Przed nami jeszcze długie lata hossy

luźne dyskusje inwestorów
Piotr_Kowalski
Młodszy chorąży
Posty: 435
Rejestracja: 25 sty 2018 23:03

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: Piotr_Kowalski » 28 kwie 2018 19:56

To porównuj index do indexu, a nie nasdaq do taurona.
Ja nie piszę o żadnej bessie, tylko cały czas ci piszę, że energetyka nie ma podstaw by rosła.
A już pisanie że energetyka będzie nową lokomotywą w kontynuacji hossy i to jeszcze przy wyprzedaży akcji na rynku w hameryce to są Twoje życzenia myślowe i nic więcej.
Zacznij myśleć tak jak byś nie posiadał swojej perly, to na tym lepiej wyjdziesz .

10 lat energetyka była krową dojną, zaniedbania za rządów PO są gigantyczne bo 70 x 200 MW bloków jest spłacone i generowały czysty zysk, teraz nie ma wyciągania kasy via dywidenda bo są inwestycje i to idące w mld, ale gdy się spojrzy długoterminowo i to za jakieś 5 lat ulegnie zmianie, więc kto kupi taki TPE dziś bo za 5-10 lat będzie miał spore zyski. W tej chwili tu zgadzam się z Peter, energetyka utrzyma raczej trend boczny bo geniusze z OFErmy i TFI patrzą jedynie na to co zostanie pod kreską(zysk netto, ten jest ważny ale to fragment w wycenie podmiotu). Zyskiwać mogą wykonawcy okołoenergetyczni poza np. Rafako bo tam spółka jest bezustannie grabiona na wszelaki sposób. PBG to śmieć którego handel winien być wstrzymany.

Na bazarach też porównuje się ten sam gatunek, więc jabłek do ananasa się nie porównuje...PAK Solorzowy(elektrim) tracić będzie na znaczeniu, węgiel brunatny też a grupa nowej inwestycji nie planuje... Długoterminowo: PGE a krótkoterminowo TPE ale i ten ma spore inwestycje przed sobą a sama Łagisza (blok gazowy) to nie koniec. nawet CEO Rafako w poniedziałek nie odróżniała Jaworzna III od Jaworzna III el. II :)) a Jaworzno III to problem przyszłości i tej 5-7 lat mimo BAT.

Polecam wam: Polimex :))) tu zagra muzyka, płynny, przewidywalny i okrutnie przeceniony przez psychopatów giełdowych ich fugazi. Przecena np. MSZ o 60% pokazuje jaki jest ten rynek i jego analitycy.

Przeciętny Kowalski winien cieszyć się konsumpcją a nie inwestować na giełdzie swe oszczędności bo to jak zanieść pieniądze do meliny.
PROBLEM Z GPW JEST TAKI ZE MIELISMY ZA WIELE w ostatnich latach SPEKTAKULARNYCH UPADKOW
TAKI ZJAZDY JAK POLIMEX PBG - to przeciez byl firmy z wig20
to tak jak by w usa co kilka lat spektakularnie upadala jakas firma z downjones30
TAM JEST TO NIE DO POMYSLENIA U NAS TO NORMALNOSC
BIOTON WIG20 - dzis maja w y je banych
POLNORD WIG20 dzis MASA *****
GETIN kiedys WIG20 DZIS masa *****
CERSANIT - kiedys wig20 potem SCIAGNIECIE ZA KILKA ZLOTYCH
GTC _ MASA W Y JE BANYCH
AGORA - mASA WY EJ BANYCH akcjonariuszy w dlugim teminie
takie kwiatki nie dzieja z sie ze spolkami Z DAX czy sp500
DAWNY OPTIMUS _ MASA ***** dopiero po latach dal zarobic -ale NIKT NIE JEST JASNOWIDZEM I NIE MA NERWOW ZE STALI
UNIVERSAL - mASA WYJEB NAYCH
A TO TYLKO SPOLKI - ktore byly kiedys W WIG20!!!!!!!! - TO NIE JEST NORMALNE
ELEkTRIM TO SAM

NIE DZIWOTA ZE LUDZIE SZEROKIM LUKIEM OMIJA GIELDE
A TO LEDWIE KWIATKI Z OSTATNICH 20 lat i to spolek z kategorii NUMBER ONE!!!!!!!!
O CUDACH KTORE SIE DZIALY NA EMITENTACH MNIEJSZEGO ROZMIARU TO JUZ NAWET NIE wSPOMINAM

TAKI KWIATKI NA CAC40 FTSEE sp500 sa nie pomyslenie
i potem kto ma tu wplacac wieksze pieniadze jak nie wiadoma czy dzis czy jutro nie dostanie KOSA W PLECY
ci co mysla racjonalnie maja racje ze omijaja gpw szerokim lukiem
ba co wiecej juz nawet nie nabieraja sie na podbitki indeksow - jal to bylo w lutym marcu ubieglego roku
bo liczba naiwniakow byla bardzo niewielka ktora wtedy wplacila kase

NIE MA GIELDY BEZ NADZORU
NIE MA GIELDY BEZ SPRAWNEGO WYMIARU SPRAWIEDLIWOSCI - robisz cuda na akcjach jak karkosik to idziesz do ***** anie sie skomlesz w mediach ze to nie twoja reka
NIE MA GIELDY BEZ wlasciwej KULTURY KORPORACYJNEJ - widac to wyraznie mamy praktycznie maj a gro spolek nawet danych za 4 kwartach jeszcze NIE POKAZALO - CYRK
NIE MA GIELDY bez glownych akcjonariuszy ktorym zalezy na wzroscie wartosci akcji a nie trzymaniu ich za morde by tanio wycofac - jak fam avia ml reasing ipx yawal itp itp
NIE MA GIELDY BEZ UCZCIWYCH ZARZaDOW - ktore nie pompuja biznesu zeby drogo sprzedac w ipo - a potem nie wazne ze gniot za rok bedzie 70% nizej
u nas ciagle inwestora czy to finansowego ja tfi czy ofe nie mowiac o kowalskim traktuje sie jak frajera jak dawce kapitalu
barana owce do strzyzenia
mozna by pisac jeszcze wiele wiele wiele....
hehehe
Nigdy do niczego się nie przyznawaj, złapią cię pijanego w samochodzie, to mów, że nie piłeś, znajdą ci dolary w kieszeni, to mów, że to pożyczone spodnie, a jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj.
https://www.youtube.com/watch?v=mM1v7MbN6mQ :P :mrgreen:

REKLAMA


Podra?ka
Starszy chorąży
Posty: 1286
Rejestracja: 02 maja 2017 22:58

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: Podra?ka » 28 kwie 2018 20:01

Może masz jakieś inne określenie osoby, która porównuje Getback do Taurona? Niekoniecznie moja hipoteza musi się sprawdzić. Gdyby mi się tak wszystko sprawdzało to byłbym bogatszy niż Warren Buffet. Jest tanio, kupuję, jest drogo, sprzedaję. Giełdą rządzi duży kapitał. Są różne interesy. Zasada zawsze jest taka sama. Kupić jak najtaniej, sprzedać jak najdrożej. Zachęcić drobnych do spółki lub ich do spółki zniechęcić. Metody są różne. Wtedy rządzi psychologia tłumu, a nie zdrowy rozsądek. Przykład Lotos po 7 zł i wycena 0 zł, i sprzedawanie spółki na wyścigi, czy JSW ten sam patent. Przykładów oczywiście jest więcej. Nie zawsze to co jest wysoko jest dobre i nie zawsze to co jest nisko jest złe. Trzeba rozróżniać spadek kursu na bankrucie i spadek kursu dobrej spółki, i wykorzystywać okazje inwestycyjne. Niektórzy tego nie rozgraniczają, więc jak inaczej to nazwać, jak nie brakiem inteligenci?
Akceptuję Twe argumenty, jednak dziwi mnie że inne zdanie to dla ciebie powód by stawać na barykadzie. Przedstawiasz swoje racje, czytelnik ocenia, druga strona to samo. krótko: może więcej dystansu, Piotr może nie zna się, owoc to i jabłka i gruszki...znam go ze wspólnego słuchania muzyki i tam ma dobry gust a skąd ma kasę na drinki mnie nie interesuje.

Co do Tauron...podzielam Twe zdanie, co opisałem ale średnioterminowo grupa ma wyzwania i nie jest kwestią przypadku że PFR wchodzi do Nowego Jaworzna. Filip ładnie sobie radzi i oby tak dalej.

Piotr_Kowalski
Młodszy chorąży
Posty: 435
Rejestracja: 25 sty 2018 23:03

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: Piotr_Kowalski » 28 kwie 2018 20:04

Może masz jakieś inne określenie osoby, która porównuje Getback do Taurona? Niekoniecznie moja hipoteza musi się sprawdzić. Gdyby mi się tak wszystko sprawdzało to byłbym bogatszy niż Warren Buffet. Jest tanio, kupuję, jest drogo, sprzedaję. Giełdą rządzi duży kapitał. Są różne interesy. Zasada zawsze jest taka sama. Kupić jak najtaniej, sprzedać jak najdrożej. Zachęcić drobnych do spółki lub ich do spółki zniechęcić. Metody są różne. Wtedy rządzi psychologia tłumu, a nie zdrowy rozsądek. Przykład Lotos po 7 zł i wycena 0 zł, i sprzedawanie spółki na wyścigi, czy JSW ten sam patent. Przykładów oczywiście jest więcej. Nie zawsze to co jest wysoko jest dobre i nie zawsze to co jest nisko jest złe. Trzeba rozróżniać spadek kursu na bankrucie i spadek kursu dobrej spółki, i wykorzystywać okazje inwestycyjne. Niektórzy tego nie rozgraniczają, więc jak inaczej to nazwać, jak nie brakiem inteligenci?
Akceptuję Twe argumenty, jednak dziwi mnie że inne zdanie to dla ciebie powód by stawać na barykadzie. Przedstawiasz swoje racje, czytelnik ocenia, druga strona to samo. krótko: może więcej dystansu, Piotr może nie zna się, owoc to i jabłka i gruszki...znam go ze wspólnego słuchania muzyki i tam ma dobry gust a skąd ma kasę na drinki mnie nie interesuje.

Co do Tauron...podzielam Twe zdanie, co opisałem ale średnioterminowo grupa ma wyzwania i nie jest kwestią przypadku że PFR wchodzi do Nowego Jaworzna. Filip ładnie sobie radzi i oby tak dalej.
a w którym momencie porównałem gbk do tpe ?
możecie mi zacytować ? :roll:
:lol: :lol: :lol:

Podra?ka
Starszy chorąży
Posty: 1286
Rejestracja: 02 maja 2017 22:58

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: Podra?ka » 28 kwie 2018 20:05

hehehe
Nigdy do niczego się nie przyznawaj, złapią cię pijanego w samochodzie, to mów, że nie piłeś, znajdą ci dolary w kieszeni, to mów, że to pożyczone spodnie, a jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj.
https://www.youtube.com/watch?v=mM1v7MbN6mQ :P :mrgreen:
Młode wilki- pocałuj noc
https://youtu.be/LZ7VBvFL58U?t=23

dobre Piotr, całe życie masz oparte na takich scenach :)))) ?

Podra?ka
Starszy chorąży
Posty: 1286
Rejestracja: 02 maja 2017 22:58

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: Podra?ka » 28 kwie 2018 20:06

Może masz jakieś inne określenie osoby, która porównuje Getback do Taurona? Niekoniecznie moja hipoteza musi się sprawdzić. Gdyby mi się tak wszystko sprawdzało to byłbym bogatszy niż Warren Buffet. Jest tanio, kupuję, jest drogo, sprzedaję. Giełdą rządzi duży kapitał. Są różne interesy. Zasada zawsze jest taka sama. Kupić jak najtaniej, sprzedać jak najdrożej. Zachęcić drobnych do spółki lub ich do spółki zniechęcić. Metody są różne. Wtedy rządzi psychologia tłumu, a nie zdrowy rozsądek. Przykład Lotos po 7 zł i wycena 0 zł, i sprzedawanie spółki na wyścigi, czy JSW ten sam patent. Przykładów oczywiście jest więcej. Nie zawsze to co jest wysoko jest dobre i nie zawsze to co jest nisko jest złe. Trzeba rozróżniać spadek kursu na bankrucie i spadek kursu dobrej spółki, i wykorzystywać okazje inwestycyjne. Niektórzy tego nie rozgraniczają, więc jak inaczej to nazwać, jak nie brakiem inteligenci?
Akceptuję Twe argumenty, jednak dziwi mnie że inne zdanie to dla ciebie powód by stawać na barykadzie. Przedstawiasz swoje racje, czytelnik ocenia, druga strona to samo. krótko: może więcej dystansu, Piotr może nie zna się, owoc to i jabłka i gruszki...znam go ze wspólnego słuchania muzyki i tam ma dobry gust a skąd ma kasę na drinki mnie nie interesuje.

Co do Tauron...podzielam Twe zdanie, co opisałem ale średnioterminowo grupa ma wyzwania i nie jest kwestią przypadku że PFR wchodzi do Nowego Jaworzna. Filip ładnie sobie radzi i oby tak dalej.
a w którym momencie porównałem gbk do tpe ?
możecie mi zacytować ? :roll:
:lol: :lol: :lol:

Jak takiej tezy nie stawiałem to pytanie do kolegi ale nie do mnie, dla mnie masz tylko ładnie grać muzykę.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: dryniol » 28 kwie 2018 20:07

HANZO w punkt a ten ***** podaje tu tylko liste życzeń naganiając na tauron... :roll:

Kto Ci każe kupować Tauron? :roll: Kup sobie CD Projekt i czekaj na wyrok, kiedy duży kapitał przekręci na eski i zacznie sypać w rynek papierem niewartościowym, tak jak to zrobił z Polimexem :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Podra?ka
Starszy chorąży
Posty: 1286
Rejestracja: 02 maja 2017 22:58

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: Podra?ka » 28 kwie 2018 20:12

HANZO w punkt a ten ***** podaje tu tylko liste życzeń naganiając na tauron... :roll:

Kto Ci każe kupować Tauron? :roll: Kup sobie CD Projekt i czekaj na wyrok, kiedy duży kapitał przekręci na eski i zacznie sypać w rynek papierem niewartościowym :roll:

Dryniol broń Tauron jak honoru kobiety :)) nie pozabijaj adwersarzy :)))) Kupiłeś i znasz trochę podmiot to czymś się kierowałeś, argumentuj a nie nawołuj :)) Powodzenia

Tacy sami - Lady Pank
https://www.youtube.com/watch?v=pyewz3w3pnA

niech Wam akcje lecą niczym orzeł

"Orła Cień" Varius Manx
https://www.youtube.com/watch?v=ZRQgmf3Be_o

możecie nawet okna otworzyć, Piotr nie orzeł :))) nie wyleci hi hi.

Dobrego wieczoru

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: dryniol » 28 kwie 2018 20:25



Ja nie piszę o żadnej bessie, tylko cały czas ci piszę, że energetyka nie ma podstaw by rosła.


A jakie miał podstawy Lotos by rosnąć, jak go zwalili do 7 zł i wycenili na 0 zł, bo inwestycje się nie podobały? :roll: A jednak troszkę urósł. Podpowiem Ci nawet dlaczego. Bo był tani
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Piotr_Kowalski
Młodszy chorąży
Posty: 435
Rejestracja: 25 sty 2018 23:03

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: Piotr_Kowalski » 28 kwie 2018 20:40



Ja nie piszę o żadnej bessie, tylko cały czas ci piszę, że energetyka nie ma podstaw by rosła.


A jakie miał podstawy Lotos by rosnąć, jak go zwalili do 7 zł i wycenili na 0 zł, bo inwestycje się nie podobały? :roll:
Lehman Brothers: historia upadku, który wpędził świat w kryzys finansowy
https://www.forbes.pl/wiadomosci/upadek ... ku/lx3meth
i co dalej to wszystko nie jest połączone ?
wszystko spadło z hukiem.

Lotos jest zależny od cen ropy i dolara,
to proste ropa po 100 $ a po 30$
jak myślisz kiedy jest korzystniej ?
i jak wpływa na wycene spółki ?

Piotr_Kowalski
Młodszy chorąży
Posty: 435
Rejestracja: 25 sty 2018 23:03

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: Piotr_Kowalski » 28 kwie 2018 20:46



Ja nie piszę o żadnej bessie, tylko cały czas ci piszę, że energetyka nie ma podstaw by rosła.


A jakie miał podstawy Lotos by rosnąć, jak go zwalili do 7 zł i wycenili na 0 zł, bo inwestycje się nie podobały? :roll: A jednak troszkę urósł. Podpowiem Ci nawet dlaczego. Bo był tani
nie był tani tylko był mega zaniżony przez kryzys finansowy na świecie

twoj tauron na razie jest tani, ale niedlugo moze byc mega zanizony
i cena poleci na 1,xx i bedziesz oczy przecieral z niedowiezania :P

Piotr_Kowalski
Młodszy chorąży
Posty: 435
Rejestracja: 25 sty 2018 23:03

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: Piotr_Kowalski » 28 kwie 2018 20:51



Ja nie piszę o żadnej bessie, tylko cały czas ci piszę, że energetyka nie ma podstaw by rosła.


A jakie miał podstawy Lotos by rosnąć, jak go zwalili do 7 zł i wycenili na 0 zł, bo inwestycje się nie podobały? :roll: A jednak troszkę urósł. Podpowiem Ci nawet dlaczego. Bo był tani
nie był tani tylko był skrajnie przewartościowany przez kryzys finansowy na świecie

twoj tauron na razie jest tani, ale niedlugo moze byc skrajnie przewartościowany
i cena poleci na 1,xx i bedziesz oczy przecieral z niedowiezania :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: dryniol » 28 kwie 2018 20:51



Ja nie piszę o żadnej bessie, tylko cały czas ci piszę, że energetyka nie ma podstaw by rosła.


A jakie miał podstawy Lotos by rosnąć, jak go zwalili do 7 zł i wycenili na 0 zł, bo inwestycje się nie podobały? :roll:
Lehman Brothers: historia upadku, który wpędził świat w kryzys finansowy
https://www.forbes.pl/wiadomosci/upadek ... ku/lx3meth
i co dalej to wszystko nie jest połączone ?
wszystko spadło z hukiem.

Lotos jest zależny od cen ropy i dolara,
to proste ropa po 100 $ a po 30$
jak myślisz kiedy jest korzystniej ?
i jak wpływa na wycene spółki ?

I wyciągnąłeś chociaż z tego jakiś wniosek, czy dalej pustka? Teraz z hukiem spadła branża energetyczna? Kiedy kupuje się akcje? Jak z hukiem spadło, czy jak z hukiem urosło? :roll:
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2018 20:54 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Podra?ka
Starszy chorąży
Posty: 1286
Rejestracja: 02 maja 2017 22:58

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: Podra?ka » 28 kwie 2018 20:52





A jakie miał podstawy Lotos by rosnąć, jak go zwalili do 7 zł i wycenili na 0 zł, bo inwestycje się nie podobały? :roll: A jednak troszkę urósł. Podpowiem Ci nawet dlaczego. Bo był tani
nie był tani tylko był skrajnie przewartościowany przez kryzys finansowy na świecie

twoj tauron na razie jest tani, ale niedlugo moze byc skrajnie przewartościowany
i cena poleci na 1,xx i bedziesz oczy przecieral z niedowiezania :P

wiara, nadzieja, miłość

Piotr_Kowalski
Młodszy chorąży
Posty: 435
Rejestracja: 25 sty 2018 23:03

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: Piotr_Kowalski » 28 kwie 2018 20:57





A jakie miał podstawy Lotos by rosnąć, jak go zwalili do 7 zł i wycenili na 0 zł, bo inwestycje się nie podobały? :roll:
Lehman Brothers: historia upadku, który wpędził świat w kryzys finansowy
https://www.forbes.pl/wiadomosci/upadek ... ku/lx3meth
i co dalej to wszystko nie jest połączone ?
wszystko spadło z hukiem.

Lotos jest zależny od cen ropy i dolara,
to proste ropa po 100 $ a po 30$
jak myślisz kiedy jest korzystniej ?
i jak wpływa na wycene spółki ?

I wyciągnąłeś chociaż z tego jakiś wniosek. Teraz z hukiem spadła branża energetyczna? Kiedy kupuje się akcje? Jak z hukiem spadło, czy jak z hukiem urosło? :roll:
ale tej branży nie pomoże ani cena ropy i dolar :P
tu polityka w grze + koniunktura na świecie

a energetyka jeszcze nie spadla z hukiem
tylko leży tam gdzie powinna :mrgreen:

Podra?ka
Starszy chorąży
Posty: 1286
Rejestracja: 02 maja 2017 22:58

Re: Przed nami jeszcze długie lata hossy

Postautor: Podra?ka » 28 kwie 2018 21:00





A jakie miał podstawy Lotos by rosnąć, jak go zwalili do 7 zł i wycenili na 0 zł, bo inwestycje się nie podobały? :roll:
Lehman Brothers: historia upadku, który wpędził świat w kryzys finansowy
https://www.forbes.pl/wiadomosci/upadek ... ku/lx3meth
i co dalej to wszystko nie jest połączone ?
wszystko spadło z hukiem.

Lotos jest zależny od cen ropy i dolara,
to proste ropa po 100 $ a po 30$
jak myślisz kiedy jest korzystniej ?
i jak wpływa na wycene spółki ?

I wyciągnąłeś chociaż z tego jakiś wniosek, czy dalej pustka? Teraz z hukiem spadła branża energetyczna? Kiedy kupuje się akcje? Jak z hukiem spadło, czy jak z hukiem urosło? :roll:

Dreniol, zaczynasz opowiadać banały,

coś Ci przedstawię, nikomu tego nie życzę. Blok 910 MW jest postawiony na bagnie praktycznie, wydano 70 mln zł na dodatkowe pałowanie które ma wzmocnić płyty główne, chłodnię i robiła to firma wyspecjalizowana Keller. Pomyśl co się stanie z twoim Tauronem jak uruchomią turbinę i będą wibracje i choć pod samą płytą maszynowni jest też ustawienie na palach a pod nimi base i wymienione paliki to jak zacznie osiadać to wtedy taki blok nigdy pełną mocą nie będzie mógł pracować i 6 mld warte będą może połowę?

To jest tylko wariant hipotetyczny ale ryzyko zawsze jest. Tam nie ma kamienia węgielnego! to nie tylko symbol :))


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości