WIG20 2013 - konkurs

luźne dyskusje inwestorów
Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

WIG20 2013 - konkurs

Postautor: Trolejbus » 01 sty 2013 10:30

Po raz piąty zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie. Wiem, że mam zaległości w podaniu ostatnich statystyk za rok 2012, ale postaram się wszystko wyprostować, o ile czas na to pozwoli. Wszystko zostanie podane tak szybko, jak to możliwe, by można było potem podsumować 5 lata naszej zabawy.

By zachować ciągłość, wszystkie zasady zostają takie same jak były. No to zaczynamy:


OGÓLNE ZASADY
Konkurs dotyczy typowania wartości indeksu WIG20 w ciągu dni sesyjnych. Konkurs odbędzie się, gdy do pierwszego typowania zapisze się co najmniej 12 osób.

ORGANIZATOR
Konkurs organizuje BIURO MAKLERSKIE, w którym gracze posiadają wirtualne rachunki.

MIEJSCE
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=190857
Wyłącznie w tym wątku można podawać swoje typy na kolejne sesje giełdowe. Typy podane w innym miejscu - w innym wątku niż obecny nie będą brane pod uwagę, chyba że typujący w porę dostrzeże swój błąd i poda go przed wymaganym czasie w tym miejscu.

CZAS TRWANIA KONKURSU
Konkurs trwa od 2.01.2013 do 31.12.2013 r.

Zapisy do konkursu przyjmowane są z chwilą wysłania tego postu do dnia 2.01.2013 r. do godziny 4:00:00. Na końcu nie będzie podawana jako podsumowanie lista osób wraz z podanymi przez was typami. Od chwili podania przez was typów do pierwszego notowania będzie można zacząć zabawę. Istnieje możliwość wzięcia udziału przez inne osoby, które wcześniej się nie zgłosiły w ciągu następnych dni co znaczy, że konkurs jest otwarty aż do do jego zakończenia.

ZASADY
Konkurs polega na wytypowaniu wartości indeksu WIG20 na koniec sesji giełdowej na kolejną sesję. Każdy z graczy podaje wartość punktową, do dwóch miejsc po przecinku, w jednym poście dzień przed faktycznymi notowaniami do godz. 4:00:00.

Posty wraz z typami wysłane po tej godzinie nie będą uwzględnione. Punktacja typowań indeksów będzie w miarę możliwości prowadzona na bieżąco po każdej sesji. Nie ma możliwości, by dwóch lub więcej graczy otrzymało taką samą liczbę punktów. W takiej sytuacji więcej punktów otrzymuje osoba, która podała typ wcześniej, Może się wtedy zdarzyć, że kolejna lub kolejne osoby nie otrzymają już wtedy żadnych punktów.
Nie ma obowiązku typowania na każdą sesję. NOWE Można typować tylko na jedną kolejną sesję, jednak w pewnych sytuacjach dopuszczalna jest możliwość typowania na maksymalnie 5 kolejnych sesji giełdowych (szczególnie w porze wakacyjnej). Należy wtedy podać daty i typy swoich notowań. Jednak gracz musi brać pod uwagę fakt, że wiąże się to z ryzykiem, że rynek pójdzie znacznie w stronę inną niż zakładał i może się wiązać nawet z nieprzyjęciem takiego typu - jeśli odchylenie będzie 200 pkt. w stosunku do ostatniego notowania.


Nie można zmieniać raz podanego typu. Posty ze zmienionymi typami nie zostaną uwzględnione na daną sesję giełdową.

WIDEŁKI PRZY TYPOWANIU (NOWE)
Każdy z typujących graczy, może podawać swoje typy w ramach ustalonych widełek punktowych czyli różnicy względem ostatniego faktycznego zamknięcia indeksu WIG20 z dnia poprzedniego. Odchylenie (widełki) w stosunku do poprzedniego faktycznego zamknięcia giełdowego nie mogą wynosić więcej niż 200 pkt. W przypadku większej różnicy (np. wskutek niezamierzonego błędu pisarskiego polegającego na podaniu trzech zamiast czterech cyfr zaokrąglonych czyli przykładowo podaniu "210" zamiast "2100"), takie typy nie będą uwzględnione.Jeśli typujący w porę spostrzeże swój błąd i go poprawi przed wymaganym czasem, wtedy taki typ zostanie zaliczony. Właściwy typ należy wtedy podać w nowym poście.

PUNKTACJA
Niezależnie od ilości graczy w danym dniu tylko pierwsze trzy osoby, które były najbliżej prawdy otrzymają punkty. Będę to osoby, które najmniej się pomyliły podając wartość zamknięcia indeksu w danym dniu. Osoba, która zajęła pierwsze miejsce otrzyma 3 punkty, osoba, która zajęła 2 miejsce - 2 punkty a 1 punkt otrzyma osoba, która zajęła trzecie miejsce od góry.
W przypadku, gdyby w danym dniu brało udział mniej niż 7 osób typy uznaje się za nieważne. Nie ma znaczenia, czy gracz pomyli się o ilość punktów w górę czy w dół. Interesuje nas tylko sama ilość punktowa. Punkty z każdego typowania będą sumowane w kolejnych dniach na koncie każdego z graczy. W przypadku, gdyby więcej niż jedna osoba miała na koncie taką samą ilość punktów, zwycięzcą zostaje osoba, która wysłała swój typ na daną sesję wcześniej (decyduje godzina wysłania).

FINAŁ
Konkurs kończy się 31.12.2013 r. Wygrywa osoba z największą ilością punktów. W przypadku, gdyby więcej niż jedna osoba miała na koncie taką samą ilość punktów, zwycięzcą zostaje osoba, która wysłała swój typ na daną sesję wcześniej (decyduje godzina wysłania). Jeśli tylko jedna z osób mających podobną ilość punktów wyśle swój typ a druga nie to wygrywa osoba, która zatypowała.

STATYSTKI
Równolegle na koniec każdego miesiąca i na koniec roku podawane będą statystyki. Jednak nie będą one miały wpływu na wynik każdego graczy w rankingu ogólnym. Statystyki będą podawane w następujących kategoriach:

1. Ile razy gracz był "typerem dnia" czyli jego wynik punktowy był najbliższy wartości zamknięcia indeksu wig20 w dniu, na który typował.

2. Trafność. Najlepszy wynik gracza czyli najmniejsza pomyłka względem zamknięcia WIG20 w danym dniu, na jaki typował każdy z graczy.

3. Trafność. Gracze, którzy byli "najbliżej prawdy" typując na dany dzień sesyjny. W rankingu ujęte są osoby, które pomyliły się mniej niż 3 pkt względem zamknięcia indeksu WIG20.

4. Skuteczność jako suma wszystkich punktowych pomyłek każdego gracza względem WIG20 na koniec dnia na jaki typował dzielona przez ilość sesji czyli średnia punktów jakie zdobył każdy z graczy. Im mniej tym lepiej. W rankingu wzięci pod uwagę zostali gracze, którzy typowali na co najmniej połowę sesji w danym miesiącu.

5. Skuteczność jako ilość zdobytych punktów dzielona przez ilość typowań. Tu inaczej niż w poprzedniej statystyce: im więcej punktów tym lepiej. Tutaj także wzięci pod uwagę zostali gracze, którzy typowali na co najmniej połowę sesji w danym miesiącu.

6 (NOWE). Zgodność z kierunkiem. W konkursie typujemy wartość punktową, jednak w tej statystyce będzie się liczyła wartość procentowa. Będziemy badać, czy grać typował na spadek czy na wzrost na daną sesję i czy miał rację, przy czym nie ma znaczenia, czy typował np. wzrost o 1% a było np. 0,2%. Jeśli typował zgodnie z kierunkiem i tak było wtedy otrzyma 1 pkt. Liczba punktów sumuje się i będzie podawana co miesiąc w następującej postaci: np. gracz typował zgodnie 20 na 25 sesji giełdowych w danym miesiącu

7 (NOWE). Czwarte miejsce. Ile razy gracz w danym miesiącu zajął czwarte - niepunktowane miejsce i tym samym był bliski zdobycia punktu.

8 (NOWE). Lider rankingu ogólnego. Ten ranking mówi nam, przez ile dni sesyjnych gracz był liderem rankingu ogólnego w danym miesiącu, Na koniec roku tak jak w pozostałych rankingach wyniki te sumują się. Lider może się zmieniać w ciągu miesięcy lub może przez dłuży czas być ten sam. Uzależnione jest to od ilości zdobywanych punktów w ciągu każdego dnia sesyjnego. Zmiana na pozycji lidera w rankingu ogólnym następuje tylko wtedy, gdy na jedną sesję typują dwie lub kilka osób i w rankingu ogólnym w tym dniu punkty zdobędzie osoba, która zatypowała jako pierwsza na tą sesję (np. w danym momencie ma tyle samo co aktualny lider) a zajmowała dotychczas inne miejsce w rankingu ogólnym,

9. Ranking ogólny miesięczny - zdobyte punkty w danym miesiącu.

Zapraszam do udziału w zabawie, także nowych graczy, którzy do tej pory nie brali udziału w poprzednich edycjach.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2013 20:31 przez Trolejbus, łącznie zmieniany 2 razy.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

REKLAMA


vito
Kapitan
Posty: 43228
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 01 sty 2013 14:44

2585,95 vito

zaid1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 lut 2006 00:38

Postautor: zaid1 » 01 sty 2013 18:41

2606,66 zaid

dekadencja_221388
Starszy chorąży
Posty: 1903
Rejestracja: 10 mar 2009 10:13
Lokalizacja: Łuć Chojny

Postautor: dekadencja_221388 » 01 sty 2013 19:14

Oboje wiemy, że dopóki nie zostanie rozwiązany problem z wielonikowością na forum, wszelkie konkursy, ankiety można sobie w d... wsadzić. Osobiście mnie to nie przeszkadza, jednak mój udział jest wykluczony. To nie w moim stylu tworzyć tysiące nicków na potrzeby..? Wiadomo czego.. :lol: :lol:

pozdrawiam w nowym roku. :wink:
CHWDPiS
Jak wygląda manipulacja w wykonaniu OFE odsyłam na wątek Dębicy strona nr 23.

no-tsu come back2
Sierżant sztabowy
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2012 08:35

Postautor: no-tsu come back2 » 01 sty 2013 19:22

2611 no-tsu

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 01 sty 2013 20:50

Dekadencja, to jest zabawa, ale by było fair, lepiej by jedna osoba, występowała w grze pod jednym nickiem. Mamy tu stałe grono osób, które biorą udział w zabawie, ale nowych graczy oczywiście także z chęcią powitam, najlepiej jednak by to były osoby, które wcześniej nie brały udziału lub sporadycznie a nie takie, co założą sobie kilka innych nicków, z których będą nadawały. To nie jest konkurs na pieniądze, ale zasady zdrowego rozsądku obowiązują.

Nie było mnie i nie mogłem założyć wcześniej wątku a dopiero potem zobaczyłem, że vito założył wątek konkursowy, ten wątek będzie oficjalny w konkursie. Prosiłbym więc o dwie rzeczy:
1. By moder usunął tamten wątek, bo się będzie myliło. Ten będzie oficjalny.
2. By moder przekleił wątek, tak by był wyżej podniesiony.


Nowa sesja w roku to musi być na plus: 2618,54


Jedna z osób zatypowała w drugim wątku, który będzie usunięty, dlatego podaję ten typ, bo nie wiem, czy zgłosi się jeszcze dziś na wątku:
2603 rd3
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

dekadencja_221388
Starszy chorąży
Posty: 1903
Rejestracja: 10 mar 2009 10:13
Lokalizacja: Łuć Chojny

Postautor: dekadencja_221388 » 01 sty 2013 21:00

Zasady zdrowego rozsądku na tym forum???? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: No nie żartuj sobie :wink:

Jak dla mnie admin może wam to przylepic w dziale akcje. Typujcie ile wlezie, juz pisałam, że dla mnie to nie problem
CHWDPiS
Jak wygląda manipulacja w wykonaniu OFE odsyłam na wątek Dębicy strona nr 23.

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 01 sty 2013 21:13

Zasady zdrowego rozsądku na tym forum???? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: No nie żartuj sobie :wink:

Jak dla mnie admin może wam to przylepic w dziale akcje. Typujcie ile wlezie, juz pisałam, że dla mnie to nie problem
Rzeczywiście, masz rację, z tym zdrowym rozsądkiem to nie trafiłem, choć na pewno wielu by się tutaj takich znalazło, co potrafią zachować umiar. Jakby było w dziale akcji to było fajnie, ale raczej tak nie będzie.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

daimond
Chorąży sztabowy
Posty: 4681
Rejestracja: 13 mar 2006 20:42

Postautor: daimond » 01 sty 2013 21:39

2599,29 daimond

jarkiz69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9350
Rejestracja: 28 lut 2008 22:08

Postautor: jarkiz69 » 01 sty 2013 22:20

2608,2 jarkiz

eryk7
Kapitan
Posty: 42974
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 01 sty 2013 22:37

Oboje wiemy, że dopóki nie zostanie rozwiązany problem z wielonikowością na forum, wszelkie konkursy, ankiety można sobie w d... wsadzić. Osobiście mnie to nie przeszkadza, jednak mój udział jest wykluczony. To nie w moim stylu tworzyć tysiące nicków na potrzeby..? Wiadomo czego.. :lol: :lol:

pozdrawiam w nowym roku. :wink:

ZGADZAM SIĘ NIESTETY
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

klusek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3815
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00
Lokalizacja: warszawa

Postautor: klusek » 01 sty 2013 22:47

2610,02 klusek

korekta.
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2018
Rejestracja: 01 lip 2006 00:21
Lokalizacja: z nizin

Postautor: korekta. » 02 sty 2013 01:42

2601,08 korekta.

no-tsu come back2
Sierżant sztabowy
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2012 08:35

Postautor: no-tsu come back2 » 02 sty 2013 08:20

nie no spoko
tyle tylko , że jak narazie mamy tylo przypuszczenia o wielonikowość na tym wątku

jeżeli rzeczywiście tak jest proszę o wskazanie tych nicków

gdybym wiedział , kto sie posiłkuje od razu bym napisał
bo albo bawimy sie fair albo dajmy sobie siana

pozdro

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 02 sty 2013 09:47

Tylko 9 graczy typowało na pierwszą sesję, trudno, jednak to więcej niż 7 osób, mam nadzieję, że w przyszłości się to poprawi i będzie więcej nas typowało.

Szybko zadziałali, myślałem, że będzie trochę czekania z tym przeklejeniem wątku. Szkoda tylko, że wątek z 2012 jest zablokowany do edycji, chciałem tam potem podać podsumowania roku. No nic, najwyżej napiszę w późniejszym terminie w tej sprawie do moderatora.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości