Przedsiębiorcy są pewni. Pomysł PiS pogrąży polski rynek pracy

luźne dyskusje inwestorów
dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przedsiębiorcy są pewni. Pomysł PiS pogrąży polski rynek pracy

Postautor: dochodzeniowy » 16 wrz 2019 19:56

Czy wszystko musi byc kosztem najmniej zarabiających?

REKLAMA


KOSA,
Sierżant sztabowy
Posty: 143
Rejestracja: 30 sie 2019 13:36

Re: Przedsiębiorcy są pewni. Pomysł PiS pogrąży polski rynek pracy

Postautor: KOSA, » 16 wrz 2019 20:10

Czy wszystko musi byc kosztem najmniej zarabiających?
PIS chwali się i obiecuje, że rząd może podnieść obywatelom pensję minimalną do 2450 zł brutto? To zobaczcie ile zabierze w podatkach! Każdy wzrost płacy minimalnej o 100 zł kosztuje pracodawcę 121 zł. Pracownik otrzymuje z tego 69 zł, a rząd 52 zł, czyli aż 75% tego, co pracownik!
Zamiast tego niech rząd przestanie tyle zabierać w zbyt wysokich podatkach - DLACZEGO PIS nie obniży patologiczny podatek PIT, który jest karą za pracę, oraz przymus płacenia składek ZUS ?? Te pieniądze trafią do kieszeni Polaków, bez zbędnych kosztów biurokracji. Zamiast rozwijania chorego socjalizmu trzeba radykalnie obniżyć ogromne opodatkowanie pracy i pozwolić Polakom zarabiać więcej!

Obrazek



poza tym niech PODNIOSĄ W KOŃCU KWOTĘ WOLNĄ OD PODATKU !!!!!

Obrazek

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przedsiębiorcy są pewni. Pomysł PiS pogrąży polski rynek pracy

Postautor: dochodzeniowy » 16 wrz 2019 22:47

Bardzo mi sie podobają te podwyzki dla pracowników. To uruchomi olbrzymie rezerwy tkwiące w Narodzie .Będziemy sie rozwijac w tempie zawrotnym , chociaż wielu wolałoby Balcerowicza i schładzanie .Nie wiadomo dokąd to pójdzie i jak sie zakończy , ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Wiadomo jednak ,że to wymusi rozwój i inwestycje . :idea:

szumidło
Młodszy chorąży
Posty: 685
Rejestracja: 14 lis 2018 10:05

Re: Przedsiębiorcy są pewni. Pomysł PiS pogrąży polski rynek pracy

Postautor: szumidło » 17 wrz 2019 07:24

Bardzo mi sie podobają te podwyzki dla pracowników. To uruchomi olbrzymie rezerwy tkwiące w Narodzie .Będziemy sie rozwijac w tempie zawrotnym , chociaż wielu wolałoby Balcerowicza i schładzanie .Nie wiadomo dokąd to pójdzie i jak sie zakończy , ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Wiadomo jednak ,że to wymusi rozwój i inwestycje . :idea:
Wymusi automatyzację i outsourcing.

Ja jestem za tym, żeby w Polsce zarobki były jak najwyższe, ale musi to dotyczyć sprawiedliwie wszystkich grup zawodowych i być przeprowadzone z głową a nie tak jak teraz, gdy Jareczek spanikował, ze może przegrać wybory i nagle szeregowy poseł rzuca miliardowymi pomysłami a przydupasy na wiejskiej uchwalają jakby zaraz miał być koniec świata w nocy niedopracowane ustawy pisane na kolanie :twisted:

Ciekawe jak sobie poradzą szpitale?
Przy podwyżce na 2100 były już problemy, bo rząd nie zapewnia dostatecznego finansowania poprzez NFZ służby zdrowia a działalność szpitali opiera sie w dużej mierze na niskowykwalifikowanej, taniej sile roboczej.
Kilkadziesiat tysięcy pracowników pracuje w szpitalach wykonując proste czynności za najniższa pensje,
Jestem za tym, żeby zarabiali przyzwoicie, tutaj jednak chodzi o to, że dyletanci z PiS zapomnieli o problemach jakie są związane z takimi zmianami, pieprzą coś o odpowiedzialności przedsiębiorców, Psnstwo jest tutaj tez przedsiębiorca i do tej pory zapominało o wielu swoich pracownikach :twisted:

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Przedsiębiorcy są pewni. Pomysł PiS pogrąży polski rynek pracy

Postautor: zenek69 » 17 wrz 2019 08:41

Bardzo mi sie podobają te podwyzki dla pracowników. To uruchomi olbrzymie rezerwy tkwiące w Narodzie .Będziemy sie rozwijac w tempie zawrotnym , chociaż wielu wolałoby Balcerowicza i schładzanie .Nie wiadomo dokąd to pójdzie i jak sie zakończy , ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Wiadomo jednak ,że to wymusi rozwój i inwestycje . :idea:
Wymusi automatyzację i outsourcing.

Ja jestem za tym, żeby w Polsce zarobki były jak najwyższe, ale musi to dotyczyć sprawiedliwie wszystkich grup zawodowych i być przeprowadzone z głową a nie tak jak teraz, gdy Jareczek spanikował, ze może przegrać wybory i nagle szeregowy poseł rzuca miliardowymi pomysłami a przydupasy na wiejskiej uchwalają jakby zaraz miał być koniec świata w nocy niedopracowane ustawy pisane na kolanie :twisted:

Ciekawe jak sobie poradzą szpitale?
Przy podwyżce na 2100 były już problemy, bo rząd nie zapewnia dostatecznego finansowania poprzez NFZ służby zdrowia a działalność szpitali opiera sie w dużej mierze na niskowykwalifikowanej, taniej sile roboczej.
Kilkadziesiat tysięcy pracowników pracuje w szpitalach wykonując proste czynności za najniższa pensje,
Jestem za tym, żeby zarabiali przyzwoicie, tutaj jednak chodzi o to, że dyletanci z PiS zapomnieli o problemach jakie są związane z takimi zmianami, pieprzą coś o odpowiedzialności przedsiębiorców, Psnstwo jest tutaj tez przedsiębiorca i do tej pory zapominało o wielu swoich pracownikach :twisted:
wez pod uwagę że jeśli płaca minimalna wzrośnie do 4000 to i podatków znacznie wiecej do budżetu spłynie

pitar
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 367
Rejestracja: 08 wrz 2014 09:55

Re: Przedsiębiorcy są pewni. Pomysł PiS pogrąży polski rynek pracy

Postautor: pitar » 18 lut 2020 08:44

Kilka rzeczy o których trzeba pamiętać przy zakładaniu działalności gospodarczej:

- obecnie jest preferencja dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą. W zasadzie przez 30 pierwszych miesięcy, mają mega preferencyjne warunki;
- konto bankowe - warto założyć w takim banku, w którym jest możliwie jak najtaniej;
- pożyczki - mogą się przydać. Warto analizować, porównywać, wybierać te najkorzystniejsze opcje. Temu celowi służą bardzo dobrze różnego rodzaju porównywarki cenowe.

coraser
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2021 11:21

Re: Przedsiębiorcy są pewni. Pomysł PiS pogrąży polski rynek pracy

Postautor: coraser » 02 lut 2021 08:21

No niestety ale wiele branż obecnie jest w kiepskim położeniu. I nasza partia rządząca nie daje dla nich odpowiedniej pomocy. Sam znam przesiębiorców w moim otoczeniu, którzy przez zakazy mieli bardzo duże problemy. Kilku z nich zamknęło swoje biznesy ( rynek turystyki oraz gastronomia).

Faktycznie jest wiele pozabankowych możliwosci finansowania firmy, aczkolwiek sam bym się nad tym poważnie zastanowił. W wielu przypadkach mozna wpakować sie w powazne problemy finansowe.
pozyczkanakonto.pl


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości