Czy depozyt zabezpieczający kontrakty jest oprocentowany?

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
KPPD
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 214
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Czy depozyt zabezpieczający kontrakty jest oprocentowany?

Postautor: KPPD » 01 sie 2006 17:03

i ten wymagany przez KPWiG i ten ekstra wymagany przez biura maklerskie?
Nie drażnić starego misia!

REKLAMA


Fixer
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 17 maja 2006 20:35

Postautor: Fixer » 01 sie 2006 18:08

Nie jest oprocentowany :!:

Nie ma czegoś takiego jak depozyt ekstra wymagany przez biura :!: Przynajmniej ja nie slyszalem o takich wynalazkach. Depozyt pobierany przy otwieraniu pozycji składa się po prostu z depozytu wstępnego i właściwego, ale w wysokosci wymaganej przez KDPW a nie przez biuro. Ewentualnie ten "ekstra depozyt" może oznaczać, że poniosłeś stratę i system chce pociągnąć depozyt na nowe pozycje jak również na pokrycie straty.

KPPD
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 214
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: KPPD » 01 sie 2006 20:31

Mam rachunek w CDM Pekao,
obecnie dla kontraktów na WIG20 KDPW wymaga depozytu 5,8% instrumentu bazowego, natomiast CDM Pekao zabezpiecza 8,1% wartości instrumentu bazowego (tak na wszelki wypadek), nie nie mylę się mam rachunek praw pochodnych 5 lat w CDM.
Czy w innych biurach też tak jest?
Pytałem o oprocentowanie depozytu ponieważ kiedyś była jakaś taka sprawa, że miały być odsetki od depozytu (pomnóż liczbę otwartych pozycji razy wymagany depozyt - spora kasa, spore odsetki, ciekawe gdzie idą), ale nie pamiętam jak się skończyła.
Nie drażnić starego misia!

Fixer
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 17 maja 2006 20:35

Postautor: Fixer » 01 sie 2006 21:52

Wymagany depozyt do otwarcia pozycji w każdym DM to 8,1% (w tej chwili bo oczywiście jest to zmienne). Gdzie byś tego nie otwierał to tyle od Ciebie skasują. Rożnica pomiędzy 8,1% a 5,8% to taki bufor bezpieczeństwa. Jeżeli depozyt utrzymuje się na poziomie przynajmniej 5,8% to nie musisz go uzupełniać. Jeżeli spadnie poniżej to uzupełniasz do pełnego czyli do 8,1%. Nie są to żadne chore wymogi domów maklerskich, ale wymagania KDPW odnośnie depozytów zabezpieczających.
Pytałem o oprocentowanie depozytu ponieważ kiedyś była jakaś taka sprawa, że miały być odsetki od depozytu (pomnóż liczbę otwartych pozycji razy wymagany depozyt - spora kasa, spore odsetki, ciekawe gdzie idą), ale nie pamiętam jak się skończyła.
trzeba by jeszcze wyliczoną przez Ciebie kwotę pomnożyć razy 2. Bo jedna otwarta pozycja to depozyt u 2 uczestników... Trochę jest kasiory 8)

MART
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3885
Rejestracja: 17 lip 2006 21:34

Postautor: MART » 02 sie 2006 22:34

To jest depozyt, a nie lokata. Jak siadasz do pokera, to nikt Ci nie płaci, za to, że kasa Twoja polezy na stole.
Jak chcesz mieć procent, to kup obligacje, stanowić będą 90% wymaganego depo.

patricos
Starszy sierżant
Posty: 96
Rejestracja: 06 cze 2006 22:40
Lokalizacja: Sz-n

Postautor: patricos » 03 sie 2006 09:16

w BPH aby depo było oprocentowane należy mieć podpisaną dodatkową umowę na "oprocentowanie środków stanowiących depozyt zabezpieczający". I tyle. Tak więc można mieć to depo oprocentowane (zresztą tak samo jak kasę na rachunku która akurat czeka na rachunku.......) :D

MART
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3885
Rejestracja: 17 lip 2006 21:34

Postautor: MART » 03 sie 2006 09:40

w BPH aby depo było oprocentowane należy mieć podpisaną dodatkową umowę na "oprocentowanie środków stanowiących depozyt zabezpieczający". I tyle. Tak więc można mieć to depo oprocentowane (zresztą tak samo jak kasę na rachunku która akurat czeka na rachunku.......) :D
Kasa to co innego. Ja mam umowę na oprcentowanie ROR-u. Stawka wynosi 0%. Depozyt zab. jak sama nazwa wskazuje jest zabezpieczeniem -> nie mozna nim obracać, zarabiac, pożyczać (chyba, że państwu). Biuro może Ci kupić za niego coś o stopie wolnej i odjąć swoją prowizję. Możesz zrobić to samo. Obligacje i niektóre akcje moga stanowić zabezpieczenie (w zalezności od zmienności, rózną cześć tego depozytu stanowią). Obligace 90% (na stronach GPW jest to wyszczególnione)

KPPD
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 214
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: KPPD » 03 sie 2006 10:04

To jest depozyt, a nie lokata. Jak siadasz do pokera, to nikt Ci nie płaci, za to, że kasa Twoja polezy na stole.
Jak chcesz mieć procent, to kup obligacje, stanowić będą 90% wymaganego depo.
Nie ma sie co eksytować, zadałem pytanie i proszę o rzeczowe odpowiedzi, nie napisałem że mi czego żal (chociaż z perspektywy paru lat trzymania non stop depozytu, stopę zwrotu powieniem skorygować o koszt kapitału).
Nie drażnić starego misia!

MART
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3885
Rejestracja: 17 lip 2006 21:34

Postautor: MART » 03 sie 2006 10:24

To jest depozyt, a nie lokata. Jak siadasz do pokera, to nikt Ci nie płaci, za to, że kasa Twoja polezy na stole.
Jak chcesz mieć procent, to kup obligacje, stanowić będą 90% wymaganego depo.
Nie ma sie co eksytować, zadałem pytanie i proszę o rzeczowe odpowiedzi, nie napisałem że mi czego żal (chociaż z perspektywy paru lat trzymania non stop depozytu, stopę zwrotu powieniem skorygować o koszt kapitału).
Sor, jeżli wyszło na ekscytację.
Napisałem rzeczowo, że obligacje mogą stanowić 90% depozytu. Napewno to wyjdzie lepiej niż procent od biura. Przy czym moje nie uwzględnia obligacji przy zabezpieczaniu opcji. Tylko gotówka.


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości