......PODŁOGOWA KRONIKA SPORTOWA.......!!!!!

luźne dyskusje inwestorów
3plus
Porucznik

Postautor: 3plus » 22 wrz 2014 14:52

PAN PREZYDENT CHYBA ZATWIERDZIL SWOJE ZWYCIESTWO W KOLEJNYCH WYBORACH

A MOZE TAK BY PRZEZ AKLAMACJE A ZAOSZCZEDZONA KASE NA COS PRZENACZYC ??
:twisted: :lol:
Te qrwy z jednej firmy...

Siatkarzom chwała, a prezydent chała

Trzeba mieć grację słonia, by rozzłościć tłum kibiców świętujących zdobyty dosłownie kilka minut wcześniej tytuł mistrzów świata. Bronisławowi Komorowskiemu to się udało.

Wszyscy pewnie słyszeli, ale na wszelki wypadek przypomnę: tuż po zakończeniu finałowego meczu z Brazylią reporter Polsatu przeprowadził wywiad z prezydentem Komorowskim. Wzruszony rozmówca walnął jedną gafę (co w jego przypadku dziwne nie jest) nazywając gratulując sukcesu piłkarzom zamiast siatkarzom – taka pomyłka w emocjach zdarzyć się może każdemu. Ale powiedział też, że dziękuje właścicielowi Polsatu Piotrowi Solorzowi (a może Zygmuntowi? – imion i nazwisk jest kilka do wyboru) za to, że Polacy mogli zobaczyć finał czempionatu w kanale otwartym. Na co spora część spodkowej widowni zareagowała buczeniem i gwizdami. Ja zareagowałem przed telewizorem tym samym, bo to jest po pierwsze załatwianie prywaty przez głowę państwa (Solorz odkodował transmisję na osobistą prośbę Komorowskiego), a po drugie szczyt hipokryzji. Jak dla mnie padły słowa równie skandaliczne, co – długo szukałem porównania – dziękowanie Putinowi za wysłanie konwoju humanitarnego na Ukrainę. Skala trochę inna, ale zasadność słów wdzięczności podobna.

Co do samego sportu, to przed siatkarzami kłaniam się czapką do samej ziemi, tym bardziej, że w medal mistrzostw świata nie wierzyłem. Myślałem, że zawodnicy są tak bardzo zagłaskani przez kibiców siatkówki w Polsce - którzy są w stanie wybaczyć wszystko i bawić się świetnie na przegranych meczach – że w decydujących momentach zabraknie im determinacji. Odszczekuję, byłem człowiekiem małej wiary, a oni są wielcy.

W tej złotej drużynie wszyscy zagrali dobrze lub wybitnie, ale jeden zasługuje na szczególną uwagę, nie tylko dlatego, że dostał nagrodę dla najlepszego zawodnika mistrzostw. Mariusz Wlazły – zawodnik, którego kilka lat temu wygwizdywano, a co bardziej ortodoksyjni kibice (a nawet kilku dziennikarzy) chcieli pozbawić obywatelstwa. Dlaczego? Bo Wlazły przez parę lat odmawiał gry w reprezentacji Polski. Tłumaczył to podatnością na kontuzje, zmęczeniem, życiem rodzinnym. Do mnie to trafia, bo rozumiem, że ktoś woli spędzić czas z żoną i dopiero co narodzonym dzieckiem, zamiast przez dwa miesiące jeździć po świecie mając za towarzystwo ciągle tych samych spoconych treningami i meczami facetów. Bo to nie jest prosty wybór, jak chcieliby niektórzy, między Polską a prywatą. To jest też wybór pomiędzy domem a włóczęgą, który muszą zaakceptować twoi najbliżsi.

Wiele osób tego tłumaczenia nie przyjmowało, bo przecież nie można odmówić zaszczytu reprezentowania narodowych barw. Może napiszę coś niepopularnego, ale uważam, że można. Jeśli twoja głowa i serce są gdzie indziej – wtedy będziesz tej reprezentacji tylko przeszkadzał. Wlazły pewnie jako profesjonalny sportowiec wie to znacznie lepiej. W tym roku poczuł, że jest w stanie poświęcić te kilka miesięcy życia. Dla spełnienia swoich marzeń, dla kibiców, dla Polski. Teraz wiemy, że dobrze zrobił.

A swoją drogą chciałbym by Bronisław Komorowski był prorokiem. Żeby nie tylko siatkarze, ale także piłkarze pokonali na jednej imprezie mistrzowskiej Brazylię, Niemcy, Francję, Argentynę i Rosję. Ale tego wyobraźnia moja nie ogarnia.

Gerrard
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Gerrard » 22 wrz 2014 15:06

MŚ siatkarzy - średnio 9,62 mln telewidzów oglądało finał Polska - Brazylia

Polscy siatkarze po pokonaniu w finale 3:1 Brazylii zostali mistrzami świata. Decydujące spotkanie oglądało w Polsacie i Polsacie Volleyball średnio 9,62 mln widzów, a łącznie 17,2 mln.

Niedzielny bój o finał siatkarskich mistrzostw świata był transmitowany w otwartym Polsacie oraz na kanale Polsat Volleyball 1.

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, łączny udział tych stacji w czasie transmisji z katowickiego Spodka wyniósł 55,15 proc. w grupie 4+ i 57,56 proc. w 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.
Łącznie ceremonię medalową oraz transmisję finału oglądało ponad 17 milionów 200 tysięcy widzów - poinformował Polsat w komunikacie.
Finał był dopiero drugim meczem MŚ w Polsce, pokazywanym w otwartym kanale. Polsat, Polsat Sport i Polsat Volleyball 1 w sobotę 30 sierpnia transmitowały mecz otwarcia Polska - Serbia. Zgromadził on przed telewizorami średnio ponad 5,04 mln widzów (łącznie ok. 10 mln).
Pozostałe 101 meczów MŚ w siatkówce mężczyzn pokazywane było jedynie w kodowanych kanałach Polsat Volleyball , dostępnych bez opłat w Cyfrowym Polsacie, a za dodatkową opłatą u innych operatorów płatnej telewizji (cena za pakiet wahała się od 79 zł do 99,90 zł).

Wszystkie mecze z udziałem Polaków transmitował kanał Polsat Volleyball 1. Do 18 września br. najwięcej widzów na tej stacji zgromadziło spotkanie Polska - Rosja, które w ubiegły czwartek oglądało 1,8 mln osób przy udziale wynoszącym 12,95 proc.

=======================

Kmita uważał za sukces to, że średnio mecze zakodowane ogląda 1,3 miliona. Coś koło tego, mówił. Wielki sukces. Ja napisałem, że takie spotkania powinno oglądać około 10 milionów, tyle co najważniejsze wydarzenia sportowe. Skoki z Małyszem gdy był w życiowej formie i reprezentację w nogę na MŚ i ME. I te 10 baniek chuchałoby w telewizory ZA KAŻDYM RAZEM. Powywieszać ten cały słoneczny zarząd na strunach od fortepianu to mało.

Martyr
Porucznik

Postautor: Martyr » 22 wrz 2014 15:07

No cóż...z Bronka taki sam znawca sportu jak z naszej byłej Ministry The Fly :roll: :)

Co do tej pomyłki "piłkarskiej' to akurat również to zauważyłem, nie mniej jednak w tym wypadku jest to wyrwane z kontekstu, gdyż na wstępie gratulował piłkarzom siatkowym, a potem ograniczył się tylko do samych piłkarzy (wszak też grają w piłkę 8) ).....choć jak wiadomo, inaczej się ich potocznie nazywa... :wink:

Czego pikniki siatkarskie na trybunach już nie załapały :lol:
Obrazek

Martyr
Porucznik

Postautor: Martyr » 22 wrz 2014 19:39

Temat nie sportowy, ale pobocznie w jakiś tam sposób nawiązuje.....zwłaszca biorąc pod uwagę tutejsze antytęczowe nastroje :lol: :lol: :lol:

„Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać!” – napisał na Facebooku właściciel browaru Ciechan, Marek Jakubiak. Adresatem tych nieobyczajnych życzeń był Dariusz Michalczewski, który wspiera środowiska homoseksualne. Bokser wraz z innymi celebrytami wystąpił niedawno na konferencji „Ramię w ramię po równość – LGBT i przyjaciele”, gdzie paradował z hasłem „Jestem sojuszniczką osób LGBT, bo chcę żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani”.

http://biznes.onet.pl/bojkot-piwa-ciech ... news-detal

Ja na pewno nie będę bojkotował tego browaru... :wink: :wink: :wink:

Z drugiej strony już ma temat na dobrą promocję i większe rozreklamowanie tej marki piwa pod hasłem......piwo tylko dla prawdziwych mężczyzn...np :lol: :lol: :lol:
Obrazek

Gerrard
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Gerrard » 22 wrz 2014 20:29

Nie dość, że jeden z moich ulubionych browarów polskich, BYĆ MOŻE NAJLEPSZY, to na dodatek podchodzący bardzo praktycznie do życia. Każda żywa istota rodzi się TYLKO PO TO, by przedłużyć swój gatunek, w międzyczasie popijając dobre piwo. Zapinanie między lędźwie osobników tej samej płci jest wbrew naturze i prowadzi do wymarcia gatunku. Z obiektywnego, przyrodniczego punktu widzenia, istoty te są nic nie wartymi chwastami. No chyba, że któryś z nich stworzył tak dobry browar jak Ciechan. Wtedy można założyć, że Bóg stworzył go do bardziej szczytnych ideałów i spuścić zasłonę milczenia na to, że jego końcówka od rana do wieczora umazana jest w męskich, obcych ekskrementach.

Gerrard
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Gerrard » 22 wrz 2014 21:37

Obrazek

Gerrard
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Gerrard » 22 wrz 2014 21:42

Niemcy już pytają: "Co się dzieje z Lewandowskim"?

Król strzelców, wybitny snajper Bundesligi, najlepszy letni transfer według Goal.com. Robert Lewandowski trafił do monachijskiego piłkarskiego raju, w którym w siedmiu meczach zdobył tylko jednego gola. I Niemcy już pytają: "Co się dzieje z Lewandowskim?!"

Akurat taki tytuł dał niemiecki Eurosport, ale inne są podobne. "Co jest nie tak z Lewandowskim?" - to "Merkur Online". Niemcy przyzwyczajeni, że reprezentant Polski strzela jak na zawołanie, że zbiera noty albo bardzo dobre albo świetne, teraz muszą go oceniać albo źle, albo przeciętnie. Jego noty w "Kickerze" za trzy pierwsze mecze z Wolfsburgiem, Schalke 04 oraz Stuttgartem to: 3,5; 3 oraz ponownie 3,5 w skali 1-6, gdzie 1 to nota najlepsza.

Kapitalne gole Polaka z okresu przygotowawczego i meczów towarzyskich poszły w zapomnienie, obecnie liczą się prawdziwe mecze o punkty. A w nich "Lewy" w siedmiu występach w różnych rozgrywkach zdobył tylko jednego gola i zanotował trzy asysty.

To, umówmy się, wcale nie jest jakiś najgorszy rezultat. Tyle, że mówimy o Lewandowskim, który za naszą zachodnią granicą zyskał już status maszyny do strzelania goli. Jeśli więc tak, to maszyna się chwilowo zacięła. W meczu ostatniej kolejki z Hamburgerem SV nasz zawodnik usiadł nawet na ławce rezerwowych.

Co więc jest z tym Lewandowskim? Większość obserwatorów zwraca uwagę na to, że w Bayernie Polak ma inne zadania, niż miał w Borussii. To w zasadzie było jasne w momencie, gdy ogłaszano ten transfer. Pep Guardiola to nie Juergen Klopp, Bayern to nie Borussia. Z jednej strony tu musi być nie tylko snajperem, ale też pomocnikiem. Z drugiej obok siebie ma największe gwiazdy piłki na świecie, które też zwracają na siebie uwagę i które też lubią mieć piłkę przy nodze.

"Kicker" już wyliczył, że w czterech pierwszych kolejkach nowego sezonu miał dużo mniej kontaktów z piłką niż w analogicznym okresie rok temu w Borussii. Wtedy strzelał też na bramkę 22 razy, teraz zaledwie 9 razy. To skąd mają być te gole? Przystosowanie się do nowego systemu - to jest zdaniem naszych zachodnich sąsiadów sprawa, nad którą Lewandowski musi jak najwięcej pracować i do czego musi szybko przywyknąć. Poza tym, rywale zupełnie inaczej grają z Bayernem niż grali z BVB. Wychodząc na taki gwiazdozbiór, jego rywale raczej myślą o skomasowanej defensywie. Potwierdza to Pep Guardola.

- Nie ma tu tyle miejsca co w Dortmundzie. Oni częściej grają z kontry - tłumaczy Polaka. I dodaje, że z kapitana "Biało-czerwonych" jest bardzo zadowolony. - Ma po dwie-trzy okazje w każdym spotkaniu. To bardzo inteligentny napastnik. Zawsze znajduje się we właściwym miejscu - dodaje. Na ławce go jednak w weekend posadził.

Koledzy z Bayernu nie mają wątpliwości, że lada moment Polak seryjnie zacznie trafiać do siatki. - On jest napastnikiem światowej klasy i strzeli nam jeszcze dużo goli - mówi Jerome Boateng.

- W ogóle się nie martwię. Będzie dla nas strzelał - to już Phillip Lahm.

Najważniejsze, że sam "Lewy" po początkowych niepowodzeniach, o ile w ogóle możemy jego występy rozpatrywać w takich kategoriach, jest bardzo pozytywnie nastawiony do swojej przyszłości w Bawarii. Po meczu z Manchesterem City stwierdził, że z każdym meczem czuje się coraz lepiej i ma nadzieję, że bramki zaraz przyjdą.

Ciekawego porównania, jeśli chodzi o sytuację Polaka użyli Anglicy z "Daily Mail". Po meczu z Manchesterem City napisali, że Lewandowski jes jak Edin Dżeko, też w nowym klubie ma na początku problemy. Bośniak, co jest pocieszeniem dla naszego kadrowicza, w końcu rozstrzelał się jednak na dobre.

=================================================

~tom 5 minut temu
No ja bym się cieszył jakby Lewandowski w reprezentacji strzelił w 7 meczach 1 gola i zdobył 3 asysty...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A tak prywatnie dla mnie to Lewandowski jest takim Rasiakiem v. 2.0, który w życiu miał trochę więcej szczęścia. Proszę się nie śmiać, Grzesiu naprawdę potrafił kopać piłkę.

eryk7
Porucznik

Postautor: eryk7 » 22 wrz 2014 22:48

WITAM,TROCHĘ EMOCJE MNIE OMINĘŁY NIESTETY MIAŁEM WYPADEK ALE DUSZĄ I SERCEM BYŁEM ZA NASZĄ REMPRĄ
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014 21:11 przez eryk7, łącznie zmieniany 1 raz.
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

3plus
Porucznik

Postautor: 3plus » 23 wrz 2014 12:20

No to wracaj do zdrowia jak najszybciej.... :)

3plus
Porucznik

Postautor: 3plus » 23 wrz 2014 12:48

Najlepszym blokującym turnieju mistrzostw świata w siatkówce Polska 2014 został...........Zygmunt Solorz-Żak vel Podgórski vel Krok vel Zegarek....

Martyr
Porucznik

Postautor: Martyr » 23 wrz 2014 12:53

Nie dość, że jeden z moich ulubionych browarów polskich, BYĆ MOŻE NAJLEPSZY, to na dodatek podchodzący bardzo praktycznie do życia. Każda żywa istota rodzi się TYLKO PO TO, by przedłużyć swój gatunek, w międzyczasie popijając dobre piwo. Zapinanie między lędźwie osobników tej samej płci jest wbrew naturze i prowadzi do wymarcia gatunku. Z obiektywnego, przyrodniczego punktu widzenia, istoty te są nic nie wartymi chwastami. No chyba, że któryś z nich stworzył tak dobry browar jak Ciechan. Wtedy można założyć, że Bóg stworzył go do bardziej szczytnych ideałów i spuścić zasłonę milczenia na to, że jego końcówka od rana do wieczora umazana jest w męskich, obcych ekskrementach.
Wczoraj Tygrys był u Lisa z tą swoją akcją :shock: ......kuźwa, normalnie facet dostał za dużo po bani, bo to co pjerdzieli o tych pedziach (same ochy i achy), że to fajne i uczynne chłopaki, że na pewno lepiej się zaopiekują takim dzieciakiem z rozbitej rodziny, że JPII też popierał ten ruch (chyba pomylił z tolerancją) :shock: ....etc

Normalnie wzbiera na wymioty... :x

Dobrze, że z drugiej strony Kempa tonowała te zapędy odnośnie adopcji przez pary homo... :lol: :lol: :lol:
Obrazek

3plus
Porucznik

Postautor: 3plus » 23 wrz 2014 13:19

Martyr nie mów że oglądasz tego śmiecia Lisa.... :D

MACHINEMEN
Podporucznik

Postautor: MACHINEMEN » 23 wrz 2014 13:25

dzis panie zaczely rywalizacje w ms siatke

te chorwatki zdrowe :lol: :lol:

Martyr
Porucznik

Postautor: Martyr » 23 wrz 2014 13:40

Nieraz tak......tak jak wczoraj, interesowało mnie, co ma do powiedzenia o ruchu pedalczym ta obita łepetyna... :roll:

Ostatnio nawet z Jasiem się starł na tym polu, a wiadomo jakie Jasiu ma przekonania pod tym względem :lol:
Obrazek

3plus
Porucznik

Postautor: 3plus » 23 wrz 2014 13:50

Nieraz tak......tak jak wczoraj, interesowało mnie, co ma do powiedzenia o ruchu pedalczym ta obita łepetyna... :roll:

Ostatnio nawet z Jasiem się starł na tym polu, a wiadomo jakie Jasiu ma przekonania pod tym względem :lol:
Szkoda czasu...mówię ci...
To nie są Polacy...Chcą zniszczyć wszystko co jest dla nas coś warte...

Wróć do „Hyde Park”