Donald Trump przekłada wizytę w Polsce. Dobitne komentarze

luźne dyskusje inwestorów
Erudyta
Sierżant sztabowy
Posty: 192
Rejestracja: 02 lis 2018 11:08

Re: Donald Trump przekłada wizytę w Polsce. Dobitne komentarze

Postautor: Erudyta » 30 sie 2019 12:27

Mam wrazenie, ze kosa nadaje z zakladu zamknietego.


KOSA/.
Starszy plutonowy
Posty: 31
Rejestracja: 28 sie 2019 22:17

Re: Donald Trump przekłada wizytę w Polsce. Dobitne komentarze

Postautor: KOSA/. » 30 sie 2019 12:38

Mam wrazenie, ze kosa nadaje z zakladu zamknietego.
po wyborach zapełnią się zakłady karne bo dla ludzi ŁAMIĄCYCH KONSTYTUCJĘ nie może być innego miejsca :evil: :evil: :evil:

Jestem o tym mocno przekonany że my POLACY doczekamy się powrotu praworządności, rozliczenia afer Misiewiczów, pogonimy nieuków w zarządach spółek, rozliczymy milionów danych komisji smoleńskiej, Amber Gold, Skoków, KNFu, za miliony na ochronę miesięcznic, za wycinkę Puszczy Białowieskiej, za brak planu na ratunek przed smogiem, za blokowanie inicjatywy redukcji emisji CO2, za łamanie prawa, Konstytucji, zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego, KRSu, za ataki na Rzecznika Praw Obywatelskich ostatniego obrońcy obywatela przed władzą, za szykanowanie sędziów, zniszczenie parlamentaryzmu – za ustawy w 3 godziny, po złodziejsku uchwalane w nocy, za pomówienia sędziów, Wałęsy i szkalowanie ich przed całym światem, szykanowanie i utrudnianie WOŚP, upartyjnienie mediów publicznych, wyrzucanie z pracy dziennikarzy, za tolerancję dla pedofili w KK, dla ksenofobii, antysemityzmu, faszyzujących bojówkarzy w pochodach ulicznych, za mowę nienawiści w TVP, szastanie publicznym groszem na wyborcze kampanie, na odprawy dla nieudaczników w spółkach skarbu państwa, za aferę z kolekcją Czartoryskich, za aferę PCK, za miliony dla Rydzyka, za nędzę nauczycieli, dramat i zablokowanie kariery zwichnięcie planów nauki młodzieży, za destrukcję oświaty, rozwalenie służby zdrowia, za brak leków w aptekach, za zastraszanie, nękanie dziennikarzy, opozycjonistów, za przekupstwo polityczne narodu i demoralizację przez nobilitowanie chamstwa , w debacie publicznej, podział Polaków na kategorię Panów i nazwanie połowy społeczeństwa gorszym sortem, komunistami i złodziejami, kanaliami, zdradzieckimi mordami, obaczonymi genem zdrady, za upadłe stadniny, za niszczenie wszystkiego co niezależne, niepisowskie , za ……. Pójdźmy na wybory, nie słuchajmy tylko PR i TVP, mamy jeszcze inne media. To nasz obowiązek patriotyczny, nie pozwalajmy się ogłupić, przekupić populistom, mamy przecież szare komórki...

Wkrótce Czas na wykopki i rzeczywistą dobrą zmianę!
Likwidacja kumoterstwa, kolesiostwa, nepotyzmu, rządowego bizancjum i przywilejów pijawek w sutannach!
Odbudowa wiodącej pozycji Polski na arenie UE!
Pięćsetki tylko dla tych którzy potrzebują pomocy, dość promowania patologii i nieróbstwa oraz rozdawnictwa dla najbogatszych!
Likwidacja dojenia państwa przez szemrane fundacje i partie polityczne, finansowanie tylko ze składek!
Reforma służby zdrowia i szkolnictwa.
Pełne rozliczenie największych afer jak np Skoki, Srebrna, KNF, zawłaszczenie cegiełek na ratowanie stoczni itp!
Delegalizacja partii o programie narodowo-socjalistycznym!
Winni podeptania konstytucji przed Trybunał!

miki331
Podporucznik
Posty: 16775
Rejestracja: 02 maja 2006 13:08
Lokalizacja: Gliwice

Re: Donald Trump przekłada wizytę w Polsce. Dobitne komentarze

Postautor: miki331 » 30 sie 2019 15:38

Donald Trump, oficjalnie ze względu na docierający do Florydy huragan Dorian, odwołał wizytę w Polsce. Dorian jest ważny z punktu widzenia amerykańskich polityków, bo coraz bliżej do wyborów prezydenckich. Zdaniem Ryszarda Schnepfa wpływ na decyzję prezydenta USA mogą mieć też jesienne wybory w Polsce.
Donald Trump nie przyjedzie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Amerykański prezydent odwołał wizytę z powodu nadciągającego ku Florydzie huraganu Dorian.
Zdaniem Ryszarda Schnepfa, byłego ambasadora w USA i Hiszpanii, tak naprawdę nigdy nie poznamy rzeczywistego powodu odwołania wizyty. - Na pewno nie lekceważyłbym huraganu, bo to kataklizm ogromnych rozmiarów. Z pewnością też Biały Dom nie lekceważy rocznicy wybuchu II wojny światowej – wyliczał w TOK FM.
Jak dodał, praktyką amerykańskiej polityki jest to, że prezydenci unikają zaangażowania się w sprawy kraju, w którym wkrótce odbędą się wybory parlamentarne. - Administracja o tym wiedziała. Pogłoski o odwołaniu wizyty dotarły do mnie już dwa tygodnie temu, grubo przed huraganem – zdradził były ambasador.
Podkreślał, że Biały Dom ze względów wizerunkowych nie mógłby sobie pozwolić na niedopuszczenie do wizyty Trumpa w Polsce. - Ale na zasadzie "plasterkowania", cały czas skracano plan wizyty. Najpierw o element wojskowy, czyli wizytę w Powidzu, potem opóźniono przylot do Polski prezydenta – wyliczał Ryszard Schnepf. Jego zdaniem istnieje duże prawdopodobieństwo, że ludzie prezydenta Trumpa doszli do wniosku, iż wynik wyborów w Polsce jest niepewny. - A interesy USA w naszym kraju są długofalowe, rozłożone na dekady. Myślę, że w Białym Domu jest rozważana ewentualność współpracy z opozycją po wyborach. Więc obecność prezydenta Trumpa w Polsce na kilka tygodni przed wyborami, byłaby jasnym wskazaniem, z kim chce pracować. Polityczna rola Polski wymaga pewnej wstrzemięźliwości. Amerykański prezydent, przyjmując to rozważanie, powstrzymuje się od poparcia rządu – podsumowywał były ambasador.

miki331
Podporucznik
Posty: 16775
Rejestracja: 02 maja 2006 13:08
Lokalizacja: Gliwice

Re: Donald Trump przekłada wizytę w Polsce. Dobitne komentarze

Postautor: miki331 » 30 sie 2019 15:42

"Gdyby chciał, to by zdążył"
Jak mówił w Poranku TOK FM Tomasz Lis, były korespondent TVP w USA, a obecnie redaktor naczelny "Newsweeka", powód odwołania wizyty jest "zupełnie niemeteorologiczny". - Czytam ten PiS-owski przekaz, że Floryda jest bardzo ważna i tak dalej. Ale sprawdziłem prognozy pogody. Według nich epicentrum huraganu uderzy we Florydę z poniedziałku na wtorek, więc Donald Trump spokojnie by zdążył wrócić - mówił Lis.

Jak dodał, obecny prezydent USA nie może sobie pozwolić na wpadkę, jaką była kilka lat spóźniona reakcja George'a W. Busha na huragan Katrina w Luizjanie. - Jedzie się dzień czy dwa po. Dlatego, gdyby tylko chciał, to Trump mógłby przyjechać do Polski. Co miałby tam teraz robić? Zabijać dechami okna w swojej posiadłości? To jest abstrakcja - ocenił Tomasz Lis.
Były korespondent TVP w USA przekonywał, że na decyzję Trumpa raczej nie miały wpływu sprawy polityczne. - To jest podobna sytuacja do tej, jaka miała miejsce we Francji w listopadzie ubiegłego roku. Donald Trump oznajmił, że nie pójdzie na cmentarz wojskowy, bo za mocno leje. A po prostu mu się nie chciało. Ot i cała filozofia. Andrzej Duda do niego pojechał, wszystko dał na tacy, zaoferował gotówkę. Nie ma teraz żadnego deal'u do zrobienia. To też nie Benjamin Netanjahu z Izraela czy Kim Dzong Un z Korei, żeby na spotkanie z nimi przyjechały kamery z całego świata - przekonywał Tomasz Lis.
Lis dodawał, że cała historia ma też jednak poważne konsekwencje polityczne. - Nastąpiła kompletna detonacja pieczołowicie planowanej inauguracji PiS-owskiej kampanii wyborczej. Miała przykryć problemy z Ziobrą i ministerstwem sprawiedliwości czy z początkiem roku szkolnego. Nikogo nie obchodzi ani w Polsce, ani w USA, co powie wiceprezydent Mike Pence, który zastąpi Trumpa - mówił Tomasz Lis.

eryk7
Porucznik
Posty: 37745
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Re: Donald Trump przekłada wizytę w Polsce. Dobitne komentarze

Postautor: eryk7 » 30 sie 2019 22:02

NAJLEPSZE JEST TŁUMACZENIE piSSdek A ZWŁASZCZA TUBY Z piSSdu sasina ,,ale tam tak jest gooowno z nieba leci a ci łykają i mówią że czekolada '' :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

miki331
Podporucznik
Posty: 16775
Rejestracja: 02 maja 2006 13:08
Lokalizacja: Gliwice

Re: Donald Trump przekłada wizytę w Polsce. Dobitne komentarze

Postautor: miki331 » 01 wrz 2019 14:25

" Nazwać kopniak jaki waszej władzy właśnie wymierzył Trump katastrofą, to jak nazwać posłankę Pawłowicz niezbyt życzliwą lub Marka Suskiego nieprzesadnie intelektualnym - napisał do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego Roman Giertych.
W czwartek wieczorem polskiego czasu prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował na konferencji prasowej, że odwołuje przyjazd do Polski z powodu zbliżającego się do USA huraganu Dorian. W jego zastępstwie przyleci do Warszawy wiceprezydent Mike Pence. Trump miał wziąć udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W związku z odwołaniem wizyty amerykańskiego przywódcy Roman Giertych postanowił napisać list do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jego treść opublikował na jednym z portali społecznościowych.
"Nazwać kopniak jaki waszej władzy właśnie wymierzył Trump katastrofą, to jak nazwać posłankę Pawłowicz niezbyt życzliwą lub Marka Suskiego nieprzesadnie intelektualnym" – napisał Giertych. "Już upokorzenie jakie zgotował Polsce Trump, gdy zabrakło krzesła dla Prezydenta Dudy było znakiem, że obecne władze USA uważają Pana ekipę za grono pożytecznych idiotów, którzy kupują drogi sprzęt wojskowy, ale nie mogą się postawić, gdyż sami stworzyli sobie politykę bezalternatywną" – dodał.
Zdaniem adwokata, "wybór Trumpa, który na oczach całego świata wybrał pole golfowe zamiast obiecanego obchodzenia z nami 80 rocznicy wybuchu wojny", pokazuje, że Polska pod rządami Kaczyńskiego jest marginalizowana i wyszydzana. Giertych przypomina, że przed 80. laty Polska przystąpiła do wojny sama, gdyż została zdradzona przez sojuszników. "Zdradzili dlatego, że polityka zagraniczna ministra Becka była prowadzona podobnie jak Pana polityka bez uwzględnienia realiów międzynarodowych. Albo inaczej była bezdennie głupia. W roku 1938 wspólnie z Hitlerem rząd sanacyjny przeprowadził rozbiór Czechosłowacji, a w 1939 liczył na realizację sojuszu z Francją i Anglią przeciwko Hitlerowi. Często się Pan odwołuje do tradycji tych rządów i w pewien sposób ma Pan rację. W pewien sposób jest Pan sukcesorem tej ówczesnej bezmyślności" – czytamy w liście.
Giertych wyraża opinię, że obecnie Polska jest osamotniona tak jak w 1939, a sojusze które mamy nie są poparte realiami, gdyż z winy prezesa PiS poprzez "zdradę wartości zachodnich w zakresie praworządności wykreślamy się ze świata zachodu, tak jak wykreśliliśmy się w 1938 sprzymierzając się z Hitlerem". "A sojusze bez wspólnoty wartości to mit. Jesteśmy sami, a jedynym winowajcą tej sytuacji jest Pan. Tylko korzystne otoczenie międzynarodowe powoduje, że dzisiaj nie odczuwamy jeszcze skutków tego osamotnienia. Ale taka koniunktura może nie trwać wiecznie" – skwitował.


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: m123uminek i 9 gości