C/Z na jakiej stronie najbardziej dokładny ?

WGPW, KPWiG, KDPW, biura maklerskie i inne...
khan
Starszy sierżant
Posty: 74
Rejestracja: 12 maja 2008 23:47

C/Z na jakiej stronie najbardziej dokładny ?

Postautor: khan » 13 maja 2008 22:57

Witam.

Mój pierwszy post :)

Jestem dość świerzy na rynku i mam taki problem ze wskażnikiem C/Z obliczanym przezemnie. Niby wszystko robie poprawnie, ale i tak na końcu wynik odbiega mi mocno od tego który jest naprzykłąd na stronie gpw czy money.pl. Biore zysk netto spółki i dziele przez liczbę akcji na rynku. później cene akcji dzielę przez wynik tego dzialania. Naprzykład na optimusie wychodzi mi wskażnik C/Z około 115 na podstawie 1Q 2008 !!! To jest coś nie ta skoro na money.pl jest około -3,3.
Czy mozna brać pod uwagę tylko ostatni raport kwartalny ? czy trzeba brać raport roczny ?
Podonie mam z C/WK. Pojęcia nie mam dlaczego tak mi wychodzi. W szkole nie miałem kłopotów z matematyką chociaż orłem nie byłem :).

Co robię nie tak ? Porzdzi ktoś ? Bez nabijania się ?


Czy jest jakaś strona (nawet płatna), na której są rzetelne i aktualne wskażniki ?

Prosze o nie opluwanie mnie za ten post.

REKLAMA


Edson.A

Postautor: Edson.A » 16 lip 2009 15:14

Nie ma takiej strony, na której prawidłowo podawaliby wskazniki C/Z.
Nawet na oficjalnej stronie GPW jest mase błędów i to często poważnych.

C/Z oblicza się :
sumując skonsolidowany zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej za ostatnie 4 kwartały i dzieli się go przez ilość akcji.
W ten sposób uzyskuje się EPS.
Cene dzieli się przez EPS i jest C/Z.

marin43
Starszy plutonowy
Posty: 33
Rejestracja: 19 lip 2009 01:38

Postautor: marin43 » 19 lip 2009 01:47



Wróć do „Instytucje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość