Najlepsze książki o Giełdzie?

luźne dyskusje inwestorów
cichociemny
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 06 sty 2006 15:51
Lokalizacja: Kraków

Najlepsze książki o Giełdzie?

Postautor: cichociemny » 01 paź 2006 19:04

Jakie polecilibyście najlepsze książki dotyczące inwestowania na giełdzie?

REKLAMA


jadek
Chorąży sztabowy
Posty: 5783
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: z zarządu

Postautor: jadek » 01 paź 2006 19:06

Jezeli bym zarabial miliony na gpw to w zyciu bym nie tracil czasu na pisanie ksiazek o tym jaki jestem zajebisty i jak inni maja grac.

sssylwek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 332
Rejestracja: 11 wrz 2006 21:00
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: sssylwek » 01 paź 2006 19:12

Inwestuję od 1991 roku i kieruję się w 90% fundametami, wspierając to w 10% analizą techniczną.

Dlatego polecam:
Robert G. Hagstrom, Jr. - "Na sposób Warrena Buffetta"
Tom Copeland i inni - "Wycena: mierzenie i kształtowanie wartości firm"

a jako ciekawostkę dla zaawansowanych:
Robert A. Haugen - "Nowa nauka o finansach"
"O wartości przedsiębiorstwa decyduje jego zdolność do wytwarzania gotówki."
Warren Buffet

mikr
Chorąży sztabowy
Posty: 6333
Rejestracja: 20 cze 2006 18:33
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: mikr » 01 paź 2006 19:13

Podstawy
Witold Bień – „Rynek papierów wartościowych”, Difin
Krzysztof Jajuga, Teresa Jajuga – „Inwestycje. Instrumenty finansowe. Ryzyko finansowe. Inżynieria finansowa”, PWN
Jack Clark Francis – „Inwestycje, analiza i zarządzanie”, WIG Press, Warszawa, 2000
A. Elder „Zawód inwestor giełdowy”

Analiza techniczna:
John J. Murphy "Analiza techniczna"
Alfred J. Frost, Robert R. Prechter "Teoria fal Elliota"
John J. Murphy – „Analiza techniczna rynków finansowych”, WIG Press
J. Olchawa red. – „Analiza techniczna - Wprowadzenie”; Reuters
Martin J. Pring – „Psychologia inwestowania - Klasyczne strategie osiągania sukcesów na giełdzie”
Achelis – „Analiza techniczna”
Jack Bernstein - „Inwestor jednosesyjny. Day trading: systemy inwestycyjne, strategie, wskaźniki i metody analityczne”, WIG Press
Joe Krutsinger - „Systemy transakcyjne. Sekrety mistrzów”, WIG Press
John J. Murphy – „Międzyrynkowa analiza techniczna. Strategie inwestycyjne na rynkach akcji, obligacji, towarów i walut”, WIG Press
Jack D. Schwager – „Analiza techniczna rynków terminowych”, WIG Press

Analiza fundamentalna:
John C. Ritchie – “Analiza fundamentalna”
M. Sierpińska, T. Jachna – “Ocena przedsiębiorstwa”
Mariusz Czekała – „Analiza fundamentalna i techniczna”
Simon Z. Benninga, Oded H. Sarig – “Finanse przedsiębiorstwa. Metody wyceny”

Instrumenty pochodne
John Hull – „Kontrakty terminowe i opcje. Wprowadzenie”
Grzegorz Zalewski – „Kontrakty terminowe w praktyce”
Robert W. Kolb – „Wszystko o instrumentach pochodnych”

Teorie portfelowe
Edwin J. Elton, Martin J. Gruber - „Nowoczesna teoria portfelowa i analiza papierów wartościowych”, WIG Press
Frank K. Reilly, Keith C. Brown „Analiza inwestycji i zarządzanie portfelem“
Robert A. Haugen „Teoria nowoczesnego inwestowania: obszerny podręcznik analizy portfelowej”

Psychologia inwestowania
Tony Plummer "Psychologia rynkow finansowych"
Martin J. Pring – „Psychologia inwestowania - Klasyczne strategie osiągania sukcesów na giełdzie”
T. Zaleśkiewicz „Psychologia inwestora giełdowego”

Manie spekulacyjne i krachy giełdowe
E. Chancellor „Historia spekulacji finansowych”
Ch. Kindleberger „Szaleństwo, panika, krach. Historia kryzysów finansowych”
Ch. Mackay „Niezwykłe złudzenia i szaleństwa tłumów”

Inne
Van K.Tharp „Giełda, wolność i pieniądz: Poradnik spekulanta”
Martin S. Fridson – „Złudzenia inwestora”
Edwin Lefevre – „Wspomnienia gracza giełdowego"
Jeśli coś można spieprzyć, to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi.

cichociemny
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 06 sty 2006 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postautor: cichociemny » 01 paź 2006 20:03

Dzięki wielkie za wyczerpujące informacje. Wiedziałem że można na was liczyć :D

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 01 paź 2006 20:33

Ja bym jeszcze dodał:

Jake Bernstein - Cykle Giełdowe
John Rothchild - Księga bessy
Zenon Komar - Sztuka Spekulacji
Michael D. Sheimo - Reguły gry na giełdzie
Steve Nison - Swiece i inne japonskie techniki
Ostatnio zmieniony 01 paź 2006 20:42 przez Trolejbus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

jomat_43899
Podporucznik
Posty: 17197
Rejestracja: 29 cze 2005 00:24
Lokalizacja: Świdnica

Postautor: jomat_43899 » 01 paź 2006 20:36

Cichociemny zwróć uwagę na to:
Ja bym jeszcze dodał:

Jake Bernstein - Cykle Giełdowe.pdf
John Rothchild - Księga bessy
Zenon Komar - Sztuka Spekulacji
Michael D. Sheimo - Reguły gry na giełdzie
Steve Nison - Swiece i inne japonskie techniki

parkiecik2
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 284
Rejestracja: 01 paź 2006 21:17

Postautor: parkiecik2 » 01 paź 2006 21:22

Moja biblia:
"Reminescences of a Stock Operator" Edvin Lefevre

Inne pozycje do których warto zajrzeć:
http://parkiecik.blox.pl/2006/01/Przemyslenia.html


-----------------
http://parkiecik.blox.pl

newton78
Starszy plutonowy
Posty: 24
Rejestracja: 02 lis 2006 00:05

Postautor: newton78 » 02 lis 2006 01:03

A moze ktos posiada jakies interesujace pozycje (wszystko, oprocz AT) w formacie .doc, ew. .pdf? Bylbym bardzo wdzieczny za POmoc :)

maklerska_PL
Starszy plutonowy
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2007 11:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

ciekawych ebokków to raczej nie ma

Postautor: maklerska_PL » 18 lip 2007 02:12

Witam,

ebooki na temat giełdy mają w swojej ofercie złotemysli.pl. Ja jednak nie wierzę w to co oni tam piszą. Literatura giełdowa w Polsce jest uboga i niestety raczej nie wyszła poza ksiażki tradycyjne.

Prosze popytać innych.

Pozdrawiam
Daniel
www.maklerska.pl

Madrala-nr9
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 253
Rejestracja: 27 mar 2007 12:44

Postautor: Madrala-nr9 » 20 lip 2007 19:21

Ja bym jeszcze dodał:

Jake Bernstein - Cykle Giełdowe
John Rothchild - Księga bessy
Zenon Komar - Sztuka Spekulacji
Michael D. Sheimo - Reguły gry na giełdzie
Steve Nison - Swiece i inne japonskie techniki
rowniez polecam

cyganteria
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 gru 2011 13:44

temat

Postautor: cyganteria » 31 gru 2011 13:48

ja czytałem Giełda, wolność i pieniądze i jeśli jesteś począktujący to rzeczywiście warto ją przeczytać. Przymierzam się do przeczytania Komara sztuka spekulacji po latach ale troche droga książka :)

Amatore
Młodszy chorąży
Posty: 651
Rejestracja: 29 kwie 2006 18:23

Postautor: Amatore » 28 maja 2013 16:34

polecam ofertę z zakupów grupowych na petrobon.pl . Promocja na książkę o giełdzie papierów wartościowych:

http://www.petrobon.pl/deals/gielda+pap ... ch+ksiazka+

E book GPW I – Giełda Papierów Wartościowych w praktyce - odkryj jak funkcjonuje giełda zacznij zarabiać dzięki inwestycjom w papiery wartościowe .

fihu
Starszy plutonowy
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2006 21:41

Najlepsze książki...

Postautor: fihu » 23 sie 2013 17:50

Mój kanon:
"Najważniejsza rzecz"
"Inteligentny inwestor"
"Na sposób Warrena Buffetta"

Dobrych ebooków nie ma, a PDFy są nielegalne.

Janusz
www.abc-inwestora.pl

aster86
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 06 gru 2007 14:32

Postautor: aster86 » 05 sie 2014 00:07

Nie od dzisiaj wiadomo, że największym skarbem jest wiedza. A najlepszym źródłem wiedzy są książki. Dlatego też postanowiłem przedstawić moje własne zestawienie książek na temat giełdy oraz inwestowania. Przeczytałem dziesiątki najróżniejszych książek o tematyce giełdowej, nie da się ukryć, że większość z nich była nudna jak flaki z olejem, a treści w nich zawarte zapominałem 5 minut po przeczytaniu, ponieważ wiedza w nich zawarta okazywała się całkowicie bezużyteczna. Były jednak pozycję, które wywarły na mnie jako inwestora duży wpływ; książki, które dumnie stoją na mojej pułce, do których często wracam i które uważam za podstawy podstaw i absolutne vademecum inwestycyjne.

Wspomnienia gracza giełdowego Edwin Lefevfe - fabularyzowana biografia jednego z najbardziej znanych spekulantów Jesse Livermoore'a. Jesse wielokrotnie zarabiał i tracił fortuny, nawet jak zostawał przysłowiowym bankructwem potrafił wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i efektownie podnieść się z kolan. To właśnie wyróżnia Jesse Livermoore'a umiejętność podnoszenia się po porażce a także chłodna analiza własnej osobowości i popełnianych błędów. Dzięki temu jest to tak świetna książka na temat inwestycji, czytając inwetsycyjne przygody Jessego nie tylko zyskujemy ogromną inspirację ale przede wszystkim mamy szanse zajrzeć pod czaszkę Jessego i zrozumieć co tak naprawdę decyduje o sukcesie bądź porażce na giełdzie.

Sztuka Spekualcji Zenon Komar - wydana w 1993 roku książka do dzisiaj jest pozycją obowiązkową na mojej półce, do której mimo upływu lat zawsze bardzo chętnie zaglądam. W książce zawarto wiele cennych informacji, bez znajomości których lepiej trzymać się z daleka od rynku. Wszystko zostało opisane prostym, logicznym językiem, nie trzeba mieć doktoratu z finansów, aby zrozumieć jak działa giełda i jak powinien postępować inwestor. Autor niczego nie koloryzuje, tylko wykłada kawę na ławę i pisze, że aby coś osiągnąć na giełdzie nie można bać się podejmowania ryzyka oraz ciężkiej pracy.

Niezwykłe zjawiska i szaleństwa tłumów Charles Mackay - absolutna klasyka i najczęściej wznawiana książka dotycząca inwestowania. Wspaniała i niezwykle barwna opowieść o gorączkach spekulacyjnych, jakie wydarzyły się w XVII i XVIII wieku w Holandii, Francji i Anglii. Pomimo tego, iż po raz pierwszy książka została wydana w 1841 roku, do dnia dzisiejszego nie straciła nic na swojej aktualności. Jest to doskonała książka o ludzkich emocjach: strachu, chciwości niepewności. Czytając ją możemy dojść do wniosku, że w dzisiejszych czasach w porównaniu do XVII wieku absolutnie nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o emocje targające inwestorem. A właśnie zrozumienie własnych emocji oraz emocji, które żądzą tłumem, może okazać się pierwszym i kto wie czy nie najważniejszym krokiem do naszego sukcesu giełdowego.

Analiza techniczna rynków finansowych John J. Murphy - co tutaj dużo pisać, zdecydowanie najlepsza książka w swojej dziedzinie, prawdziwa biblia analizy technicznej i obowiązkowa pozycja na półce każdego inwestora.

Inteligentny inwestor Benjamin Graham - książka ojca analizy fundamentalnej, kolejne najlepsza pozycja w swojej dziedzinie i obowiązkowa lektura dla każdego inwestora.

Trader VIC Victor Sperandeo - książka jednego z najlepszych inwestorów Wall Stret, w której w prosty i klarowny sposób przedstawia idee leżące u podstaw swego sukcesu na rynku. Jeżeli się uczyć to wyłącznie od najlepszych a Victor Soerandeo to z całą pewnością jedna z najwybitniejszych postaci giełdowych.

Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie Nicolas Darvas - historia jednego z najgłośniejszych sukcesów na giełdzie. Autor dokładnie krok po kroku opisuje jak doszedł do swojej fortuny, po drodze analizując popełniane błędy, aż w końcu wypracował prosty acz genialny system, który pozwolił mu zaronić 2 000 000 $.

Bogaty ojciec, biedny ojciec Robert Kiyosaki - pozycja ta nie dotyczy bezpośrednio giełdy, jednakże pozwala nabrać zupełnie nowych perspektyw i spojrzenia na własne życie oraz inwestycje. Jeżeli istnieją książki potrafiące odmienić ludzkie życie, to ta pozycja z całą pewnością do nich należy.

źródło: Najlepsze książki o giełdzie i inwestowaniu


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości