Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

luźne dyskusje inwestorów
KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: KOSA7 » 09 sie 2018 11:09

Prof Jadwiga Staniszkis: uważam, że Duda jest karykaturą prezydenta

Mnie drażni u ludzi, także u prezydenta, takie demonstrowane zadowolenie z siebie przy jednoczesnej niesamowitej służalczości czy oportunizmie wobec oczekiwań PiS-u - mówi prof. Jadwiga Staniszkis, socjolog, w rozmowie z NaTemat. W czasie, gdy Duda ubiegał się o urząd prezydenta Staniszkis wspierała go. Dziś jest jego zagorzałym krytykiem.

- Nie tylko głosowałam, ale zachęcałam też innych by na niego głosowali. W związku z tym czuję się odpowiedzialna. Być może teraz bardziej starannie przyglądam się działaniom prezydenta Dudy i bardziej krytycznie go oceniam - przyznała profesor Uniwersytetu Warszawskiego.
- (...) Widzę też jednak głębokie niszczenie demokracji opartej na podziale władz i na niezależności sądów. (...) To, że swoim podpisem firmuje (Andrzej Duda red.) karygodne posunięcia PiS-u jest dla mnie nie do przyjęcia. I dlatego mam nadzieję, że uda się go postawić przed Trybunałem Stanu
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

REKLAMA


NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: NiKtoś » 09 sie 2018 11:17

Od poczatku Sztaniskis narzekala.. Chyba myslala ze wszystko zrobia po chrzescijansku i wbialych rekawiczkach.. A tu jep z glowki , poprawka z kolanka i na rympal + sztachety z plota.. Biedna pani profesor zostala zszokowana..
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

karpecik
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9073
Rejestracja: 22 maja 2006 12:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: karpecik » 09 sie 2018 11:49

Przeciętny suweren i tak jej nie rozumie.

baju-3
Młodszy chorąży
Posty: 542
Rejestracja: 26 lut 2013 18:15

Re: Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: baju-3 » 09 sie 2018 11:58

Jadwiga Staniszkis dla "Rzeczpospolitej": Lech Kaczyński nie chciał dyktatury PiS .

- Państwo przestrzegające prawa to testament Lecha Kaczyńskiego, który prezes PiS powinien wypełnić. Lech Kaczyński nie pozwoliłby na dyktaturę PiS i psucie prawa.
W jej ocenie, "dla pamięci Lecha Kaczyńskiego Jarosław powinien zrobić coś, z czym może się nie zgadzać jako polityk PiS". Chodzi o przestrzeganie prawa.
Jej zdaniem b. prezydent "potępiłby metodę brata, że konflikt wydobywa z ludzi coś więcej i skonsoliduje jego partię". - Jarosław Kaczyński powinien zatrzymać konflikt i odstąpić od dobrej zmiany w sądach.

Na koniec Staniszkis nie szczędzi mocnych słów, nazywając obecną formę władzy "dyktaturą PiS". W jej przekonaniu, "jeśli zaczyna się destrukcja fundamentów państwa, to zaczyna się dyktatura".

socjolog Jadwiga Staniszkis należała kiedyś do "najbardziej znanych intelektualistów" w gronie Kaczyńskiego, teraz krytykuje rząd PiS - czytamy na łamach "Die Welt". Kiedy PiS jako partia opozycyjna był "gorzko i niesprawiedliwie wyszydzany" Staniszkis - jak przyznała - "trzymała stronę" partii Kaczyńskiego.

"Chce widzieć wszystkich na kolanach" - mówi socjolog, określając taki autokratyzm "infantylnym". "Oddolne stanowienie prawa", które parlament chce dyktować Trybunałowi Konstytucyjnemu i rozmycie podziału władzy to dla niej "bolszewizm". Z kolei za ciągłym powoływaniem się na "lud" kryje się "pogarda dla narodu" i przekonanie, że oferowanie ludziom więcej pieniędzy zamknie im usta.

Mówiąc o zmianach instytucjonalnych w Polsce, Staniszkis zwraca uwagę na "prymitywne" działanie PiS, który "podporządkowuje sobie ludzi" i "łamie charaktery". "Kaczyński doskonale wyczuwa słabości innych ludzi (...) i w jaki sposób można ich wykorzystać" - mówi Staniszkis, podając przykład Jacka Kurskiego.

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: NiKtoś » 09 sie 2018 12:16

Przepraszam ale Lech Kaczynski jest martwy.. Wiec co on chcial lub nie chcial to ani nie moze powierdzic ani nie ma wplywu na to co chca ludzie teraz.. Mysle ze W niebie jest prezydentem i robi co chcial..
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: H.A.N.Z.O » 09 sie 2018 12:24

Prof Jadwiga Staniszkis: uważam, że Duda jest karykaturą prezydenta

Mnie drażni u ludzi, także u prezydenta, takie demonstrowane zadowolenie z siebie przy jednoczesnej niesamowitej służalczości czy oportunizmie wobec oczekiwań PiS-u - mówi prof. Jadwiga Staniszkis, socjolog, w rozmowie z NaTemat. W czasie, gdy Duda ubiegał się o urząd prezydenta Staniszkis wspierała go. Dziś jest jego zagorzałym krytykiem.

- Nie tylko głosowałam, ale zachęcałam też innych by na niego głosowali. W związku z tym czuję się odpowiedzialna. Być może teraz bardziej starannie przyglądam się działaniom prezydenta Dudy i bardziej krytycznie go oceniam - przyznała profesor Uniwersytetu Warszawskiego.
- (...) Widzę też jednak głębokie niszczenie demokracji opartej na podziale władz i na niezależności sądów. (...) To, że swoim podpisem firmuje (Andrzej Duda red.) karygodne posunięcia PiS-u jest dla mnie nie do przyjęcia. I dlatego mam nadzieję, że uda się go postawić przed Trybunałem Stanu
pani staniszkis stracila okazje by milczec

klapaucjusz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3478
Rejestracja: 18 lis 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: klapaucjusz » 09 sie 2018 13:04

A kim ona jest co za autorytet ? ja etz moge pwoiedziec ze Kosa to debbil i co ? :lol: :lol: :lol: :lol:
Kiedyś bujała się z Jarosławem, ale że on woli koty i chłopców to nic z tego nie wyszło .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gwint to maszynka do zarabiania pieniędzy !

boxer2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2729
Rejestracja: 11 lip 2018 14:33

Re: Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: boxer2 » 09 sie 2018 13:06

A kim ona jest co za autorytet ? ja etz moge pwoiedziec ze Kosa to debbil i co ? :lol: :lol: :lol: :lol:
a dla ciebie kto jest autorytetem *** buhahah mistzu poczytaj o tej postaci posłuchaj a zrozumiesz jak zbładziłes :lol:

boxer2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2729
Rejestracja: 11 lip 2018 14:33

Re: Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: boxer2 » 09 sie 2018 13:15

A kim ona jest co za autorytet ? ja etz moge pwoiedziec ze Kosa to debbil i co ? :lol: :lol: :lol: :lol:
a dla ciebie kto jest autorytetem *** buhahah mistzu poczytaj o tej postaci posłuchaj a zrozumiesz jak zbładziłes :lol:
chlopczyku skoncz szukaj sobie autorytetow gdzie \chcesz a mnie to j.eb.i.e ja jestem dla ciebie autorytetem i niech tak zostanie heheheh
ty jestes dla mnie clownem tego forum :lol:

baju-3
Młodszy chorąży
Posty: 542
Rejestracja: 26 lut 2013 18:15

Re: Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: baju-3 » 09 sie 2018 13:47

Duda do perfekcji opanował sztukę unikania rozmowy i prowadzenia rozmów jałowych oraz pozorowanych, przykład -nieudany dialog z protestującymi w Sejmie matkami osób niepełnosprawnych. Duda nie zabrał również głosu w żadnej z istotnych spraw takich jak edukacja, zdrowie, czy system emerytalny. Prezydent, na którego głosowało ponad 8,5 mln Polek i Polaków, słucha jedynie głosu posła, który zdobył 200 tys. głosów i księdza, który wyciągnął z budżetu państwa 150 mln zł
WSTYD :mrgreen: :mrgreen:

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: KOSA7 » 09 sie 2018 13:49

A kim ona jest co za autorytet ? ja etz moge pwoiedziec ze Kosa to debbil i co ? :lol: :lol: :lol: :lol:
Kiedyś bujała się z Jarosławem, ale że on woli koty i chłopców to nic z tego nie wyszło .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pprzecież nie tylko prof Staniszkis ostro krytykuje PIS i Kaczynskiego. Prof Wolniewicz który również kiedyś wspierał PIS stwierdził po dwóch latach rządzenia tej partii żer ,,KACZYNSKI TO POLITYCZNY OSZUST" :oops:
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: KOSA7 » 09 sie 2018 13:54

A kim ona jest co za autorytet ? ja etz moge pwoiedziec ze Kosa to debbil i co ? :lol: :lol: :lol: :lol:
a dla ciebie kto jest autorytetem *** buhahah mistzu poczytaj o tej postaci posłuchaj a zrozumiesz jak zbładziłes :lol:
Dla pisowców autorytetami sa miernoty intelektualne, np w sprawie reformy sądów gdy większość cywilizowanego świata prawniczego ich krytykuje to oni mają ,,swoich trzech muszkieterów". Ziobro, Piotrowicza i Jakiego , same tuzy moralne i intelektualne :oops:

i tak-
Vice min Jaki , który nie ma wykształcenia prawniczego a zachowuje się jak by był co najmniej profesorem prawa z wieloletnią praktyką....

Min Ziobro – który co prawda skończył prawo ale nie był z niego ani wybitny student (średnia: 3,84). Prokuratorem Zbigniew Ziobro też nie został, choć odbył aplikację w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach . A W swoim życiu przeprowadził osobiście tylko jedno śledztwo, które trwało 10 lat i skończyło się jego porażką. A śledztwo dotyczyło ..............dwóch najbliższych kolegów ze studiów - Jarka i Marka.
Nie wiem czy o tym wiesz ale jeszcze na studiach Ziobro donosił na kolegów. Nagrywał ich potajemnie, urządzał prowokacje (takie ówczesne CBA). Już wtedy nabierał praktyki ......

Trzeci twój autorytet to Stanisław Piotrowicz, o zgrozo !!!!! Piotrowicz, który oskarżał opozycjonistów w stanie wojennym ! Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie, a także kierownikiem szkolenia partyjnego i społecznym inspektorem pracy. W stanie wojennym był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu. W PRL –U za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej, Piotrowicz został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.
Pytam się więc jak można z aparatczyka z czasów stanu wojennego i PRL-u, z komucha, członka egzekutywy PZPR , prokuratora stanu wojennego, zrobić swojego ,,gwiazdora” i autorytet, cóż za chichot historii....

Szkoda pisać dalej bo ciemna pisowska masa i tak z tego żadnych wniosków nie potrafi wyciągnąć
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

BRATEK
Chorąży
Posty: 753
Rejestracja: 21 maja 2015 10:20

Re: Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: BRATEK » 09 sie 2018 14:08

jaja sobie robicie ?
Kto ma rację w kwestii ŁAMANIA DEMOKRACJI W POLSCE ?
Po jednej stronie jest PIS i jego działacze jak kaczynski, piotrowicz, jaki i ziobro
A po drugiej profesorowie: Zoll, Strzembosz, Sefjan, Łetowska, Stępień i wielu innych
Oraz:
Sąd Najwyższy,
Rzecznik Praw Obywatelskich,
Amnesty International,
Helsińska Fundacja Praw Człowieka,
Krajowa Rada Sądownicza,
Naczelna Rada Adwokacka,
Krajowa Rada Radców Prawnych,
Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”,
Stowarzyszenie Interwencji Prawnej,
Komitet Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk,
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego,
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego,
Wydział Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego,
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego,
Promotor pracy doktorskiej PAD
Instytut Spraw Publicznych,
Fundacja Panoptykon,
Fundacja e-Państwo,
INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństwa,
Komisja Wenecka,
Rada Europy,
Komisja Europejska,
Komisja Praworządności i Praw Człowieka ONZ
Kaczyński robi z Polski wysyPISko śmieci !

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6114
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: AdmiralPiett » 09 sie 2018 15:09

Prof Jadwiga Staniszkis: uważam, że Duda jest karykaturą prezydenta

Mnie drażni u ludzi, także u prezydenta, takie demonstrowane zadowolenie z siebie przy jednoczesnej niesamowitej służalczości czy oportunizmie wobec oczekiwań PiS-u - mówi prof. Jadwiga Staniszkis, socjolog, w rozmowie z NaTemat. W czasie, gdy Duda ubiegał się o urząd prezydenta Staniszkis wspierała go. Dziś jest jego zagorzałym krytykiem.

- Nie tylko głosowałam, ale zachęcałam też innych by na niego głosowali. W związku z tym czuję się odpowiedzialna. Być może teraz bardziej starannie przyglądam się działaniom prezydenta Dudy i bardziej krytycznie go oceniam - przyznała profesor Uniwersytetu Warszawskiego.
- (...) Widzę też jednak głębokie niszczenie demokracji opartej na podziale władz i na niezależności sądów. (...) To, że swoim podpisem firmuje (Andrzej Duda red.) karygodne posunięcia PiS-u jest dla mnie nie do przyjęcia. I dlatego mam nadzieję, że uda się go postawić przed Trybunałem Stanu
pani staniszkis stracila okazje by milczec
co tak Francuza udajesz co pouczal Polakow (a przynajmnie probowal! ?
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Prof Staniszkis: Duda jest karykaturą prezydenta

Postautor: KOSA7 » 09 sie 2018 19:40

„Za naszych rządów skończymy z tym bizancjum, z tymi dworami, które miały miejsce w spółkach skarbu Państwa!”
(minister skarbu Dawid Jackiewicz w Sejmie, kwiecień 2016 r.)

Po przejęciu władzy przez PiS odbył się zbiorowy wyścig do dobrze płatnych stanowisk. Zdzisław Filip, szkolny kolega premier Beaty Szydło, został szefem dwóch spółek z grupy Tauron. Premier, pytana o nepotyzm, odpowiadała - niby żartem - że ma wielu znajomych. Na przykład Daniela Obajtka, który zrobił spektakularną karierę - od wójta Pcimia, przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Energę aż po fotel prezesa PKN Orlen.
Małgorzata Sadurska, była urzędniczka Kancelarii Prezydenta, trafiła do zarządu PZU. Miała zarabiać przeszło 90 tys. zł. Gdy wybuchł skandal, przez pierwsze tygodnie nie pobierała pensji - ale potem dostała za ten okres 100 tys. zł wyrównania.
Ale pieniądze ze spółek skarbu idą nie tylko na wysokie pensje. Zasilają też np. kasę Grom Group, firmy ochroniarskiej, która od lat kooperuje z PiS. To Grom Group miał być podwykonawcą umowy na ochronę dworców kolejowych w czasie Światowych Dni Młodzieży, jaką zawarły PKP i firma Sensus Group, powiązana z kolei z szychami z Agencji Wywiadu i Biura Ochrony Rządu. Wcześniej Grom dostawał też zlecenia od Polskiej Grupy Energetycznej i jednej ze spółek z grupy PGNiG. W ubiegłym roku, jak informował wicepremier Piotr Gliński, firma zainkasowała 45 tys. zł za ochronę siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Spółki skarbu finansują też pisowski Kongres 590, organizowany od dwóch lat w Jasionce pod Rzeszowem na wzór forum ekonomicznego w Krynicy. Na liście mecenasów kilkanaście państwowych podmiotów - od PKN Orlen, przez PKO BP po Grupę Azoty. Organizator zgarnia od nich co roku 3-5 mln zł. Tym organizatorem jest Fundacja im. Sławomira Skrzypka, założona kilka lat temu przez Adama Glapińskiego, dziś prezesa NBP. W jej władzach zasiadają kojarzeni z PiS młodzi działacze - Mariusz Chłopik, niedoszły prezes spółki zarządzającej Stadionem Narodowym, i Łukasz Oprawski, były asystent posła Marka Suskiego.
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości