ELE -PO GODZINACH :-)

luźne dyskusje inwestorów
Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 05 lip 2011 23:36

Wuwuzel

Wysłany: Czw, 30 Cze 2011, 15:07
z forum bankiera

Autor | ~speku [77.253.107.*] 2011-06-30 15:43 Zobacz wątki dotyczące Elektrim
Zobacz profil Elektrim .
Od Ele-Króla: Z sali padły zasadnicze dwie propozycje zmian do Porządku
1. Aby zamienić pkt.4 z pkt.2 Porządku
2. Aby przerwać obrady do 29.07 (czyli otrzymania odpowiedzi Zarządu na pytania akcjonariuszy na piśmie).
Polaris przegłosował wszystko na NIE!!
Nastepnie spisano na sali 7 pytań do Piskorza na piśmie, nastepnie zredukowano do 5 (bo za dużo)
Mniej więcej Pytania:
1. Ile EXTRAS otrzymał Elek od DT?
2. Kiedy Elek na GPW?
3. Ile jest PAKu w Elektrimie?
4. Szczególy Ugody?
5 umknęło..
Piskorz nie wiedział co znaczy EXTRAS, na GPW wysłali zapytanie (to dla tych co żądają działania Elka do powrotu na GPW, do którego się zobowiązał). W Elektrimie jest 1,24% PAKu, Szczególy Ugody są objąte klauzulą tajności do czasu aż wszyscy pod nią podpisani się z tego nie wycofają.
Jedna z ważniejszych kwestii jaka padła to:.."że Ugoda jest bardzo korzystna dla Elka" (ale co rozumieć pod tym pojęciem nie wiadomo).
Porty nie na sprzedaż i pieniędzy wystarczy na inwestycje w PAK i Porty. Jest sporządzony "wariantowy" projekt inwestycyjny w Portach, zobaczymy który przejdzie, gdyż "odważniejszy" może być kontrowersyjny.
Najważniejsze: Wrzesień-Październik Raport skonsolidowany i Nadzwycz.Walne Elektrimy na którym wszystko będziemy wiedzieli.
Spisano na sali kilkadziesiąt pytań (być może się powtarzających), odpowiedzi listowo/mailowe za 2-tyg. wsio
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

REKLAMA


Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 05 lip 2011 23:40

Łowca lizaków napisał:
Co za *** się pojawiły, jątrzą krytykują TO DRODZY JEST ELEKTRIM, każdy został z akacjami bo chciał. NIKT, NIKOGO nie zmusza, trzeba było oddać, Panu ZYGMUNTOWI po 7 zł, Vito po 0,5 zł, czy 5 gr.
Odpuście i czekajcie. Nie mogą może powiedzieć jak to na razie wygląda, ale na pewno wszystko się wyjaśni.

a golgol61

Wysłany: Czw, 30 Cze 2011, 21:03

a co odpowiesz temu Panu 3,5 roku czekania i nic.Autor | ~Pozbawiony złudzeń [46.205.6.*] 2011-06-30 18:20 Zobacz wątki dotyczące Elektrim
Zobacz profil Elektrim .
Tyle ile czekam na powrót Elektrimu na GPW ma mój syn.Urodził się kilka dni przed ostatnią sesją w jakiej notowany był Elektrim.Trzy i pół roku to dla mojego syna cała wieczność, dla mnie ten czas to okres wzlotów i upadków oraz radości z syna.Zdążyła upaść moja firma, która świetnie się rozwijała, przyzedł kryzys i okazało się jak kruchy jest biznes w dzisiejszych czasach.Przy dużych kosztach w kilkanaście miesięcy zostałem z przysłowiową jedną parą spodni.Odeszła żona, przy życiu trzymał mnie syn i elektrim...nadzieja, że wróci na GPW. Dzisiaj zostałem odarty ze złudzeń i tej nadzieji pozbawiony.Pieniądze szczęścia nie dają ale tym co się z nimi rodzą...

a robaczekala

Wysłany: Czw, 30 Cze 2011, 21:17

G... mnie obchodzi jakie plany ma główny akcjonariusz.
Kupiłem akcje bo MOIM ZDANIEM majątek Spółki to uzasadniał pomimo sporów sądowych i wszelkich innych działań i zaniechań.
Wymagam więc od MOJEGO ZARZĄDU (mojego bo to moja spółka bo mam akcje) by działał na moją korzyść - moją to jest na korzyść wszystkich akcjonariuszy a nie tylko jednego co więcej akcji kupił. Tego wymaga prawo bo o innych obowiązkach nie będę pisał bo dla nich to pewnie obce nazwy.

Na walnym mieliśmy tak naprawdę tylko 2 pytania:
- jakie są warunki ugody
- kiedy ELE złoży KOMPLETNE papiery do dopuszczenia do obrotów na DOWOLNYM rynku GPW.

Wszystko inne mogliśmy wybaczyć.
Tak naprawdę to pewnie wiele z obecnych osób odpuściłoby nawet odpowiedź i na to pierwsze pytanie byle ELE pojawił się na GPW i mogli ruszyć akcjami (w dowolną stronę).

Ale przedstawiciele głównego akcjonariusza ups Spółki olali nasze prawa i swoje obowiązki a przedstawiciel głównego akcjonariusza także swoimi głosowaniami zablokował 2 moim zdaniem sensowne wyjścia z tego impasu
- najpierw głosował przeciw zadawaniu pytań o stan Spółki bo tak należy ocenić głosowanie przeciw zamianie wolnych wniosków i głosowań.
- potem gdy i to obeszliśmy zablokował nam uzyskanie odpowiedzi odnośnie faktycznych działań Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki przed oddaniem głosu i skwitowaniem.

Tak, wiem !$@#$ uzyskamy a nie odpowiedź na nurtujące nas pytania. Nas bo główny akcjonariusz i rodzina królika znają odpowiedzi a my ciemny lud nie musimy być traktowani poważnie.

Osobiście to dziwi mnie (w mojej ocenie butne) zachowanie przedstawicieli Spółki na rozkaz głównego akcjonariusza.
Wystarczyłoby jasno stwierdzić na walnym:
- nie możemy na razie udzielić więcej odpowiedzi bo ugoda jest w toku.
- Spółka ma się dobrze/źle/... i robimy co tylko można by było super bo to wszystkich zadowoli.
- Spółka przeznacza na dywidendę w 2010 roku cały zysk byście mieli na waciki. Może to i mało ale dotąd nie było nawet tego a teraz macie COŚ.
- dodatkowo cały/część zysku z konsolidowanych wyników dajemy na dywidendę i jest to XX PLN/akcję
- dodatkowo by Spółka nie utraciła kasy która jest jej potrzebna na inwestycje to robi nową emisję i KTO CHCE z akcjonariuszy może - proporcjonalnie do posiadanych akcji objąć nowe - czyli odda całość/część dywidendy z powrotem do Spółki.


Sytuacja wtedy moim zdaniem byłaby jasna i akceptowalna dla 99% akcjonariuszy.

A tak to kolejny raz czułem się jak Żyd za okupacji. Nawet nie mogliśmy wybrać którym kominem mają nas wywalić.

No i nie było paluszków!!!
Olać paluszki ale brak stołu przed nosem był uciążliwy.

na co
stara świnia

Wysłany: Czw, 30 Cze 2011, 21:25

czytając takie posty mam wrażenie ze piszacego *** obchodzi elektrim jako spólka
pisżacy mysli jedynie jak spekulowac akcjami dowolnej firmy
dziwie się zatem ze został z akcjami
mógł np spekulowac na veno, fonie czy innych takich
eletrim ząś wg takowego najlepiej jakby upadał z opcją likwidacji, bo jazdy byłyby wielkie byle by był notowany
eh zadnego włascicelskiego patriotyzmu
byleby akcje były notowane i były jazdy.
i bujało.

a jakby tak elektrim nie wrócił na giełde tylko stał sie normalna uczciwą spólka dywidendowa to dla takiego byłoby to oszustwo normalnie.

ja nawet troche jestem za tym by elek nie wrócił na giełde
miło by było byc inwestorem a nie byle spekulantem.
zawsze to jest cos ambitnego i mozna by sie w towarzystwie przyznac ze jest sie współwłascicielem znanego elektrimu i znajduje sie w małym gronie akcjonariuszy naprawde znanej spólki

Laris nadal rządzi kamienicą? Takie plakietki był rozdawane.
To już chyba nie jest konieczne do ucieczki przed wierzycielami.
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 05 lip 2011 23:45

BratSolorza

Wysłany: Czw, 30 Cze 2011, 21:32
Witam

Prezes Piskorz to na ta chwilę właściwy człowiek na własciwym miejscu.

Zapytajcie zresztą MN....

Trzeba dać szanse. Juz pewne sprawy sie układają w całość.
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 05 lip 2011 23:47

have_a_nice_trip

Wysłany: Czw, 30 Cze 2011, 22:06
Cytat:
Umowa sprzedaży Polkomtela została podpisana - media
ISI
2011-06-30, ostatnia aktualizacja 54 minuty temu

[brief]

Warszawa, 30.06.2011 (ISB) – Konsorcjum akcjonariuszy Polkomtela podpisało umowę sprzedaży 100% akcji operatora sieci Plus z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, podała telewizja TVN CNBC powołując się na dwa niezależne źródła. Media szacowały wcześniej, że wartość oferty złożonej przez Solorza-Żaka to ok. 18 mld zł, co obejmuje m.in. przejęcie częsci zobowiązań spółki. Akcjonariusze Polkomtela to: PKN Orlen (24,39%), KGHM Polska Miedź (24,39%), Vodafone (24,39%), PGE (21,85%) i Węglokoks (4,98%). W 2010 r. Polkomtel miał 1118,90 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2010 roku wobec 979,30 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 7925,10 mln zł wobec 7995,80 mln zł rok wcześniej. (ISB)

mtd
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 05 lip 2011 23:50

alus

Wysłany: Pią, 01 Lip 2011, 7:39
http://www.parkiet.com/artykul/1069517_ ... -GPW-.html

Elektrim pyta KNF, jak wrócić na GPW 
Urszula Zielińska 01-07-2011, ostatnia aktualizacja 01-07-2011 00:56

Drobni inwestorzy konglomeratu chcieli wiedzieć, po pierwsze, kiedy firma wróci na warszawską giełdę, a po drugie, co wchodzi w skład jej majątku. Na odpowiedzi muszą poczekać

Informacje w jednostkowym sprawozdaniu nie zadowoliły inwestorów indywidualnych, którzy wyjątkowo licznie stawili się wczoraj na zwyczajne walne zgromadzenie Elektrimu. Oprócz głównego właściciela – Polaris Finance (spółka Zygmunta Solorza-Żaka) – w zgromadzeniu  wzięło udział 41 graczy.

Cytat:

Składam wniosek o poszerzenie porządku obrad walnego zgromadzenia o sprawozdanie zarządu w sprawie strategii, ze szczególnym uwzględnieniem wprowadzenia Elektrimu na giełdę

Józef Masłowski, inwestor


Zanim doszło do głosowania nad zatwierdzeniem sprawozdania i absolutoriami dla zarządu i rady nadzorczej, na sali zgromadzenia doszło do dyskusji między inwestorami a prezesem zarządu Wojciechem Piskorzem oraz przewodniczącym zgromadzenia Jerzym Modrzejewskim (wieloletni prawnik Solorza-Żaka).

Potrzebne informacje

– Wszyscy przyjechaliśmy tu po to, aby porozmawiać, nie aby po prostu zagłosować nad zatwierdzeniem sprawozdania. Mamy pytania do zarządu. Czy możemy je teraz zadać? – pytał jeden z inwestorów.

– Najpierw dowiedzmy się, nad czym głosujemy, a potem oddajmy głosy – wtórował mu inny inwestor Robert Kozicki. – Tylko jeden udziałowiec ma pełną wiedzę. On może głosować (nad zatwierdzeniem sprawozdań – red.). My nie – mówił.

– Ja do zadawania pytań w tej chwili nie dopuszczę – oponował Modrzejewski. Przypominał też, że dyskusja może dotyczyć tylko spraw związanych ze zgromadzeniem.

Za jego radą drobni inwestorzy ostatecznie składali kolejne formalne wnioski z propozycjami uchwał, aby zmienić bieg spotkania i uzyskać więcej informacji. Głosami Polaris Finance kolejne propozycje modyfikacji planu WZA były odrzucane. Nie przeszły ani zmiana porządku obrad tak, aby dyskusja o „rzeczach innych” była możliwa przed głosowaniem w sprawie sprawozdania, ani apel Józefa Masłowskiego, aby zarząd przedstawił strategię, ani próba przerwy w obradach do czasu aż zarząd pisemnie odpowie na pytania inwestorów.

Ostatecznie za sprawą oddolnej inicjatywy inwestorzy sporządzili listę pięciu pytań do zarządu, na które prezes Wojciech Piskorz zgodził się odpowiedzieć od razu. I drugą – z pytaniami, na które zarząd odpowie pisemnie. Obie złożono na ręce przewodniczącego WZA, a ten przekazał je prezesowi.

Kiedy Elek na GPW?

Padły pytania: „Czy Elektrim dostał ekstrakasę za Erę?”, „Ile PAK jest w Elektrimie?”, „Kiedy Elek na GPW?”.

Na pytania związane z ugodą udziałowców Polskiej Telefonii Cyfrowej prezes Elektrimu nie odpowiedział.

– Rozważamy możliwość powrotu na GPW. W sprawie wymogów, jakie musielibyśmy ewentualnie spełnić, skierowaliśmy do Komisji Nadzoru Finansowego zapytanie – powiedział za to Wojciech Piskorz, prezes Elektrimu.

Cytat:

Składam wniosek o zarządzenie przerwy w obradach ZWZ do 28 lipca, do godziny 10.00. Abyśmy przez ten czas mogli uzyskać od zarządu informacje, które pozwolą nam zagłosować w sprawie zatwierdzenia jednostkowego sprawozdania finansowego Elektrimu

Robert Kozicki, inwestor


– Elektrim jest w precedensowej sytuacji: jest jednocześnie spółką publiczną, ale niegiełdową. Przez kilka lat był w stanie upadłości. Przygotowanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych na kilka lat wstecz wydaje się bardzo trudną sprawą, tym bardziej że część umów, jakie zawieraliśmy, w tym ugoda w sporze o Polską Telefonię Cyfrową, to dokumenty poufne – tłumaczył potem w rozmowie z „Parkietem”.

– Pracujemy nad skonsolidowanym sprawozdaniem za 2010 r. Powinno być gotowe na jesieni, wtedy też zwołamy nadzwyczajne walne zgromadzenie w celu jego zatwierdzenia – dodawał.

Cytat:

Ujawniliśmy w finansowym sprawozdaniu jednostkowym wszystko,co dotyczyło 2010 r. Mamy po raz pierwszy od siedmiu lat opinię audytora. Można to wszystko kwestionować, ale zdaje się, że nie jest to odpowiednie forum

Wojciech Piskorz, prezes Elektrimu


Plotka wśród maklerów mówi, że w IV kwartale Elektrim ma przeprowadzić emisję i wejść na NewConnect (aby spółka skierowała na ten rynek swoje kroki, podpowiadał na łamach „Parkietu” Ludwik Sobolewski, prezes GPW). – Nic mi na ten temat nie wiadomo – uciął dywagacje Piskorz. – Obecnie pracujemy nad uproszczeniem struktury grupy i strategią. Nie można dziś odpowiedzialnie określić terminu, w jakim będzie gotowa. Elektrim pozostanie jednak holdingiem, w którym spółka matka będzie zarządzać firmami portfelowymi i utrzymywać się z pobieranych dywidend – informował prezes Elektrimu.

– Skupimy się na energetyce: głównie poprzez ZE PAK, deweloperce, którą poprowadzi Port Praski, oraz zarządzaniu nieruchomościami – wyliczył.

Cytat:

Ostatnio w Elektrimie

27 czerwca 2011

Elektrim zawiera z PBG przedwstępną umowę sprzedaży 50 proc. i jednej akcji Rafako za 541 mln zł.

6 czerwca 2011

Elektrim zawiera ugodę ze Skarbem Państwa w sporze o akcje Zespołu Elektrowni Pątnów–Ada- mów–Konin. Zapada decyzja o wprowadzeniu PAK na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

25 marca 2011

Wojciech Piskorz zostaje wybrany na prezesa spółki. Rada nadzorcza odwołuje Romana Jarosińskiego z zarządu.

14 stycznia 2011

Potwierdzenie zawarcia ugody udziałowców Polskiej Telefonii Cyfrowej, do której doszło w grudniu 2010 r. Elektrim spłaca wierzycieli, w tym obligatariuszy.

10 stycznia 2011

Orzeczenie sądu o umorzeniu postępowania upadłościowego Elektrimu staje się prawomocne

17 grudnia 2010

Sąd Rejonowy w Warszawie na posiedzeniu niejawnym na wniosek wierzycieli Elektrimu umorzył postępowanie upadłościowe spółki.

_________________
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 05 lip 2011 23:51

belizar

Wysłany: Pią, 01 Lip 2011, 9:53
krótkie podsumowanie wczorajszego dnia

- Prezes wskazuje energetyke i developerkę jako kierunki rozwoju holdingu, nie ma słowa o telekomunikacji
- nie potwierdza faktu dodatkowej płatnosci na rzecz elektrimu z tytułu zakonczenia sporu o Erę, ponad srodki o których wiemy z prasy
- jednoczesnie wskazuje, ze nie moze zdradzić szczegółów ugody

tyle podsumowania...

Ja podtrzymuje teze, sprowadzającą się do prostego stwierdzenia, że Elektrim posluzył do sfinansowania zakupu plusa. Na udowodnienie tej tezy można przytoczyć wiele argumentów.Poki co pieniadze nie rosną na drzewach.

Inna kwestia to rozliczenia na linii glówny akcjonariusz a holding. Tym samym teza o tzw. extras nie jest nieprawdopodobna.
Nimniej brak nawet najmniejszej sugestii o innych wariantach rozwoju holdingu anizeli poprzez inwestycje w eneretyce i developerce skłaniaja do tezy ze nie nalezy sie spodziewać "odkrycia" innych aktywów ponad te o których była mowa podczas WZA.



Pozdrawiam
Belizariusz


zielone pomidory

Wysłany: Pią, 01 Lip 2011, 10:09
Do Belizara

To że prezes wielu tezom zaprzeczył albo inaczej , że ich nie potwierdził lub w ogóle ich nie skomentował o niczym nie świadczy.
Powiedział kilkakrotnie proszę wykazać cirpliwość do momentu ukazania się rap.skonsolidowanego i na następnym NWZA więcej będzie można zobaczyć.

Pytanie odnośnie PLUSA,EXTRASA,PTC,POROZUMIENIA I SPARTANA jest od dziś następujące ;
CZY , A JEŚLI TAK , TO ILE PROCENT SPARTANA MA ELEKTRIM LUB SPÓŁKA ZALEŻNA OD ELEKTRIMU.

Pozdrawiam.
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 05 lip 2011 23:52

jokos
Kapral

Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 5

Ostrzeżenia: 0/5
Powrót do góry Post Byłem na WZA Elektrimu
Wysłany: Pią, 01 Lip 2011, 11:16
Jestem z Elektrimem od 1992 r. na dobre i na złe.Na Tym WZA dowiedzieliśmy się tyle ile mogliśmy się dowiedzieć.Wszysko w swoim czasie,taki jest biznes.Jaka była sytuacja Elektrimu w ostatnich latach Elefani dobrze wiedzą.Żeby nie p.Zygmunt Soloż-Żak ,nie było by już Elektrimu. Jestem dla Niego pełen uznania i dziękuję w imieniu własnym i podzielających moje zdanie współakcjonarjuszy.Nowemu prezesowi życzę samych sukcesów i zadowolenia z pracy.
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 05 lip 2011 23:55

golgol61

Wysłany: Pią, 01 Lip 2011, 16:22
tu taka cisza a na wątku bankiera ciekawie
pozwolę sobie wkleić

Elektrim pyta KNF na jakich warunkach ma wrócić na GPWAutor | ~kliper [46.112.141.*] 2011-07-01 16:15 Zobacz wątki dotyczące Elektrim
Zobacz profil Elektrim .
Odpowiedź jest prosta NA DZIKICH TAK JAK JĄ OPUŚCIŁ!!!!



Pytania spisane na WZA i przekazane Zarządowi
Autor: ~Liber Abaci [83.24.230.*], 2011-07-01 16:18
ZESTAW I (spisany jako pierwszy i dyskutowany na WZA)

1. Jaki EXTRAS otrzymał Elektrim z DT.
2. Kiedy Elek na GPW (wniosek o powrót)?
3. Jakie są warunki ugody z grudnia 2010 roku?
4. Ile jest PAK'u w Elektrimie (w Grupie)? Na jakiej podstawie zmniejszono udział z 47% na 1,24%?
5. Na jakiej podstawie Elektrim zapłacił Skarbowi Państwa roszczenia z "kontraktów tureckich"?


ZESTAW II

1. Czy warunki porozumienia zawartego w 2010 roku zostały w pełni wykonane?
2. Do kiedy obowiązuje klauzula poufności porozumienia?
3. Kiedy Zarząd będzie wywiązywał się z obowiązków informacyjnych zgodnie z KSH dla spółki publicznej?
(moja uwaga do tego pytania: obowiązki informacyjne spółki publicznej są regulowane przez rozporządzenie ministra finansów w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych)
4. Czy spółka ma nadal status spółki publicznej i czy w związku z tym czy się z obowiązków informacyjnych wywiązuje?
5. Do kiedy pojawi się raport skonsolidowany za rok 2010 i na podstawie jakich aktów prawnych?
6. Kiedy Elektrim zacznie się wywiązywać z obowiązków informacyjnych na bierząco np. poprzez własną stronę internetową (przykład: sprzedaż akcji Rafako - brak informacji ze strony Elektrimu)?


ZESTAW III

1. Jakie są skutki finansowe ugody wielostronnej pomiędzy Elektrimem, i innymi podmiotami (obligatariusze, DT, Vivendi, Skarb Państwa itd.)? Czy rachunek wyników i bilans za 2010 rok (jednostkowy i skonsolidowany) odzwierciedla efekty Ugody? Jeśli nie odzwierciedla, bądź odzwierciedla częściowo, to czy będzie to widoczne w sprawozdaniach okresowych i rocznych (jedn. i skons.) za rok 2011? Kiedy te sprawozdania będą opublikowane?
2. Jakie są efekty tzw. "kontraktów tureckich" (w tym działalność spółki Enelka) w rachunkach wyników i bilansie (jedn. i skons.) za rok 2010? Jak sprawy rozliczeń wiążą się z wypłatą przez Elektrim kwot dla Skarbu Państwa na podstawie Ugody?
3. Czy Spółka zamierza powrócić na GPW / wejść na NC? Jaki jest realny temrin notowania akcji?


ZESTAW IV

1. Do kiedy obowiązuje klauzula tajności Ugody?
2. Jaką sumarycznie kwotę otrzymał, bądź otrzyma Elektrim, bądź inna spółka grupy kapitałowej (za udziały w PTC) od spółek DT, z uwzględnieniem 643,7 mln EUR zapłaconych w ramach Master Agreement zawartej między Elektrim a DT, oraz uwzględnieniem kwot otrzymanych w wyniku zawartej Ugody?
3. Czy są niepieniężne korzyści dla GK Elektrimu wynikające z Ugody?
4. Czy Ugoda została w pełni skonsumowana? tzn. czy wszystkie strony wywiązały się już ze swoich odpowiedzialności wynikających z zapisów ugody? Jeżeli nie, to kiedy upływa termin pełnego zrealizowania Ugody?


Pozdro...
LA
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 06 lip 2011 00:05

pietiap

Wysłany: Nie, 03 Lip 2011, 21:52

http://www.elektrim.pl/walne2011.asp

a gdzie protesty przy każdym absolutorium? są w protokołach?

no dobra ale uchwała w sprawie przesunięcia terminu głosowania nad zatwierdzeniem sprawozdania za 2010 do momentu udzielenia odpowiedzi na pytania przez zarząd była głosowana a nie widzę tego
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 06 lip 2011 00:07

zielone pomidory

Wysłany: Pon, 04 Lip 2011, 21:02
Do pażdziernikowego NWZA dużo czasu.


Mam do Was pytanie ELEFANTY.
Dzisiaj wszyscy są niezadowoleni z postawy Solorza , jego polityki informacyjnej.Niepewność , strach ,koszmary , obawa utraty zainwestowanych pieniędzy pomimo tego że
widmo upadłości odeszło w zapomnienie.

PB wylicza łączny majątek elektrimu na około 2,2 mld zł.

Pytanie do Was cierpliwe ELEFANTY:
Jaki majątek usatysfakcjonuje Was po odkryciu wszystkich kart przez Solorza?
Mam na myśli wartość księgową.Od jakiej kwoty Solorz będzie Waszym Bogiem.Nie pytam o cenę akcji po powrocie na GPW.
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 06 lip 2011 00:09

zibek.s

Wysłany: Wto, 05 Lip 2011, 19:46
Są rzeczy stałe na tym świecie

Tomasz Świderek 04-07-2011, ostatnia aktualizacja 04-07-2011 02:20

Ostatni tydzień przyniósł wysyp informacji o Elektrimie. Poczułem się jak za dawnych lat i mam nadzieję, że na tym się nie skończy

Elektrim to jedna z tych spółek, o których kiedyś mówiło się co dnia. A był taki czas – koniec lat 90. XX w. – gdy zagraniczni inwestorzy kupowali akcje firmy, by mieć ekspozycję na niemal całą gospodarkę. Do tego dokupowano papiery któregoś z banków oraz akcje Telekomunikacji Polskiej i polski portfel był domknięty. Zachodnie banki inwestycyjne za punkt honoru stawiały sobie mieć rekomendację akcji Elektrimu.

Czasy świetności minęły, firma pogrążona w problemach związanych z niewykupieniem na czas obligacji zmierzała ku upadkowi. Po drodze wycofano jej akcje z obrotu i coraz mniej osób, także dziennikarzy, śledziło losy niegdysiejszego giganta. Teraz Elektrim wraca do gry.

Ogłoszono 21 czerwca komunikat o tym, że przeniesione przed laty z Elektrimu do Laris Investments akcje Rafako wracają w ręce Elektrimu, był sygnałem, że coś się dzieje. Gdy siedem dni później PBG poinformowało, że chce za 540 mln zł odkupić od Elektrimu 50 proc. plus jedną akcję Rafako, wiadomo było, co się dzieje. Oferowana cena była o dwie trzecie wyższa niż aktualny kurs rynkowy papierów raciborskiej spółki. Nie ma się więc co dziwić, że cena akcji Rafako poszybowała w górę.

Jak zwykle w takich wypadkach popatrzyłem na zachowanie kursów akcji, by sprawdzić, czy ktoś coś wiedział. Moim zdaniem żadnych dziwnych ruchów nie było, co dobrze świadczy o szczelności prowadzonych rozmów. W przeszłości, gdy Elektrim był notowany na giełdzie, niemal każdy ważny komunikat dotyczący tej spółki poprzedzany był tajemniczym wzrostem obrotów i znaczącą zmianą kursu jego akcji.

Jednak nie tylko wokół Rafako kręcił się elektrimowski tydzień. Prezes spółki ujawnił, że ruszyły prace zmierzające do wprowadzenia na warszawską giełdę akcji ZE Pątnów – Adamów – Konin. Stwierdził też, że poza energetyką Elektrim chce się skupić na deweloperce i zarządzaniu nieruchomościami.

Odbywające się 30 czerwca WZA spółki było – jak za dawnych lat – gorące. Drobni ciułacze dowiedzieli się co prawda, że w czerwcu zarząd Elektrimu zapytał KNF, jak spółka może wrócić na giełdę, ale już na wiele innych pytań – m.in. o aktualny stan majątku czy warunki ugody w sporze o PTC – odpowiedzi nie było. – Lata płyną, a tu nic się nie zmienia. Są stałe rzeczy na tym świecie – pomyślałem, czytając w notce o WZA Elektrimu o tym, jak traktowani są drobni ciułacze.
_________________
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 27 wrz 2011 20:57

WITAM

NAJPIERW CYNK DAL


dirbolek

Wysłany: Pon, 26 Wrz 2011, 12:49
http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html. ... 1948256682

:twisted: :lol:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 27 wrz 2011 21:00

A TRESC ZACYTOWAL - CZYLI ZGODNIE Z OBIETNICAMI ZWOLANE

świadek3

Wysłany: Pon, 26 Wrz 2011, 13:09
ELEKTRIM: Zawiadomienie o zwołaniu NWZ
Raport bieżący

Data sporządzenia 2011-09-26
Raport bieżący nr 3/2011
Skrócona nazwa emitenta ELEKTRIM
Podstawa prawna Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu

Ogłoszenie w sprawie zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia

Elektrim S.A. Zarząd Elektrim S.A. w Warszawie, działając na podstawie art. 399 § 1, art. 402 1, 402 2 w związku z art. 398, art. 506 i art. 397 Kodeksu Spółek Handlowych oraz §8 Statutu Spółki, zwołuje na dzień 27 października 2011 roku o godz. 10.00 w siedzibie Spółki w Warszawie przy ul. Pańskiej 77/79 NADZWYCZAJNE WALNE ZGROMADZENIE ELEKTRIM S.A. Z NASTĘPUJĄCYM PORZĄDKIEM OBRAD:

1. Otwarcie Zgromadzenia;

2. Wybór Przewodniczącego Zgromadzenia;

3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia i jego zdolności do podejmowania uchwał;

4. Wybór Komisji Skrutacyjnej;

5. Przyjęcie porządku obrad;

6. Rozpatrzenie sprawozdania Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Elektrim w 2010 roku i skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Elektrim za rok obrotowy od 01.01.2010 do 31.12.2010;

7. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Elektrim za rok obrotowy od 01.01.2010 do 31.12.2010 oraz rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Elektrim za rok obrotowy od 01.01.2010 do 31.12.2010;

8. Podjęcie uchwały w sprawie połączenia ELEKTRIM S.A. z siedzibą w Warszawie ze spółką Mega Investments Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, poprzez przejęcie całego majątku Mega Investments Sp. z o.o. przez ELEKTRIM S.A. oraz wyrażenia zgody na plan połączenia, uzgodniony przez Zarządy łączących się spółek w dniu 9 września 2011 roku;

9. Przedstawienie informacji finansowej dotyczącej Elektrim SA na dzień 31 sierpnia 2011 roku;

10. Podjęcie uchwały w sprawie dalszego istnienia Spółki Elektrim SA;

11. Zamknięcie obrad Zgromadzenia.

Na podstawie art. 402 2 Kodeksu spółek handlowych Spółka przekazuje informacje dotyczące udziału w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki: 1. Akcjonariuszowi lub akcjonariuszom reprezentującym co najmniej 1/20 kapitału zakładowego przysługuje prawo żądania umieszczenia określonych spraw w porządku obrad Walnego Zgromadzenia Spółki. Żądanie powinno zostać zgłoszone Zarządowi Spółki nie później niż na 21 dni przed terminem Walnego Zgromadzenia. Żądanie powinno zawierać uzasadnienie lub projekt uchwały dotyczącej proponowanego punktu porządku obrad. Żądanie może zostać złożone na piśmie w siedzibie Spółki pod adresem 00-834 Warszawa, ul. Pańska 77/79, pok. 402 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na następujący adres: wza@elektrim.pl Akcjonariusze powinni wykazać posiadanie odpowiedniej liczby akcji na dzień złożenia żądania, załączając świadectwo/a depozytowe, a w przypadku akcjonariuszy będących osobami prawnymi potwierdzić również uprawnienie do działania w imieniu tego podmiotu załączając aktualny odpis z odpowiedniego rejestru. W przypadku akcjonariuszy zgłaszających żądanie przy wykorzystaniu elektronicznych środków komunikacji dokumenty powinny zostać przesłane w formacie PDF. 2. Akcjonariusze Spółki reprezentujący co najmniej 1/20 kapitału zakładowego mogą przed terminem Walnego Zgromadzenia zgłaszać na piśmie w siedzibie Spółki lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej (w sposób i na adresy podane w pkt 1 powyżej) projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad Walnego Zgromadzenia lub spraw, które mają zostać wprowadzone do porządku obrad. Podobnie jak w pkt 1 powyżej Akcjonariusze powinni wykazać posiadanie odpowiedniej liczby akcji na dzień złożenia żądania, załączając świadectwo/a depozytowe, a w przypadku akcjonariuszy będących osobami prawnymi potwierdzić również uprawnienie do działania w imieniu tego podmiotu załączając aktualny odpis z odpowiedniego rejestru. W przypadku akcjonariuszy zgłaszających żądanie przy wykorzystaniu elektronicznych środków komunikacji dokumenty powinny zostać przesłane w formacie PDF. 3. Każdy z akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu może podczas Walnego Zgromadzenia zgłaszać projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad. 4. Akcjonariusz może uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu osobiście lub przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo do uczestniczenia w walnym zgromadzeniu spółki i wykonywania prawa głosu powinno być udzielone na piśmie lub w postaci elektronicznej. Udzielenie pełnomocnictwa w postaci elektronicznej nie wymaga opatrzenia bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Akcjonariusz jest zobowiązany przesłać do Spółki informację o udzieleniu pełnomocnictwa w postaci elektronicznej w formacie PDF na podany w pkt. 1 powyżej adres poczty elektronicznej nie później niż na 4 dni przed dniem Walnego Zgromadzenia. Pełnomocnictwo udzielone w formie elektronicznej przez akcjonariusza będącego osobą fizyczną powinno zawierać dane umożliwiające identyfikację akcjonariusza. Do zawiadomienia o udzieleniu przez akcjonariusza pełnomocnictwa w postaci elektronicznej należy załączyć scan dokumentu lub dokumentów tożsamości akcjonariusza lub osób go reprezentujących - w przypadku akcjonariusza niebędącego osobą fizyczną. Spółka podejmuje również inne odpowiednie działania służące identyfikacji akcjonariusza i pełnomocnika, w celu weryfikacji ważności pełnomocnictwa udzielonego w postaci elektronicznej, przy czym działania te powinny być proporcjonalne do celu. Akcjonariusze zostaną dopuszczeni do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu po okazaniu dowodu tożsamości, a pełnomocnicy po okazaniu dowodu tożsamości i ważnego pełnomocnictwa udzielonego w formie pisemnej. Przedstawiciele osób prawnych winni dodatkowo okazać aktualne odpisy z odpowiednich rejestrów, wymieniające osoby uprawnione do reprezentowania tych podmiotów. 5. Statut Elektrim S.A. nie przewiduje możliwości uczestniczenia i wypowiadania się w trakcie Walnego Zgromadzenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, a także nie przewiduje możliwości wykonywania prawa głosu drogą korespondencyjną lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. 6. Dniem rejestracji uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu jest dzień 11 październik 2011 roku. Prawo uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu mają tylko osoby będące akcjonariuszami w dniu rejestracji uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu tj. na 16 dni przed datą Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Rekomenduje się akcjonariuszom zabranie ze sobą na Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie imiennego zaświadczenia o prawie uczestnictwa w walnym zgromadzeniu. 7. Spółka ustala listę akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu na podstawie wykazu przekazanego jej przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (KDPW), a sporządzonego na podstawie wystawionych przez podmioty prowadzące rachunki papierów wartościowych imiennych zaświadczeń o prawie uczestnictwa w walnym zgromadzeniu. Na trzy dni powszednie przed terminem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w siedzibie Spółki zostanie wyłożona do wglądu lista akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu. Akcjonariusz będzie mógł zażądać przesłania mu listy akcjonariuszy nieodpłatnie pocztą elektroniczną podając adres, na który lista powinna być wysłana. 8. Osoby uprawnione do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu mogą uzyskać pełny tekst dokumentacji, która ma być przedstawiona na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu oraz projekty uchwał w siedzibie Spółki lub na stronie internetowej pod adresem http://www.elektrim.pl/ w zakładce "Dla Inwestorów" widok "NWZ 2011".

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Prezes Zarządu Wojciech Piskorz 2011-09-26
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 27 wrz 2011 21:03

A JESZCZE W PIATEK O POLACZENIU/WCHLONIECIU MEGA NOWOSCI ROZPACZAL

Dąb1

Wysłany: Pią, 23 Wrz 2011, 15:40

W związku z zamiarem połączenia Spółki Elektrim S.A. z siedzibą w Warszawie ze Spółką Mega Investments Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, na zasadach określonych w art. 492 § 1 pkt 1 k.s.h., Zarządy tych Spółek ogłaszają poniżej plan połączenia.

Niniejszy plan połączenia przez przejęcie ("Plan Połączenia") został uzgodniony w Warszawie w dniu 9 września 2011 r. pomiędzy Zarządami następujących Spółek:

1. ELEKTRIM Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Pańska 77/79 ("Spółka Przejmująca" lub "ELEKTRIM"),

oraz

2. Mega Investments Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Chałubińskiego 8 ("Spółka Przejmowana" lub "Mega Investments").

Preambuła

Zważywszy, że:

I. ELEKTRIM i Mega Investments zamierzają połączyć się w celu optymalizacji i uproszczenia struktury właścicielskiej, a także w celu restrukturyzacji zobowiązań, poprzez przejęcie całego majątku Mega Investments przez ELEKTRIM i rozwiązanie Mega Investments bez przeprowadzania jej likwidacji;

II. ELEKTRIM jest Spółką publiczną w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. z 2009 r., Nr 185 poz. 1439 z późn. zm.);

III. ELEKTRIM posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym Mega Investments;

IV. Niniejszy Plan Połączenia został przygotowany wspólnie przez Zarządy ELEKTRIM i Mega Investments;

Spółka Przejmująca i Spółka Przejmowana w dniu 9 września 2011 r. uzgodniły, co następuje:

1. Typ, firma i siedziba Spółek

1.1. Spółka Przejmująca

ELEKTRIM Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Pańska 77/79, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem 0000039329.

1.2. Spółka Przejmowana

Mega Investments Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Chałubińskiego 8, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem 0000222477.

2. Sposób łączenia

2.1. Połączenie wyżej wymienionych Spółek nastąpi na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych ("k.s.h.") przez przeniesienie całego majątku Spółki Mega Investments Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w drodze sukcesji uniwersalnej na ELEKTRIM Spółkę Akcyjną oraz rozwiązanie Mega Investments bez przeprowadzania jej likwidacji ("Połączenie").

2.2. W wyniku połączenia, ELEKTRIM - zgodnie z postanowieniami art. 494 § 1 k.s.h. - wstąpi z dniem wpisania połączenia do rejestru właściwego dla ELEKTRIM ("Dzień Połączenia") we wszystkie prawa i obowiązki Mega Investments.

2.3. Zważywszy, że ELEKTRIM posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym Mega Investments Sp. z o.o.:

i) połączenie będzie dokonane na podstawie art. 515 k.s.h., bez podwyższenia kapitału zakładowego ELEKTRIM;

ii) na podstawie art. 516 § 5 k.s.h. w zw. z art. 516 § 6 k.s.h. Plan Połączenia nie zostanie poddany badaniu przez biegłego wyznaczonego przez sąd rejestrowy;

iii) na podstawie art. 516 § 5 k.s.h. w zw. z art. 516 § 6 k.s.h. nie zostaną sporządzone sprawozdania Zarządów ELEKTRIM i Mega Investments.

3. Prawa przyznane przez Spółkę Przejmującą wspólnikom oraz osobom szczególnie uprawnionym w Spółce Przejmowanej

Nie przewiduje się przyznania szczególnych praw, o których mowa w art. 499 § 1 pkt 5 k.s.h., jedynemu wspólnikowi Spółki Przejmowanej - Spółce Przejmującej - ani osobom szczególnie uprawnionym w Spółce Przejmowanej.

4. Szczególne korzyści dla członków organów łączących się Spółek, a także innych osób uczestniczących w połączeniu

Nie przewiduje się przyznania w związku z połączeniem szczególnych korzyści członkom organów Spółki Przejmowanej lub Spółki Przejmującej ani innym osobom uczestniczącym w połączeniu.

5. Statut Spółki Przejmującej

W związku z tym, że połączenie następuje w sposób przewidziany w art. 515 k.s.h. bez podwyższenia kapitału Spółki Przejmującej nie zachodzi potrzeba dokonywania zmian w Statucie Spółki Przejmującej.

6. Ustalenie wartości majątku Spółki Przejmowanej

Zarządy łączących się Spółek ustaliły wartość majątku Spółki Przejmowanej na dzień 31 sierpnia 2011 r. Sposób określenia oraz wysokość tej wartości określona jest w załączniku nr 3 do Planu Połączenia.

7. Oświadczenia zawierające informację o stanie księgowym Spółki Przejmowanej oraz Spółki Przejmującej

Do Planu Połączenia zostają dołączone oświadczenia Zarządów łączących się Spółek zawierające informacje o stanie księgowym Spółek na dzień 31 sierpnia 2011 r. sporządzone dla celów połączenia, stanowiące załącznik nr 4 i 5 do Planu Połączenia.

8. Wymagane zgody i zezwolenia

Zgodnie z brzmieniem art. 14 ust. 5 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2007 r., Nr 86, poz. 804) zamiar koncentracji przedsiębiorców należących do tej samej grupy kapitałowej nie podlega obowiązkowi zgłoszenia Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
http://imsig.pl/pozycja/2011/185/12149, ... KA_AKCYJNA
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 27 wrz 2011 21:05

W MIEDZYCZASIE PRZYPOMNIANO

świadek3

Wysłany: Pią, 23 Wrz 2011, 20:22
W KRS jest wpis z 5 marca 2010 , że Darimax przejął ok. 99.9 % udziałów Inwestycji Polskich w EMBUDZIE ... więc ten ? chyba niepotrzebny ?
http://www.imsig.pl/pozycja/2010/57/KRS ... 9ACI%C4%84
Wszystko w RODZINIE :?: :?: :?: ZSZ :lol: :lol: :lol:

Obrazek[/quote]


on ci to jest :!:




on ci to jest Exclamation
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości