Gdzie jestesmy? - fale Elliotta

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
trader-none
Starszy chorąży
Posty: 1220
Rejestracja: 22 cze 2007 14:51

Postautor: trader-none » 05 wrz 2011 23:01

Początkowo nie wygląda to zbyt proporcjonalne... ta korekta w opadaniu (czyli odbicie) jakaś taka wątła (ciut ponad 38%, sporo poniżej 50%) czyżby słabość rynku (otoczenia)

Obrazek

Im jednak dalej tym lepiej. Poprzednia falka ladnie stanęła na 50% i moim skromnym zdaniem wlasnie zmierzamy głębiej...

Obrazek

Wreszcze jak sie spojrzy na parę lat to ten ostatni "kryzys" (czyli poprzednie głębokie tąpnięcie) to fala korekty (ciut długa - czyżby QE?) ładnie zniosła 61.8.

Obrazek

Niektórzy uważali już że to miała być pierwsza fala w nowej hossie ale poprzedni "kryzys" nie wydaje się skończony (fala Cycle bez odpowiedniej struktury). Ben namieszał wpuszczając na rynek bilony (tysiące milardów) lewych dolarów i na tym respiratorze budowała się hossa.... Czyżby najwyższy czas wracac do podstaw?

Jeśli to jest dalej IV Cycle to czy będzie tak jak pisałem kilkadziesiąt stron temu... W20 potencjalnie <1000. ?

REKLAMA


mistrzsardu
Chorąży sztabowy
Posty: 5329
Rejestracja: 10 maja 2006 18:49

Postautor: mistrzsardu » 06 wrz 2011 17:28

Moim zdaniem robimy właśnie II było A i B, C zatrzyma się ok 1900. Może się pomielić, ale dalej spadać już nie powinno.
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!

eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Postautor: eliott » 11 wrz 2011 22:11


Niektórzy uważali już że to miała być pierwsza fala w nowej hossie ale poprzedni "kryzys" nie wydaje się skończony (fala Cycle bez odpowiedniej struktury). Ben namieszał wpuszczając na rynek bilony (tysiące milardów) lewych dolarów i na tym respiratorze budowała się hossa.... Czyżby najwyższy czas wracac do podstaw?

Jeśli to jest dalej IV Cycle to czy będzie tak jak pisałem kilkadziesiąt stron temu... W20 potencjalnie <1000. ?
witam, w jednym masz racje, " niektórzy", juz od lutego 2008 roku było wiadomo ze czas tylko na fale B, po ktorej musi byc fala C, jest to fala w której ginie najwiecej inwestorów(licze na pietiap(:(:(: ), ale spoko, licze ze 18500 na wigu nie peknie
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway

trader-none
Starszy chorąży
Posty: 1220
Rejestracja: 22 cze 2007 14:51

Postautor: trader-none » 12 wrz 2011 09:45


Niektórzy uważali już że to miała być pierwsza fala w nowej hossie ale poprzedni "kryzys" nie wydaje się skończony (fala Cycle bez odpowiedniej struktury). Ben namieszał wpuszczając na rynek bilony (tysiące milardów) lewych dolarów i na tym respiratorze budowała się hossa.... Czyżby najwyższy czas wracac do podstaw?

Jeśli to jest dalej IV Cycle to czy będzie tak jak pisałem kilkadziesiąt stron temu... W20 potencjalnie <1000. ?
witam, w jednym masz racje, " niektórzy", juz od lutego 2008 roku było wiadomo ze czas tylko na fale B, po ktorej musi byc fala C, jest to fala w której ginie najwiecej inwestorów(licze na pietiap(:(:(: ), ale spoko, licze ze 18500 na wigu nie peknie
Witaj kol. Eliott.

Nie widziałem Cię pisującego na wątku ... ale może lepiej się nie będę "czepiał" bo sam też nie pisywałem ;)
juz od lutego 2008 roku
Zakładam że masz na myśli 2009. Natomiast, to co mnie martwi to długość tej fali korygującej... Zależności czasowe "szlag trafił" (albo moze "Ben trafił"). Być może jesteśmy świadkami jak teoria Elliotta się poddała drukowaniu dolarów (i euro) na skalę jaka nie była możliwa nigdy wcześniej. Ale czy to na prawdę prawdopodobne żeby pare banków centralnych było w stanie napompować rynki do tego stopnia? Patrząc na kapitalizacje giełd to dodruk (QE i inne programy) powinień byc bez większego znaczenia ... chyba żeby to znowu na tłum "zwalić".

Czy ktoś byłby w stanie sensownie wyjaśnić dlaczego fala od lutego 2009 była aż tak długa w porównaniu do fali którą "miała korygować" (Dec 2007 - Jan 2009)? Nawet jeśli przyjąć październik 2007 jako początek "IV Cycle" to i tak stosunek długósci fal A i B wygląda przedziwnie i skłania do rozważań czy aby oznaczenie jest prawidłowe.

Pozdrawiam,
TN

dudkins
Młodszy chorąży
Posty: 426
Rejestracja: 06 lip 2011 15:17

Postautor: dudkins » 13 wrz 2011 13:23

Jezeli przbijemy 2150 to linia na 61% w okolicach 1900 powinna nas zatrzymac

pietiap
Podporucznik
Posty: 13216
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pietiap » 12 sty 2012 00:42

odkopałem przypadkiem taki stary popularny kiedyś temat i co widzę?
jakiś b u c (bo jak to coś określić) liczy że w trakcie "c" zginę

"sądzę że zginie" wygląda zupełnie inaczej niż "liczę że zginie"
ten d u p e k liczy jak bym mu zalazł za skórę choć nigdy z nim nie rozmawiałem ale się przeliczył. może sam splajtował?
co za ludzie...? wymiękam

Niektórzy uważali już że to miała być pierwsza fala w nowej hossie ale poprzedni "kryzys" nie wydaje się skończony (fala Cycle bez odpowiedniej struktury). Ben namieszał wpuszczając na rynek bilony (tysiące milardów) lewych dolarów i na tym respiratorze budowała się hossa.... Czyżby najwyższy czas wracac do podstaw?

Jeśli to jest dalej IV Cycle to czy będzie tak jak pisałem kilkadziesiąt stron temu... W20 potencjalnie <1000. ?
witam, w jednym masz racje, " niektórzy", juz od lutego 2008 roku było wiadomo ze czas tylko na fale B, po ktorej musi byc fala C, jest to fala w której ginie najwiecej inwestorów(licze na pietiap(:(:(: ), ale spoko, licze ze 18500 na wigu nie peknie
"ten ma racje kto ma akcje".
Obrazek

trader-none
Starszy chorąży
Posty: 1220
Rejestracja: 22 cze 2007 14:51

Postautor: trader-none » 22 sie 2014 00:07

Hmm, lata mijają a my się bujamy w wąskim zakresie... Gdzie my jesteśmy? Płaska korekta w Cycle/SuperCycle? Ile to może potrwać?

Inwestor2010
Podporucznik
Posty: 12800
Rejestracja: 15 maja 2010 23:20

Postautor: Inwestor2010 » 22 sie 2014 09:49

Zapowiedź dalszych zwyżek na warszawskim parkiecie

Wojciech Białek :P

pietiap
Podporucznik
Posty: 13216
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pietiap » 26 sie 2014 08:32

widzę, że odkopany został stary temat :twisted:
zapowiedzi fali 'c' i mojej rychłej śmierci nie ziściły się jak widać. wieszczący wtedy tragedię i armagedon sam chyba stał się ofiarą gwałtownej przeceny z 2011 a może nie, ale na 100% (o ironio) zakończył zamieszczanie wpisów w dołku przeceny - wrzesień :lol:

jak widać pisze się różne rzeczy, ale lepiej unikać radykalnych ocen bo historia w przykry sposób może potem zweryfikować poglądy.
"ten ma racje kto ma akcje".
Obrazek

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 26 sie 2014 13:18

I TYLKO BIALEK (A MOZE I KUCZYNSKI) SA NIEZNISZCZALNI :twisted: :lol:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

trader-none
Starszy chorąży
Posty: 1220
Rejestracja: 22 cze 2007 14:51

Postautor: trader-none » 26 sie 2014 20:42

widzę, że odkopany został stary temat :twisted:
zapowiedzi fali 'c' i mojej rychłej śmierci nie ziściły się jak widać. wieszczący wtedy tragedię i armagedon sam chyba stał się ofiarą gwałtownej przeceny z 2011 a może nie, ale na 100% (o ironio) zakończył zamieszczanie wpisów w dołku przeceny - wrzesień :lol:

jak widać pisze się różne rzeczy, ale lepiej unikać radykalnych ocen bo historia w przykry sposób może potem zweryfikować poglądy.
Nie wywołuj wilka z lasu... kol. Elliott na pewno się gdzieś tu jeszcze kręci... a i 2011 to jesazcze nie był dołek dołków bo 2012 było głębiej.

Mnie wywiało na parę lat i jak teraz odświeżyłem stronę to się już nawet wykresy z image shack'a nie ładują i trudno powiedzieć co tam było narysowane a sam jestem ciekaw jak to co jest ma się do tego co tam było jako może być... Natomiast raczej na pewno nie rysowałem takiej flałty jak ostatnie 2-3 lata.

pietiap
Podporucznik
Posty: 13216
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pietiap » 26 sie 2014 21:38

no tak, trzy lata faktów to za mało aby zweryfikować kto gadał głupoty.
"ten ma racje kto ma akcje".
Obrazek

trader-none
Starszy chorąży
Posty: 1220
Rejestracja: 22 cze 2007 14:51

Postautor: trader-none » 29 sie 2014 01:54

no tak, trzy lata faktów to za mało aby zweryfikować kto gadał głupoty.
Nie jestem częścią Waszego sporu, ale po takich wypowiedziach mam wrażenie, że Eliott miałjednak rację, że przestał się tu pokazywać.

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 29 sie 2014 02:29

no tak, trzy lata faktów to za mało aby zweryfikować kto gadał głupoty.
Nie jestem częścią Waszego sporu, ale po takich wypowiedziach mam wrażenie, że Eliott miałjednak rację, że przestał się tu pokazywać.
Elliot to mit. Sprawdza się zawsze, po fakcie. Można go śmiało rysować, ale jedynie na danych historycznych. Rynek jest z natury nieprzewidywalny - jeśli zachowania danego instrumentu nie rozumiesz (przyczyna - skutek), to nie inwestuj

pietiap
Podporucznik
Posty: 13216
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pietiap » 03 paź 2014 20:54

formułowy eliott przez jedno "l" to dla niego bóg.
bóg zniknął z forum bo miał takie kaprycho a nie dlatego że mu się teoria nie układała z kreskami na giełdach, to oczywiste :twisted:
"ten ma racje kto ma akcje".
Obrazek


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości