Doradco - co polecasz swojemu klientowi?

TFI, PTE i inne...
Sirius
Plutonowy
Posty: 14
Rejestracja: 31 lip 2007 18:53

Doradco - co polecasz swojemu klientowi?

Postautor: Sirius » 16 lut 2008 21:18

Witam,

Pytanie z tematu kieruję przede wszytskim do tych, którzy zawodowo zajmują się sprzedażą produktów finansowych, czy w obecnej sytuacji, kiedy klient zwraca się do was z pytaniem w co zainwestować swoje środki, odpowiadacie mu, że może rozważyć zainwestowanie kapitału w fundusze parasolwe?

Jakiś czas temu bardzo interesowalem się tymi produktami i obecnie dnoszę wrażenie, że nie cieszą się one bardzo dużym powodzeniem, mimo ewidentnych zalet jakie posiadają. A jakie jest wasze zdanie na temat tych produktów?

REKLAMA


beatnik
Chorąży sztabowy
Posty: 4164
Rejestracja: 05 mar 2007 15:45
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: beatnik » 18 lut 2008 18:49

Oczywiście, fundusze parasolowe to bardzo ciekawa oferta.
Przy obecnych wahaniach rynku polecam gromadzenia kapitału (np. na funduszach obligacji), który w późniejszym czasie będzie można zainwestować. Oszczędzanie zawsze jest dobrym nawykiem, można odkładać regularnie, lub nadwyżkę gotówki która mamy zamiar wydać na nowego opla astrę zainwestować.
If you preserve your capital, winnings will take care for themselves.
Obrazek

AMBITNY
Młodszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 24 sie 2006 17:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doradco - co polecasz swojemu klientowi?

Postautor: AMBITNY » 20 lut 2008 00:33

Witam,

Pytanie z tematu kieruję przede wszytskim do tych, którzy zawodowo zajmują się sprzedażą produktów finansowych, czy w obecnej sytuacji, kiedy klient zwraca się do was z pytaniem w co zainwestować swoje środki, odpowiadacie mu, że może rozważyć zainwestowanie kapitału w fundusze parasolwe?

Jakiś czas temu bardzo interesowalem się tymi produktami i obecnie dnoszę wrażenie, że nie cieszą się one bardzo dużym powodzeniem, mimo ewidentnych zalet jakie posiadają. A jakie jest wasze zdanie na temat tych produktów?
Temat co prawda nie jest skierowany bezpośrednio do mnie ale mam parę pytań:

1.Dlaczego akurat fundusze parosolowe?
2.Jakie zalety niby posiadają fundusze parasolowe?
3.Co to znaczy, że cieszą sie dużym powodzeniem?
Skład portfela:

5L FW20H11 2350 - zrolowane, dalej na L
1L FW20H11 2400 -zrolowane, dalej na L
1L FW20U11 2600 -
3L FW20Z10 2570 - zrolowane, dalej na L

berti
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 31 sty 2008 23:26

Postautor: berti » 04 mar 2008 13:13

Przy obecnych wahaniach rynku polecam gromadzenia kapitału (np. na funduszach obligacji), który w późniejszym czasie będzie można zainwestować.

Witam.
Mam pytanie, czy Twoim zdaniem inwestycja w UniObligacje NE, będzie inwestycją dobrą jak na akutalną sytuację na giełdzie, oczywiście biorąc pod uwagę politykę lokacyjną? Przewidywana stopa zwrotu za rok 2008 ma wynieść w granicach 8%, ale czy tak będzie to zobaczymy?
Pozdrawiam

berti
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 31 sty 2008 23:26

Postautor: berti » 04 mar 2008 13:13

Przy obecnych wahaniach rynku polecam gromadzenia kapitału (np. na funduszach obligacji), który w późniejszym czasie będzie można zainwestować.

Witam.
Mam pytanie, czy Twoim zdaniem inwestycja w UniObligacje NE, będzie inwestycją dobrą jak na akutalną sytuację na giełdzie, oczywiście biorąc pod uwagę politykę lokacyjną? Przewidywana stopa zwrotu za rok 2008 ma wynieść w granicach 8%, ale czy tak będzie to zobaczymy?
Pozdrawiam

berti
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 31 sty 2008 23:26

Postautor: berti » 04 mar 2008 13:18

Przy obecnych wahaniach rynku polecam gromadzenia kapitału (np. na funduszach obligacji), który w późniejszym czasie będzie można zainwestować .
Oczywiście pisząc o polityce lokacyjnej UniObligacje NE, mam na myśli taki kraje jak Turcja czy Węgry. Bo jak wiadomo oba te państwa mają na dziń dzisiejszy stabilizację gospodarczą, Bank Centralny obniża stopy procentowe, no i inflacja również spada. Więc wydaje mi się, że zysk może być całkiem dobry z tego sybfunduszu?
Pozdrawiam

beatnik
Chorąży sztabowy
Posty: 4164
Rejestracja: 05 mar 2007 15:45
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: beatnik » 04 mar 2008 18:42

Przy obecnych wahaniach rynku polecam gromadzenia kapitału (np. na funduszach obligacji), który w późniejszym czasie będzie można zainwestować .
Oczywiście pisząc o polityce lokacyjnej UniObligacje NE, mam na myśli taki kraje jak Turcja czy Węgry. Bo jak wiadomo oba te państwa mają na dziń dzisiejszy stabilizację gospodarczą, Bank Centralny obniża stopy procentowe, no i inflacja również spada. Więc wydaje mi się, że zysk może być całkiem dobry z tego sybfunduszu?
Pozdrawiam
Jeżeli boisz sie rynku akcji, to możesz się na to zdecydować 8% to całkiem sporo. Zobacz też aegon ekostruktura, tam można mieć do 60% w pięć lat (inwestycje w spółki z energią odnawialną, zapisy zamykają sie 17.03).

Jednak C/Z wigu jest już w miarę niska, jak chcesz się bawić w akcje, długoterminowo, również robi się najlepszy od kilku lat moment. Ale w bessie wiadomo, że jest tanio to nie znaczy że nie może być taniej.
If you preserve your capital, winnings will take care for themselves.
Obrazek

beatnik
Chorąży sztabowy
Posty: 4164
Rejestracja: 05 mar 2007 15:45
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: beatnik » 04 mar 2008 18:42

..
If you preserve your capital, winnings will take care for themselves.
Obrazek

berti
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 31 sty 2008 23:26

Postautor: berti » 04 mar 2008 20:25

hm...No tak, jezeli zdeyduje się na UniObligacje NE, to zarazem bedę akceptował umiarkowane ryzyko, które sobie założylem, co do aktualnej styacji na gieldzie:)
Natomiast jeżeli chodzi o propozycje Aegon'a, to nie mam o nich zielonego pojęcia - nie chcę nikomu ubliżać - ale słyszalem o nich trochę niedobrych rzeczy, a mianowicie opłaty za prowadzenie, wysokie opłaty przy wyjściu...
pozdrawiam

beatnik
Chorąży sztabowy
Posty: 4164
Rejestracja: 05 mar 2007 15:45
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: beatnik » 05 mar 2008 21:17

I tak i nie, zależy od tego jakim jestes inwestorem i od spefycikacji twojej inwestycji.
If you preserve your capital, winnings will take care for themselves.
Obrazek

berti
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 31 sty 2008 23:26

Postautor: berti » 06 mar 2008 11:53

Witaj beatnik....
Mam jeszcze jedno pytanie, odnoście subfunduszy Uniona...-a mianowicie chodzi mi o UniAktywna Alokacja? Jest to subfundusz z ochroną kapitału, jak sie dowiedziałem w przypadku dobrej koniunktury na giełdzie inwestuje 100% kapitału w akcje przy jednoczesnym zachowaniu co najmniej 95% zainwestowanego kapitału... Wydaje mi sie, że w porównaniu z obligacjami, bedzie to lepsze rozwiązanie, jak sadzisz?

Pytam sie o Uniona, gdyż inwestuję w nim praktycznie od początku i nie lubie za bardzo zmian, podobnie jak mam ze swoim bankiem (to konto, kredyty, ubezpieczenia - wszystko w jednym:))

Pozdrawiam

aquilesopkarg
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 26 lut 2020 09:38

Re: Doradco - co polecasz swojemu klientowi?

Postautor: aquilesopkarg » 19 cze 2021 12:34

Mam pytanie, czy Twoim zdaniem inwestycja w UniObligacje NE, będzie inwestycją dobrą jak na akutalną sytuację na giełdzie, oczywiście biorąc pod uwagę politykę lokacyjną?
Showbox jiofi.local.html tplinklogin


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości