AKCJE - TEST PORTFELA II EDYCJA

luźne dyskusje inwestorów
Jaca_PL
Sierżant sztabowy
Posty: 125
Rejestracja: 14 sie 2007 13:07

Postautor: Jaca_PL » 23 gru 2007 23:21

Witam
Jaca_PL
ZWC
AGO
BZW
PPS
IDM

Pozdro

Wszystkim uczestnikom życzę Zdrowych i Wesołych Świąt oraz trafnych inwestycji w Nowym Roku.

ps Aktualnie testuję kolejną metodę

REKLAMA


nncy1
Sierżant sztabowy
Posty: 164
Rejestracja: 01 lis 2005 18:51

Postautor: nncy1 » 23 gru 2007 23:47

Witam Serdecznie
Życzę wszystkim uczestnikom TP Wesołych Świąt.
Szczególne życzenia dla organizatorów.

Typuję dla odmiany

nncy1
CNG

Pozdrowienia

regenerator22
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 25 sie 2007 13:27

Postautor: regenerator22 » 24 gru 2007 13:03

Witam.

Nie mam głowy do giełdy, więc zostaje tylko przy bankrucie.

Dziękuje organizatorom za wkład i możliwość uczestniczenia w konkursie,świetnie sie bawię przeglądając wyniki i czytając posty uczestników,przy okazji mam przyjemność nauczenia sie czegoś od starych wyjadaczy giełdowych.Wielkie dzięki.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę mnóstwo uśmiechu,pozytywnej energii i czego sobie każdy z Was zażyczy.


Pozdrawiam Regenerator.

tom30_107492
Sierżant sztabowy
Posty: 126
Rejestracja: 29 gru 2006 17:21

Postautor: tom30_107492 » 24 gru 2007 14:57

Wesołego jajka - oj, to nie ta bajka!!
Przepraszam, pomyłka, to miała być choinka!!
Więc życzę prezentów,
szczęśliwych momentów,
marzeń o które warto walczyć.
Radości, którymi warto się dzielić,
przyjaciół z którymi warto być
i nadziei bez której nie da się żyć.
I roku 2008 udanego!
życzy wszystkim Tomek :-({|=

zaid1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 lut 2006 00:38

Postautor: zaid1 » 24 gru 2007 15:46

Zdrowych,wesolych ,rodzinnych Świąt Bożego
Narodzenia życzy

Zaid

MadOnion
Starszy chorąży
Posty: 1497
Rejestracja: 04 lut 2006 01:30
Lokalizacja: Silesia

Postautor: MadOnion » 24 gru 2007 16:19

Zrdowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, ciepła, życzliwości i rodzinnej miłości tego wszystkiego wraz z życzeniami pomyślności w nadchodzącycm 2008 roku życzy

forumowa MadCebula :lol: :lol: :lol:
"Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś".

DAPI
Chorąży sztabowy
Posty: 5535
Rejestracja: 06 paź 2005 11:42
Kontakt:

Postautor: DAPI » 25 gru 2007 13:20

Z Kim Walczymy

Oceńmy swe szanse nie tylko na podstawie tego co my wiemy, ale także tego co przypuszczalnie wie i umie, nasz ewentualny przeciwnik.
Wykres cen przedstawiony w formie słupków można modyfikować stosując tysiące zmiennych w wielu interwałach, poddanych automatycznej selekcji za pomocą testów projekcyjnych na wielu rynkach i z uwzględnieniem między rynkowych współzależności,
(kursy walut itp.) oraz zarządzania kapitałem (wielkością pozycji) a także, w powiązaniu z danymi fundamentalnymi. Mówiąc krótko, chodzi o automatyzację opisu zjawiska. Przy aktualnych możliwościach komputerów można praktycznie codziennie uzyskiwać model najbardziej optymalny ( modny w ostatnim czasie, bo wcale nie musi to być stały uniwersalny model )
Podobne możliwości dotyczą nie tylko rynków, ale każdego dynamicznego i naturalnego procesu, możliwego do przedstawienia za pomocą słupków.
Co stoi na przeszkodzie bankom w stworzeniu takiego automatycznie selekcjonującego model, systemu ?
Co może być przeciwwskazaniem, jeśli testy projekcyjne potwierdzą skuteczność automatycznej selekcji zmiennych ?
Przykładem tego co może zasobna instytucja może być poniższa wiadomość z zupełnie innej i znacznie mniej zmatematyzowanej dyscypliny.

WIADOMOŚĆ Z ONETU
"Albert" ma 10 metrów długości, 2,5 m wysokości, waży 21 ton i dysponuje największą w Europie mocą obliczeniową spośród komputerów przemysłowych. Wyposażony w 512 dwurdzeniowych procesorów Dual Core Xeon 5160 może w ciągu sekundy wykonać 12 940 000 000 000 obliczeń, więcej niż wszyscy mieszkańcy Warszawy razem wzięci przez całe życie.
Dzięki obliczeniom "Alberta" inżynierowie BMW znają każdy szczegół dotyczący pracy bolidu. - Dzięki temu możemy lepiej dopracować auto - nie ukrywa Willy Rampf (54 l.), dyrektor techniczny zespołu BMW Sauber. - BMW to bardzo młody zespół, ale wyjątkowo szybko się rozwija."

Skoro w Formule1 stosuje się tak zaawansowane techniki obliczeniowe to czego można się domyślać o oprogramowaniu systemów transakcyjnych w instytucjach finansowych ?
Stawka jest nie mniejsza, a możliwości sfinansowania takich projektów znakomite. Dane rynku, to czyste liczby i nie ma potrzeby instalowania żadnych czujników które zamieniają fizyczne zmiany bolidu BMW na znaki liczbowe.
Poza tym ,zastosowanie nawet najprostszej metody (przecięcia średnich) na 100 rynkach równocześnie wygładzi linię kapitału znacznie bardziej niż nawet najlepszy system na jednym rynku.
Ilu z nas ma finansową i techniczną możliwość operowania na tylu rynkach i w jakich interwałach ( słupki dzienne, godzinowe itd.) ?
Profesjonalne instytucje mają dostęp do każdych danych i najniższych prowizji.
Jakie szanse ma amator maratończyk, na prześcigniecie sztafety bankowych zawodowców - ekonomistów, matematyków, statystyków i programistów dysponujących superkomputerami?
Czy w dalszym ciągu może dziwić fakt systematycznego zanikania pieniędzy z kont amatorów ?
Czy słyszał ktoś o masowym bankrutowaniu banków ?
Tego typu pytania można mnożyć w nieskończoność, a odpowiedź na większość z nich wydaje się oczywista - w dłuższym terminie szanse amatora zmierzają do zera.
Co wiec robić ?
Czy w ogóle warto podejmować grę ?
Mimo wszystko wydaje się że, tak.
Dzięki grze, można się nauczyć wielu rzeczy które nie są osiągalne żadną inną drogą, a o których tu praktycznie nie wspomniano bo nie sposób wymienić wszystkich aspektów z których wiele uznawanych jest za nieistotne, czy nawet nudne i zbędne.
Wystarczy wspomnieć tylko o psychologicznych aspektach - każdy kto zasmakuje gry, poczuje ich moc w stopniu wystarczającym, by je zauważyć i docenić jak bardzo pozwala to poznać jakość swoich mocnych i słabych stron.
Szanse na wygranie wyścigu z tzw. zawodowcami można zwiększyć tylko dokonując intelektualnego skoku w słabo im znany obszar poszukiwań. Nie mam tu na myśli zastosowania jakiejś wydumanej zmiennej itp. raczej naiwnych innowacji, ale jeszcze jedną zmianę sposobu myślenia. Podejście które otwiera lepsze możliwości i które można samodzielnie wypracować w oparciu o przedstawione tu sugestie i wynikające z nich wnioski.
Oczywistym jest że, nie można go popularyzować, bo automatycznie traci wtedy swe zalety i całe przedsięwzięcie staje się nonsensowne. W tej dziedzinie, to co znane powszechnie, jest warte tyle co nic, a w najlepszym razie bardzo, bardzo niewiele. Dlatego też, każdy sztywny system lub inna ewentualnie tu skonkretyzowana i opisana metoda, dość szybko przyniosła by straty ewentualnemu użytkownikowi.
Z tego wynika ogólny charakter całego tekstu.
Tak czy inaczej , każdy może z niego wziąć tylko tyle, ile sam zdoła udźwignąć, a przecież nie wszyscy mają równe możliwości i czas.
Warto więc wypracować jakąś ogólną strategię właściwego działania.
Wydaje się że, już niżej zamieszczona strategia powinna być godna przemyślenia.

Po pierwsze
Powierzyć większość swojego kapitału uznanym instytucjom bankowym, funduszom inwestycyjnym itp.
Po drugie
Jeśli już grac to tylko systemem sprawdzonym w testach projekcyjnych.
Po trzecie
Współpracować w pełni ufnie, z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach
- nie kryć się ze swoimi koncepcjami, bo choć często wydają się znakomite, każda krytyczna uwaga może im się tylko przysłużyć. Naśladując najlepszych budować system w zespole, by zmniejszyć płynącą z tego przewagę profesjonalistów.
Najważniejsza jest nie złota metoda, choćby najlepsza na świecie, ale grono przyjaciół którego za pieniądze nie da się kupić. Praca nad udoskonalaniem systemu otwiera nowe horyzonty, co wydaje się być jednym z czynników nadających życiu sens. Podążanie tą drogą może zaprowadzić znacznie dalej, niż się początkowo oczekuje i prędzej czy później niemiłosiernie oklepany frazes że, "w życiu nie pieniądze są najważniejsze" ukaże się każdemu ze zwielokrotnioną oczywistością.

Czasami może się okazać że, ktoś ukradł twoją intelektualną własność. Wtedy najlepszym jest upowszechnienie jej, tak by stała się własnością wszystkich. To podnosi poziom wiedzy ogółu i służy wszystkim (włącznie z nami), o czym wspomina cytat zamieszczony na samym początku.
http://www.youtube.com/watch?v=ipzR9bhei_o

2007.09.26
© Stanisław Nieśpielak
http://www.mm.pl/~trading/Tepe/Z_kim_walczymy.html
Piękny, jak najbardziej chaotyczny i nieprzewidywalny chaos.
Graal jest tutaj www.atinwestor.pl
Wykresy sa tutaj: www.atcharts.pl
Trochę fundamentów www.stockwatch.pl

Cała reszta jest tutaj: www.attrader.pl

tomczyk
Chorąży sztabowy
Posty: 4284
Rejestracja: 31 sty 2006 17:23

Postautor: tomczyk » 25 gru 2007 14:07

dzieki DAPI
wiecej pokus niz czasu by po nie siegnac...
wiecej grzechow niz sumienie zmiesci na pewno...
wiem jedno...nie wiem ile przede mna jeszcze...
diabeł krzyczy do ucha, anioł szepcze i kogo sluchac...

Snake
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3295
Rejestracja: 09 wrz 2006 04:50

Postautor: Snake » 25 gru 2007 21:12

Snake, domyslam sie ze jesli dzis urodziny to jutro obchodzisz imieniny, jesli tak to podwojnie najlepsze zyczenia...samych sukcesow i duzo szczescia w nadchodzacym roku!

Tort juz jest:
Obrazek

Wyciagaj flaszke :lol: :wink:
Jak więc już powszechnie wiadomo, mam na imię albo Adam albo Ewa. Dzięki za życzenia. Chyba nawet zaczynam lubić Święta. Mike: cuś mi to nie działa ("media"), a szkoda... Maverick: kupujemy na początku tygodnia (niedziela 24:00 lub piątek 16:20), sprzedajemy pod koniec (piątek 16:20); zlecenie składamy PRZED terminem; obojętnie kiedy, byle PRZED terminem... DAPI: Jedyną skuteczną a zarazem logiczną bronią przeciw ewentualnemu "systemowi systemów" wydaje się być połączenie dwóch (niestety przeciwstawnych) reguł:
1. kupuj tanio, sprzedawaj drogo
2. nie naprawiaj tego, co zepsute nie jest (ale jak im bardziej spieprzone, tym bardziej "naprawiaj")
... przy żelaznej konsekwencji... w związku z tym:
Jaca_PL: również przymierzam się do testów nad nową metodą, tym razem uwzględniającą różne stopnie dywersyfikacji.

Mam nadzieję, że Święta upływają Wam w miłej atmosferze (mi bardzo, właśnie dopiero teraz znalazłem 15 min. wolnego od świętowania), przypominam, że zlecenia na nowy "tydzień" przyjmujemy do końca środy i informuję, że "Masa krytyczna" Balla to książka niezwykła, przynajmniej dla tych, którzy lubują się w poszukiwaniu zunifikowanej "teorii wszystkiego"... za niedługo moje pierwsze przemyślenia...

Samych zysków od pierwszego dzwonka (to "już" w czwartek) i oby jak najszybciej wprowadzili długie sesje i krótką sprzedaż :wink:

mike_05
Podporucznik
Posty: 11612
Rejestracja: 05 kwie 2006 14:40
Kontakt:

Postautor: mike_05 » 26 gru 2007 14:12

Snake,

Serdeczne życzenia urodzinowe!

Nie zauważyłeś zapewne, ze jubileusz Twój zbiega się z również jubileuszowym, setnym dniem trwania Testu Portfela w II edycji.

W związku z tak nieprawdopodobnym zbiegiem jubileuszów urodzinowych, dostajecie w prezencie ode mnie prezent. Trochę fundamentów.

MEDIA
Cóż, złośliwość techniki. Jedna kropka za dużo. Teraz ok.

Jimaz
Młodszy chorąży
Posty: 686
Rejestracja: 09 lut 2007 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Jimaz » 26 gru 2007 15:31

Wpadłem na chwilę i widzę, że moje życzenia urodzinowe będą spóźnione :) jednak na imieninowe chyba się załapie tak więc procentów dodatnich - nie tylko na giełdzie ;)

Odnośnie możliwości typowania spółek z rynku NC - nie mam tutaj zdania, nie przyglądam się temu, za małe obroty jak na razie nie spoglądam, dlatego nie zamierzam tutaj zabierać zdania.

Przy okazji zapomniałem przez to wolne że niedziela już minęła :) No nic szkoda ... Pozostają mi moje książki spod choinki - może parę nowych pomysłów na typy przy okazji pojawi się w następnych tygodniach

Jeszcze raz wesołych
Obrazek

parsefal
Chorąży sztabowy
Posty: 4179
Rejestracja: 30 lis 2006 15:03

Postautor: parsefal » 26 gru 2007 19:56

ja sie nc zainteresuje jak juz bedzie tam cos mojego :wink:
Every one wants everything for nothing
once u started from nothing
you can do everything

tomczyk
Chorąży sztabowy
Posty: 4284
Rejestracja: 31 sty 2006 17:23

Postautor: tomczyk » 26 gru 2007 20:41

witam

tomczyk
MPP o
MPP o
O2O o
PLT o
PPS o
PRC o
SUW o
SUW o
WDX o
WDX o

pozdrawiam
wiecej pokus niz czasu by po nie siegnac...
wiecej grzechow niz sumienie zmiesci na pewno...
wiem jedno...nie wiem ile przede mna jeszcze...
diabeł krzyczy do ucha, anioł szepcze i kogo sluchac...

DAPI
Chorąży sztabowy
Posty: 5535
Rejestracja: 06 paź 2005 11:42
Kontakt:

Postautor: DAPI » 26 gru 2007 21:09

:D
To chyba na nastepny tydzień... :P
Piękny, jak najbardziej chaotyczny i nieprzewidywalny chaos.
Graal jest tutaj www.atinwestor.pl
Wykresy sa tutaj: www.atcharts.pl
Trochę fundamentów www.stockwatch.pl

Cała reszta jest tutaj: www.attrader.pl

tomczyk
Chorąży sztabowy
Posty: 4284
Rejestracja: 31 sty 2006 17:23

Postautor: tomczyk » 26 gru 2007 21:11

:D
To chyba na nastepny tydzień... :P
a nie bawimy sie jutro i pojutrze? bylem przekonany ze tak, chyba ze cos przoczylem :roll: typowanie mialo byc do dzisiaj do 24.
wiecej pokus niz czasu by po nie siegnac...
wiecej grzechow niz sumienie zmiesci na pewno...
wiem jedno...nie wiem ile przede mna jeszcze...
diabeł krzyczy do ucha, anioł szepcze i kogo sluchac...


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości