Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie.......

luźne dyskusje inwestorów
KOSA/
Młodszy chorąży
Posty: 628
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie.......

Postautor: KOSA/ » 06 sie 2019 22:11

„Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie, jak na człowieka znanego w Polsce i także trochę poza nią” – mówił w wywiadzie dla „Sieci” Jarosław Kaczyński. W dniu 70. urodzin prezesa PiS postanowiliśmy sprawdzić, jak „skromne” realia życia polityka mają się do sytuacji przeciętnego polskiego emeryta.

Przeciętny polski emeryt dostaje z ZUS średnio 1700 złotych miesięcznie. Za te pieniądze musi się ubrać, wyżywić, kupić leki i opłacić rachunki. I choć trudno to sobie wyobrazić, to są i tacy, którzy dostają jeszcze mniej. Minimalna emerytura w Polsce to dziś 880 złotych, ale żeby ją otrzymywać trzeba mieć odpowiedni staż – przepracować co najmniej 20 lat, jeśli jest się kobietą, i 25, jeśli jest się mężczyzną. Zdarza się też, że polscy seniorzy otrzymują świadczenia wręcz kuriozalne. Jak podał ZUS, w grudniu 2017 r. najniższa wypłacona emerytura wyniosła dokładnie 4 grosze.

Seniorzy często też dorabiają, by przeżyć. ZUS podsumował, że liczba pracujących seniorów w ostatnich czterech latach wzrosła o 30 proc.. Pod koniec ubiegłego roku pracowało ich ponad 700 tysięcy. To 13 proc. z 5,5 mln wszystkich emerytów w Polsce.
70-letni superemeryt
Ale przy świadczeniach emerytalnych Jarosława Kaczyńskiego te liczby wypadają blado. Z ostatniego oświadczenia majątkowego polityka wynika, że otrzymuje on co miesiąc z ZUS prawie 6,5 tys. zł. To ponad trzy razy więcej niż dostaje przeciętny emeryt w Polsce. Aby otrzymać emeryturę, taką jak Jarosław Kaczyński, trzeba by zarabiać pod koniec kariery aż 16 839,38 zł. Jak wynika z najnowszych danych GUS, takie wynagrodzenie otrzymuje zaś mniej niż 2 proc. mieszkańców naszego kraju.

Emerytura emeryturą, ale głównym źródłem przychodów prezesa PiS jest uposażenie i dieta parlamentarna. W 2018 roku otrzymał on uposażenie w wysokości 110 898,20 zł i dietę w wysokości 30 062,40 zł. Oznacza to, że średni miesięczny dochód prezesa wynosi ponad 11,6 tys. złotych. To i tak mniej niż w poprzednich latach, ale obniżkę pensji zaordynował sobie sam prezes, po aferze z premiami dla ministrów rządu Beaty Szydło podejmując decyzję o cięciu poselskich uposażeń o 20 proc.

– Ponieważ my wiemy, że jesteśmy dla społeczeństwa i to nie jest tak, że idzie się do polityki dla pieniędzy, i nie jest celem polityki bogacenie się polityków, wobec tego podjęliśmy pewne decyzje – uzasadniał prezes PiS w kwietniu ubiegłego roku podczas konferencji prasowej, po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS.

Jarosław Kaczyński przez lata budował wizerunek ascety, który nie przywiązuje uwagi do dóbr materialnych. – Oskarżano mnie, że jestem człowiekiem skorumpowanym, bardzo bogatym – mówił szef PiS w głośnym wywiadzie dla Vivy w 2013 r. Dwa lata później, tuż przed wyborami parlamentarnymi wołał – Do władzy nie idzie się dla pieniędzy. Kto chce swoją pozycję polityczną spieniężać, ten musi odejść.
O wyjątkowej skromności Jarosława Kaczyńskiego mówili też politycy PiS. – Jarosław Kaczyński to zwykły obywatel, który nie posiada nie tylko miliardów, ale i milionów – mówił w Polskim Radiu szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.
Miliardów ani milionów prezes rzeczywiście nie ma, jego oszczędności są niewielkie. Ma za to dług i to większy niż statystyczny emeryt. Z oświadczenia majątkowego wynika, że prezes jest zadłużony w SKOK na 118 tys. zł. Kredyt, zaciągnięty jest konsekwentnie spłacany – w ubiegłym roku jego wartość wynosiła 127 tys. zł. Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że zadłużenie przeciętnego emeryta jest około 10 razy mniejsze (oczywiście jest bardzo wielu takich, którzy nie mają żadnych długów). Zadłużenie seniorów bardzo szybko za to rośnie w ciągu ostatnich sześciu lat w – pięciokrotnie.

Partia łoży na utrzymanie
Jak pisała „Polityka”, osoby z otoczenia prezesa przyznają też, że szef partii rządzącej nie ma wielkiego rozeznania w tym, ile co kosztuje i na co przeciętny obywatel co miesiąc wydaje pieniądze.
Tymczasem GUS wyliczył, że w 2017 r. przeciętne miesięczne wydatki w gospodarstwach domowych emerytów wyniosły 1296 zł. Seniorzy najwięcej, bo ok. 50 proc. tej kwoty wydają na żywność i napoje bezalkoholowe oraz na czynsz, prąd i inne koszty związane utrzymaniem mieszkania. Sporo kosztuje też służba zdrowia. Na reperowanie zdrowia emeryci wydają średnio 112 zł miesięcznie (w tym 71 zł na leki).

Ale tym Jarosław Kaczyński przejmować się właściwie nie musi, bo wiele wydatków pokrywa partia. Zakupy, w tym leki, żywność i karmę dla kota dostarczają prezesowi opłacani przez PiS asystenci prezesa: Jacek Rudziński i Jacek Cieślikowski.

Z kolei posiłki najczęściej przywozi Nowogrodzką portier lub jeden z jego kierowców. Podobno Jarosław Kaczyński najbardziej lubi schabowego z ziemniakami i surówką za ok. 20 zł. Ale ostatecznie o tym, co trafi na jego stolik obiadowy, decyduje Barbara Skrzypek, dyrektorka biura prezydialnego partii.

Za partyjne pieniądze pracują też ochroniarze, którzy obstawiają posiadłość prezesa na warszawskim Żoliborzu. To dwupiętrowy dom o powierzchni 150 m kw. Z oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego wiemy, że jego wartość sięga 1,5 mln zł.

Dla porównania, przeciętny polski emeryt żyje na 70 m kw. GUS ustalił, że mieszkania seniorów są gorzej wyposażone niż młodszych Polaków w urządzenia i instalacje techniczno-sanitarne (wodociąg, łazienkę, ciepłą wodę, centralne ogrzewanie).
Okazuje się, że od przeciętnego polskiego emeryta Jarosław Kaczyński nie odstaje jedynie w sposobie spędzania wolnego czasu. Aż 91 proc. seniorów najchętniej spędza go na oglądaniu telewizji. W ten sposób wolny czas pożytkuje też sam prezes. Dwa lata temu w rozmowie z Superstacją prezes Kaczyński zdradził, że lubi oglądać późno w nocy rodeo.
– Bardzo późno kładę się spać, więc w nocy czasem patrzę na telewizję, na różne powtórki audycji politycznych i czasem na sport. Bardzo lubię oglądać rodeo, ujeżdżanie byków. Bardzo mnie to bawi – mówił.


Julian11
Starszy chorąży
Posty: 1524
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie.......

Postautor: Julian11 » 07 sie 2019 10:15

Nie czepiaj się , wcześniej żył jeszcze skromniej z rodziną w latach Głębokiej komuny Rodzice... Akowcy dostali 80 Metrowe mieszkanie na Zoliborzu ,a dzieci Yarosław i Lechu zagrały w FILMIE, inni byli Akowcy mieli" duzo lepiej w owych czasach głebokiej komuny"nie musieli sie martwic o WIKT i OPIERUNEK :evil:

Inwestor2010
Podporucznik
Posty: 12741
Rejestracja: 15 maja 2010 23:20

Re: Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie.......

Postautor: Inwestor2010 » 07 sie 2019 10:25

Sadzilem ze to o ogrodniku "k..iepskim", co wyglada i zachowuje sie jakby do pieciu mial problemy zliczyc

a tu prosze, skromnie 4 miliony zlotych z moich i innych podatnikow pieniedzy wraz z zona i reszta rodzinki kiepskich na latanie luksusowymi samolotami wydal ! bo do Rzeszowa na otwarcie klubiku badmingtona musiał leciec i to status HEAD , ze polowa kraju poprzestawiana w powietrzu

a leciał na rosól do zony lub zeby zone (lub jakas panienke w agencji?) poklepac

oddawaj laske marszalkowska i wszystkie tytuly i przywileje

i do piee.rdla !

KOSA/
Młodszy chorąży
Posty: 628
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie.......

Postautor: KOSA/ » 07 sie 2019 10:52

Nie czepiaj się , wcześniej żył jeszcze skromniej z rodziną w latach Głębokiej komuny Rodzice... Akowcy dostali 80 Metrowe mieszkanie na Zoliborzu ,a dzieci Yarosław i Lechu zagrały w FILMIE, inni byli Akowcy mieli" duzo lepiej w owych czasach głebokiej komuny"nie musieli sie martwic o WIKT i OPIERUNEK :evil:
mam nadzieję że dostrzegłeś jednak ironię w tytule :?: :?: :?: :?:
przecież stwierdzenie Kaczynskiego że ,,żyje skromnie a nawet bardzo skromnie" jest zwykłym klamstwem :oops: :oops: :oops:


Przecież już jako dziecko żył w dawnym ustroju , w PRL jak ,,pączek w maśle" i niczego mu nie brakowało :shock: :shock: :shock:
Teraz jest tak samo :!: :!: :!: :!: :!: :!:


Kaczynski twiedzi że wychował sie w rodzinie AK-owca!!!!!
ale wszyscy wiemy ze po 1945 r. żołnierze Armii Krajowej zostali uznani za wrogów systemu. Akowska karta w życiorysie oznaczała często problemy w zawodowej karierze.Tymczasem mamy tzw cudowne przypadki z życia Kaczyńskich.....

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV (role w filmie "O dwóch takich, co ukradli księżyc").gdy się rozpadła komuna Kaczynski też na tym korzysta i czerpie pełnymi garściami....


Każdy, kto ma już trochę lat, zna historię PC, spółki Telegraf, Cargo Modlin, ArtB, FOZZ, interesował się mechanizmami uwłaszczeń nomenklatury po upadku komuny wiedział doskonale, że PiS siedzi na grubej kasie a opowiastki o skromności, umiarze i uczciwości tej formacji są picem dla ciemnego ludu.
Śmiech bierze jak się dziś posłucha komentarzy w TVP info :mrgreen: :mrgreen:

Kaczyński to "skromny" miliarder, który uwłaszczył się na państwowym majątku. To rekord. Biznesmen z Żoliborza bez konta i komórki przebił fortunę pięciu Rydzyków. A naiwnym klęczuchom pisowscy i kościelni gangsterzy wmawiają, że do polityki i bożej posługi nie idzie się dla kasy. A JUŚCI! KASA, HORROR I KACZYZNA!

Julian11
Starszy chorąży
Posty: 1524
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie.......

Postautor: Julian11 » 07 sie 2019 10:54

Ten skromny człowiek negocjował i kombinował jak wybudowac 2 wieze za 1.2 MLD PLN,Faktycznie do polityki nie idzie sie dla Pieniedzy tylko dla władzy a pieniadze wtedy same sie znajdą. :lol: 8) :lol:

to tak jak z WłADKIEM z RASYII oficjalnie w PAPIERACH tez bardzo skromy majatek i dochody MA jak na tamte warunki wierchuszki. :lol: 8) :lol: BAAA nawet łade trzyma w garażu.

Obrazek

https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/i ... na/01fb0km

Jakby Yarosław miał prawo jazdy to by pewnie malucha miał w garażu TAKI skromy jest ten gosc. Tylko czy ktoś w ogóle jeszce ten KIT Łyka jesli tak musi byc naprawdę niespełna rozumu a takich może nie brakować.

KOSA/
Młodszy chorąży
Posty: 628
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie.......

Postautor: KOSA/ » 07 sie 2019 11:16

Ten skromny człowiek negocjował i kombinował jak wybudowac 2 wieze za 1.2 MLD PLN,Faktycznie do polityki nie idzie sie dla Pieniedzy tylko dla władzy a pieniadze wtedy same sie znajdą. :lol: 8) :lol:

to tak jak z WłADKIEM z RASYII oficjalnie w PAPIERACH tez bardzo skromy majatek i dochody MA jak na tamte warunki wierchuszki. :lol: 8) :lol: BAAA nawet łade trzyma w garażu.

Obrazek

https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/i ... na/01fb0km

Jakby Yarosław miał prawo jazdy to by pewnie malucha miał w garażu TAKI skromy jest ten gosc. Tylko czy ktoś w ogóle jeszce ten KIT Łyka jesli tak musi byc naprawdę niespełna rozumu a takich może nie brakować.


Przypomniało mi się takie powiedzenie z PRL, że
klasa robotnicza pije szampana i je kawior ustami swoich przedstawicieli.

Dzisiaj mamy taką samą sytuację, bo Jarosław Kaczyński będzie żył skromniej obniżając wynagrodzenia posłom opozycji, bo nie sobie i swoim kolegom, klasie panów z PiS :oops: :oops: :oops: :oops:

poza tym....
Jego kierowca jest milionerem.
Jego adwokat jest premierem.
Strażnikiem Jego skarbu jest informator SB.
Jego marszałkiem jest ogrodnik.
Jego sekretarką jest sekretarka komunistycznego generała.
Jego reformatorem sprawiedliwości jest komunistyczny prokurator.
zastanawiam się kim jest naprawdę jadosław kłamczynski :?: :?: :?: :?: :?: :?:

KOSA/
Młodszy chorąży
Posty: 628
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie.......

Postautor: KOSA/ » 07 sie 2019 12:33

Do władzy dorwali się ludzie prymitywni, zdemoralizowani, źli i zepsuci.
Partia PIS zachowuje się, jakby Polska była jej folwarkiem.
To są ludzie skrajnie niemoralni, traktujacy własne państwo jak prywatny folwark i jak bankomat z którego można wybierać pieniądze za pomocą LEGITYMACJI PARTYJNEJ., Ci ludzie wszystko budują na kłamstwie i manipulacji, dla nich kłamstwo, okłamywanie ludzi, oszukiwanie jest jako normalność.

Ci ludzie stosują szczucie jednych na drugich, uważają że dobre jest antagonizowanie społeczeństwa, kłamstwo oraz społeczne przekupstwo jest najlepszą formą zapewnienia sobie władzy na zawsze. Ten ideał sięgnął bruku. Nie ma co owijać w bawełnę tak dziś jest

PiS jest patologią. Trzeba przypomnieć całe pasmo. Pani Szydło, która z przywilejów nadmiernie korzystała, a następnie uznała, że te dodatkowe wynagrodzenia się należały. Proszę pomyśleć o Macierewiczu, który traktował MON jak własny folwark, Ziobrę, który dokonał rewolucji kadrowej i zrobił z prokuratury towarzysko-partyjno-ideologiczny układ.

PiS dużo mówi o wiarygodności. Dzisiaj twarz PiS-u to twarz Kuchcińskiego. Dzisiaj można powiedzieć, że PiS jest wiarygodny jak marszałek Kuchciński, który kłamał nie tylkoj, na konferencji, ale jego biuro prasowe kłamało wiele razy w ciągu ostatnich tygodni.


I na wyglada na to ze dzięki takim idiotyom jak obecny tu KELNER będą rzadzic i niszczyć Polskie przez kolejne 4 lata

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

pawelz2
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 15 mar 2019 18:27

Re: Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie.......

Postautor: pawelz2 » 07 sie 2019 13:41

Żyjesz skromnie bo pedały z PO i KAKAO mało płacą od posta na forum

KOSA/
Młodszy chorąży
Posty: 628
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie.......

Postautor: KOSA/ » 07 sie 2019 14:11

Żyjesz skromnie bo pedały z PO i KAKAO mało płacą od posta na forum
kolejny kretyn ktory ma duże problemy ze zrozumieniem treści :oops: :oops: :oops:

to są słowa Jadoslawa Klamczynskiego ,,Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie....."
a nie moje....

dochodzeniowy
Podporucznik
Posty: 18191
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie.......

Postautor: dochodzeniowy » 07 sie 2019 23:49

tęcza w kolorach kakao. :lol:

HotDog
Chorąży
Posty: 855
Rejestracja: 10 lis 2017 09:44
Lokalizacja: Mars

Re: Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie.......

Postautor: HotDog » 08 sie 2019 08:34

Żyjesz skromnie bo pedały z PO i KAKAO mało płacą od posta na forum
kolejny kretyn ktory ma duże problemy ze zrozumieniem treści :oops: :oops: :oops:

to są słowa Jadoslawa Klamczynskiego ,,Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie....."
a nie moje....
kiedy w koncu dojdzie to do was LEMINGI iz wasze bazgranie nic nie daje :?: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:

boxer2
Starszy chorąży
Posty: 1447
Rejestracja: 11 lip 2018 14:33

Re: Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie.......

Postautor: boxer2 » 08 sie 2019 08:37

Żyjesz skromnie bo pedały z PO i KAKAO mało płacą od posta na forum
kolejny kretyn ktory ma duże problemy ze zrozumieniem treści :oops: :oops: :oops:

to są słowa Jadoslawa Klamczynskiego ,,Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie....."
a nie moje....
kiedy w koncu dojdzie to do was LEMINGI iz wasze bazgranie nic nie daje :?: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:
dokładnie pisiory wasze pisanie bzdur nic nie da, czas was sie kończy a potem rozliczenie :lol: :lol: :lol:

KOSA/
Młodszy chorąży
Posty: 628
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Żyję skromnie, a nawet bardzo skromnie.......

Postautor: KOSA/ » 08 sie 2019 14:55

Chroniczne złodziejstwo jest zwane kleptomanią – PiS stworzył z tego ideologię.

PiS z okradania stworzył ideę, której celem końcowym nie jest dowartościowanie innych, w imieniu których się kradnie, ale przede wszystkim siebie. Można to określić tworzeniem wspólnoty kleptomańskiej. Jarosław Kaczyński kiedyś nawet nazwał to TKM (teraz k… my), uwłaszczył się na państwowym, stworzył Srebrną. Działo się to w wymiarze prywatnej partii, która jednak sięgnęła po władzę w państwie :oops: :oops: :oops:


PiS jest patologią. Trzeba to przypominać i pokazywać, tłumaczyć na konkretnych przykładach :!: :!: :!: :!:


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości