Kredyt w CHF czy PLN

luźne dyskusje inwestorów
lazdo
Starszy plutonowy
Posty: 26
Rejestracja: 06 wrz 2006 22:49

Kredyt w CHF czy PLN

Postautor: lazdo » 02 sty 2008 08:03

prosze o porade czy sie oplłaca brac w frankach kredyt (jak ktos opserwuje kury walut)

REKLAMA


noname75
Młodszy chorąży
Posty: 504
Rejestracja: 07 lis 2007 16:47

Postautor: noname75 » 02 sty 2008 15:41

wszystko wskazuje na to, iż złoty będzie się umacniał w stosunku do CHF, a co za tym idzie w najbliższym okresie proponowałbym CHF.

Nigdy nie było potrzeby, ale podobno fajnym zabezpieczeniem ewentualnych różnic kursowych jest odpowiednie "zainwestowanie w FOREXA (niestety nigdy tam nie grałem i to, co piszę to tylko zasłyszane gdzieś informację), ale podobno kwota 10.000,00 zł "zainwestowana" odpowiednio w FOREXA, może chronić przed różnicami kursowymi kredytu w wysokości 200.000,00 zł.

AnitaP
Starszy sierżant
Posty: 74
Rejestracja: 06 sty 2008 11:09

Postautor: AnitaP » 06 sty 2008 13:07

Witam Wszystkich inwestorów i innych forumowiczów.
Nie mam Akcji i tych tam...Obligacji i innych takich rzeczy.
Jestem z zawodu bioenergoterapeutką i zajmuje się pomaganiem ludziom w potrzebie.
Dlatego tez znam nieco środowisko inwestorów giełdowych i biznesu.
Pozdrawiam zatem wszystkich.
Całuski!!!!


p.s.
Postaram sie przedstawić wszystkim.

:oops: :oops:

MikeL
Młodszy chorąży
Posty: 445
Rejestracja: 18 mar 2007 21:24

Postautor: MikeL » 06 sty 2008 22:37

jeśli interesuje Cie stabilnośc kursu (raty) i bezpieczeństwo to PLN, jeśli wysokość raty to CHF (jest mniejsza). Ostatnio mowi się, ze kredyt we frankach nie jest już taki opłacalny, jednak i tak miesięczna rata w porównaniu ze złotówkami jest dużo niższa, nie wiem jak teraz, ale dawniej było to nawet 40%. Stopy procentowe w europie będą jeszcze troche rosły, Polski też to nie ominie. Ostatnie prognozy GUSu o inflacji wynoszącej 4% zapowiadają dalsze wzrosty stóp w PL, więc również oprocentowanie kredytów w PLN będzie stopniowo wzrastało.
Po za tym (jak twierdzą analitycy) złotówka do czasu przyjęcia waluty EURO w naszym kraju, będzie sie umaniać (więc rata w CHF będzie co raz mniejsza).

Ja wybrałbym CHF.

ajne_klajne_4U
Porucznik
Posty: 21022
Rejestracja: 14 maja 2006 01:12
Lokalizacja: ^^ http://www.psianiol.org.pl ^^ http://www.pegasus.org.pl ^^ http://www.pomoczwierzakom.pl :-)
Kontakt:

Postautor: ajne_klajne_4U » 12 sty 2008 16:46

jeśli interesuje Cie stabilnośc kursu (raty) i bezpieczeństwo to PLN, jeśli wysokość raty to CHF (jest mniejsza). Ostatnio mowi się, ze kredyt we frankach nie jest już taki opłacalny, jednak i tak miesięczna rata w porównaniu ze złotówkami jest dużo niższa, nie wiem jak teraz, ale dawniej było to nawet 40%. Stopy procentowe w europie będą jeszcze troche rosły, Polski też to nie ominie. Ostatnie prognozy GUSu o inflacji wynoszącej 4% zapowiadają dalsze wzrosty stóp w PL, więc również oprocentowanie kredytów w PLN będzie stopniowo wzrastało.
Po za tym (jak twierdzą analitycy) złotówka do czasu przyjęcia waluty EURO w naszym kraju, będzie sie umaniać (więc rata w CHF będzie co raz mniejsza).

Ja wybrałbym CHF.
najlepiej nie brac kredytów jak się da


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości