Jak ogarnąć ogród po budowie

DAMF ENERGY, DAMF GAZ
Jamrak

Jak ogarnąć ogród po budowie

Postautor: Jamrak » 04 mar 2024 09:21

Dziewczyny, jak najtaniej ogarnąć ogród po budowie (800m2 docelowego trawnika).
Mamy kupę ziemi, którą trzeba rozwieźć i wyrównać teren (zebranej pod budynek - humus),
chwasty do pasa,
ogrom kamieni i gruzu,
dodatkowo kawałek lasu sosnowego 600m2, chcemy wyczyścić z jeżyn i samosiejek dno lasu.
Brać jedną firmę, czy jakieś maszyny wynająć i samemy pracować?
Druga sprawa, o czym pamiętać przy zakładaniu trawnika poza nawodnieniem i siatką na krety?

REKLAMA


sadramo

Re: Jak ogarnąć ogród po budowie

Postautor: sadramo » 04 mar 2024 11:55

Dwa wyjścia - albo po kawałku we własnym zakresie, albo firma. Kosa spalinowa, potem glebogryzarka, grabie żeby kamienie i chwasty wygrabić, na to ziemia, wysiać trawę, zagrabić i podlewać jak będzie susza. Po wykoszeniu wyznacz miejsce na rabaty żeby w tych miejscach nie siac trawy, bo potem podwójna robota z jej usuwaniem. Tylko po kawałku bo na raz to tylko firma w kilka osób. Rodzaj trawy wybierzcie wg stanowiska czy przeznaczenia, ja mam patelnie więc wybrałam trawę która szybko odrasta po przesuszeniu ;)
No i polecam zajrzeć sobie do tej szkółki roślin:
https://www.podkarpackiesady.pl/23-porzeczki

Na miejscu powinnni dobrać odpowiednie sadzonki, dobrze jest posadzić przynajmniej kilka krzewów w ogrodzie, tak aby nie był pusty.


Wróć do „Nova Giełda”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości