AT by Ptasior

luźne dyskusje inwestorów
Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

AT by Ptasior

Postautor: Ptasior » 14 paź 2008 12:51

kilka osób mnie prosiło żebym moje obrazki wstawiał w jednym miejscu, więc w wolnej chwili bede tu wrzucać

na początek IEA, wykresik wstawiony na dnie, cena 3,15zł (poniedziałek 6 rano) teraz +90%


http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... bc#4465694

Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

REKLAMA


Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 14 paź 2008 12:55

Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 14 paź 2008 13:03

a tu moment odbicia na KGH wstawione w poniedziałek o 4 w nocy. docelowe wsparcie osiągnięte zostało w pon na close

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... t=#4465688
zasięg formacji osiągnięty. docelowe wsparcie coraz bliżej.


Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 14 paź 2008 13:08

a tu odp. na pytanie dlaczego kupiłem JTZ zanim pojawiły sie plotki że ma być przejęcie przez EI. plotki zresztą niepotwierdzone, ale zarobek potwierdzony :)

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... d8#4395404
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 14 paź 2008 21:26

Patrząc na wykres kghmu to muszę stwierdzić, że ta bessa to wredna ***** jednak jest. :roll:
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 19 paź 2008 23:09

na prośby userów zamieszczam moją aktualną koncepcję ruchu na decydującym indeksie SP500

po chwilowym uspokojeniu powinno być zejście na nowe dno fali 3ciej podstawowej, związane z wyborami w USrAelu, zamykaniem CDSów Lemonki i Wachovii (to chyba 28.10) i innych, generowaniem strat podatkowych (za Białkiem: amerykański system podatkowy, który pozwala na na kompensowanie strat i zysków osiągniętych z transakcji na rynku akcji przy rozliczaniu podatku od zysków kapitałowych, które następuje na koniec października. W takim ujęciu amerykańskim podatnikom po prostu opłaca się sprzedać trochę akcji ze stratą przed końcem roku fiskalnego, by zmniejszyć wymiar należnego podatku.)

później zaczną oddziaływać te wagony zielonej makulatury wykreowanej przez FED, i powinna być jazda św mikołaja przeciągnięta może nawet na efekt stycznia. byłaby to fala podstawowa 4ta. później nie ma zmiłuj, i fala piąta na nowe dna.

no chba że się zmienią okoliczności, to mój obrazek trza będzie zmienić. jak narazie się sprawdza, od czasu gdy rok temu utworzyłem temat SP500 obraz klęski byków, niestety usunięty

Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 19 paź 2008 23:25

ponieważ w Europie indeksy osiągnęły szczyty kilka miesięcy wcześniej niż w USrAelu, to jużsą bardziej zaawansowane w układzie bessy i efekt stycznia może być trwalszy.

może fundamentalnie będzie to uzasadnione ponownym umocnieniem € po obecnym wzroście $ spowodowanym wycofywaniem USrAelskiego kapitału do centrali

Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 19 paź 2008 23:34

w przypadku DAXa podobieństwo do SP500 jest wyraźniejsze niż w przypadku CACa. no i mniej spadło niż w Francji. a straty w bankach zapowiadają się tam poważniejsze niż się powszechnie mysli...

Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 19 paź 2008 23:40

na najbardziej mnie interesującym z polskich indeksów midwigu widać spustoszenie i zaawansowanie spadków większe niż na starych giełdach. układ fal (podobny do CAC) zapowiada wkrótce koniec fali A

Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 19 paź 2008 23:49

podobnie pognębiony jest indeks chiński

już raz w styczniu 2008 tam:

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... t=#3480265

(drugi obrazek po SKT)
udało mi się przewidzieć punkt zwrotny B Shares, co do dnia praktycznie
może teraz też prawidłowo odgadnę dzień, który tam się zbliża podobnie jak na Midwigu

na poniższym rysunku w żółtym prostokącie jest objęty zakres mojego obrazka ze stycznia

Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 19 paź 2008 23:52

co do W20, GNT PNF KGH i innych spółek to już nie dziś

złe wieści z Ukrainy mogą powodować, że W20 ponownie będzie słabszy niż midwig i smallwig, a szczególnie może mieć wpływ na to TPS, która straciła status "bezpiecznego" lokowania, i wyłamała się z kilku nawet formacji.
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

bimbasek
Starszy chorąży
Posty: 1337
Rejestracja: 22 gru 2007 13:00

Postautor: bimbasek » 20 paź 2008 11:41

mwig faktycznie blisko dna, a nie które spólki najprawdopodobniej przyszorowaly je już :wink:

dziś ladne wybicie na ponarku... przeczucie się sprawdzilo :oops: :wink:

Hush

Postautor: Hush » 20 paź 2008 20:56

za namową znajomka zajrzałem...jestem pod wrażeniem - gratsy i do zobaczenia na szlaku :wink:

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 20 paź 2008 23:12

historia lubi się powtarzać. czy powtórzy się figura jak pod koniec września? Benek z całym gangiem Paulsona nagadał tyle słodkich ***** o stymulacji, że może być inaczej. na tygodniowym pokonany został ważny opór na 960pkt. ale jest dopiero poniedziałek, więc koniec tygodnia może być odmienny jeśli efekt oralnej stymulacji zastąpiony zostanie prawdziwymi danymi.

Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek

Ptasior
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2623
Rejestracja: 26 sty 2006 21:10
Lokalizacja: z piastowskiego gniazda

Postautor: Ptasior » 21 paź 2008 22:19

KGH dotarł do docelowego wsparcia, jakie widziałem dla niego od kilku tyg.
i co dalej?
zważywszy że pomimo kolejnych słodkich ***** Benka o drukowaniu 540 miliardów zielonej makulatury, na sp500 intra mamy głowe z ramionami, to ogólna tendencja W20 powinna być spadkowa. tym bardziej że w Azji troche wzrostów już było w ostatnich dniach, czas na realizacje zysków. po dużym pompowaniu dziś PEO jutro inna spółka powinna ratować indeks. może KGH?

będzie pole do popisu dla trayderów, po wyjściu dołem z klina intra, i zatrzymaniu na 10letnim wsparciu... jeśli się nie uda to nast. wsparcie 20,60, czego sobie i zaprzyjaźnionym userom oczywiście życzę:)

Obrazek

Obrazek
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie."

Obrazek


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości