprawić wynik. /Na marginesie mam niesprzedawalną liczbę akcji/.
1. Kupuje kontrakty - tworzę różnicę 10p.
2. Włącza się arbitraż, który sprzedaje kontrakty, kupuje akcje.
3. Straciłem na kontraktach np 5p.
4. Zarobiłem na sprzedaży akcji 5p.

Niby zero. Zaraz ja mam jeszcze przecież kilkaset tysięcy akcji :), a one teraz są o 5p. więcej warte.
Proste ale czy możliwe?

tatar36
Starszy plutonowy

Postautor: tatar36 » 11 cze 2006 17:29

Jak kupiłeś te kontrakty,a sprzedałeś akcje,to masz 0 i kilkaset akcji o 5p wyżej.....hehe.Masz jeszcze kupione kontrakty...
Jak sprzedaż te akcje,to zwalisz cenę i na drugi dzień każą Ci uzupełnić depozyt,bo masz przecież te kupione kontrakty....i co wtedy?Czy kupisz akcje,żybe wyjść z kontraktów?

slalom
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: slalom » 18 cze 2006 13:08

Jak kupiłeś te kontrakty,a sprzedałeś akcje,to masz 0 i kilkaset akcji o 5p wyżej.....hehe.Masz jeszcze kupione kontrakty...
Jak sprzedaż te akcje,to zwalisz cenę i na drugi dzień każą Ci uzupełnić depozyt,bo masz przecież te kupione kontrakty....i co wtedy?Czy kupisz akcje,żybe wyjść z kontraktów?
Azir - przemyśl to dokładnie bo stanie się tak jak pisze Tatar. Zasada prosta. Po pierwsze nie stracić.

Wróć do „Kontrakty, opcje”