Pytanie do ekspertów - gdzie teraz kupić mieszkanie?

luźne dyskusje inwestorów
euzebiusz7
Sierżant sztabowy
Posty: 108
Rejestracja: 16 lis 2006 10:33

Postautor: euzebiusz7 » 14 gru 2006 13:44

najlepsza lokata na inwestycje w nieruchomosc jest Łodz gdzie cenny jeszcze mocno nie poszly. Oprocz tego mieszkania w malych ale dynamicznych miasteczkach, gdzie mkw jest jeszcze w okolicach 1000-1500zl. Tam bedzie odpal ponad 100%.

REKLAMA


Chewbacca
Starszy chorąży
Posty: 1565
Rejestracja: 13 lis 2005 18:35
Lokalizacja: województwo śląskie

Postautor: Chewbacca » 14 gru 2006 13:54

najlepsza lokata na inwestycje w nieruchomosc jest Łodz gdzie cenny jeszcze mocno nie poszly. Oprocz tego mieszkania w malych ale dynamicznych miasteczkach, gdzie mkw jest jeszcze w okolicach 1000-1500zl. Tam bedzie odpal ponad 100%.
Wiele już powiedziano na temat koniunktury na rynku budowlanym i przychylam sie do zdania że jest przegrzana. Kto ma kupować te mieszkania od nas ? Ci co są w wieku rozrodczym są albo beda po skończonych studiach w GB,S,N,S,D itp. Zostaną stare ramole którzy zmuszeni przez komune do kombinowania umieją wiele prac budowlanych wykonac samemu i za tą kaskę co dzis chcą za mieszkanie postawią własną chate.
Obrazek Mądrość jest jedyną wartością, która nie dewaluuje się

tucker
Starszy chorąży
Posty: 1581
Rejestracja: 24 maja 2006 23:56

Postautor: tucker » 14 gru 2006 17:09

najlepsza lokata na inwestycje w nieruchomosc jest Łodz gdzie cenny jeszcze mocno nie poszly. Oprocz tego mieszkania w malych ale dynamicznych miasteczkach, gdzie mkw jest jeszcze w okolicach 1000-1500zl. Tam bedzie odpal ponad 100%.
A na ***** kupować w małym miasteczku? Co z tym mieszkaniem zrobisz? Kto od ciebie odkupi? Po co ktoś ma jechać do małego miasteczka? Po prace? Nauke? Mieszkanie kupujesz na kredyt, a kredyt i koszty utrzymania mieszkania kto ci opłaci? Ty sam? Jak tak to kiepski interes.

ASS-BANDIT
Chorąży sztabowy
Posty: 4284
Rejestracja: 29 sie 2006 06:52

Re: Pytanie do ekspertów - gdzie teraz kupić mieszkanie?

Postautor: ASS-BANDIT » 14 gru 2006 18:19

(bankrut nie kasuj tego na razie to jest też inwestycja - taka odmiana shortów gdy bedzie korekta :twisted: :wink: )

W jakim mieście jest teraz waszym zdaniem potencjalnie najlepsza stopa zwrotu pomijając stolice?

Konkretnie chodzi mi o mieszkanie 1-2 pokojowe. Myślałem o Wrocławiu (dużo inwestycji), Łodzi być może 3CITY. A może Kraków?

Oraz czy lepiej kupić

1/ na rynku pierwotnym gotowe

2/ jak developer wbija przysłowiową łopatę w grunt

3/ a może na rynku wtórnym

Czy ma ktoś rozeznanie i mógłby mi doradzić, ewentualnie rzucić jakiegoś linka?

Z góry dzieki :D
......teraz kolego to się mieszkania sprzedaje, a domy kupuje.....względnie ziemię jeszcze, choć juz nieco poszła, ale pójdzie dalej.....

ASS-BANDIT
Chorąży sztabowy
Posty: 4284
Rejestracja: 29 sie 2006 06:52

Postautor: ASS-BANDIT » 14 gru 2006 18:23

I jak byście mogli też napisać jakieś uzasadnienie czemu Waszym zdaniem np. inwestycje, ostatnio duży skok cen itp. to byłbym wdzieczny :D
Biorąc pod uwagę wielkie skoki cen w ostanim półroczu nawet do 50 % - to Toruń wciąż jest śmiesznie tani - więc zapraszam tutaj - póki co mieszkania są stosunkowo tanie - ale to się zmieni.
Np. mieszkanie 72 m 2 na dużym i znanym osiedlu ' Na Skarpie ' w Toruniu możesz kupić już za 130 000 zł. - porównywalne w innym dużym mieście to już wydatek ok. 170 000 zł.
Pozdro 8)
Toruń jest bardzo ładnym miastem taki "mniejszy" Kraków. No i oczywiście stricte akademickie. A czy są tam planowane jakieś większe inwestycje, infrastruktura itd? Ostatnio słyszałem że Chińczycy przymierzali się do renowacji jakichś apartamentów ale nie znam szczegółów.
......rydzyk napewno coś tam kombinuje - pytaj w kurii.....)))))))))))))

ASS-BANDIT
Chorąży sztabowy
Posty: 4284
Rejestracja: 29 sie 2006 06:52

Postautor: ASS-BANDIT » 14 gru 2006 18:27

I jak byście mogli też napisać jakieś uzasadnienie czemu Waszym zdaniem np. inwestycje, ostatnio duży skok cen itp. to byłbym wdzieczny :D
Biorąc pod uwagę wielkie skoki cen w ostanim półroczu nawet do 50 % - to Toruń wciąż jest śmiesznie tani - więc zapraszam tutaj - póki co mieszkania są stosunkowo tanie - ale to się zmieni.
Np. mieszkanie 72 m 2 na dużym i znanym osiedlu ' Na Skarpie ' w Toruniu możesz kupić już za 130 000 zł. - porównywalne w innym dużym mieście to już wydatek ok. 170 000 zł.Pozdro 8)
.....hoho.....a 270 nie łaska?......i to nie duże, a średnie miasto (60tys. mieszkańców).....

Caesar
Starszy chorąży
Posty: 1697
Rejestracja: 11 kwie 2006 11:57

Postautor: Caesar » 14 gru 2006 18:37

ASS-Bandit zamiast wyśmiewać że "teraz to sie sprzedaje mieszkania" to moze zaproponuj jakie grunty, gdzie i wg Ciebie dlaczego.

Dario_w pisał o "dużym osiedlu na Skarpie" a nie mieście Toruń, które skądinad znam i jest bardzo ładne. Złośliwości co do pytania w kurii niepotrzebne. :D

nadia
Starszy chorąży
Posty: 1757
Rejestracja: 14 kwie 2006 19:17

Postautor: nadia » 14 gru 2006 19:24

a to ciekawe
Obrazek

nadia
Starszy chorąży
Posty: 1757
Rejestracja: 14 kwie 2006 19:17

Postautor: nadia » 14 gru 2006 19:25

a to ciekawe
to tylko moja pruba ,nie przeszkadzajcie sobie
Obrazek

ASS-BANDIT
Chorąży sztabowy
Posty: 4284
Rejestracja: 29 sie 2006 06:52

Postautor: ASS-BANDIT » 14 gru 2006 20:29

a to ciekawe
to tylko moja pruba ,nie przeszkadzajcie sobie
.....to ty se nie przeszkadzaj, próbuj dalej, może za krótymś razem ci "o" z kreską wskoczy.....))))))))))))))))))))

ASS-BANDIT
Chorąży sztabowy
Posty: 4284
Rejestracja: 29 sie 2006 06:52

Postautor: ASS-BANDIT » 14 gru 2006 20:37

ASS-Bandit zamiast wyśmiewać że "teraz to sie sprzedaje mieszkania" to moze zaproponuj jakie grunty, gdzie i wg Ciebie dlaczego.

Dario_w pisał o "dużym osiedlu na Skarpie" a nie mieście Toruń, które skądinad znam i jest bardzo ładne. Złośliwości co do pytania w kurii niepotrzebne. :D
......dlaczego?, to napisałeś chyba w 1wszym poscie, generalnie chodzi przecież wszystkim o max. wzrost wartości w min. czasie......jeśli chodzi o lokalizę, to nie ma reguły - temat na kilka dni rozmowy, nawet nie wiem, które części polski cię interesują......mógłbym spróbować uogólnić, ale wyjdą z tego same rzeczy oczywiste, typu: działki do podziału, siedliska, 30-40 km. od dużych aglomeracji, najlepiej między dwoma dużymi miastami, cały czas pas nadmorski atrakcyjny - to nie potanieje, choć już jest drogo, na skrajach dużych obszarów leśnych, typu puszcza jakaś, kawałki z lasem, lub jak piskorski - pod zalesienie, itd, itp......ale generalnie to powtarzam - domy - na tych terenach, gdzie mieszkania poszły skokowo do góry.......np. tam gdzie ja operuję można sprzedać mieszkanko 3-pok.(60m2) za jakieś 250tys i kupić niezły domek o 2 razy większej powierzchni za, powiedzmy, 50-100 tys. więcej, i to nie taki do remontu, ale do zamieszkania od razu......

bartez$
Sierżant sztabowy
Posty: 126
Rejestracja: 14 lut 2006 16:11
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: bartez$ » 14 gru 2006 21:00

z toruniem bym sie wstrzymał, Rydzyk Holding bedzie tam budowal nowe osiedla za smieszne pricy,(tzw Rydzanów), sile robocza ma darmowa bo kazdy robotnik ma dostac caloroczny odpust (system Moher Power), wiec na bank bedzie tanio :)

Igła
Plutonowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 maja 2018 09:58
Kontakt:

Re: Pytanie do ekspertów - gdzie teraz kupić mieszkanie?

Postautor: Igła » 17 maja 2018 10:22

Śmiesznie czytać takie wpisy sprzed 10 lat. Żałuję, że rodzice posyłając mnie na studia nie kupili mi jakiejś małej kawalerki w Toruniu, chociaż i teraz można znaleźć 40 mkw w cenie około 140 tys.


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości