Abonament RTV - Telewizja Kurskiego - POTEST I SPRZECIW

luźne dyskusje inwestorów
KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8341
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Abonament RTV - Telewizja Kurskiego - POTEST I SPRZECIW

Postautor: KOSA7 » 01 cze 2017 12:57

Wejdź na stronę i zgłoś swój sprzeciw !

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Op ... etow/?pv=6

Dlaczego ta sprawa jest istotna
Szanowni Państwo,

W ciągu ostatniego roku tzw. media publiczne (tj. TVP oraz PR) zostały przez rządzącą partię gruntownie przerobione na ordynarną tubę propagandową, której jedynym celem jest sławienie wątpliwych osiągnięć PiS oraz szkalowanie opozycji. Niczym nie różnią się obecnie w swym przekazie od siermiężnej, propartyjnej propagandy z czasów Gomułki, w niczym też nie przypominają mediów niezależnych, obiektywnych i pluralistycznych.

Jednocześnie trwają prace nad zmuszeniem wszystkich obywateli do finansowania tej haniebniej działalności, co jest wyrazem wyjątkowej bezczelności i cynizmu obecnej władzy.

Nie ma na to naszej zgody!

Mając powyższe na uwadze, uprzejmie prosimy o umożliwienie wyłączenia w odbieranych przez nas, a dostarczanych przez Państwa, pakietach kanałów telewizyjnych oraz radiowych wszelkich mediów państwowych: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP HD, TVP Regionalnych, PR1, PR2, PR3, PR4, etc. ‐ nawet jeśli nie łączyłoby się to z obniżeniem uiszczanej przez nas opłaty za świadczone przez Państwa usługi.

Pragniemy w ten sposób wyrazić nasz sprzeciw wobec bezwzględnego i totalnego zawłaszczania przez obecną władzę wszelkich możliwych obszarów Państwa, bez poszanowania obowiązującego prawa, a przede wszystkim ‐ wobec cynicznego niszczenia polskiej demokracji oraz spektakularnych osiągnięć naszej Ojczyzny z ostatniego ćwierćwiecza.

Zniesmaczeni Obywatele III RP.
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow


KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8341
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: KOSA7 » 16 cze 2017 12:02

Jest sposób na uniknięcie nowego abonamentu. Przeoczyli to!

już się wydawało, że rząd wymyślił, jak skłonić Polaków do płacenia abonamentu. Zgodnie z najnowszym projektem operatorzy płatnych telewizji kablowych i satelitarnych przekażą dane swoich klientów państwu i na tej podstawie zostanie ustalone, kto posiada w domu telewizor. Okazuje się jednak, że zapomniano o istotnej grupie klientów i zostawiono furtkę do uniknięcia nowego abonamentu!
Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i telekomunikacji MEDIAKOM przeanalizował projekt ustawy i bije na alarm. Zwraca uwagę na szereg błędów, m.in. nowe przepisy nie pasują do prawa telekomunikacyjnego, a zawarte w nich definicje są niejasne. Ale chyba największy błąd to pominięcie sporego kawałka rynku telewizyjnego, czyli usług telewizji internetowej.
„Ustawa nie obejmie tych operatorów platform SMART TV i VoD, którzy mają siedziby poza terytorium Polski. Ustawa obejmie wyłącznie polskich przedsiębiorców zarejestrowanych w KRRiT oraz w UKE” - zwraca uwagę MEDIAKOM. Oznacza to, że jeśli ktoś ma telewizor z dostępem do internetu, może uniknąć jego zarejestrowania i płacenia abonamentu. Wystarczy, że zrezygnuje z usług operatora płatnej telewizji i będzie oglądał telewizję tylko przez internet.
„Dojść może do paradoksu, w którym ok. 2 mln legalnych odbiorców serwisu VoD utworzonego przez Telewizję Polską SA, nie będzie musiało płacić abonamentu, jeśli będzie korzystać z tego serwisu np. za pomocą telewizorów posiadających funkcję SMART TV” - podkreśla MEDIAKOM.
Ponieważ Polacy lubią kombinować, bardzo możliwe, że rząd poniesie wymierne straty. MEDIAKOM szacuje, że do internetu uciec może nawet 15 proc. abonentów płatnych telewizji. Według wyliczeń Fakt24.pl oznacza to wpływy z abonamentu niższe o niemal 100 mln zł. Ale strat będzie więcej!
„W przypadku rezygnacji np.15 proc. abonentów telewizji płatnych i przejściu tej grupy klientów do płatnych platform SMART TV lub serwisów VoD, które są w ogromnej większości umiejscowione poza terytorium Polski, skarb Państwa rocznie straci co najmniej 145 mln z tytułu mniejszego poboru podatków. Straci na tym także kultura polska (ok. 30 mln zł rocznie), ponieważ obecnie telewizje płatne płacą łącznie ok. 6 proc. przychodu (!) z tytułu praw autorskich i pokrewnych oraz wpłat na Polski Instytut Sztuki Filmowej. Trudne do oszacowania są straty z powodu zmniejszenia zatrudnienia w polskich firmach” - podsumowuje MEDIAKOM.
Przeciwko zaproponowanym zmianom w abonamencie protestuje także Cyfrowy Polsat. Operator zwraca uwagę, że nowe przepisy mogą naruszać konstytucję. "Uznajemy taką propozycję zmian legislacyjnych za niezgodną z zasadą konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa, a ujawnienie chronionych danych osobowych klientów płatnej telewizji za naruszającą ich prawa konsumenckie i osobiste" – czytamy w oświadczeniu Cyfrowego Polsatu.

.......

Operatorzy zaczynają się buntować, Cyfrowy Polsat nie chce ujawniać danych swoich klientów
2017-03-10


Trzy dni minęło od publikacji projektu nowelizacji ustawy abonamentowej na stronach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a dyskusja nad jej założeniami nie milknie i prawdopodobnie do jej uchwalenia będzie równie gorąca, co teraz.

Dyskusję rozgrzała jeszcze bardziej ostatnia wypowiedź ministra kultury Piotra Glińskiego, który chce jak najszybciej uchwalić tę ustawę.
Jest tam pewne nieporozumienie, to moja wina. Tam jest zapisane vacatio legis sześciomiesięczne. My przewidujemy, że będzie ono nieznacznie krótsze, myślę że może to być 1,5-2 miesiące. Tak aby ta mała ustawa abonamentową mogła jak najszybciej wejść w życie.
Ale po kolei, tzw. mała ustawa abonamentowa nakłada obowiązek na operatorów kablowych i satelitarnych przekazania danych swoich klientów Poczcie Polskiej oraz przekazania im komunikatu o obowiązku rejestracji swoich odbiorników. Poczta Polska na podstawie tych danych będzie egzekwować abonament RTV od klientów, którzy takiej rejestracji nie przeprowadzili i nie opłacali do tej pory abonamentu. Przewidziano też dla nich abolicję, będą zwolnieni z obowiązku uregulowania zaległych opłat, za lata sprzed daty wprowadzenia w życie nowej ustawy abonamentowej.
Pierwszy zareagował na ten projekt Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom, który zlecił szczegółową analizę ustawy i opublikował na swojej stronie swoją wstępną opinię.
Zwracają w niej uwagę, że ustawa ma obowiązywać jedynie krajowych operatorów, znaleźli też braki w doprecyzowaniu wielu zwrotów.
Określenie „telewizja płatna” w ogóle nie zostały zdefiniowane pozostawiając pole do interpretacji i nadużyć. Co istotne ustawa nie obejmie tych operatorów platform SMART TV i VoD, którzy mają siedziby poza terytorium Polski. Ustawa obejmie wyłącznie polskich przedsiębiorców zarejestrowanych w KRRiT oraz w UKE.
Według Mediakom dojdzie do sytuacji, że osoby korzystające z aplikacji Netfliksa czy nawet VOD od TVP w SMART TV, takim obowiązkiem nie będą objęci, mimo, że telewizor posiadają.
Ze wstępnej analizy wynika, że nowej ustawie nie będą podlegać dostawcy usług telewizyjnych typu OTT i VoD, zagraniczni operatorzy wykorzystujący płatne platformy IP TV oraz krajowi nadawcy tzw. usług audiowizualnych, którzy wraz operatorami bezpłatnych platform DVB-T kontrolują dzisiaj co najmniej 30% rynku reemisji telewizyjnej.
Ponadto obawiają się, że z chwilą wejścia w życie ustawy nastąpi gwałtowny odpływ klientów, na czym może stracić również Skarb Państwa.
Tymczasem w przypadku rezygnacji np.15% abonentów telewizji płatnych i przejściu tej grupy klientów do płatnych platform SMART TV lub serwisów VoD, które są w ogromnej większości umiejscowione poza terytorium Polski, skarb Państwa rocznie straci co najmniej 145 mln rocznie z tytułu mniejszego poboru podatków.
Dużym problemem jest też fakt konieczności przekazywania danych osobowych, co może kolidować z zapisami ustawy o ochronie tych danych i będzie się wiązało z łamaniem tajemnicy telekomunikacyjnej.
Wczoraj natomiast swoje oświadczenie wydał Cyfrowy Polsat, największy w Polsce operator satelitarny, który ma ponad 4,5 mln abonentów. Wyraźnie zaznaczając już w tytule, że jest przeciw przekazywaniu danych klientów Poczcie Polskiej.
Nakaz przekazania przez dystrybutorów płatnej telewizji danych osobowych swoich klientów Poczcie Polskiej SA jest niezgodny z zasadą konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa, a ujawnienie chronionych danych osobowych klientów płatnej telewizji narusza ich prawa konsumenckie i osobiste.
Poniekąd potwierdzają tym opinię Mediakomu twierdząc, że ustawa nie może wybiórczo traktować Polaków i nakładać obowiązek płacenia abonamentu RTV, tylko na tych, którzy korzystają z platform satelitarch czy cyfrowych. Stwierdza wręcz, że obowiązek ten powinien spoczywać na wszystkich obywatelach bez względu na to czy są klientami sieci kablowych, platform satelitarnych, platform internetowych czy naziemnej telewizji cyfrowej.
A samo przekazywanie chronionych danych swoich klientów Poczcie Polskiej w rażący sposób narusza ich prawa konsumenckie i osobiste. Zastanawiający jest też zapis, że według CP, organy państwa dysponują odpowiednimi bazami danych, które mogą być podstawą do powszechności płacenia abonamentu, ale z nich nie korzystają decydując się na wariant oczywisty, czyli płaci operatorom – musi mieć telewizor.
Tak naprawdę nie wiem, na jakie bazy danych zwraca uwagę CP, bo jeśli chodzi o osoby korzystające z naziemnej telewizji cyfrowej czy z platform internetowych typu OTT (Over-The-Top), czyli na przykład Netflix, można tylko szacunkowo określić ich liczbę, bez konkretnego wskazania. Poczta Polska nie jest w stanie zweryfikować posiadania odbiornika TV przez tych obywateli, bo nie mamy obowiązku wpuszczać listonoszy do domu.
Jerzy Straszewski, prezes zarządu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, reprezentujący operatorów kablowych, równie otwarcie sprzeciwia się założeniom nowelizacji ustawy abonamentowej.
Zostaliśmy włączeni w łańcuch uszczelniania zbierania abonamentu, a to nie jest naszym ani podstawowym, ani pobocznym zadaniem. My mamy dostarczać telewizję płatną taką, jaką abonenci sobie życzą, na podstawie umowy. Klient zawarł bowiem z nami umowę na dostarczanie kanałów telewizyjnych, a nie na dostarczanie informacji, czy on ma odbiornik telewizyjny, czy nie. Nikt nie podpisał z nami też zgody na przekazywanie jego danych adresowych czy PESEL Poczcie Polskiej.
Również nie kryje obaw, co do odpływu klientów płatnych telewizji do oferty naziemnej telewizji cyfrowej, całość oceniając jako wysoce nie fair. Oceniając jednocześnie, że sprawiedliwiej byłoby, aby abonament płacili wszyscy płatnicy podatków, w ten sposób nikt nikomu nie musiałby przekazywać żadnych danych, gdyż Urzędy Skarbowe są już w ich posiadaniu.
Zapowiada się więc, że najbliższe miesiace upłyną pod znakiem ożywionej dyskusji, jednak sam pośpiech i nadzwyczajne skrócenie sześciomiesięcznego vacatio legis sugeruje, że rząd jest zdecydowany wprowadzić tę ustawę, bez oglądania się na protesty samych zainteresowanych. A wiemy, że to jeszcze nie koniec, od nowego roku chcą przepchnąć tzw. dużą ustawę abonamentową, o której wspominał Jerzy Straszewski w wywiadzie z GW, a która to będzie się opierała na rozwiązaniu systemowym i nałoży obowiązek regulowania tych opłat na wszystkich płatnikach PIT, CIT, KRUS. Tutaj jednak może nam pomóc Unia Europejska, tak duża zmiana, mająca wpływ na wszystkich obywateli, wymaga negocjacji i zatwierdzenia w Brukseli.
Photo: karelind/Depositphotos.Prawie 3,5 mln Polaków ogląda miesięcznie serwis vod TVP. W myśl tej ustawy, jeśli będzie pani korzystać z tego serwisu przez smart tv, to nie będzie pani musiała płacić abonamentu. Czyli mamy paradoks. Będzie pani oglądać TVP i nie uczestniczyć w jej finansowaniu, tylko dlatego, że w pani telewizor jest wetknięty inny kabel. 80 proc. telewizorów smart tv w Polsce to produkty LG albo Samsunga. Czyli ich właściciele mogą sobie spokojnie odłączyć kablówkę albo satelitę i oglądać telewizję przez internet na tym samym telewizorze. I nikt nie będzie ich danych nigdzie przekazywał, bo nie będą klientami Vectry, UPC, czy osiedlowej kablówki, tylko Samsunga albo LG. I tego nasi posłowie za nic nie chcą zrozumieć.
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8341
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: KOSA7 » 30 cze 2017 15:09

Obrazek

Obrazek

:?
Obrazek
:roll:
Obrazek
:oops: :oops:
Obrazek
:?:
Obrazek
:idea:
Obrazek
:!:
Obrazek
:twisted:
Obrazek

:twisted: :twisted:

Obrazek

:twisted: :twisted: :twisted:
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

BRATEK
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 393
Rejestracja: 21 maja 2015 10:20

Re: Abonament RTV - Telewizja Kurskiego - POTEST I SPRZECIW

Postautor: BRATEK » 18 paź 2017 21:16

muszą przecież okraść Polaków żeby mieć pieniądze na swoją bolszewicką propagandę :mrgreen:
Kaczyński robi z Polski wysyPISko śmieci !


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości