Koszt budowy hali

DAMF ENERGY, DAMF GAZ
Kormac

Koszt budowy hali

Postautor: Kormac » 22 maja 2024 13:40

Jaki jest koszt budowy takiej podstawowej hali z płyty warstwowej, powiedzmy 500m2?
Bez udziwnien, jedna brama i tyle.
Pytam oczywiscie o koszt +-. Zaczynam się nie mieścić w swoim magazynie i głośno myśle o zleceniu postawienia czegoś takiego...
W 300-400 tys zł da się zmieścić? Pewnie nie jeden z Was stawiał coś takiego

REKLAMA


mordiana

Re: Koszt budowy hali

Postautor: mordiana » 23 maja 2024 11:37

Przecież nawet na allegro masz podaje oferty. Tylko, że te oferty dotyczą samej hali, czyli konstrukcja i poszycie. A do tego potrzebujesz fundamentu, posadzka przemysłowa lub kostka brukowa, instalacje, ogrzewanie ( a więc dzisiaj to pompy ciepła, w zaleznosci czy grzejesz calosc czy np połowę). Za 300-400 nie zrobisz, nie ma opcji. Ja kalkuluję dla siebie 1000 m2, bo właśnie gromadzę kapustę w tym celu. I u mnie to wygląda tak: działka 500-700, z tym że postawie tam jeszcze 1-2 takie hale. Konstrukcja 800, fundamenty ok300, posadzki, urządzenie w środku czesci biurowej, instalacje i ogrzewanie licze na ok 400. Więc ok 1,5 mln netto. Tu masz mniejszy obiekt, ale koszty nie będą proporcjonalnie nizsze o połowę. Realnie potrzebujesz jakieś 800 netto + działka. Kosztów mogłem raczej niedoszacować niż przeszacować.
Od siebie polecam również kotnakt z nimi https://staco.eu/pl-pl Oferuja nowoczesne rozwiązania w zakresie wyposazenia takiej hali.


Wróć do „Nova Giełda”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość