Czy programowanie jest trudne

luźne dyskusje inwestorów
stilzkil
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 225
Rejestracja: 12 maja 2015 14:51

Czy programowanie jest trudne

Postautor: stilzkil » 13 paź 2015 06:12

Czy można się go nauczyć samemu? Czy koniecznie trzeba iśc na jakiś kurs? Jak myslicie?

REKLAMA


pitar
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 367
Rejestracja: 08 wrz 2014 09:55

Postautor: pitar » 13 paź 2015 08:09

Kurs musisz przejść ale nie koniecznie stacjonarny o jakim myślisz. Skuteczniej nauczysz się tego z kursu w sieci. Zerknij sobie tutaj:
http://strefakursow.pl/kursy/programowanie.html
Na stronie masz obecnie kilka sensownych kursów programowania, dosłownie wszystkie języki.

grzesiu999
Chorąży
Posty: 921
Rejestracja: 07 gru 2008 03:39

Re: Czy programowanie jest trudne

Postautor: grzesiu999 » 13 paź 2015 09:37

Czy można się go nauczyć samemu? Czy koniecznie trzeba iśc na jakiś kurs? Jak myslicie?
Kiedyś w młodości się trochę tym interesowałem, poźniej mi przeszło. Ale ostatnio znowu złapałem bakcyla. Polecam przede wszystkim praktykę. Tzn. rozwiązywanie dużej ilości zadań albo budowanie jakichś prostych programów na początek. W internecie są kursy do poczytania albo na do obejrzenia. I po przerobieniu jakiegoś materiału dużo dużo ćwiczyć.

Polecam też serwis polski spoj. Tam masz mase zadań które są automatycznie sprawdzane. Rozwiązujesz zadania od banalnych do coraz trudniejszych i po drodze się uczysz w praktyce. To chyba najlepszy sposób.
"Małpa jest znacznie lepszym wyborcą, niż socjalista. Małpa bowiem mając do wyboru A lub B głosuje losowo – a więc myli się raz na dwa razy. Natomiast socjalista myli się zawsze. " - J.K.Mikke

Porokot
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2015 14:44

:)

Postautor: Porokot » 13 paź 2015 15:21

Jest trudne. Ja nie dałem rady

piti54
Młodszy chorąży
Posty: 554
Rejestracja: 15 maja 2013 10:32
Kontakt:

Re: Czy programowanie jest trudne

Postautor: piti54 » 13 paź 2015 15:32

Czy można się go nauczyć samemu? Czy koniecznie trzeba iśc na jakiś kurs? Jak myslicie?
To zależy, jaki język. Python, R i Julia są proste.
Blog o metodach ilościowych i uczeniu maszynowym na giełdzie:
rnagpw.blogspot.com

rzeska
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2015 00:51
Kontakt:

Postautor: rzeska » 14 paź 2015 02:23

Programowanie jest jak sztuka. Namalować koło każdy potrafi, aby zrobić coś więcej trzeba wiele godzin praktyki. Na kursach poznasz podstawy, które mogą ci pomóc rozwinąć się i to wszystko. Równie dobrze możesz skorzystać z kursu online i przerobić go online a z pewnością taniej Ciebie to wyniesie. Jak czegoś nie rozumiesz to zawsze możesz pytać na forach programistycznych, tam z pewnością wiele osób pomoże.

Niekonieczny
Starszy sierżant
Posty: 72
Rejestracja: 07 wrz 2015 06:24

Postautor: Niekonieczny » 15 paź 2015 17:17

Tak jak wyżej parę osób pisało - można nauczyć się z kursów online (np. na udemy.com jest trochę fajnych kursów) i stacjonarnych, ale najważniejsza jest praktyka. Zdecydowanie najwięcej nauczysz się już w pracy rozwiązując realne problemy.
...

michael12
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2015 11:21

Postautor: michael12 » 16 paź 2015 11:36

jak ktos to lubi to nie jest to dla niego trudne, jak ktos chce na tym zarabiac ale tego nielubi to nie ogarnie, jak się chce dobrze programowac to trzeba poświęcić kilka lat na nauke, tak więc cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz nauka :)

spodobało mi sie coś takiego zasłyszane na studiach "nie ma czegoś takiego jak trudne czy łatwe, albo to umiesz albo nie" :)

aleyyy
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2016 15:56
Kontakt:

Postautor: aleyyy » 11 cze 2016 05:54

---


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości