Zwrot pieniedzy za prowadzenie konta w uk

luźne dyskusje inwestorów
pakers
Sierżant sztabowy

Zwrot pieniedzy za prowadzenie konta w uk

Postautor: pakers » 21 gru 2016 14:57

Słyszeliście o tej całej aferze z angielskimi bankami? Że niby pobierano bezprawnie opłaty? W sieci piszą, że nawet połowie Polaków należą się zwroty tych środków. Ile jest w tym prawdy? Miałem konto Reward Account w Santander, ale już nie jest ono aktywne. Czy to dotyczy wszystkich banków? I czy nieaktywność konta stanowi problem?

kalinka2
Sierżant

Postautor: kalinka2 » 22 gru 2016 21:51

Nie dotyczy to wszystkich banków, nie dotyczy to wszystkich kont. Przecież listę tego można znaleźć łatwo w sieci, zobacz:
tutaj masz wszystko wymienione - http://omniclaim.co.uk/core/pytania/ Ale to akurat nie ma co specjalnie analizować.
Wniosek składasz za darmo. Oni sprawdzają czy się należy kasa. Jeśli się należy, to wtedy idzie wniosek. Czekasz kilka/kilkanaście tygodni na zwrot i płacisz prowizję od tego co odzyskają. Zdaje się, że to było 20 proc. Upewnij się jeszcze.

pakers
Sierżant sztabowy

Postautor: pakers » 23 gru 2016 14:46

Wszystko to co piszesz jest zgodne z tym co znalazłem na stronie. Moje konto, które miałem w HSBC jest na liście, więc teoretycznie zwrot powinien mi się należeć. Możesz mi powiedzieć czy tobie udało się odzyskać kasę? Na bank nie pojawią się żadne koszty, ani bank nie będzie się czepiać?

kalinka2
Sierżant

Postautor: kalinka2 » 27 gru 2016 18:53

A o co bank ma się czepiać? To była grubsza afera. Banki mają nakaz zwrotu tych środków i niewiele do gadania. Pobierano je nieuczcicie. A po co mieliby robić problemy? Żeby w tych czasach tracić głupio klientów? Totalny debilizm.

pakers
Sierżant sztabowy

Postautor: pakers » 28 gru 2016 14:54

Ok, masz rację. Formularz już wypełniłem, czekam na odpowiedź od Omnia. W sumie nie ma znaczenia jaką kwotę zwrotu otrzymam - najważniejsze, żeby sprawa była całkowicie czysta. Pewnie mnóstwo ludzi nie ma zielonego pojęcia o opcji otrzymania zwrotu. Mylę się?

kalinka2
Sierżant

Postautor: kalinka2 » 29 gru 2016 18:09

Stawiam, że tak z 90 proc. nie ma o tym pojęcia, bo jeśli nie obserwujesz tematu, portali dla Polaków, to niczego się nie dowiesz. Nie kojarzę, żeby choćby raz w telewizji pojawił się jakiś program na ten temate, coś w wiadomościach - oczywiście w polskiej telewizji. Tak więc jeśli jakimś sposobem firma nie dotarła do ciebie z reklamą, to nawet nie miałeś jak się o tym dowiedzieć.

pakers
Sierżant sztabowy

Postautor: pakers » 30 gru 2016 14:57

Jeśli Omni Finances odzyska dla mnie kasę, to wszyscy w moim otoczeniu na pewno się o tym dowiedzą. W zasadzie co druga osoba jaką znam była pewien czas w UK. Trudno powiedzieć jak wielu z nich przysługują zwroty, ale podejrzewam, że mocnej większości.

kalinka2
Sierżant

Postautor: kalinka2 » 16 sty 2017 18:41

Daj znać jeśli dostaniesz środki. Jeśli ktoś piszący na forum również w ostatnich tygodniach odzyskał kasę to zostawcie info z jakiego dokładnie banku i po ilu tygodniach od złożenia wniosku.

Wróć do „Hyde Park”