Sekta

luźne dyskusje inwestorów
Luka69
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 335
Rejestracja: 27 kwie 2021 05:49

Re: Sekta

Postautor: Luka69 » 14 sie 2021 17:29

Obrazek
Obrazek

REKLAMA


Luka69
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 335
Rejestracja: 27 kwie 2021 05:49

Re: Sekta

Postautor: Luka69 » 14 sie 2021 17:31

Obrazek
Obrazek

Luka69
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 335
Rejestracja: 27 kwie 2021 05:49

Re: Sekta

Postautor: Luka69 » 14 sie 2021 17:39

Obrazek
Obrazek

K.OSA
Chorąży
Posty: 965
Rejestracja: 28 paź 2020 18:11

Re: Sekta

Postautor: K.OSA » 14 sie 2021 19:12

Obrazek



Sekta od podszewki

Od autora: Korzystałem z internetowych źródeł wiedzy, a dokonałem tego zestawienia akurat teraz, abyście 10 kwietnia oglądając przemarsze podekscytowanych tłumów Krakowskim Przedmieściem dostrzegli, że swoich praw do destrukcji i "ruszenia z posad bryły świata" domaga się tam zwyczajna sekta. To jasne jak pochodnia.

W sierpniu ub roku historyk prof. Norman Davies udzielił wywiadu, w którym nazwał PIS nie partią polityczną, lecz ruchem wywrotowym i sektą. To ostatnie określenie, mające w PL zdecydowany wydźwięk negatywny dla wielu było świadectwem, że ktoś (z racji profesji niejako powołany do stawiania diagnoz społecznych) wreszcie nazwał pisowskie warcholstwo imieniem na jakie zasługuje. Jednak na tym "mianowaniu" się skończyło, uczestnicy życia publicznego pokiwali z uznaniem głowami, po czym nadal w swoich wypowiedziach traktowali PIS jakby był zwykłą, może tylko nieco ekscentryczną partią polityczną. Uznałem (pewnie naiwnie), że powodem tego zaniedbania jest brak wystarczającej wiedzy, czym są sekty i skąd się bierze ich zła sława.

Termin sekta najczęściej używany na określenie mniejszości wyznaniowych, które oddzieliły się od macierzystej organizacji kościelnej dla zaznaczenia swojej odrębności w kwestiach doktryny, liturgii i organizacji wspólnoty religijnej tworząc nowe wspólnoty wyznaniowe. Wśród wyznawców tradycyjnego oficjalnego Kościoła termin ?sekta? ma znaczenie pejoratywne. Dzieje się tak, ponieważ większe i zazwyczaj dominujące Kościoły nadużywają terminu "sekta" w stosunku do związków wyznaniowych w celu ich zdeprecjonowania. Jednak według socjologów każde wyznanie religijne w początkowym okresie rozwoju miało charakter sekty a według niektórych religioznawców, każda grupa wyznaniowa i religijna może być nazwana tym kontrowersyjnym słowem, z braku jedynego punktu odniesienia. Mimo to oficjalne Kościoły, które już przestały być sektami, zaciekle zwalczają konkurencję wskazując na zagrożenia wynikające z przynależności do mniejszych grup religijnych. Duży rekin ostrzega przed wypływaniem na szerokie wody, gdyz tam moga czychać kijanki.

Według encyklopedystów z PWN, każdą sektę charakteryzuje zespół wybranych cech, które uznawane są za negatywne przez oficjalne instytucje państwowe lub religijne.
Należą do nich:
- autorytarne sprawowanie władzy przez przywódcę sekty;
- traktowanie członków sekty w sposób instrumentalny przez jej kierownictwo;
- łączenie celów politycznych i ekonomicznych (czerpanie korzyści materialnych z działalności sekty przez wybrane osoby lub grupy osób) z celami religijnymi lub parareligijnymi;
- brak samokrytycyzmu;
- dążenie do uniezależnienia się od uznawanych przez społeczeństwo czynników kontroli;


Niekiedy mianem sekty określa się także grupy skupiające członków nie będących wyznawcami w sensie religioznawczym. Mówi się o sektach ekonomicznych, politycznych czy terapeutycznych. Grupy tego rodzaju nazywane mogą być sektami jeżeli *** się ekskluzywizmem i zamknieciem na dialog podobnym do panującego w sektach religijnych. Podobne mogą być też metody werbowania, utajniania części informacji o sobie itp.
Papież Leon XIII za sektę uznał masonerię, niektórzy za sektę ekonomiczną uznają organizację Amway. Profesor Norman Davies sektą nazwał partię PIS, wskazując, że partia J.Kaczyńskiego ma charakter ruchu wywrotowego i jak przystało na klasyczną sektę, odrzuca dialog ze społeczeństwem. "PIS mający swojego guru i swoich świętych, nie tyle stara się polepszyć III RP, ile ją zburzyć". Jarosław Kaczyński wszelkimi sposobami dąży do narzucenia społeczeństwu własnej mitologii i wizji państwa z silnym aparatem kontroli oraz dyplomacją opartą na szowinizmie i agresji.
Według badań OBOP z 1999, ponad połowa Polaków uważa, iż sekty mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa ? pogląd ten wyraża 60 procent respondentów. 83 % opowiada się za zakazem działalności sekt, które łamią prawo, 64 % jest za zakazem działalności wszelkich sekt, a 76% obawia się, że wyznawcy sekt mogą spowodować w Polsce coś złego.
Członkowie sekty oceniają świat tylko przez pryzmat swoich racji, które uznają za "prawdy absolutne". Racje członków sekty kształtowane są nie w oparciu o wiedzę uniwersalną lecz poprzez przyjęcie jako własne poglądów i instrukcji wpajanych im przez zwierzchnika sekty guru. W przypadku sekt religijnych fundamentem jest wiara, iż istnieje tylko jedna droga do zbawienia i że jest nią właśnie przynależność do danej sekty. Przy czym będący w sekcie nie nazywają swojej organizacji sektą, upierają się przy górnolotnych nazwach odzwierciedlających wiarę w nieomylność guru oraz podkreślających wyjątkowy, ekskluzywny i "nadprzyrodzony" charakter związków tej sekty z bóstwem czy Kosmosem.
Socjologowie stwierdzili, iż sekty są organizacjami religijnymi lub para-religijnymi będącymi w stanie permanentnej "wojny ze światem" i istniejącym porządkiem moralnym. Członkowie sekt podważają istniejący porządek teologiczny, moralny (bywa że też prawny) lecz nie są w stanie całkowicie odsunąć się od społeczeństwa i żyć na uboczu, bo tylko konflikt z oficjalną religią czy ogólnoprzyjętym porządkiem społecznym daje im emocjonalną pożywkę oraz argumenty do werbowania nowych członków.
Sekty odrzucają normy moralne społeczeństwa, w którym się ukształtowały. Podważają te normy z dwóch powodów: jako nie dość radykalne dla ogółu, oraz jako zbyt restrykcyjne, ograniczające anarchizująca aktywność sekty. Sekciarze, jeśli znajdują okazję i sprzyjające warunki, stawiają się ponad wszelkimi normami żądając, by to ogół uszanował ich uzurpatorskie prawa, w tym prawa do kontestacji. W skrócie można ich żądania ująć tak: "dajcie nam więcej praw, pozwólcie łamać wasze prawa, bo tylko my wiemy jak was sobie skutecznie podporządkować!"

Przekonanie o nieomylności i dbałość o utrwalenie przekonań w głowach swoich członków nakazuje sekciarzom prowadzić agitację, której zwieńczeniem ma być hipotetyczna sytuacja, gdy wszyscy ludzie jak chrzest przyjmą "jedynie prawdziwe" poglądy sekty. Z powodów praktycznych jest to czysta fantazja: sekta rozpuszczona w ogólnoludzkim oceanie straciłaby rację bytu (i środki utrzymania) bo trwanie w wiecznej opozycji jest fundamentem jej istnienia. Dlatego pewna sekta z dumą mówi o sobie Trwam!

Sekta kontestuje określony porządek społeczny, realizuje własne założenia ideologiczne lub światopoglądowe, lecz często mają one charakter nieracjonalny i wzajemnie wykluczający się.
Głosząc na przykład, że wszyscy ludzie są równi, sekta nie waha się wynosić własnych członków ponad innych "śmiertelników?", a moralitety o "duchowej wartości" i konieczności ciężkiej pracy łatwo godzi z własnym jawnym ***. Tej podstawowej sprzeczności nie są w stanie zauważyć członkowie sekty.
Sekta jest wspólnotą świadomie rezygnującą z uniwersalizmu. Aby uniknąć konieczności tłumaczenia się z logicznych sprzeczności swojego "nauczania" sekta tworzy własne nie poparte żadną praktyką dogmaty i jednocześnie zdecydowanie neguje niewygodne odkrycia naukowe, osiągnięcia medycyny, techniki i kultury. Typowy członek sekty podatny jest bardziej na uzależnienie emocjonalne niż wysiłek intelektualny. Korzysta na tym założyciel i guru sekty, któremu gorliwi, bezkrytyczni wyznawcy potrzebni są do realizacji własnych celów ideologicznych, psychologicznych lub ekonomicznych.
(Wg psychologów, metody działania niektórych z sekt mogą wywierać destrukcyjny wpływ na osobowości, przyczyniać się do dezintegracji rodzin i społeczności, zaś ich doktryny często bywają oparte na mitach lub absurdalnych przesłankach nie znajdujących odbicia w rzeczywistości empirycznej)
Za najczęstszą przyczynę wstępowania do sekt, Polacy uważają działalność przywódców tych ugrupowań religijnych, którzy wykorzystują ludzkie słabości do manipulowania i podporządkowania sobie innych, opinię tę wyraża 90% społeczeństwa. Ponad 80% badanych jest zdania, że motywem wstępowania do sekt bywa też chęć doznania nowych wrażeń i przygód. Wśród innych przyczyn wymieniana jest deprywacja psychiczna potencjalnych członków sekt - członkami sekt zostają osoby słabe, zagubione, poszukujące zewnętrznego oparcia oraz osoby poszukujące sensu życia, którego nie mogły odnaleźć w tradycyjnych Kościołach.

wypisz wymaluj PIS to sekta w czystym wymiarze :oops: :oops:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Sekta

Postautor: młoddy » 14 sie 2021 19:43

CNN jest Demokratów. FOX jest Republikanów.
TVP już jest zblatowane z władzą. Gdy TVN także będzie to ....
Inco, jesteś naprawdę niesamowity że popierasz coś takiego. Rozumiem że uważasz pisiorstwo za mniej szkodliwe od tuskowców. Pogląd jak pogląd. Mam inny, ale być może nawet niewiele się różnimy bo jedni warci drugich, szajs, polityka. Jednak próba zawładnięcia całej władzy medialnej przez człowieka który już ma całą władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą ...
Jak Polak może coś takiego popierać???? :shock: :shock:
Już ci pisałem. W#qrwia mnie to wycie na PiS lisów, kuźniarów, ostaszewskich, rzeplinskich i innych pseudo sprawiedliwych którzy siedzieli cicho przez 8 lat gdy chociażby Tusk pokazywał co znaczy wolność mediów w publicznej Trójce czy we Wprost i wiele innych rzeczy. Co PiS robi źle ja doskonale wiem. Hipokryzja mnie mierzi i tyle. Ty i tak tego nie zrozumiesz i będziesz mi przypisywał poglądy których nie mam! Amen!
A nie wnerwiają Cię bracia Karnowscy, Ojciec Rydzyk i Jarek Kurski?
Lisa, Kuźniara i Rzeplińskiego nie cenię. Ostaszewskiego nie kojarzę. Jednak rozumiem że różni dziennikarze mają różne poglądy. One wszystkie powinny mieć swój wyraz. Tymczasem kandydat na dyktatora postanowił zamknąć usta części polskiego dziennikarstwa. To jest coś zupełnie nowego, skrajnie niebezpiecznego. Naprawdę nie wierzę że możesz popierać lex-TVN. Chyba jesteś w emocjach i nie przemyślałeś sprawy?

BTW jeszcze ten "drobiazg" czyli absurdalny, niepotrzebny i bardzo szkodliwy konflikt z USA.

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Sekta

Postautor: dusigrosz » 14 sie 2021 20:39

pali im się pod dupami
Wcale nie jestem tego pewien. Wszak Jarozbaw opracował nowatorską metodę zdobywania/utrzymywania większości parlamentarnej. Rozdaje posłom publiczne pieniądze i w zamian ma ich głosy. 40 patyków miesięcznie jako fikcyjny doradca w państwowym banku i zdeklarowany przeciwnik Jarozbawa głosuje według wskazówek darczyńcy.

Niepokorni posłowie PiS już przekupieni i grzeczni.
Gowinowców zostało naprawdę mało i będą kolejno pozyskiwani za publiczne pieniądze. Jak się który nie zgodzi za 40k miesięcznie to dostanie 200k dla żony lub szwagra od PKN Orlen lub innej państwowej firmy.

W ten sposób można kupić także posłów PO lub Lewicy jeśli zaistnieje taka potrzeba. Już jest dwóch "niezależnych" co głosują zawsze w zgodzie z Jarozbawem. Jeden wszedł do sejmu z listy KO, drugi z PSL. Ergo jeśli Konfederacja lub Kukiz nie będą współpracowali to dobierze się dowolnie innych posłów. Orlen, PZU, PKOBP, PGE, KGHM mogą dobrze zapłacić i zrobią to na polecenie dyktatora.

Interesujące jest zaburzenie poznawcze niektórych Kolegów, którym wydaje się że wcześniejsze polskie rządy były złodziejskie i jednoczesne nie zauważanie że ten jest mega-złodziejski.
O to, to. :shock:

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Sekta

Postautor: dusigrosz » 14 sie 2021 20:44

Minister Czarnek ogłosił, że wykładowca straci pracę za wpisy o Kukizie. Wykładowca odpowiada: to jakiś koszmar

https://www.onet.pl/informacje/onetpozn ... 5,79cfc278
Prawidłowo dać jeszcze wilczy bilet i niech idzie robić na budowie
Mam mieszane uczucia.
Z jednej strony nauczyciel akademicki powinien trzymać poziom, z drugiej strony tworzymy precedensy gdzie po dojściu opozycji do władzy mogliby wyje#ac Zenka ze szkoły za jego bardziej wulgarne posty i stałby się pracownikiem budowlanym :mrgreen:
Chyba nie tedy droga… zwłaszcza, ze post na fb nie był publiczny a dla grona znajomych.

ANTYCHRYST
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3756
Rejestracja: 30 cze 2018 11:46

Re: Sekta

Postautor: ANTYCHRYST » 14 sie 2021 20:51

K...wa ktoś klepiący zdrowaśki, łażący co tydzień do kościoła po jakieś dziwaczne czary mary, klęczący przed jakimiś kolesiami w dziwnych strojach i czapkach i jedzący im z ręki, wyszeptujący swoje "grzechy", wpatrzony w jakiegoś karła jak w Stalina, bezmyślnie wykonujący jego rozkazy i cieszący się z każdego największego nawet absurdu i hejtu formułowanego wobec ludzi racjonalnych, postępowych i zwyczajnie przyzwoitych... wierzący w jakieś poyebane zabobony... mówi o swoich przeciwnikach SEKTA :roll: :shock: :lol: :lol: :lol: BUAHAHAHAHAHHAHAA :lol: :lol: :lol: :lol: ten odlot pisdzielców ma jakieś granice???? każdy ZŁOTY STRZAŁ kiedyś się kończy.... :lol: :lol: :lol: :lol:

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sekta

Postautor: dochodzeniowy » 14 sie 2021 23:16

Niech wwala jednego z drugim głąba i bedzie porządek. Osobiście nie mam Fejsbuka i nie zamierzam mieć , bo uważam ,ze ta forma ekshibicjonizmu nie jest dla wszystkich . Wykładowca akademicki musi trzymać pion i fejsbuk moze mu słuzyc jedynie do kontaktu ze studentami w celu ustalenia godziny wykładów itp.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: Sekta

Postautor: Nowy incoqnito » 15 sie 2021 03:03

CNN jest Demokratów. FOX jest Republikanów.
TVP już jest zblatowane z władzą. Gdy TVN także będzie to ....
Inco, jesteś naprawdę niesamowity że popierasz coś takiego. Rozumiem że uważasz pisiorstwo za mniej szkodliwe od tuskowców. Pogląd jak pogląd. Mam inny, ale być może nawet niewiele się różnimy bo jedni warci drugich, szajs, polityka. Jednak próba zawładnięcia całej władzy medialnej przez człowieka który już ma całą władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą ...
Jak Polak może coś takiego popierać???? :shock: :shock:
Już ci pisałem. W#qrwia mnie to wycie na PiS lisów, kuźniarów, ostaszewskich, rzeplinskich i innych pseudo sprawiedliwych którzy siedzieli cicho przez 8 lat gdy chociażby Tusk pokazywał co znaczy wolność mediów w publicznej Trójce czy we Wprost i wiele innych rzeczy. Co PiS robi źle ja doskonale wiem. Hipokryzja mnie mierzi i tyle. Ty i tak tego nie zrozumiesz i będziesz mi przypisywał poglądy których nie mam! Amen!
A nie wnerwiają Cię bracia Karnowscy, Ojciec Rydzyk i Jarek Kurski?
Lisa, Kuźniara i Rzeplińskiego nie cenię. Ostaszewskiego nie kojarzę. Jednak rozumiem że różni dziennikarze mają różne poglądy. One wszystkie powinny mieć swój wyraz. Tymczasem kandydat na dyktatora postanowił zamknąć usta części polskiego dziennikarstwa. To jest coś zupełnie nowego, skrajnie niebezpiecznego. Naprawdę nie wierzę że możesz popierać lex-TVN. Chyba jesteś w emocjach i nie przemyślałeś sprawy?

BTW jeszcze ten "drobiazg" czyli absurdalny, niepotrzebny i bardzo szkodliwy konflikt z USA.
Prawdziwy dziennikarz poglądy powinien zostawiać w domu. Tak jak do dziś nie wiem z TV jakie poglądy ma Mazurek z RMF, Rymanowski z TVN ( obecnie Polsat) czy Gozdyra i Jankowski z Polsatu. Można? Można! Coby PiS nie zrobił to źle i źle i ciągłe wycie. JPRDL już mam tego złość tej totalnej opozycji bez programu bez kierunku bez sensu!

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Sekta

Postautor: dusigrosz » 15 sie 2021 06:35

Niech wwala jednego z drugim głąba i bedzie porządek. Osobiście nie mam Fejsbuka i nie zamierzam mieć , bo uważam ,ze ta forma ekshibicjonizmu nie jest dla wszystkich . Wykładowca akademicki musi trzymać pion i fejsbuk moze mu słuzyc jedynie do kontaktu ze studentami w celu ustalenia godziny wykładów itp.
O k#wa. To co proponujesz to istny zamordyzm na miarę autorytarnych reżimów….
Oh wait…
A co z Krysia Pawlowicz?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: Sekta

Postautor: Nowy incoqnito » 15 sie 2021 08:17

K...wa ktoś klepiący zdrowaśki, łażący co tydzień do kościoła po jakieś dziwaczne czary mary, klęczący przed jakimiś kolesiami w dziwnych strojach i czapkach i jedzący im z ręki, wyszeptujący swoje "grzechy", wpatrzony w jakiegoś karła jak w Stalina, bezmyślnie wykonujący jego rozkazy i cieszący się z każdego największego nawet absurdu i hejtu formułowanego wobec ludzi racjonalnych, postępowych i zwyczajnie przyzwoitych... wierzący w jakieś poyebane zabobony... mówi o swoich przeciwnikach SEKTA :roll: :shock: :lol: :lol: :lol: BUAHAHAHAHAHHAHAA :lol: :lol: :lol: :lol: ten odlot pisdzielców ma jakieś granice???? każdy ZŁOTY STRZAŁ kiedyś się kończy.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Nie wiem o kim d#ebilku piszesz. Ja nie chodzę nie klepię i nie odprawiam żadnych czary mary! Natomiast jeśli o politykach to i owszem latają i z PiSu i z PO i nawet z SLD, więc co chciałeś nam przekazać? Chyba wiesz,że w USA przysięga się biblię? O jakich racjonalnych ludziach piszesz? O tych co to dy#mają się w rurę wydechową czy o tych co o tych co to żądają pensji maksymalnej? A może o tych co to chcą ustawą zlikwidować biedę? :mrgreen: A może racjonalni są co to chcą wprowadzić 35 dniowy urlop? Możesz nie odpisywać bo ty ty w swojej racjonalności już raz pokazałeś, żeś id#iota i c#ham. Ile można słuchać o tym kościele i księżach??? No ile? Czego nie rozumiesz? Polacy tego chcą!!! Dlatego Palikot już nie istnieje, dlatego czerwoni z SLD są tam gdzie są? No czego nie rozumiesz? Weź już skończ z tym katotalibanem bo podejrzewam że twoje dzieciaczki jeśłi je masz są ochrzczone moje natomiast nie!!!

p.s. Znam prywatnie paru obywateli RP i byłych KODowców i mam zupełnie odmienne zdanie nt ich racjonalności!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Sekta

Postautor: młoddy » 15 sie 2021 08:42


Już ci pisałem. W#qrwia mnie to wycie na PiS lisów, kuźniarów, ostaszewskich, rzeplinskich i innych pseudo sprawiedliwych którzy siedzieli cicho przez 8 lat gdy chociażby Tusk pokazywał co znaczy wolność mediów w publicznej Trójce czy we Wprost i wiele innych rzeczy. Co PiS robi źle ja doskonale wiem. Hipokryzja mnie mierzi i tyle. Ty i tak tego nie zrozumiesz i będziesz mi przypisywał poglądy których nie mam! Amen!
A nie wnerwiają Cię bracia Karnowscy, Ojciec Rydzyk i Jarek Kurski?
Lisa, Kuźniara i Rzeplińskiego nie cenię. Ostaszewskiego nie kojarzę. Jednak rozumiem że różni dziennikarze mają różne poglądy. One wszystkie powinny mieć swój wyraz. Tymczasem kandydat na dyktatora postanowił zamknąć usta części polskiego dziennikarstwa. To jest coś zupełnie nowego, skrajnie niebezpiecznego. Naprawdę nie wierzę że możesz popierać lex-TVN. Chyba jesteś w emocjach i nie przemyślałeś sprawy?

BTW jeszcze ten "drobiazg" czyli absurdalny, niepotrzebny i bardzo szkodliwy konflikt z USA.
Prawdziwy dziennikarz poglądy powinien zostawiać w domu. Tak jak do dziś nie wiem z TV jakie poglądy ma Mazurek z RMF, Rymanowski z TVN ( obecnie Polsat) czy Gozdyra i Jankowski z Polsatu. Można? Można! Coby PiS nie zrobił to źle i źle i ciągłe wycie. JPRDL już mam tego złość tej totalnej opozycji bez programu bez kierunku bez sensu!
W każdym demokratycznym kraju jest nieustające wycie części dziennikarzy przeciwko rządowi.
Też wolę bardziej wyważone poglądy niż wycie, lecz tym razem doszło do prawdziwego szaleństwa więc chyba wszyscy przyzwoici Polacy powinni wyć. Jarozbaw porwał się na sojusz z USA i na wolność mediów :shock: W dodatku czyni to najbardziej złodziejską metodą w historii Polski. Nigdy nie było czegoś takiego żeby w tak korupcyjny sposób tworzyć większość w sejmie.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Sekta

Postautor: młoddy » 15 sie 2021 08:47

Ile można słuchać o tym kościele i księżach??? No ile? Czego nie rozumiesz? Polacy tego chcą!!!
Chyba już nie chcą. Szybko spada odsetek praktykujących katolików, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Tymczasem politycy zachowują się jak ministranci. Czemu?

ANTYCHRYST
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3756
Rejestracja: 30 cze 2018 11:46

Re: Sekta

Postautor: ANTYCHRYST » 15 sie 2021 10:24

Weź już skończ z tym katotalibanem bo podejrzewam że twoje dzieciaczki jeśłi je masz są ochrzczone moje natomiast nie!!!
Katotaliban w Polsce to jest FAKT :!: I co z ciebie za ateista, któremu życie w katotalibanie nie przeszkadza :roll: :shock:

Moje dzieci nie dość, że nie są ochrzczone, to nigdy nie były w kościele i nigdy nie chodziły na religię, na którą twoje pewnie chodzą, bo twoja mamusia albo żonka kazała, co nie? Ja ślubu kościelnego nie mam, a nawet bierzmowania, a ty pewnie popitalasz do kościoła przy każdej okazji, na imprezy rodzinne itd., "bo to przecież tradycja" i pod presją rodziny, bo się boisz i będziesz się bał powiedzieć cokolwiek w realu, mocny jesteś tylko w pisaniu absurdalnych prawicowych pier.d.ół na forach...

A czas mija, mafijny układ państwo-kościół ma się dobrze a ty walcz jak inne prawicowe Don Kichoty z ubzduranymi "wrogami ojczyzny" przygłoopie :evil:


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości