Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
dziarski
Starszy chorąży
Posty: 1917
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: dziarski » 25 maja 2005 21:29

Witam,

to pierwszy mój wywód na temat opcji ale po małych sukcesach na czerwcowych R-kach i F-kach pokuszę się o spiskową teorię, że GPW będzie musiała zmienić trend na spadkowy i we wrześniu będziemy w okolicach 1650-1680pkt. Dlatego warto wykorzystać każdą okazję na zakup opcji spadkowych "U" póki są jeszcze tanie.

jak ktoś z Was obserwował to kilka dni temu były transakcje na U170 i U180 w pakietach po 50 opcji więc może ktoś coś wie.....;-)

Ja dzisiaj zakupiłem 10 szt i jak będzie okazja kupić taniej to dokupię.
Opcje to niekoniecznie ciągle należy obserwować , trzeba sobie założyć kiedy i za ile sprzedamy, a dlaczego?

ja K R200 po 5x60 i S po 5x92
K R200 po 8x103 i S 5x92 (pękłem)
K R200 po 5x123 i S 3x145 (za wcześnie)
S 2x180
K R200 po 3x108,5 i czekam na min 160 pkt

jak bym był konsekwentny to kupioone R po 60 trzymałbym aż do poziomu 180 i jest super zysk i mało kasy dla biura maklerskiego, a tak....


Pozdrawiam,
DZIARSKI
www.ABCSLUBU.pl - to przyszłość tych co chcą zarabiać kasę ;-)

REKLAMA


dziarski
Starszy chorąży
Posty: 1917
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Odp:Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: dziarski » 01 cze 2005 23:58

dokupiłem wczoraj i przedwczoraj 3 opcje U180 zobaczycie, że we wrześniu będą po 150 i tylko czysty zysk na 10 - 300%,a na 3- 450%,

Pozdrawiam,
www.ABCSLUBU.pl - to przyszłość tych co chcą zarabiać kasę ;-)

BestBaca
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2005 13:22

Odp:Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: BestBaca » 06 cze 2005 13:24

jak tam twoje opcje teraz??

Jacenty
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2005 22:30

Odp:Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: Jacenty » 08 cze 2005 22:33

To że brali po tyle to może oznaczać ze pewnie zabezpieczali długie pozycje. Dla mnie bessa we wrześniu nie jest taka pewna.

dziarski
Starszy chorąży
Posty: 1917
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Odp:Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: dziarski » 09 cze 2005 00:01

NO TO MÓJPORTFELIK TROSZKĘ ZESZCZUPLAŁ...

CZEKAMY DALEJ
www.ABCSLUBU.pl - to przyszłość tych co chcą zarabiać kasę ;-)

Karkosik
Sierżant sztabowy
Posty: 174
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: Karkosik » 11 cze 2005 18:41

a mialo byc "Sell in May and go away", nieprawdaż?? :cry:

guru_rynku_opcji
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 253
Rejestracja: 14 cze 2005 19:20

Odp:Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: guru_rynku_opcji » 14 cze 2005 19:34

Witam wszystkich tu zgromadzonych i nie tylko.....hmmm...i tak dalej.
Panie dziarski, jeżeli kupno opcji OW20U5180 I OW20U5170 uważasz za dobry interes to przestrzegam przed huraoptymizmem. Nie wiem czy zauważyłeś, ale te nasze pożal sie boże opcje niby to pod index w20 są de facto pod kontrakty, ponieważ odzwierciedlają dodatnią/ujemną bazę na nich. Przez to nie można postukać sobie syntetycznych arbitrażyków.... ale do rzeczy: pewnie zauważyłeś, że opcje te są notowane z ponad 200% skrośnością dodatnią (U180) i z ponad 500% skrośnością!!! (U170), więc przy zmianie optyki futowców na dodatnią szlag trafi całe te skrośności..... to tak jakby otwierać szorty z bazą -50 pkt. Może i można będzie na nich zarobić, tego nie wykluczam, ale jeśli będziesz chciał otworzć jakąś większą partyjkę na wyżej wymienionych to ja chętnie ci je odsprzedam.... Jeśli zaś chodzi o te transakcje po 50 sztuk (co prawda ich nie obserwowałem), to prawdopodobnie nikt nic nie wie, tylko tak jak zauważył Jacenty, ktoś zabezpieczał sobie longi. Zabezpieczenia na seriach czerwcowych przez pierwsze 2 miesiące bywały po kilka razy w tygodniu i to tak agresywne, że głowa boli.... Nie chcę tutaj się mądrzyć, bo właściwie to ja sie nie znam, ale zalecałbym ostrożność tak na wszelki wypadek, żeby się z ręką w nocniku nie obudzić.... buziaczki:)

dziarski
Starszy chorąży
Posty: 1917
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Odp:Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: dziarski » 15 cze 2005 01:15

masz dużo racji ( dzięki) będę obserwował rynek, a czy zakup U180 i U170 będzie dobrym interesem to czas pokaże. jak na ten czas to popłynąłem jakieś 9K i będę cierpliwie czekał na spadki...... gorzej już nie będzie.

Pozdrawiam,

www.ABCSLUBU.pl - to przyszłość tych co chcą zarabiać kasę ;-)

dziarski
Starszy chorąży
Posty: 1917
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Odp:Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: dziarski » 27 cze 2005 00:14

dokupiłem w piątek 11 po 9,05 i będę nadal czekał ....

jak stracić to jeszcze kilka kilo, a jak będzie odwrót to zarobię ;-)
www.ABCSLUBU.pl - to przyszłość tych co chcą zarabiać kasę ;-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Odp:Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: Jot23 » 28 cze 2005 19:50

dzierski i co zyjesz??
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

dziarski
Starszy chorąży
Posty: 1917
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Odp:Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: dziarski » 28 cze 2005 20:26

pewnie że żyję, co tam czekam do września ;-)

Panowie polecam zakłady bukmacherskie STS,Profesional lub www.expekt.com to co na giełdzie przegram (na opcjach) to odrabiam na np. Wembledonie, Lidze światowej itd.

Tam jest 100% do zarobienia w jeden dzień, oczywiście jest ryzyko jest zabawa ;-)

Pozdrawiam,


www.ABCSLUBU.pl - to przyszłość tych co chcą zarabiać kasę ;-)

guru_rynku_opcji
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 253
Rejestracja: 14 cze 2005 19:20

Odp:Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: guru_rynku_opcji » 30 cze 2005 14:45

to po co grasz na opcjach jak przegrywasz??

opcjoner
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2005 20:46

Odp:Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: opcjoner » 15 lip 2005 20:58

I bardzo sie dziwie ludzie na co wy liczycie? Ja cały czas wystawiam opcje put i zarabiam. Czy myślicie, że jest jakaś szansa realizacji U5170? Nie ma. A U5180? Jest tylko czysto teoretyczna. Popatrzcie sobie na wyceny teoretyczne opcji to od ładnych paru miesięcy puty są grubo przewartościowane a calle zrypane 50% do 60% od wyceny fair - ma to związek z bardzo dużym poziomem pesymizmu oraz z tym, że opcje są - niestety - ustawione "na futures" bo automatyczne zlecenia animatorów na opcjach zależą od ceny bądź ofery fw20; dodatkowo taki bezsensowny fakt: KDPW podaje codzień poziom zmienności ale jest to zmienność nie wigu20 ale samych opcji co jest czystym bezsensem.
Uważam, że kontrakty na wig20 są dla ludzi chorych na umyśle (wystarczy wczuć się w rytm sesji takiej jak np.dzisiejsza a takich jest mnóstwo) dlatego ucieszyłem się 2 lata temu, że będą opcje - ale rozczarowanie przyszło w momencie, kiedy się okazało, że reagują one na.... kontrakty! Powinny mieć kod nie OW20ccrrr ale OFW2ccrrr. Jedyne instrumenty u nas wolne całkowicie od FW2 to kontrakty na obligacje i waluty a wszystko reszte kręci się tak naprawdę wokół FW2, nawet doszło do takiej paranoi, że gracze na rynku kasowym zanim złożą zlecenia na akcje patrzą na kontrakty. Sytuacja jest absurdalna. Ale mimo wszystko opcje są dużo lepsze niż futires. Inwestuję w nie od początku 2004r. czyli tylko jeden cykl mnie ominął ale generalnie jestem na tym na plusie. Rzadko kupuję opcje - niemal wyłącznie wystawiam. Weźmy np, opcje U5170: można załóżmy wystawić było 100szt po 1.2pkt (po odliczeniu prowizji zysk 1000pln do września) a ryzyko śladowe. Przecież to jest aż 425pkt! Nawet jak spadnie 200pkt to ubędzie jakiś miesiąc i wartość teoretyczna niewiele się zmieni a przecież można to bez problemu zabezpieczyć wystawiająć calle albo kupując put w cenie. Ma sens więc wywalanie opcji najdalszych a kupowanie bliższych a z tego co ja widzę to robią głupki dokładnie odwrotnie. Taka paranoja ale jak się oddzieli ziarno od plew to można tu zarobić.

guru_rynku_opcji
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 253
Rejestracja: 14 cze 2005 19:20

Odp:Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: guru_rynku_opcji » 26 lip 2005 23:41

Hihi.... Przecież ja już na ten temat pisałem kilka postów wyżej. Oczywiście, że kupowanie takich opcji na skośności + kilka tysięcy % jest pomysłem conajmniej kaskaderskim i to na bazie -30 -40 pkt:) Ale zastanów się Opcjoner: Gdyby nie było takich kaskaderów to z kim zakładałbyś pozycje? Przecież musi ktoś chcieć longa żebyś ty (i ja) mógł założyć szorta..... A to że opcje są pod kontrakty a nie pod indeks (chyba tylko z nazwy) to widać jak na dłoni. Nie muszę chyba dodawać, że animator tam jest komputerowy, automatyczny i co kilka punktów zmiany na kontraktach sam przestawia oferty na każdej opcji:) Aha, taka mała uwaga. Dlaczego te opcje są pod kontrakty a nie pod indeks jak nazwa wskazuje? Hehe. Otóż dlatego, żeby:

a - nie można było trzaskać arbitrażu syntetycznego. A przy takiej bazie to byłyby z niego KOKOSY. A przecież nie może za dużo ludzi zarabiać, bo ktoś musi tracić.....
b - żeby duzi gracze, a nie takie leszcze jak my co grają jedną małą setką opcji (mówię tu o sobie:)), mogli zabezpieczać pozycje na futach, co jak widać z ochotą czynią.....

A poza tym, jak już wspomniałem w innym poście, nie wypada opowiadać takich rzeczy na forum... Wyłożyłeś kawę na ławę... i teraz wszyscy się rzucą i zaczną szorcić na U5170, U5180 a za dwa tyg. na U5190..... Podcinasz sobie gałąź, która cię karmi (i mnie też jak na razie). Dobrze, że są jeszcze przynajmniej 3 inne sposoby zarabiania na opcjach bez ryzyka, które znam. (a być może więcej bo w sumie to ja się nie znam....) Tak więc trochę więcej dyskrecji.... Papa... do rozliczenia..... aloha...

guru_rynku_opcji
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 253
Rejestracja: 14 cze 2005 19:20

Odp:Opcje OW20U5180 ile dadzą zarobić?

Postautor: guru_rynku_opcji » 27 lip 2005 01:20

Aha, żeby nie było, że teraz to wszyscy tacy mądrzy......

Do Opcjonera: Co to znaczy,
I bardzo sie dziwie ludzie na co wy liczycie?
O ile wiem, to ten temat zakładał Dziarski i tylko chyba on ma tutaj te nieszczęsne longi na U5180 itp. Więc do kogo te zarzuty?

Po drugie: On zakładał te longi na U zaraz po wygaśnięciu serii czerwcowej, a wtedy indeks był na 2000, a do wygaśniecia były 3 miesiące...... Przestrzegałem go żeby się za bardzo nie nastawiał na zarobki (mój pierwszy post), ale w końcu każdy może się pomylić....
Gdyby zakładał te pozycje teraz, dzisiaj, to okrzyknąłbym go wariatem, ale wtedy...... niekoniecznie.

A teraz kilka słów porad:

Nigdy nie zakładajcie długich pozycji na opcjach przy skośnościach +1000 % i więcej!!!! Nigdy nie otwierajcie longów na opcjach o wartościach nominalnych 2pkt i mniejszych!!!! Tutaj się nie da zarobić. No nie da i tyle. No może 1 raz na 100 strzałów. A w sytuacji opisanej powyżej, to akurat mamy połączenie obu tych rzeczy naraz. Prawdopodobieństwo zarobku - żadne.

Idę spać.....


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości