ZABÓJCZE POSTY FORUMOWICZÓW!!

luźne dyskusje inwestorów
Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 19 sty 2008 12:34

Z e-numizmatyka.pl

Promoshop.pl napisał:
Jest rozwiązanie. Kupując akcje w czasie spadków lub bessy trzeba odwoływac się do solidnych fundamentów i wyceny akcji wg wartości księgowej. Na to nie ma siły. No i inwestować długoterminowo - jak w monety - a nie spekulacyjnie... No ale nie pisywalibyśmy po forach, gdyby było to takie proste...

-
No tak, tylko ze sama wartosc ksiegowa (netto) wszystkiego nie powie; dowiesz sie dokladnie ile przynajmniej teoretycznie jest wart majatek spolki po opyleniu wszystkiego, splaceniu dlugow i wytarganiu tego, co spolce leca dluznicy.
Nie bierze pod uwage realnego potencjalu, zdolnosci do generowania zyskow w przyszlosci, albo np tego,ze prezes od pewnego czasu chlapie raz na tydzien minete babce, ktora przyjdziela koncesje/jest w komisji przetargowej zywotnej z punktu widzenia spolki.

Moral: podpisuje sie wszystkimi konczynami pod tym, co napisales:
nie pisywalibysmy na forach, gdyby bylo to takie proste. Mielibysmy o niebo bardziej owocne zajecia
_________________

REKLAMA


radgol
Chorąży sztabowy
Posty: 6018
Rejestracja: 21 paź 2005 22:47
Lokalizacja: sam nie wiem Pochwały: 5/5 Nagrody:5/5 Odznaczenia:6/5

Postautor: radgol » 19 sty 2008 14:46


to w koncu ile sprzedałeś bo nie rozumiem 4 czy 5
na ile masz fakturę?
NA 4 KILO
no to tyle sprzedałeś
i całuj misia w nos
nic wiecej nie jest ważne
opchnąłęś 4 kg elka a oni bez pomyłke przelali wiecej kasy
wykapują sie w końcu i dostaniesz prosbe o zwrot nadpłaconej kasy.
dobrze, że masz jakiś rachunek, albo paragon , np w sklepach cwaniaczki nie chca nawet pustych butelek przyjąć bez paragonu.
sprawdź czy nie blaknie i nie śmierdzi to to co masz z tego Penetratora, bo różnie moze byc.
Z nazwy to bardzo możliwe że takie kwity to oni trzymaja w d...
...

Martins_57614
Podporucznik
Posty: 18987
Rejestracja: 14 gru 2005 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Martins_57614 » 22 sty 2008 01:59

Wątek ATLANTISU
te wszystkie sztuczki kosztują
no tak, ale też nie grasz sam. dajmy na to taki lukas44.. widzi odpał ... najpierw strzela baranka w ścianę następnie sam kupuje... później taki wtopiony... i jeszcze paru innych ... 8) ostatecznie wszyscy mają ciepłe kurteczki
widze ze niedawno dołaczyłeś pewnie świezy graczyna z ciebie chyba cie załądowali w *** kilka razy i chesz se podbudowac psychike wmawiaajc se ze ja moglem starcić wiecej jak ty zapamietaj ja zawsze idealnie lapie dolki jestem tu najlepszy w tym z calego forum no fakt ze na górce zawsze nie oddam ale dołek zawsze jest mój :!:

jak nie przestaniesz obrazac ludzi to dostaniesz bana pozdrawiam. plus 1
a dlaczego on mnie mógł obrazic? czy macie jakies układy? :lol:
bądź mężczyzną :twisted: :wink:


a tak już na poważnie, to ty coś pisałeś o kapciach założonych na dupę..

lukas :arrow: zaintrygowałeś mnie tym, mam nadzieje ze mi to jakoś wyjaśnisz.. człowiek uczy sie przez całe życie \:D/
:lol: :lol:
SUKCES JEST WYNIKIEM WŁAŚCIWEJ DECYZJI

radgol
Chorąży sztabowy
Posty: 6018
Rejestracja: 21 paź 2005 22:47
Lokalizacja: sam nie wiem Pochwały: 5/5 Nagrody:5/5 Odznaczenia:6/5

Postautor: radgol » 23 sty 2008 00:20

Jakubas oskarża fundusze

22.01.2008 17:04
Czytaj komentarze(28)
To co dzieje się na giełdzie, to w głównie efekt nierozsądnych działań funduszy inwestycyjnych w ostatnich latach. Naobiecywały klientom złote góry, teraz w panice wycofują oni swoje pieniądze. Wczoraj rozmawiałem z kobietą, która powierzyła funduszowi pieniądze ze spadku. Z 70 tys. zł zostało jej 15 tys.To wina fachowców, że nie tylko nie przestrzegali ludzi przed negatywnymi scenariuszami, ale obiecywali kilkudziesięcioprocentowe stopy zwrotu. Już w lutym ubiegłego roku mówiłem w programie telewizyjnym, że niemożliwe jest utrzymanie zyskowności wykazywanej w ostatnich latach przez fundusze, bo żadna firma nie rozwija się w takim tempie. Nie może być tak, że cena akcji stanowi trzydziestokrotność EBIDTA. Spółka warta jest tyle, ile ma zysku plus amortyzacja razy 6-7. Przy mnożniku EBIDTA razy 10 trzeba zastanowić się nad inwestycją, a przy EBIDTA razy 15 należy akcje sprzedać. Przeciętny Kowalski o tym nie wie. Doszło do absurdalnej sytuacji, że gdy kupuje on telewizor za 2 tys. zł to zastanawia się nad zakupem tydzień i uważnie ogląda sprzęt. Tymczasem lekką ręką oddawał funduszowi kilkadziesiąt tysięcy złotych, nie wiedząc nawet w co dokładnie inwestuje.

Co dalej z giełdą? W USA pachnie recesją na całego, ale Dow Jones spadł z 14 tys. do 12 tys. U nas przecena wyniosła 30 proc. Tymczasem giełda wcale nie jest wyznacznikiem kondycji polskiej gospodarki, której fundamenty są dobre i spółek dobrze zarządzanych też. W ich przypadku ceny powinny się wkrótce ustabilizować. Są jednak i taki spółki, których wyceny są zupełnie oderwane od fundamentów. Czeka je dalsza jazda w dół.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleI ... 2&open=sec
Arka...szukaj szukaj..niuch niuch niuch stuzłotówki...
A teraz co w reklamach?
BZ WBK - otwórz sobie megazarabiające konto 5% :D
A ktoś inny - wypiliśmy x dziesiąt tysięcy kaw, przegadaliśmy x dziesiąt tysięcy godzin...ile dla ciebie zarobiliśmy??....eeee...***** :D
...

miteo
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006 06:31

Postautor: miteo » 23 sty 2008 14:20

wątek a moja siostra teraz płacze
Moja siostra chyba gra na "krótkich". Tak podejrzewam. Co miesiąc zaznaczała w kalendarzu coś na czerwono - chyba spadki cen akcji- a ostatnio nic nie zaznaczyła i teraz płacze. Chyba coś straciła, ja wiem? Może coś źle ulokowała?
Zasadniczo ktoś się chyba w nią zapakował na OPEN. Pokazał jej TKO (Taaakiego K..wa Ogóra) i wszedł po cenie rynkowej otwarcia...
Pytanie czy to był krótas czy LongJohnSilver :D
teoretycznie możesz ją namówić na rozwiązanie drastyczne - PKC (Przepłukać Kwasem *****) - ale to raczej na czarno chyba i KNF (Kościelny Nadzór Familijny) może się przyczepić...
No było nie było...chyba będzie nowa fura w rodzinie...czterokołowa...ale wyobraź sobie, że jednak nie QUAD :lol: :lol: :lol: :lol:

Snake
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3295
Rejestracja: 09 wrz 2006 04:50

Postautor: Snake » 23 sty 2008 15:35

Harold wymiata. Nie od dziś. :lol: :lol: :lol:

tomczyk
Chorąży sztabowy
Posty: 4284
Rejestracja: 31 sty 2006 17:23

Postautor: tomczyk » 23 sty 2008 17:09

Harold wymiata. Nie od dziś. :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ale jego rozmowca rowniez dobry tekst :mrgreen:
wiecej pokus niz czasu by po nie siegnac...
wiecej grzechow niz sumienie zmiesci na pewno...
wiem jedno...nie wiem ile przede mna jeszcze...
diabeł krzyczy do ucha, anioł szepcze i kogo sluchac...

simur
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2720
Rejestracja: 29 gru 2005 13:58

Postautor: simur » 23 sty 2008 19:36

znowu koniki...
Koledzy - jesli zamkniemy sie na 47 to mamy takie male podwojne dno w cenach zamkniecia, a wiec jest to dosc wiarygodna formacja, dzieki ktorej mozemy luke zamknac. Ladnie to na liniowym widac.
znajac twoj rozrzut w zdolnosciach analitycznych,potrafisz strzelac o formacjach zarowno na wykresie minutowym jak i rocznym, przebadalem wszystkie indeksy, kontrakty a nawet spolki smieciowe :lol: myslalem ze to moze 47 groszy, wreszcie doszedlem ze chyba chodzilo ci o futy, prosba, moglbys na przyslosc pisac jasniej? bo mimo ze zakonczylismy znacznie powyzej 47 to ja tego W dalej nie widze, moze mialo byc napisane, jezeli close bedzie powyzej 47 a ponizej wczorajszego close to jest jeszcze szansa na powstanie podwojnego dna, o ktorym mysle? och............ zawsze wydawalo mi sie ze mozna mowic o jakiejs formacji gdy jest chociaz polowe z niej zrobione, moze masz jeszcze w zanadrzu jaka ORGR?
:lol: :lol: :lol:

tomczyk
Chorąży sztabowy
Posty: 4284
Rejestracja: 31 sty 2006 17:23

Postautor: tomczyk » 23 sty 2008 19:44

znowu koniki...
Koledzy - jesli zamkniemy sie na 47 to mamy takie male podwojne dno w cenach zamkniecia, a wiec jest to dosc wiarygodna formacja, dzieki ktorej mozemy luke zamknac. Ladnie to na liniowym widac.
znajac twoj rozrzut w zdolnosciach analitycznych,potrafisz strzelac o formacjach zarowno na wykresie minutowym jak i rocznym, przebadalem wszystkie indeksy, kontrakty a nawet spolki smieciowe :lol: myslalem ze to moze 47 groszy, wreszcie doszedlem ze chyba chodzilo ci o futy, prosba, moglbys na przyslosc pisac jasniej? bo mimo ze zakonczylismy znacznie powyzej 47 to ja tego W dalej nie widze, moze mialo byc napisane, jezeli close bedzie powyzej 47 a ponizej wczorajszego close to jest jeszcze szansa na powstanie podwojnego dna, o ktorym mysle? och............ zawsze wydawalo mi sie ze mozna mowic o jakiejs formacji gdy jest chociaz polowe z niej zrobione, moze masz jeszcze w zanadrzu jaka ORGR?
:lol: :lol: :lol:
Jurgenek to niech nic lepiej nie pisze.... :lol: jak mozna ufac komus kto usrednia eLki od 3900 :lol: ale depo mu zazdroszcze :-k
wiecej pokus niz czasu by po nie siegnac...
wiecej grzechow niz sumienie zmiesci na pewno...
wiem jedno...nie wiem ile przede mna jeszcze...
diabeł krzyczy do ucha, anioł szepcze i kogo sluchac...

paulo
Chorąży sztabowy
Posty: 6118
Rejestracja: 21 cze 2005 19:58

Postautor: paulo » 25 sty 2008 00:34

Cześć

prosze o pomoc. Mam analize techniczna spoleczki i nie wime jak wkleic to na tym forum. Prosze o wskazowki


Dzieki
Obrazek


pozdr
:lol:
Byk wchodzi po schodach, miś wyskakuje przez okno

Snake
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3295
Rejestracja: 09 wrz 2006 04:50

Postautor: Snake » 25 sty 2008 07:15

:lol: ale jak się sprawdzi, to dopiero będą siupy

Snake
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3295
Rejestracja: 09 wrz 2006 04:50

Postautor: Snake » 25 sty 2008 07:47

Zderzenie różnych filozofii. Dosadne, ale mi się podoba:
A JA KUR WA PYTAM
KTO CI KAZAŁ KUPOWAC RELPOL???
CZY WIADEREK NAGANIAŁ NA TA SPÓŁKE , COS CI OBIECYWAŁ???
:?:
To tak jak ktos cie potraci na przejsciu dla pieszych i ci powie po *** chodzisz po drodze :twisted:

ajne_klajne_4U
Porucznik
Posty: 21022
Rejestracja: 14 maja 2006 01:12
Lokalizacja: ^^ http://www.psianiol.org.pl ^^ http://www.pegasus.org.pl ^^ http://www.pomoczwierzakom.pl :-)
Kontakt:

Postautor: ajne_klajne_4U » 25 sty 2008 20:25

Harold wymiata. Nie od dziś. :lol: :lol: :lol:
:lol:

ajne_klajne_4U
Porucznik
Posty: 21022
Rejestracja: 14 maja 2006 01:12
Lokalizacja: ^^ http://www.psianiol.org.pl ^^ http://www.pegasus.org.pl ^^ http://www.pomoczwierzakom.pl :-)
Kontakt:

Postautor: ajne_klajne_4U » 25 sty 2008 20:26

znowu koniki...
Koledzy - jesli zamkniemy sie na 47 to mamy takie male podwojne dno w cenach zamkniecia, a wiec jest to dosc wiarygodna formacja, dzieki ktorej mozemy luke zamknac. Ladnie to na liniowym widac.
znajac twoj rozrzut w zdolnosciach analitycznych,potrafisz strzelac o formacjach zarowno na wykresie minutowym jak i rocznym, przebadalem wszystkie indeksy, kontrakty a nawet spolki smieciowe :lol: myslalem ze to moze 47 groszy, wreszcie doszedlem ze chyba chodzilo ci o futy, prosba, moglbys na przyslosc pisac jasniej? bo mimo ze zakonczylismy znacznie powyzej 47 to ja tego W dalej nie widze, moze mialo byc napisane, jezeli close bedzie powyzej 47 a ponizej wczorajszego close to jest jeszcze szansa na powstanie podwojnego dna, o ktorym mysle? och............ zawsze wydawalo mi sie ze mozna mowic o jakiejs formacji gdy jest chociaz polowe z niej zrobione, moze masz jeszcze w zanadrzu jaka ORGR?
:lol: :lol: :lol:
Jurgenek to niech nic lepiej nie pisze.... :lol: jak mozna ufac komus kto usrednia eLki od 3900 :lol: ale depo mu zazdroszcze :-k
nikt nie jest doskonały :roll:

deejay_00
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2218
Rejestracja: 17 sty 2007 18:48

Postautor: deejay_00 » 26 sty 2008 16:24

jeśli akcje masz nadal na koncie to znaczy że nie doszło do transakcji kupna-sprzedaży ... kolejka na sprzedaż papieru jest długa
jaka kolejka?
Przeciez ja przez internet skladalem zlecenie. Nie bylem w BM osobiscie!!!!
:lol:


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości