panie prezesie, 10 września spotykamy się w sądzie

luźne dyskusje inwestorów
KOSA/
Sierżant sztabowy
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

panie prezesie, 10 września spotykamy się w sądzie

Postautor: KOSA/ » 03 cze 2019 18:38

"Szanowny Panie Prezesie! Już 10 września o godz. 15:20 spotykamy się w sądzie w sprawie zwrotu 50 tys. PLN, które zdaniem p. Geralda Birgfellnera przyjął Pan od niego w kopercie bez podstawy prawnej. Mam nadzieję, że przez lato da Pan radę wstąpić na pocztę odebrać list z sądu" - napisał na Twitterze Roman Giertych.

Rozprawa ma dotyczyć "zwrotu 50 tys. zł, które zdaniem p. Geralda Birgfellnera" Jarosław Kaczyński miał przyjąć "w kopercie bez podstawy prawnej" - informuje na Twitterze pełnomocnik austriackiego biznesmena Roman Giertych. Chodzi o kwotę, jaką wg Birgfellnera przekazał prezesowi PiS podczas rozmów dotyczących budowy wieżowców na terenach spółki Srebrna w centrum Warszawy.


NiKtoś
Starszy chorąży
Posty: 1140
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: panie prezesie, 10 września spotykamy się w sądzie

Postautor: NiKtoś » 03 cze 2019 20:33

Buahahaha prezes sika na to z gory.. Jak zachce to da Bilfingerowi 1 mln od Mateuszka i reszty nie trzeba.. Splywaj pan do Austrii:)

Erudyta
Sierżant sztabowy
Posty: 126
Rejestracja: 02 lis 2018 11:08

Re: panie prezesie, 10 września spotykamy się w sądzie

Postautor: Erudyta » 04 cze 2019 06:55

Buahahaha prezes sika na to z gory.. Jak zachce to da Bilfingerowi 1 mln od Mateuszka i reszty nie trzeba.. Splywaj pan do Austrii:)
Raczej prezes w ogole tymi oszustami sie nie przejmuje. Kon może sobie poskakac na wiecach kodu.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7142
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: panie prezesie, 10 września spotykamy się w sądzie

Postautor: incoqnito » 04 cze 2019 07:03

Ihahaha

A to panu Romkowi już nie przeszkadza nagrywanie bez wiedzy osoby nagrywanej??? :shock: :shock: :shock:
A tak darł japę, że w Sowie pozbawiono ludzi prywatności, że to jest przestępstwo bez względu na to kto nagrywa itd, itd...

Ihahaha

Panu prezesowi to "koniu" może robić za podnóżek jak naczelnik będzie chciał wskoczyć na kasztankę :lol:

antycenzorparkietowy
Młodszy chorąży
Posty: 566
Rejestracja: 27 lip 2018 18:04

Re: panie prezesie, 10 września spotykamy się w sądzie

Postautor: antycenzorparkietowy » 04 cze 2019 09:33

Od czasu, kiedy Giertych przestał być szefem, podobno, hajlujących wszechpolaków, został pupilem s(r)alonu.
Czyżby kolejny współpracownik oddelegowany do "opozycji" żeby rozrabiać, który po zmianie madrości etapu został oddelegowany do innej opozycji, żeby robić dym?
Giertychu, twoja wiarygodność jest taka sama jak fusów w kawie.

P

KOSA/
Sierżant sztabowy
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Re: panie prezesie, 10 września spotykamy się w sądzie

Postautor: KOSA/ » 04 cze 2019 11:45

dlaczego czepiasz się Giertycha a nie Kaczyńskiego ?
czy nie widzisz jaki szwidel próbował zrobić kaczor :oops:
czy nie widzisz jakie przekrety robią pisowcy ?
Przecież ponoć rzekomo uczciwi do bólu PiS-owcy wręcz z lubością maniaka rozliczają innych z ich afer oraz nieprawidłowości, ale gdy chodzi o PiS-owców przekręty to zaraz PiS do tego dorabia ideologię spisku mającego zdyskredytować jakże to prawych i sprawiedliwych, będących bez żadnej skazy na sumieniu wybrańców Kaczyńskiego.
A może nie widzisz na czym polega afera srebrnych wież ???
Afera dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Kaczyński poprzez Srebrną i sieć spółek zależnych wynajął do zaprojektowania wieżowca w Warszawie austriacka firmę i postanowił za wykonana usługę nie zapłacić.
Prezes PIS zajmuje się dopinaniem interesu własnej partii i swojego własnego, do interesów wykorzystuje państwowy majątek i swą pozycję polityczną, Władza służy Jarosławowi Kaczyńskiemu do zdobywania jeszcze większych wpływów, zarabiania jeszcze większych pieniędzy dla partii oraz budowy legendy własnej i swego brata.
Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, iż prezes PiS nakłaniał go do korupcji, do wręczenia 50 tys. zł księdzu z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna.
Srebrna to jest przykład tego, jak człowiek, który wmawia ludziom spiski, układy... sam stworzył olbrzymi układ. Dziś Kaczyński i jego otoczenie publicznie deklarują, że państwo działa i jego organy wyjaśnią wszystkie wątpliwości, zaś w PiS nie ma świętych krów. Patrząc jednak na to, jak bardzo upolityczniona jest prokuratura, czy kto jest szefem CBA, śmiem wątpić w uczciwość intencji obozu rządzącego.

Warto to objaśnić, o co chodzi w tej aferze:
☑ Po pierwsze, mamy partię, która pośrednio prowadzi działalność gospodarczą (co jest złamaniem ustawy o partiach politycznych). Jej członkowie i "przyjaciele" zasiadają w spółkach i fundacjach, powołanych do życia przez ludzi Kaczyńskiego.
☑ Po drugie, partia o nazwie Prawo i Sprawiedliwość jest partią-deweloperem. Przez stworzony przez siebie układ polityczno-biznesowy zbija majątek m.in. dzięki takiej spółce jak "Srebrna". O SKOK-ach nie wspominając, ale to odrębny temat.
☑ Po trzecie, mamy intrygę związaną z próbą ukrycia inwestycji (z taśm wynika, że działania związane z wieżowacami były tajne). Inwestycją ma być stawianie dwóch 190-metrowych wieżowców na warszawskiej Woli, na terenie należącym do Spółki "Srebrna".
☑ Po czwarte, głównym udziałowcem Srebrnej jest Instytut im. Lecha Kaczyńskiego (prezesem Instytutu jest Barbara Czabańska - tak, była żona tego Czabańskiego od Rady Mediów Narodowych, zaufanego Kaczyńskiego. Członkiem zarządu zaś jest Adam Lipiński - tak, polityk PiS, tak, też zaufany Kaczyńskiego).
☑ Po piąte, Kaczyński mówi, że jeśli PiS nie wygra wyborów w Warszawie, to nie postawią tych wieżowców. Czyli władza jest mu potrzebna po to, żeby realizować swój własny interes i zarabiać kasę.
☑ Po szóste, Kaczyński uchyla się od zapłaty za usługę wykonaną przez austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera (który jest z Kaczyńskim powiązany... rodzinnie!) stwierdzając, że "nie ma do tego formalnych podstaw". Dlatego wymyśla, że Birgfellner ma ich pozwać (ich, czyli spółkę Srebrna - Kaczyński o sobie i o spółce mówi "my"), wtedy podpiszą ugodę, zyskają tytuł do zapłaty i zapłacą. To jest instrumentalne traktowanie sądów przez tego, który jest prezesem partii o nazwie "Prawo i Sprawiedliwość". Pytanie, czy po przejęciu sądów przez polityków PiS, doszłoby w ogóle do ugody? Birgfellner był odpowiedzialny za stworzenie dokumentacji projektowej do wieżowców, wizualizacje, generalnie za przygotowanie całego projektu. A to kosztuje.
☑ Wreszcie po siódme, inwestycję miał kredytować państowy bank Pekao SA. Kredyt udzielony Srebrnej miał wynosić 300 mln euro. Prezesem Pekao SA jest Michał Kupiński, za czasów Szydło prezes PZU, protegowany Ziobry. Z nagrania wynika, że Krupiński działa „na telefon” zaufanych ludzi szefa partii rządzącej (innymi słowy, mamy kredyt od państwowego banku na telefon dla spółki wprost powiązanej z partią rządzącą!!!).
 Taśmy pokazały, że PiS zarządza Polską na modłę wschodnią. Wszystkim rządzi partia, kluczowe i ostateczne decyzje podejmuje jeden boss - Kaczyński. Czyli decyzji w państwie nie podejmują osoby zajmujące najwyższe stanowiska w państwie, tylko partia i jej prezes. Pamiętacie kiedy tak było? Z kolei podstawową rolą spółek skarbu państwa i mediów publicznych jest wspieranie partii rzadzącej. I za tym wszystkim stoi człowiek, który mówił, że do "władzy nie idzie się dla pieniędzy", chciał "rozbijać układ", w oświadczeniach majątkowych ma tylko długi i udaje ofiarę losu.

kajmel
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2019 11:47

Re: panie prezesie, 10 września spotykamy się w sądzie

Postautor: kajmel » 04 cze 2019 11:54

serio ktoś tu broni Kaczyńskiego? Czy mnie oczy mylą? :)
Kosmetyki Pityver szybko pomogą uporać Ci się z łupieżem pstrym. Sprawdź teraz https://poznajpityver.pl/

KOSA/
Sierżant sztabowy
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Re: panie prezesie, 10 września spotykamy się w sądzie

Postautor: KOSA/ » 04 cze 2019 12:43

serio ktoś tu broni Kaczyńskiego? Czy mnie oczy mylą? :)
Kaczynski to największy kłamca i szachmęt, czy mam przypomnieć jego oszustwa i kłamstwa ?


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości