Puszcza Białowieska pojechała do Szwecji pod rządami PiS.

luźne dyskusje inwestorów
KOSA,
Sierżant sztabowy
Posty: 143
Rejestracja: 30 sie 2019 13:36

Puszcza Białowieska pojechała do Szwecji pod rządami PiS.

Postautor: KOSA, » 06 wrz 2019 13:48

Szwecja importowała z Polski surowiec drzewny w postaci kłód (rundvirke) z przeznaczeniem na produkty przemysłu drzewnego i papierniczego w następujących ilościach:

Rok 2016 - 77 697 ton
Rok 2017 - 76 235 ton
Rok 2018 - 548 657 ton :shock: :shock: :shock: :shock:

http://www.statistikdatabasen.scb.se/sq/34279

Puszcza Białowieska pojechała do Szwecji pod rządami PiS.
To się nazywa wyprzedaż majątku narodowego.
Za takie działania należy decydentów z PiS postawić przed Trybunałem Stanu


boxer2
Starszy chorąży
Posty: 1894
Rejestracja: 11 lip 2018 14:33

Re: Puszcza Białowieska pojechała do Szwecji pod rządami PiS.

Postautor: boxer2 » 06 wrz 2019 13:56

Szwecja importowała z Polski surowiec drzewny w postaci kłód (rundvirke) z przeznaczeniem na produkty przemysłu drzewnego i papierniczego w następujących ilościach:

Rok 2016 - 77 697 ton
Rok 2017 - 76 235 ton
Rok 2018 - 548 657 ton :shock: :shock: :shock: :shock:

http://www.statistikdatabasen.scb.se/sq/34279

Puszcza Białowieska pojechała do Szwecji pod rządami PiS.
To się nazywa wyprzedaż majątku narodowego.
Za takie działania należy decydentów z PiS postawić przed Trybunałem Stanu
naet zielona Polske zniszcza rozkradna :oops: :oops:

KOSA,
Sierżant sztabowy
Posty: 143
Rejestracja: 30 sie 2019 13:36

Puszcza Białowieska pojechała do Szwecji pod rządami PiS.

Postautor: KOSA, » 06 wrz 2019 13:57

qrwo PeOwska a jak twoje qtasy glosowaly by lasy dac zydom dziwo gdzie byles ? du py dawa;es w szczecinie na walach chrobrego ? qtafonie juz bysmy nic nie mieli bo lasy wraz ziemia wiec moge dac ci slonego pociagnij gebelsie tylko nie wypluwaj
a ty gdzie byłeś jak PIS tworzył swoje pozostałe AFERY ?

PiS okazuje się największą “bandą kolesiów”, którzy nie pozwolą swoim zrobić krzywdy niezależnie od rozmiarów afery jaką wywołali.

#PiSWziąłMiliony, nepotyzm i kolesiostwo, miliony złotych dla ludzi PiS w spółkach z udziałem Skarbu Państw. Afery z zatrudnianiem rodzin i znajomych posłów PIS. NEPOTYZM i KOLESIOSTWO w niespotykanej nigdzie dotychczas skali i wielkości. kilka tysięcy członków rodzin PIS dostaje sowicie opłacane stołki w spółkach i instytucjach. "Puls Biznesu", publikował listę tysiąca ( 1000) powiązanych z PiS osób zatrudnionych tylko w ciągu pierwszego roku rządu PIS;

#Afera SamiSwoi- Politycy PSL ujawniają listę beneficjentów spółek Skarbu Państwa z PiS.
Ponad 100 polityków , Radnych PiS-u "przytuliło" 61 milionów złotych, na lukratywnych posadach w spółkach Skarbu Państwa, administracji i samorządzie. Ich zarobki ujawnia akcja #samiswoi.

95 mln zł - tyle zarobili ludzie powiązani z PiS w 14 giełdowych spółkach z udziałem państwa. Rekordzista aż 6,9 mln zł - tak wynika z wyliczeń serwisu OKO.press.
73 osoby powiązane z PiS – działaczy tej partii i współpracowników najważniejszych polityków w rządzie. Od początków rządu PiS wypłacono im łącznie 95 mln zł.
Wśród 73 osób 19 zarobiło powyżej 2 mln zł:
- Michał Krupiński, prezes banku Pekao - 6,9 mln zł,
- Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen - 5,3 mln zł,
- Piotr Woźniak, prezes PGNiG - 4,85 mln zł,
Kolejne 13 osób zarobiło od 1 do 2 mln zł. 41 osób otrzymało mniej niż milion złotych wynagrodzenia.

#AferaKNF - czyli propozycja korupcyjna ,,40 milionów zł i nie będzie kłopotów”. Chrzanowski, plan Zdzisława, a w tle Glapiński. Na jaw wyszły stenogramy rozmowy z udziałem przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, Marka Chrzanowskiego. Miał zapewnić przychylność państwa w zamian za 1 procent wartości Getin Noble Banku, czyli około 40 milionów złotych. Rola prezesa NBP Glapińskiego nie wyjaśniona !

#AferaKNF , wątek "Plan Zdzisława" czyli jak przejęć prywatny bank za złotówkę
i go potem znacjonalizować. O "planie Zdzisława", mówił szef KNF . Plan polegał na doprowadzenia do upadku Getin Noble Bank należącego do Leszka Czarneckiego, a następnie na przejęciu go za bezcen czyli za 1złotówkę. (Zdzisław Sokal to doradca prezydenta Dudy i prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego).

#AferaRadomska , Układ korupcyjny w Radomiu. Politycy i samorządowcy związani z układem PiS mieli dogadywać się z lokalnym potentatem budowlanym w sprawie przebiegu trasy S12. W 2016 roku CBA miało materiał do postawienia zarzutów korupcyjnych dwóm posłom PiS z Radomia. Po zmianie władzy sprawę wobec nich wyciszono, a funkcjonariusz, który ją prowadził odszedł ze służby;

#Taśmy Morawieckiego. Ujawnione nagrania pokazują Morawieckiego jako hipokrytę i karierowicza. Mateusz Morawiecki, gdy był prezesem banku BZ WBK, w rozmowie z prezesami państwowych spółek deklarował, że jest gotów udzielić "jednorazowego finansowego wsparcia" politykowi. Poza tym dwóch kelnerów niezależnie od siebie zeznało, że Morawiecki rozmawiał o zaciąganiu kredytów na podstawione osoby, kupowaniu nieruchomości na tzw. "słupy" czy działanie na szkodę banku.

#SrebrnyUkładPiS i #TaśmyKaczynskiego, Koperta 50 tyś zł
- Afera dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Kaczyński poprzez Srebrną i sieć spółek zależnych wynajął do zaprojektowania wieżowca w Warszawie austriacka firmę i postanowił za wykonana usługę nie zapłacić.
Prezes PIS zajmuje się dopinaniem interesu własnej partii i swojego własnego, do interesów wykorzystuje państwowy majątek i swą pozycję polityczną, Władza służy Jarosławowi Kaczyńskiemu do zdobywania jeszcze większych wpływów, zarabiania jeszcze większych pieniędzy dla partii oraz budowy legendy własnej i swego brata.
Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, iż prezes PiS nakłaniał go do korupcji, do wręczenia 50 tys. zł księdzu z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna.
Srebrna to jest przykład tego, jak człowiek, który wmawia ludziom spiski, układy... sam stworzył olbrzymi układ. Dziś Kaczyński i jego otoczenie publicznie deklarują, że państwo działa i jego organy wyjaśnią wszystkie wątpliwości, zaś w PiS nie ma świętych krów. Patrząc jednak na to, jak bardzo upolityczniona jest prokuratura, czy kto jest szefem CBA, śmiem wątpić w uczciwość intencji obozu rządzącego.

Warto to objaśnić, o co chodzi w tej aferze:
☑ Po pierwsze, mamy partię, która pośrednio prowadzi działalność gospodarczą (co jest złamaniem ustawy o partiach politycznych). Jej członkowie i "przyjaciele" zasiadają w spółkach i fundacjach, powołanych do życia przez ludzi Kaczyńskiego.
☑ Po drugie, partia o nazwie Prawo i Sprawiedliwość jest partią-deweloperem. Przez stworzony przez siebie układ polityczno-biznesowy zbija majątek m.in. dzięki takiej spółce jak "Srebrna". O SKOK-ach nie wspominając, ale to odrębny temat.
☑ Po trzecie, mamy intrygę związaną z próbą ukrycia inwestycji (z taśm wynika, że działania związane z wieżowacami były tajne). Inwestycją ma być stawianie dwóch 190-metrowych wieżowców na warszawskiej Woli, na terenie należącym do Spółki "Srebrna".
☑ Po czwarte, głównym udziałowcem Srebrnej jest Instytut im. Lecha Kaczyńskiego (prezesem Instytutu jest Barbara Czabańska - tak, była żona tego Czabańskiego od Rady Mediów Narodowych, zaufanego Kaczyńskiego. Członkiem zarządu zaś jest Adam Lipiński - tak, polityk PiS, tak, też zaufany Kaczyńskiego).
☑ Po piąte, Kaczyński mówi, że jeśli PiS nie wygra wyborów w Warszawie, to nie postawią tych wieżowców. Czyli władza jest mu potrzebna po to, żeby realizować swój własny interes i zarabiać kasę.
☑ Po szóste, Kaczyński uchyla się od zapłaty za usługę wykonaną przez austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera (który jest z Kaczyńskim powiązany... rodzinnie!) stwierdzając, że "nie ma do tego formalnych podstaw". Dlatego wymyśla, że Birgfellner ma ich pozwać (ich, czyli spółkę Srebrna - Kaczyński o sobie i o spółce mówi "my"), wtedy podpiszą ugodę, zyskają tytuł do zapłaty i zapłacą. To jest instrumentalne traktowanie sądów przez tego, który jest prezesem partii o nazwie "Prawo i Sprawiedliwość". Pytanie, czy po przejęciu sądów przez polityków PiS, doszłoby w ogóle do ugody? Birgfellner był odpowiedzialny za stworzenie dokumentacji projektowej do wieżowców, wizualizacje, generalnie za przygotowanie całego projektu. A to kosztuje.
☑ Wreszcie po siódme, inwestycję miał kredytować państowy bank Pekao SA. Kredyt udzielony Srebrnej miał wynosić 300 mln euro. Prezesem Pekao SA jest Michał Kupiński, za czasów Szydło prezes PZU, protegowany Ziobry. Z nagrania wynika, że Krupiński działa „na telefon” zaufanych ludzi szefa partii rządzącej (innymi słowy, mamy kredyt od państwowego banku na telefon dla spółki wprost powiązanej z partią rządzącą!!!).
 Taśmy pokazały, że PiS zarządza Polską na modłę wschodnią. Wszystkim rządzi partia, kluczowe i ostateczne decyzje podejmuje jeden boss - Kaczyński. Czyli decyzji w państwie nie podejmują osoby zajmujące najwyższe stanowiska w państwie, tylko partia i jej prezes. Pamiętacie kiedy tak było? Z kolei podstawową rolą spółek skarbu państwa i mediów publicznych jest wspieranie partii rzadzącej. I za tym wszystkim stoi człowiek, który mówił, że do "władzy nie idzie się dla pieniędzy", chciał "rozbijać układ", w oświadczeniach majątkowych ma tylko długi i udaje ofiarę losu.


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości