PISancjum. By zyło się lepiej.....kolesom z PIS

luźne dyskusje inwestorów
baju-3
Młodszy chorąży

PISancjum. By zyło się lepiej.....kolesom z PIS

Postautor: baju-3 » 05 kwie 2019 08:46

Nie wszystkim warto chwalić się w sieci. Przekonała się o tym posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Wróblewska. Parlamentarzystka uwieczniła bowiem swoją podróż z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i posłem Stanisławem Piotrowiczem.

Cała trójka wybrała się bowiem rządowym samolotem Gulfstream G550 (korzystanie z niego przysługuje Kuchcińskiemu jako marszałkowi Sejmu) do domu. Przelecieli więc z Warszawy do Rzeszowa, godzina lotu tym samolotem kosztuje około 20 tys. zł. Jednocześnie rządowa maszyna musiała wrócić do stolicy, więc cała podróż kosztowała zapewne w granicach 40 tys. zł.

gdyby parlamentarzyści wybrali się samochodem na Podkarpacie benzyna kosztowałaby około 300 zł.

hektor
Starszy chorąży sztabowy

Re: PISancjum. By zyło się lepiej.....kolesom z PIS

Postautor: hektor » 05 kwie 2019 11:00

Nie dziwię się nauczycielom, że strajkują.
Kiedy czyta się artykuły o marnotrawieniu kasy publicznej to człowiek się wkurza. I pewnie dlatego belfrzy nie odpuszczą.

Jestem za 500+ na pierwsze dziecko ale z kryterium dochodowym, to samo z 13 emeryturą ale z kryterium dochodowym.
Znajomy lekarz zarabia 30 tys. zł miesięcznie i dostanie jeszcze 1000 zł bo ma dwójkę dzieci poniżej 18 roku życia. A pielęgniarka nie może się doprosić 500 zł podwyżki.
Na dłuższą metę źle to wygląda.

NiKtoś
Starszy chorąży

Postautor: NiKtoś » 05 kwie 2019 11:03

A czemu tu sie dziwic.. W nosie maja marnotrawstwa, ciebie i reszte spoleczenstwa, po prostu chca wyszarpac wiecej dla siebie skoro PIS czasem hojny jest
Nie dziwię się nauczycielom, że strajkują.
Kiedy czyta się artykuły o marnotrawieniu kasy publicznej to człowiek się wkurza. I pewnie dlatego belfrzy nie odpuszczą.

Jestem za 500+ na pierwsze dziecko ale z kryterium dochodowym, to samo z 13 emeryturą ale z kryterium dochodowym.
Znajomy lekarz zarabia 30 tys. zł miesięcznie i dostanie jeszcze 1000 zł bo ma dwójkę dzieci poniżej 18 roku życia. A pielęgniarka nie może się doprosić 500 zł podwyżki.
Na dłuższą metę źle to wygląda.

hektor
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: hektor » 05 kwie 2019 11:22

Hojność jest wtedy gdy dajesz z własnej kieszeni.
Ja jestem za tym, żeby podnieś płace pielęgniarkom bo każdy z nas może trafić do szpitala ale nie dawać kasy zamożnym osobom z tytułu 500+.

NiKtoś
Starszy chorąży

Postautor: NiKtoś » 05 kwie 2019 11:38

Hojnosci za wlasnej kieszeni brak..Polacy nie maja zbyt duzo pieniedzy. Hojne jest tylko panstwo bo nie na swoj koszt. Zreszta to tez inwestycja w nastepne wygrane wybory. Taki klimat byl, jest i nic nie zapowida zmian.. Wrecz przeciwnie wrecz sypia kasa wyborcza. Glupi by nie skorzystal i nie strajkowal..Dadza bo musza... i to dadza duzo wiecej niz logika wskazuje bo wlasnie to nie prywatna kasa..
Ja jestem za tym, żeby podnieś płace pielęgniarkom bo każdy z nas może trafić do szpitala ale nie dawać kasy zamożnym osobom z tytułu 500+.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2019 11:40 przez NiKtoś, łącznie zmieniany 1 raz.

NiKtoś
Starszy chorąży

Postautor: NiKtoś » 05 kwie 2019 11:39

:lol:

baju-3
Młodszy chorąży

Postautor: baju-3 » 05 kwie 2019 11:39

jest dokladnie tak jak piszesz, tym bardziej że średnia wieku pielęgniarki pracującej w Polsce to ponad 50 lat bo wszystkie młode i wykształcone wyjeżdzają na Zachód, wkrótce i tych co sa zabraknie :mrgreen: .
A te 500+ i 13 emerytura to zwykla kielbasa wyborcza, pielęgniarką i nauczycielom nie oplaca sie dawać podwyzek bo to to stosunkowo nieliczna grupa ludzi a emerytów jest ponad 11 milionów więc ma kto głosować na PIS :evil: :evil:

NiKtoś
Starszy chorąży

Postautor: NiKtoś » 05 kwie 2019 11:43

700 tys to bardzo liczna..Klopot w tym ze czy PIS da kase czy nie to nauczyciele nie beda glosowac na PIS.. Dla nich to bylby obciach nie wytrzymania.. :lol:

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 05 kwie 2019 13:07

tylko ze to te zamożne osoby finasuja Te 500+ nie tylko z podatkow ale i Biznessow jakie prowadzą ludziom ktorym placą itp itd.

Pomoc publiczna powinna w ogole trafiac tym co tego potrzebuja , ale nie na zasadzie dzietnosci zeby z tego nie robic swoistej Patologii bezrobocia i cofania sie w indywidualnym rozwoju.

A to dlatego ze dzietnosć NIE okresla bynajmniej rozwoju i tego czy dany kraj ma przyszłosc konkurencyjnosci tylko Zupelnie inne kwestie . Kasa powinna isc na rozwój edukację samodoskonalenie sie itp itd. Finasowac powinna nie konsumpcjonizm tylko stypendia , nauke, możliwosci rozwoju itp itd.

Przyklad:

Obrazek

Wróć do „Hyde Park”