Gdzie jestesmy? - fale Elliotta

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Postautor: eliott » 14 gru 2015 10:59

cala nauka dzieli sie na nauke podstawowa i nauke stosowana tak samo mozna podzielic AT
ty jak widze wplatales sie w analize techniczna podstawowa fajne to i przyjemne ale za to pieniedzy miec nie bedziesz sa to tylko rozwaznia akademickie
teoria fal ma ogromne zastosowanie w strategiach gry np
1- miner gdzie nalezy okreslic miejsce w jakim znajduje sie rynek ale u niego nie ma czegos takiego jak okreslenie dokladnie miejsca od poczatku wielkiego wybuchu
2-glinicki jego rowniez nie interesuje co bylo przed wielkim wybuchem -czy moze proznia ktora sie rozpadla na materie i antymaterie czy moze jeszcze cos innego
jego interesuja ostatnie trojki lub piatki i na ich podstawie zarabia pieniadze
3- analiza price action tez korzysta dosc sporo z teorii fal ale nie w jej krystalicznej postaci
sa tam wejscia low 1 do low4 czy high1 do 4 czy tez AL pisze ze nalezy spodziewac sie co najmniej dwoch ruchow w gore czy tez pisze o mozliwych pchnieciach ceny w gore czy tez w dol o trzech czy tez czterech

dlatego jeszcze raz podkreslam ze z teorii fal i to w taki sposob w jaki ty chcesz to rozpisac nie otrzymasz sygnalu wejscia na rynek czy to w el czy es
pozostanie ci tylko i co najwyzej satysfakcja ale nie pieniadze
wybacz ale w taką dyskusje mnie nie wciągniesz, owszem odpowiadalem na pytania o wykresy , fale, lecz o wyższosci świąt Wielkiej Nocy nad Bozym Narodzeniem nie rozmawiam
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway

REKLAMA


SMS2
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8174
Rejestracja: 28 lis 2007 08:10

Postautor: SMS2 » 14 gru 2015 19:00

ELIOT TY STARY KROTASIE
BRAWO ZA SUPER ROBOTE
ZA SPOSOB W JAKI OLALES
TEGO SKUMSA MUMIE
WSZEDZIE *** WCHODZI I BRUDZI
KAZDEGO KTO TYLKO W DZIALE SIE POJAWI
CHCIALBY ZGNOIC I OSMIESZYC
Wysłany: Pią, 03 Kwi 2009, 10:08
przy 1689 spruboje przekrecic sie na S (chwilowo)

podolski
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2003
Rejestracja: 10 cze 2008 20:45

Postautor: podolski » 08 sty 2016 20:26

przed rokiem 2000 gdy jeszcze na sesje chodzilo sie do biura maklerskiego(pozdrawiam ludzi z elimara w katowicach- pozniej BOS)przy wigu w okolicach 15 tys. twierdziłem ze szczytem hossy powinno byc 68 tys na wigu, duzo sie nie pomyliłem, nikt w to prawie nie wierzył, w 2007 roku wig podszedl pod ten poziom,
Teraz powiem cos co jeszcze nigdzie nie spotkalem, nikt sie nie odwazyl powiedziec glosno o takich poziomach o jakich ja powiem, otoz twierdze ze jestesmy dalej w bessie po hossie zakonczonej w 2007 roku, powiem ze te 1800 wtomka to pikus co nas moze spotkac,
Zacznijmy od wigu wiec hossa trwala od 1992 roku do lipiec 2007 byla to jej pierwsza fala, trwała ona 15 lat, od lipca 2007 jestesmy w fali drugiej gdzie rynek zrobil fale A do 20340 w lutym 2009, nastepnie rynek zrobil fale B dochodzac do 57379 08.05.2015 od tego dnia mamy fale C ktora moze wig doprowadzic az do poziomu 10058 w ekstremalnym ruchu, ale prawdopodobnie powinien zatrzymac sie powyzej dolka z 20.02.2009 roku,
na poziomach 28166, niektorzy sie beda smiac jak to az tyle roznicy, spytam czy to ma znaczenie w chwili obecnej gdy wig ma 50. tys? czy ktos powiedzial wam o tak niskich poziomach? gdy bedziemy w okolicach 28 tys to wtedy bede sie martwil
Co do wigu20 to elliott raczej nie zachecał do oznaczania fall na instrumentach bazowych dla kontraktow, pozwole sobie tylko wyznaczyc jeden poziom 850 punktow, choc moze byc tez i .......................450 ale o tym nawet nie mysle
Na koniec dla tych ktorzy sie o mnie martwili ze sie nie odzywam, (patrz stopka) co miałem pisac skoro na rynku wciaz jest dla mnie bessa, owszem potrafie grac z godziny na godzine,i gram ale co do pisania tak długoterminowych prognoz to pozwolicie(pietiap) ze to ja bede decydowal kiedy co napisac
chm post pisany we wrzesniu i jak na razie wszystko sie sprawdza, aby nie do konca, powiem ze te 1800 wtomka to pikus co nas moze spotkac,
to mi sie podoba i sprawdziło sie juz z nawiązką
moja lista ignorantów:

mistrzsardu
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 10 maja 2006 18:49

Postautor: mistrzsardu » 24 kwie 2016 17:36

Ktoś podejmie się analizy, w jakim miejscu teraz jesteśmy?
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!

tytan
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8045
Rejestracja: 27 sty 2006 20:06
Lokalizacja: Camps Bay

Postautor: tytan » 25 kwie 2016 22:49

Obrazek


Widac fraktale na kursie - prawy dolny róg to pełna struktura - według tego robimy teraz trzecią fale w Piątce i pozniej nowe dołki ( wykres roczny ) .

mistrzsardu
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 10 maja 2006 18:49

Postautor: mistrzsardu » 03 wrz 2016 17:52

Jak teraz wygląda sytuacja u nas i w Stanach? Będzie jesienią krach?
Mógłby ktoś rozrysować aktualną sytuację?
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!

horianek
Podporucznik
Posty: 11257
Rejestracja: 26 kwie 2010 21:26

Postautor: horianek » 05 wrz 2016 09:08

Jak teraz wygląda sytuacja u nas i w Stanach? Będzie jesienią krach?
Mógłby ktoś rozrysować aktualną sytuację?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :shock:
Umarłem..... :roll:
Imputujesz że od rozrysowania uzależnione jest czy murzyna pójdzie up czy w dół ???? Niesamowite, ja zawsze myslalem ze to uzalżnione jest od napływu kasy do kasyna, od stóp i takie tam....
"bandyty nie ma" - Cymcyk
10 pkt

S 7371 Anglik S7431
S 5227 francuz

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 05 wrz 2016 10:10

Jak teraz wygląda sytuacja u nas i w Stanach? Będzie jesienią krach?
Mógłby ktoś rozrysować aktualną sytuację?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :shock:
Umarłem..... :roll:
Imputujesz że od rozrysowania uzależnione jest czy murzyna pójdzie up czy w dół ???? Niesamowite, ja zawsze myslalem ze to uzalżnione jest od napływu kasy do kasyna, od stóp i takie tam....
No to po diabła otwierasz dziub na tematy ,których zupełnie nie rozumiesz ani zrozumieć nie chcesz
Teoria fal Eliota jest próbą opisania cykli zachowań rynkowych,a to jest właśnie to co chciałbyś wiedzieć odnośnie napływu/wypływu pieniędzy z rynku.
Do tej dyskusji nie jesteś w stanie nic wnieść.

horianek
Podporucznik
Posty: 11257
Rejestracja: 26 kwie 2010 21:26

Postautor: horianek » 05 wrz 2016 22:58

Jak teraz wygląda sytuacja u nas i w Stanach? Będzie jesienią krach?
Mógłby ktoś rozrysować aktualną sytuację?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :shock:
Umarłem..... :roll:
Imputujesz że od rozrysowania uzależnione jest czy murzyna pójdzie up czy w dół ???? Niesamowite, ja zawsze myslalem ze to uzalżnione jest od napływu kasy do kasyna, od stóp i takie tam....
No to po diabła otwierasz dziub na tematy ,których zupełnie nie rozumiesz ani zrozumieć nie chcesz
Teoria fal Eliota jest próbą opisania cykli zachowań rynkowych,a to jest właśnie to co chciałbyś wiedzieć odnośnie napływu/wypływu pieniędzy z rynku.
Do tej dyskusji nie jesteś w stanie nic wnieść.

TO CHCE COŚ WYNIEŚĆ - prędzej będzie 1700,czy 1900 - mysle ze po 5 minutah "burzy mózgów" bede miał odpowiedź :twisted:
"bandyty nie ma" - Cymcyk
10 pkt

S 7371 Anglik S7431
S 5227 francuz

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 06 wrz 2016 08:18

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :shock:
Umarłem..... :roll:
Imputujesz że od rozrysowania uzależnione jest czy murzyna pójdzie up czy w dół ???? Niesamowite, ja zawsze myslalem ze to uzalżnione jest od napływu kasy do kasyna, od stóp i takie tam....
No to po diabła otwierasz dziub na tematy ,których zupełnie nie rozumiesz ani zrozumieć nie chcesz
Teoria fal Eliota jest próbą opisania cykli zachowań rynkowych,a to jest właśnie to co chciałbyś wiedzieć odnośnie napływu/wypływu pieniędzy z rynku.
Do tej dyskusji nie jesteś w stanie nic wnieść.
TO CHCE COŚ WYNIEŚĆ - prędzej będzie 1700,czy 1900 - mysle ze po 5 minutah "burzy mózgów" bede miał odpowiedź :twisted:


To nie ten wątek, chyba tyle potrafisz , by się nie popisywać głupotą gdzie tylko się tylko da.

horianek
Podporucznik
Posty: 11257
Rejestracja: 26 kwie 2010 21:26

Postautor: horianek » 06 wrz 2016 21:29

No to po diabła otwierasz dziub na tematy ,których zupełnie nie rozumiesz ani zrozumieć nie chcesz
Teoria fal Eliota jest próbą opisania cykli zachowań rynkowych,a to jest właśnie to co chciałbyś wiedzieć odnośnie napływu/wypływu pieniędzy z rynku.
Do tej dyskusji nie jesteś w stanie nic wnieść.
TO CHCE COŚ WYNIEŚĆ - prędzej będzie 1700,czy 1900 - mysle ze po 5 minutah "burzy mózgów" bede miał odpowiedź :twisted:


To nie ten wątek, chyba tyle potrafisz , by się nie popisywać głupotą gdzie tylko się tylko da.
... to po co utrudniacie sobie zycie, robicie jakies kreski, szlaczki jak nic z tego nie wynika ? Sztuka dla sztuki - czy moze macie porsche i wille ?
"bandyty nie ma" - Cymcyk
10 pkt

S 7371 Anglik S7431
S 5227 francuz

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 07 wrz 2016 09:52

TO CHCE COŚ WYNIEŚĆ - prędzej będzie 1700,czy 1900 - mysle ze po 5 minutah "burzy mózgów" bede miał odpowiedź :twisted:


To nie ten wątek, chyba tyle potrafisz , by się nie popisywać głupotą gdzie tylko się tylko da.
... to po co utrudniacie sobie zycie, robicie jakies kreski, szlaczki jak nic z tego nie wynika ? Sztuka dla sztuki - czy moze macie porsche i wille ?


Tak jak byś nie widział w sposób namacalny ,że zawsze jest moje na wierzchu , nie Twoje .
Porsche nie jest dla mnie synonimem dobrobytu ,albo praktycznego użycia ,
gdzie to kurde można używać , by nie było tylko drogą zabawką ?

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 12 wrz 2016 09:26

:roll:
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2016 13:53 przez wtomek, łącznie zmieniany 1 raz.

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 12 wrz 2016 13:36

:?:

elan
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3143
Rejestracja: 07 mar 2007 19:16

Postautor: elan » 24 lut 2017 22:39

zawsze okreslam fale elliotta dla indeksow na ktorych nie ma future, u nas to WIG i zawsze mi bylo z tym dobrze, niestety zachcialo mi sie to rowniez zrobic dla WIG20 i od tego czasu mam mieszane prognozy dla WIGu, bez WIG20 jest dla mnie oczywista prognoza pesymistyczna, konczymy besse na od 28 tys. do 10tys, niestety bardzo mi to nie pasuje gdy spojrze na WIG20, bo przeciez ten duży spadek WIGU nie moze obejsc sie bez spadku WIG20 a tutaj raczej widze bliski koniec spadku, bo przeciez trudno uwierzyc w pesymistyczny wariant dla (WIG20-mam tez taki)
Obrazek
Czy aby ta prognoza właśnie się nie urzeczywistnia???

Pozdrawiam


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości