Czy Vivus i podobni zbankrutują?

WGPW, KPWiG, KDPW, biura maklerskie i inne...
Michada
Plutonowy
Posty: 10
Rejestracja: 22 sie 2018 08:56

Czy Vivus i podobni zbankrutują?

Postautor: Michada » 29 lip 2019 11:53

Niby już został zatwierdzony projekt nowej ustawy antylichwiarskiej, który ogranicza koszty dodatkowe pożyczek do 45%, a w przypadku chwilówek na 1 miesiąc, czyli takich jak Vivus, do 20% i jest teraz wielkie halo, że wszystkie te firmy znikną, bo te pożyczki staną się nieopłacalne.


armalek
Starszy kapral
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2018 09:34

Re: Czy Vivus i podobni zbankrutują?

Postautor: armalek » 06 sie 2019 11:36

Przede wszystkim tej ustawy jeszcze nie ma, dopiero projekt, ale ogóle temat lichwy i firm pożyczkowych jest głośny, więc pewnie uchwalą ją. Tylko jeszcze nie wiadomo w jakiej formie.

Oczywiście wywołało to oburzenie wśród firm pożyczkowych, w sumie projekt został chyba bez konsultacji przegłosowany.

Wypowiedzi przedstawicieli firm pożyczkowych sprowadzają się zwykle do jednego, że to koniec branży pożyczek, że przy takich ograniczeniach firmy zbankrutują, bo pożyczki krótkoterminowe są przy takich kwotach nieopłacalne. No tu może się rzeczywiście takie ryzyko pojawić, bo przy kwotach rzędu 1000 zł, to zyski są niewielkie, a ryzyko duże.

Mogłoby być tak, że pierwsza oferta będzie z określonym granicami, a potem jeżeli pojawiają się problemy ze spłatą to już większe ograniczenie, żeby ludzie się nie zapętlali w zadłużeniach próbując spłacić przeterminowaną pożyczkę.

Kiedyś już były takie głosy mocnego ograniczenia, ale coś kojarzę, że wtedy KNF stanął w obronie firm pożyczkowych, że to ingerowanie w funkcjonowanie legalnie działających firm. Nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło.

Czy Vivus zbankrutuję, nie sądzę. Mają olbrzymie dochody. Na tym rynku właśnie jedną z najmocniejszych firm jest Vivus https://antyhaczyk.blogspot.com/2019/06 ... pinie.html promocje pożyczki Vivus pewnie jednak zostaną zmodyfikowane i siłą rzeczy cała oferta Vivus.

Zniknąć mogę pewnie pomniejsze firmy, bo tego się bardzo dużo natworzyło. Chociaż normalnie też znikają. Z tego co kojarzę, niedawno zniknął Pożyczkomat, a chyba nawet w TV się kiedyś reklamowali.

stilzkil
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 225
Rejestracja: 12 maja 2015 14:51

Re: Czy Vivus i podobni zbankrutują?

Postautor: stilzkil » 06 wrz 2019 11:30

Moim zdaniem nie ma takiej opcji, wiadomo, że projekt ustawy jest nie w smak firmom pozyczkowym prywatnym, jednak już jedna taka ustawa wyszła. I co? Firm takich jest jeszcze więcej niż było co widzę po ilosci ulotek jakie trafiają do mojej skrzynki pocztowej.

Podejrzewam, ze wiele firm znajdzie jakieś wyjście, szczególnie,ze wiele w Polsce zainwestowali.

Aczkolwiek jeśli chodzi o mnie to uważam, że lepiej jest korzystać z debetu albo z karty kredytowej niż brać takie pożyczki. https://konto-w-banku.pl

Sultan83
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2018 13:52

Re: Czy Vivus i podobni zbankrutują?

Postautor: Sultan83 » 10 wrz 2019 09:30

Gdzie tam z karty kredytowej, za nią trzeba płacić albo systematycznie miesięcznie korzystać wykonując płatności bezgotówkowe żeby nie było opłaty. Kredytów gotówkowych też nie ma za bardzo darmowych, a jak raz potrzebujesz pożyczki to można taką na krótki okres i mała kwotą wziąć za darmo na 2 miesiące.

Poza tym posiadanie karty kredytowej pogarsza podobno nam zdolność kredytową.

mateusz7802
Plutonowy
Posty: 10
Rejestracja: 21 lut 2020 00:45

Re: Czy Vivus i podobni zbankrutują?

Postautor: mateusz7802 » 17 lis 2022 10:40

No jak widać, wszystkie te firmy na ten moment dalej funkcjonują i myślę, że wszystko idzie świetnie. Jeśli jesteście zainteresowani tym, jak działają konkretne pożyczki, to śmiało zerkajcie sobie na ofertę https://gotowkowe-pozyczki.pl/ . Będziecie zadowoleni.


Wróć do „Instytucje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość