Obniżki wynagrodzeń z zakładach pracy, a astronomiczne podwyżki dla polityków i partii politycznych

luźne dyskusje inwestorów
zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Obniżki wynagrodzeń z zakładach pracy, a astronomiczne podwyżki dla polityków i partii politycznych

Postautor: zenek69 » 17 sie 2020 10:34

zenek - rozmydlasz temat.
To nie jest temat o pensjach nauczycieli - tylko o pensjach posłow

Wiesz mi osoba prowadzaca biuro ksiegowe ma taka wiedze o sektorach gospodarki jaka nie ma NIKT
Ale przykład nauczycieli świetnie pokazuje absurd twojego domagania się podwyżek dla posłów...skoro nauczyciel zarabia 2100 na rękę to jełop z sejmu 8000 na łapę ma aż za dość i jak dla mnie to żadne dziadowanie
Może dlatego większość tam jełopów bo za taką kasę tylko tacy się tam pchają? Ja bym w życiu nie zrezygnował z mojego etatu na rzecz posłowania mimo że jestem defacto szeregowym robolem i jak to mawia julka golasem :twisted:
Oni się tam pchają bo nigdzie takie oszołomy by tyle nie zarobili...co mogliby robić taki szczerba gosiewska czy sza.j.b.u.s wielgus? Zamiatać ulice czy siedzieć na kasie w Biedronce?

REKLAMA


fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Obniżki wynagrodzeń z zakładach pracy, a astronomiczne podwyżki dla polityków i partii politycznych

Postautor: fluidek » 17 sie 2020 10:36



Ale przykład nauczycieli świetnie pokazuje absurd twojego domagania się podwyżek dla posłów...skoro nauczyciel zarabia 2100 na rękę to jełop z sejmu 8000 na łapę ma aż za dość i jak dla mnie to żadne dziadowanie
Może dlatego większość tam jełopów bo za taką kasę tylko tacy się tam pchają? Ja bym w życiu nie zrezygnował z mojego etatu na rzecz posłowania mimo że jestem defacto szeregowym robolem i jak to mawia julka golasem :twisted:
Oni się tam pchają bo nigdzie takie oszołomy by tyle nie zarobili...co mogliby robić taki szczerba gosiewska czy sza.j.b.u.s wielgus? Zamiatać ulice czy siedzieć na kasie w Biedronce?
Czyli idąc twoim tokiem rozumowania im niższe pensje poslow tym ich poziom będzie wyższy?

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Obniżki wynagrodzeń z zakładach pracy, a astronomiczne podwyżki dla polityków i partii politycznych

Postautor: zenek69 » 17 sie 2020 10:38

Ja uważam że powinni jeszcze dopłacać a co tam :lol: Czytam że po podwyżce Prezydent RP ma niecałe 5k euro na łapę. Mniej niż jakis szeregowy urzędas w PE nie mówiąc o europosłach. No faktycznie te podwyżki są kolosalne i wzbogacą się na nich jak cholera. No ale rozumiem zawiść *** i golasów. Najlepiej żeby każdy klepał biedę.
zwykły Kowalski ma 3000 PLN, a taki Helmut 3K euro. Zrównajmy wszystko. Prezydent, premier niech zarabiają porządnie, ale szeregowy poseł który przychodzi na kilka godzin i podnosi rękę podczas głosowania jak mu przewodniczący partii każe to nie jest wybraniec który ma zarabiać jak specjaliści.
Tylko ja pisałem Prezydencie RP który ma pensje sekretarki w PE a tu o szeregowych posłach. Może gdyby ich pensje nie były dziadowskie to mielibyśmy mniej dziadów? Poza tym nie rozumiem takiej ślepej nienawiści do władzy ustawodawczej. Chyba tylko Polacy taki problem mają.
Do póki większość ludzi w kraju zarabia ochłapy to nie życzę sobie żeby posłowie którzy za to odpowiadają zarabiali po 15 tys na łapę...

Za co kase bierze opozycja? Przecież oni za nic nie odpowiadają jeszcze robią gnój w sejmie...

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: Obniżki wynagrodzeń z zakładach pracy, a astronomiczne podwyżki dla polityków i partii politycznych

Postautor: pandorinium » 17 sie 2020 10:39



Może dlatego większość tam jełopów bo za taką kasę tylko tacy się tam pchają? Ja bym w życiu nie zrezygnował z mojego etatu na rzecz posłowania mimo że jestem defacto szeregowym robolem i jak to mawia julka golasem :twisted:
Oni się tam pchają bo nigdzie takie oszołomy by tyle nie zarobili...co mogliby robić taki szczerba gosiewska czy sza.j.b.u.s wielgus? Zamiatać ulice czy siedzieć na kasie w Biedronce?
Czyli idąc twoim tokiem rozumowania im niższe pensje poslow tym ich poziom będzie wyższy?
na serio w to wierzysz? Przecież oni i tak będą wybierać swoich, bo nie głosujesz na osobę, ale na partię w wyborach. Wyższe zarobk iw żaden sposób nie sprawią ze nagle przyjdą wykształceni uczciwy i stworzą idealny system polityczny.

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Obniżki wynagrodzeń z zakładach pracy, a astronomiczne podwyżki dla polityków i partii politycznych

Postautor: zenek69 » 17 sie 2020 10:41



Oni się tam pchają bo nigdzie takie oszołomy by tyle nie zarobili...co mogliby robić taki szczerba gosiewska czy sza.j.b.u.s wielgus? Zamiatać ulice czy siedzieć na kasie w Biedronce?
Czyli idąc twoim tokiem rozumowania im niższe pensje poslow tym ich poziom będzie wyższy?
na serio w to wierzysz? Przecież oni i tak będą wybierać swoich, bo nie głosujesz na osobę, ale na partię w wyborach. Wyższe zarobk iw żaden sposób nie sprawią ze nagle przyjdą wykształceni uczciwy i stworzą idealny system polityczny.
No to jest typowy leming...o tym kto się dostanie decyduje szef partii bo on ustala listy...możesz być Alfa i omega a jak nie masz dojść to do uja się dostaniesz a nie do sejmu...a ten by im płacił po 50 tys na łapę żeby się dowartościować a oni by się z niego smiali
Ostatnio zmieniony 17 sie 2020 10:42 przez zenek69, łącznie zmieniany 1 raz.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Obniżki wynagrodzeń z zakładach pracy, a astronomiczne podwyżki dla polityków i partii politycznych

Postautor: fluidek » 17 sie 2020 10:42

Możesz z listy wybrać konkretną osobę, nie bredź. Nadal nie wiem co ci daje oprócz chorej satysfakcji że każdy poseł będzie dziadem.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Obniżki wynagrodzeń z zakładach pracy, a astronomiczne podwyżki dla polityków i partii politycznych

Postautor: fluidek » 17 sie 2020 10:43



zwykły Kowalski ma 3000 PLN, a taki Helmut 3K euro. Zrównajmy wszystko. Prezydent, premier niech zarabiają porządnie, ale szeregowy poseł który przychodzi na kilka godzin i podnosi rękę podczas głosowania jak mu przewodniczący partii każe to nie jest wybraniec który ma zarabiać jak specjaliści.
Tylko ja pisałem Prezydencie RP który ma pensje sekretarki w PE a tu o szeregowych posłach. Może gdyby ich pensje nie były dziadowskie to mielibyśmy mniej dziadów? Poza tym nie rozumiem takiej ślepej nienawiści do władzy ustawodawczej. Chyba tylko Polacy taki problem mają.
Do póki większość ludzi w kraju zarabia ochłapy to nie życzę sobie żeby posłowie którzy za to odpowiadają zarabiali po 15 tys na łapę...

Za co kase bierze opozycja? Przecież oni za nic nie odpowiadają jeszcze robią gnój w sejmie...
Czyli chodzi o zwykłą zawiść i chorą satysfakcję. To nie mamy o czym dyskutować. Pa.

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Obniżki wynagrodzeń z zakładach pracy, a astronomiczne podwyżki dla polityków i partii politycznych

Postautor: zenek69 » 17 sie 2020 10:45

Możesz z listy wybrać konkretną osobę, nie bredź. Nadal nie wiem co ci daje oprócz chorej satysfakcji że każdy poseł będzie dziadem.
Ale ty jesteś tępy...większość głosuje na pierwsze miejsce może drugie...ilu ludzi głosuje na konkretnego kandydata? W praktyce wchodzi tyłu z listy ilu pierwszy kandydat wyciągnie...

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Obniżki wynagrodzeń z zakładach pracy, a astronomiczne podwyżki dla polityków i partii politycznych

Postautor: fluidek » 17 sie 2020 11:01

Tak jeszcze w kwestii tych ogromnych zarobków po których każdy poseł zostanie bogaczem

ile zarabiają premierzy innych krajów świata?
1) premier Australii - 32 tys dolarów na miesiąc / 118 tysięcy złotych
2) kanclerz Niemiec - 30.8 tys dolarów na miesiąc / 114 tysięcy złotych
3) prezydent Włoch - 22.9 tys dolarów na miesiąc / 85 tysięcy złotych
----
10) prezydent Azerbejdżanu - 18.7 tys dolarów na miesiąc / 69 tysięcy złotych
18) prezydent Kenii - 16 tys dolarów na miesiąc / 59.2 tysięcy złotych
21) prezydent Zimbabwe 12 tys dolarów na miesiąc / 45 tysięcy złotych
22) prezydent Rosji 11.3 tys dolarów na miesiąc / 42 tysiące złotych
27) prezydent Rwandy 7 tys dolarów na miesiąc / 26 tysięcy złotych...
...... tak tylko dla refleksji, zanim zaczniecie glanować Pinokia, albo następnego premiera RP...

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: Obniżki wynagrodzeń z zakładach pracy, a astronomiczne podwyżki dla polityków i partii politycznych

Postautor: pandorinium » 17 sie 2020 11:37

Afera z odzyskiwaniem VAT sięga szczytów władzy. Wyłudzali nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych

https://www.money.pl/gospodarka/afera-z ... 9473a.html

To pewnie dlatego, że zarabiali mało i przez to musieli kombinować i wyłudzać. Na pewno jak dostaną podwyżki to staną się uczciwi.

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6118
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: Obniżki wynagrodzeń z zakładach pracy, a astronomiczne podwyżki dla polityków i partii politycznych

Postautor: AdmiralPiett » 17 sie 2020 12:11

Cos nie slyszalem o buncie w Pis, że tak nagle i w takim czasie takie podwyzki !

ale moze gdzies sie buntowali poslowie, senatorowie, politycy Pis ???

a moze kur(.ew) ski ich skrytykowal w szczujni ?
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: Obniżki wynagrodzeń z zakładach pracy, a astronomiczne podwyżki dla polityków i partii politycznych

Postautor: yanek z hor » 17 sie 2020 12:26

Cos nie slyszalem o buncie w Pis, że tak nagle i w takim czasie takie podwyzki !

ale moze gdzies sie buntowali poslowie, senatorowie, politycy Pis ???

a moze kur(.ew) ski ich skrytykowal w szczujni ?
a dlaczego maja się buntować ?
Zobacz sobie POwców - niby porozumienie wszystkie kluby były za - o dziwo tylko info bez zwyczajowego ujadania w "niezaleznych" mediach. Teraz jakoby PO jest przeciw i moze Senat zgłosi veto i w tym momencie psy medialne zostana pusszczone z łańcucha...

Na miejscu elektoratu PO czułbym się jak warzywo...
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

miki331
Podporucznik
Posty: 19837
Rejestracja: 02 maja 2006 13:08
Lokalizacja: Gliwice

Re: Obniżki wynagrodzeń z zakładach pracy, a astronomiczne podwyżki dla polityków i partii politycznych

Postautor: miki331 » 19 sie 2020 14:11

Komuś pomylił sie honor z honorarium


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości