Najem długoterminowy samochodu

DAMF ENERGY, DAMF GAZ
Newmon

Najem długoterminowy samochodu

Postautor: Newmon » 05 lut 2024 12:14

Hej,
Na jesieni będę potrzebować drugiego, większego auta (powiększa nam się rodzina i powoli zastanawiam się już nad tym co powinienem z tego powodu kupic ). Obecnie mam roczne auto w leasingu- jeszcze dwa lata spłacam i wykup za 1%. Auto dobrze sie sprawdza, nie chce mi się bawić w sprzedawanie, szczególnie teraz podczas trwania leasingu.
Tak wiec chciałbym abyście mi tutaj rozwaili dwie wątpliwości jakie mam:
1. W jaki sposob urząd skarbowy patrzy na drugi leasing / najem? Czy mogą się interesować po co jest mi drugie auto?
2. Jakie są Wasze doświadczenia z "najmem długoterminowym" samochodu, na przykład w master1?

REKLAMA


Direct

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postautor: Direct » 22 lut 2024 10:13

Nie ma zakazu posiadania w firmie dwóch leasingów czy dwóch najmów, pod warunkiem, żę znajduje to uzasadnienie w prowadzonej działalności. Najlepiej będzie, jeśli porozmawiasz o tym z księgową. Wydaje mi się jednak, ze w tym przypadku najem długoterminowy będzie bezpieczniejszy. Szczególnie, ze nie jest to takie zobowiązanie jak leasing.
Masz na oku jakiś konkretny samochód?

Newmon

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postautor: Newmon » 28 lut 2024 10:56

A jak wyglada procedura zwrotu samochodu?

direct

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postautor: direct » 01 mar 2024 11:26

Wszystko jest w umowie, nawet na stronie Master1 jest opisane jak wyglada cała procedura zdania auta:
https://masterlease.pl/zwroty/
Firma nie będzie wymagała zwrotu za normalne normatywne użycie samochodu. Mogą być natomiast opłaty za większe uszkodzenia oraz ponadnormatywne użytkowanie.

Chwilk

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postautor: Chwilk » 04 mar 2024 06:55

Sam jestem w takiej samej sytuacji. prowadzę JDG , z racji codziennych dojazdów 140 km w obie strony - mam jeden samochód w leasingu ,
czy jest możliwość wzięcia w leasing drugie auto , klasy kompakt , jako drugie rezerwowe , którym tak naprawdę poruszała by się żona - tzw jazda po mieście , wokół komina
czy ktoś się może do tego przyczepić ?

Marcin36

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postautor: Marcin36 » 04 mar 2024 08:04

Możesz zawsze wynająć auto zamiast lizingu, to np na rok można w Qarson. I możesz albo na firmę, albo na żonę od razu.

Mośnicki

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postautor: Mośnicki » 04 mar 2024 09:53

Tak jak tutaj już jedna osoba wspomniała można mieć uzasadniona potrzebę posiadania kilku samochodów do różnych zastosowań.
Przykład: do klienta fana bmw jeżdżę bmw, do tego zakochanego w audi - audi (wiadomo - relacje buduje się na wielu płaszczyznach) do księgowej po mieście segment b (mało pali), a US w samym centrum gdzie trudno zaparkować więc smart... albo rower jak ładna pogoda... Jak trzeba przewieźć coś większego to caddy... Ewentualnie jak kontroler zapyta po co mi skuter to po to żeby do niego szybko i sprawnie dojechać
Wydaje mi się jednak, ze i w tym przypadku najem długoterminowy będzie korzytsniejszą opcją niż leasing.

eden34

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postautor: eden34 » 04 mar 2024 11:44

A co jest lepsze Waszym zdaniem? Najem czy leasing?

jeniec

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postautor: jeniec » 05 mar 2024 07:16

Jest wiele za i przeciw, potrzebujesz koszta? Leasing z wplata, chcesz tsnio miec auto i nie robisz dyzych przeniegow? Najem.

akac

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postautor: akac » 05 mar 2024 09:21

Teoretycznie jak wybierasz leasing, masz pod koniec auto dla siebie.

terminalpl

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postautor: terminalpl » 05 mar 2024 09:40

Ogólnie to Pan mówiąc w ten sposób nie rozumie idei i zasady działania najmu. Samochód uzywany przez użytkownika w czasie traci na wartości a czynsz najmu ma ta utratę wartości właśnie spłacać. A korzystności danej oferty najmu trzeba już policzyć samemu a zależy ona przede wszystkim od wartości rezydualnej końcowej. Można sobie na przykład finansować najmem auto, które po 2 latach nadal ma RV na wysokości 85%.

paintblack

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postautor: paintblack » 05 mar 2024 13:25

Leasing to forma zakupu samochodu na raty z korzyściami podatkowymi dla firm.
Najem to opłata za użytkowanie auta na określonych warunkach. Równiez korzystna opcja dla firm bo można lepiej zaplanować sobie wydatki - wiesz mniej więcej ile wydasz na najem.
Zawsze rata leasingu będzie wyższa bo spłaca się kapitał.


Wróć do „Nova Giełda”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości