AT by Ptasior

luźne dyskusje inwestorów
baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 26 lut 2009 23:50

Pomijając fakt, że fioletowe 2 to wyraźny zygzak, dlaczego nie zakładasz czerwonego 2 na późniejszym szczycie przy 870? Nq przebił wyraźnie tamtą górkę, a indeksy czarnych powielają z grubsza swój porządek fal.

REKLAMA


Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 27 lut 2009 11:30

Pomijając fakt, że fioletowe 2 to wyraźny zygzak, dlaczego nie zakładasz czerwonego 2 na późniejszym szczycie przy 870? Nq przebił wyraźnie tamtą górkę, a indeksy czarnych powielają z grubsza swój porządek fal.
najpierw wyjaśnienie ogólne:
nie powinno się numerować podfal na samym początku fali głównej, czyli w tym przypadku fali 5tej. tym bardziej, że nie ma jeszcze wyraźnego przełamania ostatniego dna.

to co zrobiłem z tymi cyferkami to raczej ćwiczenie intelektualne, próba dopasowania przyszłego wyglądu wykresu do spodziewanych zdarzeń. z punktu widzenia formalnego jest to nieprawidłowe - ale uznałęm że warto spróbować.

brałem pod uwagę koncepcję oznakowania o któej piszesz. i się wahałem czy jej nie użyć, bo takie oznaczenie jest bardziej zgodne z teorią Prechtera, szczególnie jeśli się weźmie pod uwagę wykres dzienny. odrzuciłem tą koncepcje w oparciu o wynik 49,9:50,1 :wink: sugerowałęm się długością fali 4tej, a raczej jej krótością. oraz założeniem, że jeśli obecny ruch, to dopiero podfala 1sza w 3ciej w 5tej, to albo spadek musiałby być gigantyczny, albo cała 5ta fala bardzo krótka. pewnie niezabardzo wyjaśniłem. najważniejsze jest chyba że jest zbyt wcześnie aby formalizować oznaczenia podfal - trzeba poczekać z tym do wyraźnego przełamania dna

ps. prawdopodobnie bede musiał zaniechać pisania, bo nieoficjalnie dowiedziałem się że user z nikiem "znawca" zakapował mnie do prokuratury i kilku innych miejsc za "antysemityzm"

więc jeśli mnie dłuższy czas nie będzie, to znaczy że ... nie mam dostępu do komputera...
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 27 lut 2009 12:02

rozumiem o co chodzi, też mam ten problem odnośnie fal na dziennym - jak zwykle trzeba poczekac w międzyczasie wiele powinno się wyjaśnic. na razie patrzę wyłącznie na krótkie interwały intra

mROZIK
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 383
Rejestracja: 20 mar 2007 19:25

Postautor: mROZIK » 27 lut 2009 12:29

Dzięki Ptasior za info jak zwykle cenne i ważne :)
Wiem, widziałem wczorajszy wątek "bessa wszystkich wessa" - będzie wszystko ok, za prawdę nie zamykają :roll:

Pozdrawiam

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 01 mar 2009 23:24

przed nami ważny tydzień, bo wazy się los całego trendu zapoczątkowanego w 1991 roku. na razie linia hossy się obroniła (ale na logarytmicznej skali padła sporo wcześniej)

Obrazek

ale rokowania nie są pomyślne wg mnie. wchodzimy w kryzys, jakiego świat nie widział od niepamiętnych czasów, więc hossa powinna być złamana.

jest jeszcze nadzieja w postaci obrony 1350 punktów na w20, ale prawdopodobieństwo oceniam na niskie. gdyby jednak 1350 zostało obronione, byłby to niezwykły przejaw siły polskiego rynku.
co ciekawe, o walce o poziom 1350 pkt pisałem już 18stycznia o 1.18
http://img89.imageshack.us/img89/374/mw ... 012307.png
po drodze jest 1350. i ten poziom należy traktować jako ewentualny zasięg aż do czasu znaków wskazujących na jego przełamanie (lub odwrócenie trendu)
no i widać, że miesiąc później obrona była mocna, znacznie wyraźniejsza niż dołka na 1470. OFE może bronią bo boją się likwidacji, po wykazaniu kolejnych gigantycznych strat emerytów. (chyba żaden z wpłacających do OFE po 2001 roku nie jest tam zarobiony, jest szansa że stratni będą nawet ci, co tam wpłacają PRZYMUSOWO swoje pieniądze od początku istnienia OFE). tak to wygląda na intra:

Obrazek

o małym prawdopodobieństwie obrony 1350 na w20 świadczy wejście DAXa wyraźnie w 5tą falę. w przypadku DAXa , mimo potencjalnej wielkiej formacji podwójnego (a nwet potrójnego) szczytu, nie przewiduje na razie jej wypełnienia. po prostu w RFN nadal produkuje się mnóstwo produktów, a dług publiczny jest w miarę pod kontrolą. w USrAelu jest niemal 100% outsourcing produkcji i tam gospodarka po prostu musi paść na ryj, zanim sie podniesie. w RFN padnie na kolana i wstanie, hehe, tak mi się wydaje

Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 01 mar 2009 23:44

i jeszcze obrazek, który lepiej niż 1000słów obrazuje rzekome "korzyści" z wejścia do UE

kraje zostały, pomimo tzw. "dopłat", wydojone z kasy. popatrzcie na deficyty obrotów bierzących :!: była zagrywka na umocnienie walut tych krajów, dla celów propagandowych wmówiono ludziom że dzięki unii stali się bogaci, stać ich na samochody i wakacje w Egipcie. ułuda prysła nagle i gwałtownie.

zamiast wprowadzać biurokrację, dostosowywać prawo do wymagań €kołchozu, licząc na jakieś ochłapy w postaci "dotacji" (w 2008 Polska dopłaciła do €kołchozu więcej niż stamtąd dostała!), należało dokonywać działań przeciwnych, wspierać lokalne przedsiębiorstwa, szczególnie eksportujące, osłabiać waluty, obniżać podatki, likwidować biurokrację, olewać żądania przywilejów dla pedałów i ćpunów - byłoby zapewne dziś w tych krajach o wiele lepiej niż jest z €kołchozem.

Obrazek


wyobraźcie sobie, po kilku zaledwie latach "pełnych sukcesów" w €kołchozie, gospodarka węgierska upada. pomimo "postępowych" pejsatych rządów partii bratniej wobec UD/UW , pomimo propagandy sukcesu, potrzebna była "pomoc" 20mld €, żeby Węgrzy mogli dostać pensje i emerytury :!: ta "pomoc" to oczywiście żadna qrva pomoc, tylko kredyt. 20mld €=prawie 100 mld zł = prawie 10 000 zł na łeb każdego Węgra, łącznie z niemowlakami i starcami, NOWEGO, OPROCENTOWANEGO DŁUGU

po 5 latach w €kołchozie, Węgry, nie mając własnego przemysłu ani banków, stają się narodem niewolników.

debt means slavery

i jeszcze wklejki:

tu o 20mld € "pomocy" dla Węgier

Obrazek

a tu o "korzyściach" krajów bałtyckich z wcześniejszego niż Polska wejścia do ERM2:

Obrazek

zapamiętajcie ziomy sprawę "pomocy" dla pełnej "sukcesów" gospodarki węgierskiej,

a szczególnie zapamiętajcie "korzyści" z wcześniejszego wejścia bałtów do ERM2. każdemu pojebowi plującemu na polskich patriotów negujących od dawna wejście do ERM2 zadajcie proste pytanie: co by było gdyby Polska była w takiej sytuacji jak obecnie np. Łotwa, z gigantycznym deficytem obrotów bieżących, i upadającym przemysłem zalanym przez import, i perpektywą cięcia pensji i emerytur :?: :?: :?:

ps. wkrótce to samo będzie w Słowacji...
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 02 mar 2009 22:44

no wreszcie przyspieszenie na SPX... dość udawania że drukowanie pieniędzy pomoże zanegować wypełnienie formacji podwójnego szczytu.

na obrazku na różowo w małych kołkach oznaczenie podfal zgodne z moim wcześniejszym obrazkiem, na żółto zgodne z sugestią batona kokosowego. moje oznaczenia dają duże prawdopodobieństwo zatrzymania podfali 3ciej w 5iątej w przedziale wsparć 625-660, oznaczenia batona dają dużą szansę przełamania tych wsparć w najbliższych dniach.

Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 02 mar 2009 22:52

a tu dobra nauczka dla technika nie czekającego na sygnał, i w czasie bessy grającego na wyprzedzające "wyczucie" sygnału. przyznaje sie, za 1/4 docelowego zaangażowania kupiłem BEF pomimo braku sygnału K, i jestem zdrowo umoczony. dobrze że miałem dość dyscypliny by nie przekraczać limitu. uczcie się na cudzych błędach, by nie popełniać ich samemu ;)
...... z wykresu BEF zapowiada się rewelacyjnie, ale NIE DAŁ JESZCZE SYGNAŁU K. a technik gra na podstawie sygnałów a nie domniemań!......
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 05 mar 2009 23:43

to mój wpis z 1 lutego:

na obrazku NIKKEI zaznaczyłęm 2 możliwe punkty sprzed prawie 20 lat, które pasują mi do obecnej sytuacji SPX. szukanie podobieństw jest uzasadnione podobnym charakterem bessy JAP 1989 i USrAel 2007 - tzn deflacyjny, po pęknięcia bańki nieruchomościowej pąpowanej tanim kredytem

Obrazek
wygląda na to, że się sprawdza wariant zaznaczony czerwoną strzałką. po podbitce, czyli fali 2 w różowym kółku na obrazku poniżej, mamy wodospad. jeśli historia się powtórzy, wkrótce może być w USrAelu większe odbicie. czasowo wygląda tak na początek kwietnia. ale warto pamiętać o różnicach między stanem rynku japońskiego a USrAelskiego we wskazanych momentach wykresu. odbicie może być znacznie słabsze niż w Japonii. z obliczaniem zasięgu ewentualnego odbicia nie ma sie co spieszyć, spróbujmy poteoretyzować i ocenić zasięg spadku. wygląda jakby SPX był w fali 3ciej w 3ciej w 3ciej w 5tej. fala korygująca 4ta w 5tej powinna być pionową dzidą, bo 2ga była zygzakiem. cała 3cia w 5tej powinna być wydłużona, ale nie aż tak jak 3cia w 3ciej. struktura fali 5tej w 5tej jest narazie nieznana. uwaga: nie można obecnie przesądzić, że cała fala 5ta nie będzie wydłużona do np. 7 lub 9 podfal (co wynikać może z jakichś tragicznych niusów z USrAela, np. brak chętnych na usraelskie obligi, ujawnienie mega strat w systemie bankowym, bankructwo jakiegoś większego kraju, lub zamieszki, i co by koniec spadku przesunęło w czasie). ale zakładam obecnie najprostszy wariant: zwykła struktura 5 podfalowa.

Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

gregas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2392
Rejestracja: 16 wrz 2006 20:46

Postautor: gregas » 08 mar 2009 16:28

Ptasior co sadzisz o Orco :?: , cos kurs Orco z Immo sie rozjechal wczesniej dosc blisko siebie chodzily,pozdr

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 13 mar 2009 00:17

(wpis z 5 marca)
fala korygująca 4ta w 5tej powinna być pionową dzidą, bo 2ga była zygzakiem. cała 3cia w 5tej powinna być wydłużona, ale nie aż tak jak 3cia w 3ciej.
czyżby się sprawdziło..?

Obrazek

brakuje 5tej w 5tej jeszcze, ale bardzo jakiś silny ten SPX. tak jakby 5ta miała być niepełna, tak jak na w20. więc to kółko z czerwoną piątką powinno się przenieść znacznie wyżej,

tylko midwig idealnie zrobił wszystko zgodnie z teorią, i dał już nawet sygnały K. zamykanie szortów na w20 też nie może zostać zignorowane. wygląda na to że wszystko przygotowane do wiosenno-letniej dużej korekty. w grudniu pisałem że sątrzy spółki ktore rozpoczęły trend wzrostowy (PNF, RLP i przede wszystkim HTL). teraz takich spółek jest już ok 100, a lada dzień po niespecjalnie nawet dużym wzroście przybędzie dalszych kilkadziesiąt.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2009 00:29 przez Ptasior, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 13 mar 2009 00:28

Ptasior co sadzisz o Orco :?: , cos kurs Orco z Immo sie rozjechal wczesniej dosc blisko siebie chodzily,pozdr
mnie w OPG zniechęcał zawsze brak płynności i niesamowite spready między sobolówką a Euronextem. teraz obrót sie poprawił, i jeśli nie ma trupów w szafie, to do czasu przejścia nad średnią 15dniową jest bezpieczny obszar dla akumulacji, bo wg mnie zakończył się tam cały cykl spadkowy. poźniej zasięg to średnia 100sesyjna. ale te średnie inaczej wyglądają w zależności od giełdy.
musze poczytac o tej spółce bo wygląda nieźle z wykresu

Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 23 mar 2009 09:54

midwig idealnie zrobił wszystko zgodnie z teorią, i dał już nawet sygnały K. zamykanie szortów na w20 też nie może zostać zignorowane. wygląda na to że wszystko przygotowane do wiosenno-letniej dużej korekty. w grudniu pisałem że sątrzy spółki ktore rozpoczęły trend wzrostowy (PNF, RLP i przede wszystkim HTL). teraz takich spółek jest już ok 100, a lada dzień po niespecjalnie nawet dużym wzroście przybędzie dalszych kilkadziesiąt.
niewiele się technicznie zmieniło od tamtego wpisu , chociaż ponownie moja prognoza sie potwierdziła

dla porządku wykres midwiga. wsparcie obronione, linia czerwona bessy przebita, średnie zbliżyły się do wsparcia i zawijają sią do poziomu. wygląda jakby droga do 1620 była otwarta

Obrazek

to co na midwigu, potwierdzone na wigu, linia hossy z 1991 roku obroniona i wyjście nad wsparcie

Obrazek

poniedziałkowy opór na w20 na chwilę obecną został przełamany, bez walki zupełnie (uwaga, wykres z piątku!)



Obrazek

a w usraelu, który jak od dawna pisze, jest chwile opóźniony wobec w20, jest prawdopodobne podobne jak na w20, zakończenie spadków niepełną falą 5tą (z jakąś niedorobioną 5tą w 5tej). tonący usrael powinien zanurkować głęboko, ale te tysiące miliardów $ robią swoje i na porządną obsuwe tam trzeba będzie poczekać na koniec wiosennych wzrostów)

Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

DonPedro3
Młodszy chorąży
Posty: 452
Rejestracja: 08 paź 2008 14:03

Postautor: DonPedro3 » 23 mar 2009 23:11

Masz jakas teorie co sie bedzie dzialo z immoeast? Patrzyles moze na wykres ? Niespodziewam sie niczego zaskakujacego w raporcie , wiec to nie moze byc powodem 40% w dwa dni.

danon
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2609
Rejestracja: 12 mar 2006 14:24
Lokalizacja: z zachodu

Postautor: danon » 31 mar 2009 23:13

Ptasior, coś ty się chłopie obraził?????
Doczekam się tych 55 na bzwbk, czy może 66 czekać i się ustawić?


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości