Badanie zachowań inwestorów/traderów giełdowych - artykuł naukowy

luźne dyskusje inwestorów
thklein
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2019 19:44

Badanie zachowań inwestorów/traderów giełdowych - artykuł naukowy

Postautor: thklein » 28 mar 2019 21:15

Szanowni Państwo!

Jestem studentem drugiego roku ekonomii na katowickim Uniwersytecie Ekonomicznym. Pasjonuję się rynkami finansowymi, wiążąc z nimi swoją przyszłość: zarówno zawodową w wymiarze praktycznym, jak i akademicką w wymiarze teoretycznym.
Z tego względu, pod kierunkiem kierownika uniwersyteckiej Katedry Rynku i Konsumpcji, prowadzę badania nad zachowaniami inwestorów/traderów giełdowych. Wyniki pragnę opublikować w swoim pierwszym artykule naukowym skupiającym się właśnie na psychologii giełdowej (robię to z pasji, a nie z konieczności pracy dyplomowej). Chciałbym aby opracowanie było jak najbardziej praktyczne, jako że sam codziennie przygotowuję się do tej praktyki, gdzie wymiar psychologiczny jest jednym z najważniejszych czynników.

Jeśli aktywnie działają Państwo na rynkach finansowych, uprzejmie proszę o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona całkowicie anonimowa, a zainteresowane osoby mogą zostawić swojego maila, celem otrzymania opublikowanego artykułu.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... A/viewform

Do im większej liczby osób dotrę, z tym lepszych metod analizy danych będę mógł skorzystać i tym lepsze oraz ciekawsze będą wnioski. Bardzo proszę zatem o przesłanie linku także do Państwa znajomych aktywnych w tym obszarze. Będzie to jedno z bardzo nielicznych opracowań w tej dziedzinie, a w szczególności tych w Polsce. W razie pytań zapraszam do kontaktu tutaj lub na mój uczelniany email podany na wstępie badania. Z góry serdecznie dziękuję za czas poświęcony na wypełnienie ankiety.


thklein
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2019 19:44

Re: Badanie zachowań inwestorów/traderów giełdowych - artykuł naukowy

Postautor: thklein » 14 kwie 2019 11:49

Odświeżam post, jako że zbliżam się powoli do kresu zbierania odpowiedzi, a jeszcze kilku brakuje. Serdecznie dziękuję i zapraszam do wypełnienia!


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości