Opozycja w sprawie reparacji

luźne dyskusje inwestorów
OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2457
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: OSA » 03 wrz 2022 19:47

"Niemcy chcą pisać historię na nowo, a najlepiej o niej zapomnieć, a są odpowiedzialne za wszystkie skutki II wojny światowej. Niemieckie reparacje się nie przedawniły i prawo Polski do ich wypłaty jest oczywiste" – przekonywał Donald Tusk w sierpniu 2004 r.

Tusk oznajmił dzisiaj , że PO oczekuje przedstawienia w Sejmie precyzyjnego harmonogramu działań dyplomatycznych ws. reparacji.

"Będziemy oczekiwali w Sejmie precyzyjnego harmonogramu, nie kampanii wyborczej PiS-u, tylko harmonogramu działań dyplomatycznych. Chcecie od Niemców pieniędzy za II wojnę światową? Będziemy wam pomagać" - oświadczył zwracając się do rządzących. Domagał się jednocześnie odpowiedzi na pytanie, dlaczego żądania w sprawie reparacji wysuwane są dopiero teraz, a nie przez ostatnie siedem lat rządów PiS.

REKLAMA


dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: dochodzeniowy » 03 wrz 2022 20:11

w 2004 roku Sejm podjął uchwale w sprawie reparacji ale nikt nic nie policzył od tamtej pory . W 2003 roku śp. prezydent Warszawy policzył reparacje dot miasta stołecznego. Tusk był premierem i mógł policzyć ale od wtorku do czwartku wiec nie miał czasu wolał haratać w gałę. :idea:
Mysle ze 80% Polaków jest za reperacjami wiec i Tusk bedzie musiał byc za inaczej POlegnie jak jaskółka czarny sztylet.

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: dusigrosz » 03 wrz 2022 20:31

Bo reparacje nam sie naleza i to niestety tylko PiS podnosi ten temat. A szkoda.
To jest sprawa Polska i kazde ugrupowanie powinno byc za tym.
Niekoniecznie chodzi o te 6bln. To moga byc tez rozne wielkie projekty na pokolenia, ale musi to byc ADEKWATNE zadoscuczynienie do wyrzadzonych nam krzywd.

Mam nadzieje jednak, ze temat stanie sie mniej medialny a beda odpowiednie zespoly polsko-niemieckie dalej o tym debatowac.

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: NiKtoś » 03 wrz 2022 20:56

6 bln na 35 mln polaków... Muminek czeka na przelew.. To ile tego bedzie ?? Czy.. tez nie zobaczymy ani zlotowki a PIS to szabaśnie zeby ratowac tonącą gospodarkę?? W POlsce juz wszystkich wydoili.. Glapa jakos juz nie chce az tak drukowac to trzeba do Niemców !! Genialne !! :mrgreen: Co ciekawe podniósł te kłodę tylko lider partii PIS. Duda milczy , Morawiecki zapadł sie pod ziemie. Reszta klakierow i wiekszosc narodu oczywiscie chetnie dostanie cos friko tylko jak zmusic Niemca zeby placil ?? :?: Ja mysle ze Pisiaki jak zwykle nie wiedza nawet jakie kosekwencje niesie te ich pie/rdz/ielenie. Bo tetaz tak , mozna podwazac granice.. Bo Niemcy powiedza ale tych ziem naszych tez sie nie zrzeklismy.. Potem przyjda zydzi z Izraela i razem z USA powiedza ze chca z tego odszkodowania co najmniej polowe bo wieksozsc zabitych to byli zydzi i glownie ich majatki zaostaly zgrabione itd,, :mrgreen:
Bo reparacje nam sie naleza i to niestety tylko PiS podnosi ten temat. A szkoda.
To jest sprawa Polska i kazde ugrupowanie powinno byc za tym.
Niekoniecznie chodzi o te 6bln. To moga byc tez rozne wielkie projekty na pokolenia, ale musi to byc ADEKWATNE zadoscuczynienie do wyrzadzonych nam krzywd.

Mam nadzieje jednak, ze temat stanie sie mniej medialny a beda odpowiednie zespoly polsko-niemieckie dalej o tym debatowac.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: incoqnito » 03 wrz 2022 21:09

53 proc. zdecydowanych respondentów wskazało lata rządów Tuska, jako czasy, w których żyło im się lepiej – wynika z badania Pollstera dla "SE". To oznacza, że lepiej za czasów Morawieckiego żyje się 47 proc. :mrgreen:
Ten sondaz to tak wiarygodny jak ten co to Komoruski miał wygrać :lol:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: incoqnito » 03 wrz 2022 21:11

"Niemcy chcą pisać historię na nowo, a najlepiej o niej zapomnieć, a są odpowiedzialne za wszystkie skutki II wojny światowej. Niemieckie reparacje się nie przedawniły i prawo Polski do ich wypłaty jest oczywiste" – przekonywał Donald Tusk w sierpniu 2004 r.

Tusk oznajmił dzisiaj , że PO oczekuje przedstawienia w Sejmie precyzyjnego harmonogramu działań dyplomatycznych ws. reparacji.

"Będziemy oczekiwali w Sejmie precyzyjnego harmonogramu, nie kampanii wyborczej PiS-u, tylko harmonogramu działań dyplomatycznych. Chcecie od Niemców pieniędzy za II wojnę światową? Będziemy wam pomagać" - oświadczył zwracając się do rządzących. Domagał się jednocześnie odpowiedzi na pytanie, dlaczego żądania w sprawie reparacji wysuwane są dopiero teraz, a nie przez ostatnie siedem lat rządów PiS.
Chcecie??? Qr#wa dlaczego nie powiedział jeśli mamy się domagać, jeśli mamy chcieć ewentualnie jeśli Polska ma walczyć o reparacje tylko chcecie? To kto qr#wa chce? Jakieś obce państwo, społeczeństwo???

Erudyta
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2662
Rejestracja: 02 lis 2018 11:08

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: Erudyta » 04 wrz 2022 08:25

Możemy utwierdzać się w tym, że byliśmy ofiarą, bo byliśmy, i przez to mieć złe stosunki z Niemcami, albo dobre stosunki z największym naszym partnerem gospodarczym, skoro reparacji i tak nie będzie – stwierdził Radosław Sikorski w rozmowie z Radiem Zet

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: NiKtoś » 04 wrz 2022 09:30

No i ?? Przeciez to byly zasluzony czlonek PIS i nawet on w koncu zmadrzal :mrgreen:
Możemy utwierdzać się w tym, że byliśmy ofiarą, bo byliśmy, i przez to mieć złe stosunki z Niemcami, albo dobre stosunki z największym naszym partnerem gospodarczym, skoro reparacji i tak nie będzie – stwierdził Radosław Sikorski w rozmowie z Radiem Zet
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: dochodzeniowy » 04 wrz 2022 09:40

Niktos wcale się nie dziwię że twoje życie to pasmo porażek . Z takim nastawieniem niczego nie zdziałasz . Nie czytaj Onetu czy gazety wyborczej bo tam sieją defetyzm . Najlepiej dla nich gdybyś się zabił . Jak tego nie zrozumiesz to po prostu żal nad trumną.

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: NiKtoś » 04 wrz 2022 10:23

Moje nastwienie wynika z poj/eba/nych rzadzacych, a pasmo porazek , jak zwykle cos tam sobie fantazjujesz
?? Musze powiedziec ze ja jestem szczesciarzem ale nie kazdemu tak sie udalo. Wielu sie stoczylo a jeszce wiecej emigrowalo...dokaldnie przez syf ktorzy robia twoi pryncypalowie. Wlacz sobei facebooka zobaczysz co sie dzieje.. Ludzie koncza studia i sie pakuja.. Norwegia , Niemcy albo Anglia. I zawsze slysze ze nie ma sensu zyc w Polsce bo rzadza wariaci. A wyjazd z kraju to praktycznie zgon dla Polski troche inny niz mi zyczysz ale tez czlowiek znika i tyle..
Niktos wcale się nie dziwię że twoje życie to pasmo porażek . Z takim nastawieniem niczego nie zdziałasz . Nie czytaj Onetu czy gazety wyborczej bo tam sieją defetyzm . Najlepiej dla nich gdybyś się zabił . Jak tego nie zrozumiesz to po prostu żal nad trumną.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Erudyta
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2662
Rejestracja: 02 lis 2018 11:08

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: Erudyta » 04 wrz 2022 11:53

No i ?? Przeciez to byly zasluzony czlonek PIS i nawet on w koncu zmadrzal :mrgreen:
Możemy utwierdzać się w tym, że byliśmy ofiarą, bo byliśmy, i przez to mieć złe stosunki z Niemcami, albo dobre stosunki z największym naszym partnerem gospodarczym, skoro reparacji i tak nie będzie – stwierdził Radosław Sikorski w rozmowie z Radiem Zet
:lol: wylecial na zbity pysk. I slusznie.

Erudyta
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2662
Rejestracja: 02 lis 2018 11:08

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: Erudyta » 04 wrz 2022 11:58

Moje nastwienie wynika z poj/eba/nych rzadzacych, a pasmo porazek , jak zwykle cos tam sobie fantazjujesz
?? Musze powiedziec ze ja jestem szczesciarzem ale nie kazdemu tak sie udalo. Wielu sie stoczylo a jeszce wiecej emigrowalo...dokaldnie przez syf ktorzy robia twoi pryncypalowie. Wlacz sobei facebooka zobaczysz co sie dzieje.. Ludzie koncza studia i sie pakuja.. Norwegia , Niemcy albo Anglia. I zawsze slysze ze nie ma sensu zyc w Polsce bo rzadza wariaci. A wyjazd z kraju to praktycznie zgon dla Polski troche inny niz mi zyczysz ale tez czlowiek znika i tyle..
Niktos wcale się nie dziwię że twoje życie to pasmo porażek . Z takim nastawieniem niczego nie zdziałasz . Nie czytaj Onetu czy gazety wyborczej bo tam sieją defetyzm . Najlepiej dla nich gdybyś się zabił . Jak tego nie zrozumiesz to po prostu żal nad trumną.
... Dlatego studia powinny byc płatne. Po co ja jako podatnik mam fundowac niedorajdom zyciowym studia, skoro niedojdy koncza szkole i nie maja pojecia w jakim celu. Pozniej patrosza ryby w islandii cxy zbieraja szparagi. Do tego nie trzeba żadnej szkoły.

OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2457
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: OSA » 04 wrz 2022 22:10

Dlaczego PiS nie żąda reparacji od Rosji :shock:
Te same powody, które Polska wysuwa, by żądać reparacji od Niemiec, mogłyby dotyczyć Rosji, która zaatakowała Polskę w 1939 r. razem z Niemcami
Przecież Związek Radziecki ponosi odpowiedzialność za wybuch wojny podobnie jak III Rzesza.


PiS powinien zwracać się o reparacje do Rosji Putina

- Decyzje w Poczdamie były o tym, że Polska miała dostać 15 procent reparacji sowieckich, a Sowieci nas oszukali. Co oznacza, że PiS powinien zwracać się o reparacje do Rosji Putina, tym bardziej, że tu jest pewna furtka. Rosja prowadzi wojnę w Ukrainie, jej rezerwy walutowe, które szacuje się na 300 miliardów, zostały zamrożone. Jeśli Stany Zjednoczone ogłoszą, że Rosja jest państwem sponsorującym terroryzm, można będzie wobec Rosji dochodzić części tych funduszy w amerykańskich sądach . I to może jest jakiś patent - powiedział wczoraj europoseł Radosław Sikorski.

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: dochodzeniowy » 04 wrz 2022 22:54

Reparacje od ZSRR ? Kosa sprawdź półkę w psychiatryku.

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Opozycja w sprawie reparacji

Postautor: dochodzeniowy » 05 wrz 2022 08:36

Tak jak pisałem ponad 80% Polaków jest za reparacjami,więc i Tusk co wczoraj był przeciw dziś już jest za. I kosa forumowy daun też jest za.


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości