Dlaczego Warren Buffet i Bill Gates są milionerami

luźne dyskusje inwestorów
m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Dlaczego Warren Buffet i Bill Gates są milionerami

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 03 wrz 2022 17:33

Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

REKLAMA


dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dlaczego Warren Buffet i Bill Gates są milionerami

Postautor: dochodzeniowy » 04 wrz 2022 09:47

Nie czytali Onetu i gazety wyborczej.

Erudyta
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2665
Rejestracja: 02 lis 2018 11:08

Re: Dlaczego Warren Buffet i Bill Gates są milionerami

Postautor: Erudyta » 04 wrz 2022 12:00

Nie czytali Onetu i gazety wyborczej.
Gdyby czytali to byliby na szparagach u niemca.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Dlaczego Warren Buffet i Bill Gates są milionerami

Postautor: dryniol » 04 wrz 2022 12:57

Cały czas piszę o tym samym niektórym "mędrcom" tego forum, no ale oni są madrzejsi;
cytat;
"Były szef Google'a Eric Schmidt twierdzi, że kupowanie i sprzedawanie akcji na podstawie codziennych ruchów rynku nie sprawia, że ktoś stanie się bogaty. Takie akcje trzeba planować i inwestować długoterminowo. Nie tylko on stosuje tę zasadę. W jej myśl działa także Warren Buffet. Jego zdaniem długoterminowe strategie inwestycyjne są lepsze niż kupowanie i zbywanie akcji pod wpływem impulsu."
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7509
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: Dlaczego Warren Buffet i Bill Gates są milionerami

Postautor: jarek111 » 04 wrz 2022 22:11

Cały czas piszę o tym samym niektórym "mędrcom" tego forum, no ale oni są madrzejsi;
cytat;
"Były szef Google'a Eric Schmidt twierdzi, że kupowanie i sprzedawanie akcji na podstawie codziennych ruchów rynku nie sprawia, że ktoś stanie się bogaty. Takie akcje trzeba planować i inwestować długoterminowo. Nie tylko on stosuje tę zasadę. W jej myśl działa także Warren Buffet. Jego zdaniem długoterminowe strategie inwestycyjne są lepsze niż kupowanie i zbywanie akcji pod wpływem impulsu."

dryniol skarbie te teksty moga sie sprawdzac w rozwinietych rynkach zachodnich ale w polsce mamy wolna amerykanke i tutaj mamy inne realia :)

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7411
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Dlaczego Warren Buffet i Bill Gates są milionerami

Postautor: NiKtoś » 04 wrz 2022 22:14

Mialem mu to napisac ale juz mi sie nie chcialo. My zyjemy w systemie gdzie glowna regula jest objepac z kasy burżujów, kapitalistów i kazdego kto zaoszczedzil jakas kase.... :mrgreen:
Cały czas piszę o tym samym niektórym "mędrcom" tego forum, no ale oni są madrzejsi;
cytat;
"Były szef Google'a Eric Schmidt twierdzi, że kupowanie i sprzedawanie akcji na podstawie codziennych ruchów rynku nie sprawia, że ktoś stanie się bogaty. Takie akcje trzeba planować i inwestować długoterminowo. Nie tylko on stosuje tę zasadę. W jej myśl działa także Warren Buffet. Jego zdaniem długoterminowe strategie inwestycyjne są lepsze niż kupowanie i zbywanie akcji pod wpływem impulsu."

dryniol skarbie te teksty moga sie sprawdzac w rozwinietych rynkach zachodnich ale w polsce mamy wolna amerykanke i tutaj mamy inne realia :)

.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Vincere
Sierżant sztabowy
Posty: 153
Rejestracja: 18 cze 2019 22:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dlaczego Warren Buffet i Bill Gates są milionerami

Postautor: Vincere » 05 wrz 2022 21:20

Jestem dlugoterminowcem, zbudowalem stabilny portfel pko bp, ccc, allegro, kghm, cd proj - teraz czekam z tym.
Spekulacyjnie mam mabion i mercator

Na kazdej spolce jestem w plecy od 5% (allegro) do 60% (ccc)
Strata wirtualna - olbrzymia, tylko dzieki inflacji zal jakby mniejszy

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Dlaczego Warren Buffet i Bill Gates są milionerami

Postautor: dusigrosz » 05 wrz 2022 21:34

Dlaczego Warren Buffet i Bill Gates są milionerami ??

ja wiem!

Nie ogladali TVP.INFO.

Inaczej by liczyli na to, ze rzad PiS im wszystko DA !!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7509
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: Dlaczego Warren Buffet i Bill Gates są milionerami

Postautor: jarek111 » 05 wrz 2022 22:37

Dlaczego Warren Buffet i Bill Gates są milionerami ??

ja wiem!

Nie ogladali TVP.INFO.

Inaczej by liczyli na to, ze rzad PiS im wszystko DA !!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

sa milionerami bo nie inwestuja w polskie akcje .jesli juz to spekulacyjnie wchodza w koszyki rynkow rozwijajacych sie grajac na krotki lub sredni termin :) prosto i na temat a te wywody dryniola to sobie mozecie wpakowac .... .to nie rynek dla takich tekstow kochani :) kto tego nie rozumie to niech da sobie spokoj z polskim grajdolem i inwestuje w spolki na zachodzie dzieki np platformie xtb .

.

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Dlaczego Warren Buffet i Bill Gates są milionerami

Postautor: dryniol » 06 wrz 2022 10:03

Mialem mu to napisac ale juz mi sie nie chcialo. My zyjemy w systemie gdzie glowna regula jest objepac z kasy burżujów, kapitalistów i kazdego kto zaoszczedzil jakas kase.... :mrgreen:
Cały czas piszę o tym samym niektórym "mędrcom" tego forum, no ale oni są madrzejsi;
cytat;
"Były szef Google'a Eric Schmidt twierdzi, że kupowanie i sprzedawanie akcji na podstawie codziennych ruchów rynku nie sprawia, że ktoś stanie się bogaty. Takie akcje trzeba planować i inwestować długoterminowo. Nie tylko on stosuje tę zasadę. W jej myśl działa także Warren Buffet. Jego zdaniem długoterminowe strategie inwestycyjne są lepsze niż kupowanie i zbywanie akcji pod wpływem impulsu."

dryniol skarbie te teksty moga sie sprawdzac w rozwinietych rynkach zachodnich ale w polsce mamy wolna amerykanke i tutaj mamy inne realia :)

.

Koledzy piep.rzycie farmazony :!: :roll: Takie właśnie okresy są idealne do budowania długoterminowych portfeli :roll:
Nie mówię tu o kupowaniu napompowanych już kryptowalut, czy niektórych napompowanych już akcji np. Dino. Ale jak płacę obecnie np. 20 groszy za 1 złotówkę majątku PKP Cargo i mój pakiet jest warty jedną tysieczną tak dużej firmy, w ponad 40 milionowym kraju, to uważam że za darmo rozdają udziały :roll: Patrzycie jedynie na akcje, zamiast na udziały jakie możecie nabyć w danej firmie praktycznie za drobne, i to jest wasz błąd drodzy przyjaciele :roll: Co, myślicie że spadnie do takich poziomów, że za jedną pensję będziecie mogli sobie kupić całe PKP Cargo :?: :P :lol: :lol:
Oj kiedyś wam przypomnę parkietowe "mistrze" co pisałem ja, i co wypisywaliście wy. Kiedy był czas na kupowanie, a kiedy będzie czas na sprzedawane :P 8)
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Dlaczego Warren Buffet i Bill Gates są milionerami

Postautor: incoqnito » 06 wrz 2022 12:54

Mialem mu to napisac ale juz mi sie nie chcialo. My zyjemy w systemie gdzie glowna regula jest objepac z kasy burżujów, kapitalistów i kazdego kto zaoszczedzil jakas kase.... :mrgreen:



dryniol skarbie te teksty moga sie sprawdzac w rozwinietych rynkach zachodnich ale w polsce mamy wolna amerykanke i tutaj mamy inne realia :)

.

Koledzy piep.rzycie farmazony :!: :roll: Takie właśnie okresy są idealne do budowania długoterminowych portfeli :roll:
Nie mówię tu o kupowaniu napompowanych już kryptowalut, czy niektórych napompowanych już akcji np. Dino. Ale jak płacę obecnie np. 20 groszy za 1 złotówkę majątku PKP Cargo i mój pakiet jest warty jedną tysieczną tak dużej firmy, w ponad 40 milionowym kraju, to uważam że za darmo rozdają udziały :roll: Patrzycie jedynie na akcje, zamiast na udziały jakie możecie nabyć w danej firmie praktycznie za drobne, i to jest wasz błąd drodzy przyjaciele :roll: Co, myślicie że spadnie do takich poziomów, że za jedną pensję będziecie mogli sobie kupić całe PKP Cargo :?: :P :lol: :lol:
Oj kiedyś wam przypomnę parkietowe "mistrze" co pisałem ja, i co wypisywaliście wy. Kiedy był czas na kupowanie, a kiedy będzie czas na sprzedawane :P 8)
A ten ciągle kupuje :lol: Już chyba 3 rok :lol: Tauron tez cięgle kupujesz? Zmień po cichu stopkę jak już raz to zrobiłeś :mrgreen: I co z tego że w księgach masz to warte 1zł? Ważniejsze ile każda złotówka generuje cashu moim zdaniem! Generuje, a nie przynosi strat od kilku już kwartałów i to po starych cenach energii! Po nowych pewnie zaczną zarabiać :lol: :lol: :lol:


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości