hdplayer.pl=pobieraczek?

luźne dyskusje inwestorów
Holder
Młodszy chorąży
Posty: 663
Rejestracja: 16 lip 2006 14:21

hdplayer.pl=pobieraczek?

Postautor: Holder » 07 kwie 2013 16:37

Przepraszam, że na tym forum. Ten hdplayer.pl niby umozliwia oglądanie filmów online. Pisze: promocja sms za 1,58 na rok. Wysyłam, okazuje się, że sms kosztuje 30zł. Nawet nie wiem czy można coś obejrzeć, czy to tylko naciąganie.

REKLAMA


skyislimit.
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9466
Rejestracja: 21 mar 2013 21:07

Re: hdplayer.pl=pobieraczek?

Postautor: skyislimit. » 07 kwie 2013 16:43

Przepraszam, że na tym forum. Ten hdplayer.pl niby umozliwia oglądanie filmów online. Pisze: promocja sms za 1,58 na rok. Wysyłam, okazuje się, że sms kosztuje 30zł. Nawet nie wiem czy można coś obejrzeć, czy to tylko naciąganie.
takich nie żałuje

Pewnie CTC po 0.60 też kupiłeś bo mówili że jest w HD

:lol:

Dynamo
Starszy chorąży
Posty: 1206
Rejestracja: 07 kwie 2013 14:10

Postautor: Dynamo » 07 kwie 2013 16:43

przeciez mozesz sprawdzic ile faktycznie sms kosztuje

Jak rozpoznać cenę SMS-a po numerze?
20 sierpnia 2010
Tomasz Własiuk
55 comments

Loterie, konkursy i testy coraz częściej opierają się na wiadomościach SMS. Wysłanie komunikatu o określonej treści umożliwia wzięcie udziału w konkursie lub otwiera dostęp do strony internetowej.

Niestety często możemy się spotkać z sytuacją, w której informacja o koszcie takiej wiadomości opisana jest w sposób niejasny lub nawet wprowadzający w błąd. Szczególnie często towarzyszy to rozmaitym testom, w których możemy dowiedzieć się np. o dacie śmierci czy... przyszłej wartości naszych zwłok.

Tymczasem koszt SMS-a można dokładnie określić, a w tym celu wystarczy tylko znać numer telefonu na jaki powinna zostać wysłana wiadomość. Numery o podwyższonej płatności składają się z czterech lub pięciu cyfr i zaczynają się od cyfry 7 lub 9.

W numerach zaczynających się od cyfry 7, o koszcie SMS-a decyduje druga cyfra. Wiadomość wysłana na numer 7250 kosztuje 2 zł netto (2,44 zł z vat). W przypadku numeru 77305 będzie to 7 zł netto (8,54 zł z vat).

W przypadku numerów, gdzie pierwsza cyfra to 9, cenę SMS-a rozpoznamy po drugiej i trzeciej cyfrze. Przykładowo dla numeru 91250 będzie to 12 zł netto (14,64 zł), a numer 92567 wiąże się z opłatą 25 zł netto (30,50 zł).

Oczywiście nie ma potrzeby uczyć się tych informacji na pamięć. Wystarczy dodać do ulubionych ten wpis i w razie wątpliwości zajrzeć do poniższego cennika (ceny wraz z podatkiem VAT). Litery XX mogą być zastąpione dowolnymi cyframi, co nie wpływa już na koszt wiadomości:



Tematem na zupełnie inną dyskusję jest natomiast wartość rozmaitych testów, których w internecie znaleźć można już setki. Warto pamiętać, że test zdrowotny nie zastąpi wizyty u lekarza, a wyciągane na jego podstawie wnioski mogą być wręcz groźne dla zdrowia lub życia.

Jeżeli jednak decydujemy się korzystać z dowolnych usług, gdzie płatność dokonywana jest poprzez SMS, warto być świadomym ile taka przyjemność kosztuje. Teraz dokładne określenie ceny wiadomości jest bardzo proste.


Tagi: sms koszty cena

Holder
Młodszy chorąży
Posty: 663
Rejestracja: 16 lip 2006 14:21

Postautor: Holder » 07 kwie 2013 17:10

Dziękuję "Dynamo" za wyczerpującą informację. Szkoda, że za naukę zapłaciłem wcześniej.

merox
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2013 11:29

Postautor: merox » 07 kwie 2013 23:09

Dziękuję "Dynamo" za wyczerpującą informację. Szkoda, że za naukę zapłaciłem wcześniej.
Przecież wszędzie na około trąbią, żeby uważać na tego typu promocje... potem można mieć pretensje wyłącznie do siebie. Zresztą gdzieś tam na pewno było napisane, ile sms rzeczywiście kosztuje.

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 08 kwie 2013 11:28

Dziś na jedynce o 20ej dwa filmy dokumentalne o Smoleńsku. Może kiedyś wyjaśnią wszystko, jak naprawdę było.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości