Uczniowie masowo rezygnują z lekcji religii

luźne dyskusje inwestorów
fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Uczniowie masowo rezygnują z lekcji religii

Postautor: fluidek » 08 mar 2021 11:59

Oczywscie ze porozwnanie jest naciagane.. Ale chodzi mi o to ze jesli dasz wybor mlodziezy co sie chca uczyc.. To okaze sie ze niczego.. Wiec to ze rezygnuja z religii nie jest niczym dziwnym bo maja wybor a do innych rzeczy ich sie zaciaga na sile..


Porównujesz naukę o jakiś starożytnych bzdurnych bajkach do królowej nauk? :lol: Ale częściowo zgadzam się, nie widzę konieczności by męczyć zaawansowaną matmą dziaciaki które chcą edukację zakończyć na zawodówce :lol:
zmuszanie do tej matematyki czy innych przedmiotów w takim liceum ma sens, ale religii już nie. Kwestią dyskusyjną jest tylko poziom gdy ktoś ma konkretne cele, ale od tego są zawodówki oraz klasy profilowane. Sam miałem tak, że miałem wybór który język jest dla mnie istotny i z niego miałem więcej nauki, a z drugiego już nie. Religia nie sprawi, że dostaniesz lepszy zawód, znajomość matmy już jakiś wpływ może mieć.
Poza tym ja jestem ciekawy jaki to obszerny materiał tych bajek jest że uczy się tego tyle lat? Pomijamy przedszkola. 8 lat po 2h tygodniowo podstawówki, potem 4 lata liceum. To jakieś 14-15 lat nauki tych bzdur. Kilka razy więcej niż fizyki, chemii i biologii razem wziętej. Czy może ktoś to wytłumaczyć? :shock:

REKLAMA


ANTYCHRYST
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3756
Rejestracja: 30 cze 2018 11:46

Re: Uczniowie masowo rezygnują z lekcji religii

Postautor: ANTYCHRYST » 08 mar 2021 12:03

Oczywscie ze porozwnanie jest naciagane.. Ale chodzi mi o to ze jesli dasz wybor mlodziezy co sie chca uczyc.. To okaze sie ze niczego.. Wiec to ze rezygnuja z religii nie jest niczym dziwnym bo maja wybor a do innych rzeczy ich sie zaciaga na sile..
zmuszanie do tej matematyki czy innych przedmiotów w takim liceum ma sens, ale religii już nie. Kwestią dyskusyjną jest tylko poziom gdy ktoś ma konkretne cele, ale od tego są zawodówki oraz klasy profilowane. Sam miałem tak, że miałem wybór który język jest dla mnie istotny i z niego miałem więcej nauki, a z drugiego już nie. Religia nie sprawi, że dostaniesz lepszy zawód, znajomość matmy już jakiś wpływ może mieć.
Poza tym ja jestem ciekawy jaki to obszerny materiał tych bajek jest że uczy się tego tyle lat? Pomijamy przedszkola. 8 lat po 2h tygodniowo podstawówki, potem 4 lata liceum. To jakieś 14-15 lat nauki tych bzdur. Kilka razy więcej niż fizyki, chemii i biologii razem wziętej. Czy może ktoś to wytłumaczyć? :shock:
tym bardziej, że na j. polskim te brednie są też przerabiane przez sporo lekcji, a nawet na historii... :evil:

chandlerr
Chorąży
Posty: 812
Rejestracja: 08 paź 2015 23:11

Re: Uczniowie masowo rezygnują z lekcji religii

Postautor: chandlerr » 08 mar 2021 14:53

Ech biedne te dzieci, każą im się uczyć, a potem te biedne dzieci może jeszcze będą musiały może pracować, co?
Świat staje na głowie, teraz już coraz mniej się wymaga od dzieci, to dzieci mają większe prawa od rodziców, to dzieci nie ponoszą konsekwencji, a potem zą wychowywani w takim przeświadczeniu i doznają szoku jak są dorosłe, że ktoś od nich czegoś wymaga.
Jak dziecko zrobi coś złego to winę ponosi rodzic, bo to on jest odpowiedzialny za ich wychowanie, za wpojenie wartości, zasad moralnych, kultury czy szacunku. W dzisiejszycg czasach rodzice wpajają dzieciom czerwone błyskawice, socjalizm, wypie*dalać, ***** ***, moja wagina moja sprawa, chora poprawność polityczna, chora tolerancja, zakaz własnego zdania i myślenia. Społeczeństwo zrobiło się niewiarygodnie wulgarne i obsceniczne. Jakiekolwiek wartości są deptane, moralność jest porównywana do średniowiecznych bajek, bo w końcu mamy KUR*A XXI WIEK HELOŁ! Jesteśmy tacy mądrzy, że 90% ludzi by nie przeżyło tygodnia bez smartfona i dostępu do internetu, ba straciliby jakikolwiek sens życia.

Za jakiś czas to wszystko pier*olnie, a potem będzie szok i niedowierzanie, że jak do tego doszło, a sprawcy tego zamieszania jak zwykle się ulotnią i nie poniosą konsekwencji. Kurtyna.


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości