Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

luźne dyskusje inwestorów
zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: zenek69 » 19 sie 2021 11:44



Ameba pisowska tego nie widzi i nie rozumie że drożyzna w Polsce szaleje od miesięcy, mamy największy wzrost cen w całej Unii Europejskiej, a sama inflacja cen usług jest najwyższa od...19 lat!
Od kilku lat, odkąd PiS doszedł do władzy "wprowadza program +drożyzna plus+ :cry: :cry:
Jak wzrosły ceny usług przez ostatni rok? Wywóz śmieci podrożał o 53,5 proc., koszty usług świadczonych przez banki i instytucje finansowe 44 proc., energia elektryczna 12 proc., usługi lekarskie 9 proc...
Coraz więcej płacimy za zakupy i usługi, ale to nie jedyny problem - inflacja uderza również w nasze oszczędności i pensje! Jak wyliczył FOR, przez ostatnie 4 lata przeciętny Polak, który w banku ulokował 10 tys. zł oszczędności, stracił aż 402,56 zł!

Drożyzna uderza w portfele Polaków, tymczasem rząd jeszcze ją rozkręca podnosząc kolejne podatki i opłaty w czasie kryzysu!
Rząd nie przejmuje się drożyzną, bo inflacja mu sprzyja I NA INFLACJI RZĄD ZARABIA ( wyższe ceny +wyższe podatki)
Mi inflacja też sprzyja, bo przynajmniej na bananie jakiś kapitał się kręci... :lol: :lol: :lol:
no i ci dynda czy paliwo jest po 6 zł czy 4 zł bo i tak zawsze za 50 zł lejesz :oops: :oops:
Niestety nie odpowiedzą ci...poza tym w sondażach już rudy jest na remis z PiSem więc zaraz zaczna mówić że po wyborach rudy podniesie kwote 500 plusa... :lol: wtedy nikt się kasjerkami nie będzie przejmował. Zagoni się je do roboty za 5 zł za godzinę a jak nie to wywiezie na roboty przymusowe do niemiec. Kto to widział żeby pan prywaciorz płacił taki sam procent na składkę zdrowotną co plebs..z czego opłaci leasing mesia?

REKLAMA


matriks
Chorąży sztabowy
Posty: 4301
Rejestracja: 06 lis 2006 12:13

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: matriks » 20 wrz 2021 17:53

A kilka kat temu...

Prezes PKN Orlen mówi: Ale słuchajcie, nie chciałem przy nim (kelnerze - przyp. red.) gadać. Jak była ta kampania 2011 roku i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS nap....ał. No i jest ta impreza w Focusie, jest wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykamy i on: Teraz, k...a, to paliwo może być nawet i po 7 zł [śmiech].

Karpiński miał odpowiedzieć na to: Nie no, tak było, nie? [...] Były rozmowy inne i nie. Ja w tych finalnych nie uczestniczyłem. Wszystkie chwyty dozwolone.
Obrazek

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: pandorinium » 20 wrz 2021 18:17


Mi inflacja też sprzyja, bo przynajmniej na bananie jakiś kapitał się kręci... :lol: :lol: :lol:
no i ci dynda czy paliwo jest po 6 zł czy 4 zł bo i tak zawsze za 50 zł lejesz :oops: :oops:
Niestety nie odpowiedzą ci...poza tym w sondażach już rudy jest na remis z PiSem więc zaraz zaczna mówić że po wyborach rudy podniesie kwote 500 plusa... :lol: wtedy nikt się kasjerkami nie będzie przejmował. Zagoni się je do roboty za 5 zł za godzinę a jak nie to wywiezie na roboty przymusowe do niemiec. Kto to widział żeby pan prywaciorz płacił taki sam procent na składkę zdrowotną co plebs..z czego opłaci leasing mesia?
tylko ten prywaciarz zły ma często prywatny pakiet medyczny. Czemu ma utrzymywać darmozjadów co się opijają colą, żrą czipsy, a potem blokują służbę zdrowia, bo zdrowie nawala? Druga sprawa, dziwne trochę, że najwięcej nowych podatków będzie dotyczyć polskich firm, a zagraniczne dalej mają eldorado. I trzecia sprawa. Jak jesteś na etacie to nie masz takiego ryzyka i tyle godzin co pan prywaciarz. To czemu ma nie mieć korzyści jako rezultat zwiększonego ryzyka?
I jak tam składki zus dla rolników?
I ostatnia sprawa. Według mnie składka zdrowotna powinna zostawać w miejscu zamieszkania. Tak jak obecnie PIT. Bez sensu aby moje podatki szły do centrali gdzie politycy nie przekażą kasy tam gdzie potrzeba, ale tam gdzie chcą zdobyć poparcie. Mam np utrzymywać szpital w jakiejś dziurze w podparciu tylko dlatego że tam pis rządzi gdzie szpital w moim mieście potrzebuje dofinansowania?

PS Obecnie każdy Polak ma taką samą składkę zdrowotną. Nie było sprawiedliwe?

PS2. Gdzie jest plan reformy służby zdrowia, wyliczenia ile potrzeba kasy, na co? Najłatwiej to zabrać, a co potem? Zatrudnić kolejnych 100 wicedyrektorów w szpitalach?

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8579
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: dryniol » 24 wrz 2021 19:24

Oprócz kosmicznych cen paliw z okazji zbliżajacych się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia jeszcze jeden "super prezent" dla kierowców od pana Pinokia, który "tylko daje" :roll:

https://www.google.pl/amp/s/next.gazeta ... umaczy.amp
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: pazdzioch » 24 wrz 2021 19:50

Oprócz kosmicznych cen paliw z okazji zbliżajacych się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia jeszcze jeden "super prezent" dla kierowców od pana Pinokia, który "tylko daje" :roll:

https://www.google.pl/amp/s/next.gazeta ... umaczy.amp
dryniol a jaki masz z tym problem to przestrzegaj tych przepisów ,proste ,dlaczego jakos jak wyjedzie polak do innego kraju to przestrzega az za bardzo :P :P :P :P :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8579
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: dryniol » 24 wrz 2021 20:19

Oprócz kosmicznych cen paliw z okazji zbliżajacych się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia jeszcze jeden "super prezent" dla kierowców od pana Pinokia, który "tylko daje" :roll:

https://www.google.pl/amp/s/next.gazeta ... umaczy.amp
dryniol a jaki masz z tym problem to przestrzegaj tych przepisów, proste ,dlaczego jakos jak wyjedzie polak do innego kraju to przestrzega az za bardzo :P :P :P :P :P
pazdzioch problem jest taki, żeby pensje rosły też tak skokowo jak mandaty, to po pierwsze. Po drugie, taki prosty przyklad z Wroclawia w którym mieszkam. Droga na lotnisko, ogranicze do 60 k/h, dwupasmówka, praktycznie bez zabudowy, wiec przy 90/h czuję jakbym jechal 40/h. Mam wrażenie, że to ograniczenie tam jest tylko po to, by sypać mandaty. Prywatne wozy policyjne non stop tam krążą i kasują. Wiesz żeby to rzeczywiscie chodzilo tylko i wylącznie o bezpieczenstwo to ok, ale mam nieodparte wrażenie, że chodzi tylko o pieniadze dla Pinokia i calej tej PiSowskiej sitwy :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: pazdzioch » 24 wrz 2021 20:34

Oprócz kosmicznych cen paliw z okazji zbliżajacych się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia jeszcze jeden "super prezent" dla kierowców od pana Pinokia, który "tylko daje" :roll:

https://www.google.pl/amp/s/next.gazeta ... umaczy.amp
dryniol a jaki masz z tym problem to przestrzegaj tych przepisów, proste ,dlaczego jakos jak wyjedzie polak do innego kraju to przestrzega az za bardzo :P :P :P :P :P
pazdzioch problem jest taki, żeby pensje rosły też tak skokowo jak mandaty, to po pierwsze,. Po drugie, taki prosty przyklad z Wroclawia w którym mieszkam. Droga na lotnisko, ogranicze do 60 k/h, dwupasmówka, praktycznie bez zabudowy, wiec przy 90/h czuję jakbym jechal 40/h. Mam wrażenie, że to ograniczenie tam jest tylko po to, by sypać mandaty. Prywatne wozy policyjne non stop tam krążą i kasują. Wiesz żeby to rzeczywiscie chodzilo tylko i wylącznie o bezpieczenstwo to ok, ale mam nieodparte wrażenie, że chodzi tylko o pieniadze dla Pinokia i calej tej PiSowskiej sitwy :roll:
dryniol zgadzam sie z toba ze znaki w sporo znakow i ograniczen nie powinno w danym miejscu byc ale to samo jest na zachodzie europy ,ale tez badzmy uczciwi ze polak jak widzi 50 to jedzie 70 a jak widzi 70 to jedzie 90 ,o kulturze i zachowaniach nie wspominac bo prawie codzien jak przepuszczam na pasach to jakis wariat obok na drugim pasie wcale nie zwalnia ,bedac na zachodzie jakos niemiec czy szwajcar mnie puszcza z drogi podporzadkowaniej a w tym dzikim kraju musze wymuszac zeby wyjechac,gdyby tak ten pis chciał naprawde karac kierowców to nie zlikwidował by radarów ktore za po były wszedzie ,nawet w krzakach z obsługa,i jeszcze jedno dlaczego my mamy płacic za leczenie i utrzymywac całe zycie kogos kogo pijany zrobił *** to on do konca powinien płacic rente i leczenie ,naprawde uwazasz ze mandaty nie powinny byc wyzsze przeciez 500zł to płacisz z usmiechem :oops: i da;lej jedziesz 150 :P

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: pazdzioch » 24 wrz 2021 20:35

a ta droga na lotnisko to chyba jak pamietam 70km

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7364
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: NiKtoś » 24 wrz 2021 22:16

Niech sie zglosi taki co zaplacil 500 PLN z usmiechem.. jestem bardzo ciekawy takich teorii z dooopy wyjetych :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8579
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: dryniol » 25 wrz 2021 10:32

Niech sie zglosi taki co zaplacil 500 PLN z usmiechem.. jestem bardzo ciekawy takich teorii z dooopy wyjetych :mrgreen:
Tu nie chodzi o płacenie 500 zł mandatu z uśmiechem obecnie, tylko o to, żeby na mandat nie musiał ktoś brać kredytu, bo są ludzie w Polsce, którzy zarabiają po 2.500 zł miesięcznie. Nie to co Ty Niktosiu, na giełdzie trzepiesz po "bańce" miesięcznie, to możesz swojemu guru Pinokiowi oddać 5.000 zł mandatu :roll:
Interpretacje policji znam(według własnego widzimisie), bo sam się przekonałem na własnej skórze. Przejście dla pieszych, dwupasmówka na Kochanowskiego we Wrocku, wyprzedzałem wprawdzie na przejściu dla pieszych (na którym nie było w okolicach żywej duszy) "ciągnik", który jechał 10 km/h i dostałem maksymalny mandat za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Zostałem potraktowany na równi z tym, który wyprzedza na przejściu dla pieszych pojazd, który się zatrzymuje, żeby przepuścić pieszego :roll: Więc musicie przed przejściem dla pieszych, przed którym nie ma żywej duszy, jadąc przepisowo np.70 k/h lewym pasem ruchu, dostosować predkość do rowezysty który jedzie prawym pasem, bo teraz za to minimalny mandat 1.500 zł. To tylko taki przykład mandatów według książeczki, czy według humoru policjanta :roll: Kto jest kierowcą to wie o czym piszę.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: zenek69 » 25 wrz 2021 12:14

Oprócz kosmicznych cen paliw z okazji zbliżajacych się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia jeszcze jeden "super prezent" dla kierowców od pana Pinokia, który "tylko daje" :roll:

https://www.google.pl/amp/s/next.gazeta ... umaczy.amp
dryniol a jaki masz z tym problem to przestrzegaj tych przepisów, proste ,dlaczego jakos jak wyjedzie polak do innego kraju to przestrzega az za bardzo :P :P :P :P :P
pazdzioch problem jest taki, żeby pensje rosły też tak skokowo jak mandaty, to po pierwsze. Po drugie, taki prosty przyklad z Wroclawia w którym mieszkam. Droga na lotnisko, ogranicze do 60 k/h, dwupasmówka, praktycznie bez zabudowy, wiec przy 90/h czuję jakbym jechal 40/h. Mam wrażenie, że to ograniczenie tam jest tylko po to, by sypać mandaty. Prywatne wozy policyjne non stop tam krążą i kasują. Wiesz żeby to rzeczywiscie chodzilo tylko i wylącznie o bezpieczenstwo to ok, ale mam nieodparte wrażenie, że chodzi tylko o pieniadze dla Pinokia i calej tej PiSowskiej sitwy :roll:
A dryniol słyszał że w postępowym Paryżu dali ograniczenie do 30 km/h w mieście? Tam by wiele oddali żeby oo takim dwupasie jechać 60. A mandaty powinny byc procentowe od dochodu wtedy miałoby to sens

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: pandorinium » 25 wrz 2021 13:30

I jedna strona i druga ma trochę racji. Mandaty powinny być surowe ale po spełnieniu pewnych założeń. To że ktoś jedzie 80 w terenie nie powinno powodować, że nagle zapłaci procent od dochodu. Ale już jak ktoś pędzi powyżej setki to jak najbardziej. Natomiast powinien zostać zniesiony limit na autostradach, podniesiony na drogach ekspresowych i zlikwidowanie bzdurnych ograniczeń tam gdzie nie są potrzebne. Plus zlikwidowanie części przejść dla pieszych. Czasami są zbyt często. A Francja to już od pewnego czasu totalnie odleciała. Ah i zlikwidowałbym jazdę na sygnale i w kolumnie polityków. Mają jeździć tak, jakie są przepisy.

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7364
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: NiKtoś » 25 wrz 2021 19:55

Nie wiem nawet o czym piszesz.. To było do pazdziocha...
Niech sie zglosi taki co zaplacil 500 PLN z usmiechem.. jestem bardzo ciekawy takich teorii z dooopy wyjetych :mrgreen:
Tu nie chodzi o płacenie 500 zł mandatu z uśmiechem obecnie, tylko o to, żeby na mandat nie musiał ktoś brać kredytu, bo są ludzie w Polsce, którzy zarabiają po 2.500 zł miesięcznie. Nie to co Ty Niktosiu, na giełdzie trzepiesz po "bańce" miesięcznie, to możesz swojemu guru Pinokiowi oddać 5.000 zł mandatu :roll:
Interpretacje policji znam(według własnego widzimisie), bo sam się przekonałem na własnej skórze. Przejście dla pieszych, dwupasmówka na Kochanowskiego we Wrocku, wyprzedzałem wprawdzie na przejściu dla pieszych (na którym nie było w okolicach żywej duszy) "ciągnik", który jechał 10 km/h i dostałem maksymalny mandat za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Zostałem potraktowany na równi z tym, który wyprzedza na przejściu dla pieszych pojazd, który się zatrzymuje, żeby przepuścić pieszego :roll: Więc musicie przed przejściem dla pieszych, przed którym nie ma żywej duszy, jadąc przepisowo np.70 k/h lewym pasem ruchu, dostosować predkość do rowezysty który jedzie prawym pasem, bo teraz za to minimalny mandat 1.500 zł. To tylko taki przykład mandatów według książeczki, czy według humoru policjanta :roll: Kto jest kierowcą to wie o czym piszę.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7364
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: NiKtoś » 25 wrz 2021 19:59

Nie wiem skad zalozenie ze mandaty powinny byc surowe ?? Jesli ma sie kroic spolczenstwo co i tak juz zachodzi na monstrualna skale podatkow , zakazow oraz gaszczu przepisow to polecam niemiecki taryfikator.. Powazne kwoty sa tam za powazne przestepstwa a nie za wszystko jak leci.. Za zlapanie przez fotoradar przyszlo zdjecie i 15 Euro do zaplaty i to w bogatych Niemczech . W Polsce o takim mandacie mozesz tylko pomarzyc , 200 PLN to zupelne minimum za krzywy usmiech. Ergo , w stosunku do dochodow nasze panstwo juz jest opresyjne. Ustawodawca zaklada ze u nas jedza sami zlosliwi recydywisci a tam ze to przypadkowa nieuwaga... Wiec tam to nie ma funkcji kastrowania finansowego a raczej to zeby kierowca sie zastanowil i skorygowal swoje zachowanie..Oczywscie wladza u nas nie podlega tym karom , lepiej nawet na wszytskim zarbia cash spoleczny.. Przyklad ?? Smolensk..Piloci zlamali przepisy i samolot ulegl latastrofie.. Czy winni dostali mandaty ?? Nie , dostali ogromne odszkodownia za spowodowanie katastrofy i swiadome ( rejestrowane ) zlamanie przepisow... Wiec u nas wszyscy sa przestepcami ale wladza jest ponad tym..
I jedna strona i druga ma trochę racji. Mandaty powinny być surowe ale po spełnieniu pewnych założeń. To że ktoś jedzie 80 w terenie nie powinno powodować, że nagle zapłaci procent od dochodu. Ale już jak ktoś pędzi powyżej setki to jak najbardziej. Natomiast powinien zostać zniesiony limit na autostradach, podniesiony na drogach ekspresowych i zlikwidowanie bzdurnych ograniczeń tam gdzie nie są potrzebne. Plus zlikwidowanie części przejść dla pieszych. Czasami są zbyt często. A Francja to już od pewnego czasu totalnie odleciała. Ah i zlikwidowałbym jazdę na sygnale i w kolumnie polityków. Mają jeździć tak, jakie są przepisy.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

K.OSA
Chorąży
Posty: 965
Rejestracja: 28 paź 2020 18:11

Re: Cena benzyny w Polsce przekroczyła już 6,00 zl

Postautor: K.OSA » 14 paź 2021 13:21

Co na to Morawiecki i Kaczynski ?
Dlaczego Kaczyński nie obniżył jeszcze VATu, co zapowiadał gdy był w opozycji ?
Obrazek


Obrazek
Obejrzyj film „J. Kaczyński: Nie trzeba być kierowcą, żeby wiedzieć, że benzyna stała się b.droga! | Hipokryzja PiS” w YouTube


https://youtu.be/v5YTdIPHR_I


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości