Jak najtaniej przelać 1000 funtów do UK

luźne dyskusje inwestorów
annabajon
Sierżant sztabowy

Jak najtaniej przelać 1000 funtów do UK

Postautor: annabajon » 14 wrz 2015 07:40

Cześć ! Jestem obecnie winna bratu pieniadze. Brat mieszka w Anglii ale nie planuje przyjazdu do Polski w najbliższym czasie tak więc chciałabym mu wysłać pieniadze z konta na konto. Sprawdzałam sobie ceny przelewów zagranicznych w moim banku i nie za bardzo się to opłaca bo przelew kosztuje prawie 50 zł no i podejrzewam,żę bank również sobie troche potrąci za przewalutowanie.W jaki sposób można wysłać te pieniadze taniej?

janekbiznes
Starszy sierżant

Postautor: janekbiznes » 15 wrz 2015 09:32

Myślę,że pewnym rozwiazaniem byłoby tutaj założenie sobie konta walutowego. Nie jeśli chcesz nadać jeden przelew ale jeśli chcesz nadac w przyszłości kilka. Konto takie daje możliwośc korzystania z usług kantorów internetowych , które maja lepszy kurs niż banki. Minus to miesięczna opłata za prowadzenie.

Druga opcja to skorzystanie z usług firm pośredniczących w przelewach .Ze wszystkich najkorzystniejszą obecnie ofertę ma Easysend.Szczególnie teraz kiedy mają promocję urodzinową. Możesz dzięki temu nadać przelew 50% taniej.Pierwszy przelew z tego co wiem jest u nich za darmo. Pewny jest jeszcze Western Union ale easysend jest tańszy.

Nie polecam natomiast pay pala. Nie dość, że jest drogo to jeszcze w razie problemów z przelewem nie ma jak się z kim skontaktować.

annabajon
Sierżant sztabowy

Postautor: annabajon » 16 wrz 2015 10:35

Dzięki za dokładną odpowiedź.Skoro piszesz tutaj,że easysend jest obecnie najbardziej opłacalny to może i właśnie w taki sposób wyślę te pieniądze. Możesz mi jeszcze napisać ile idzie ten przelew? Ile trzeba poczekać aby pieniadze znalazły się na drugim koncie?

Mini
Plutonowy
Kontakt:

Postautor: Mini » 16 wrz 2015 18:56

Możesz też założyć konto walutowe w Alior ,tam w dorych cenach kupisz walutę i mozesz je przelać bratu na konto też chyba bez opłat. Sam tam mam konto ale w zasadzie tylko do wpływów a nie przelewów tak więc nie jestem na 100 % pewny czy przelew jest całkowicie za darmo.

janekbiznes
Starszy sierżant

Postautor: janekbiznes » 17 wrz 2015 07:04

Konto walutowe to dobra sprawa ale tak jak już pisałem w sytuacji, w której wiemy,że będziemy z niego korzystali. Bo jeśli nadajemy przelew na inne konto raz na jakiś czas to nie jest to juz taka opłacalna opcja.
Przelew przez easysend idzie jeden dzień. Jeśli nadasz pieniadze przed południem to już na drugi dzień są na koncie w UK. Jeśli po południu to są po dwóch dniach. Tak więc jest to tak samo szybka opcja jak przez bank. Zresztą informacje masz na ich stronie: https://www.easysend.pl/

QLIMAX_184344
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: QLIMAX_184344 » 22 wrz 2015 01:19

“Life will give you whatever experience is most helpful for the evolution of your consciousness. How do you know this is the experience you need? Because this is the experience you are having at this moment.”

pitar
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: pitar » 30 wrz 2015 07:31

PayPal czy Western Union trochę przeginają z kosztami przelewów. Banki zresztą też. Dobrze że jest wybór.
Easysend odwala dobrą robotę w tym zakresie. Jest mniej więcej tym czym PolskiBus na rynku przewozów osobowych :)

ka mil
Starszy szeregowy

Re: Jak najtaniej przelać 1000 funtów do UK

Postautor: ka mil » 01 sie 2019 22:25

według mnie revolut

tedwilson
Szeregowy

Re: Jak najtaniej przelać 1000 funtów do UK

Postautor: tedwilson » 08 sie 2019 08:38

że pewnym rozwiazaniem byłoby tutaj założenie sobie konta walutowego.

Wróć do „Hyde Park”